mazowieckie, Warszawa, Mokotów

Informacja na temat Mokotowa

Aktualnie na Mokotowie dostępnych jest 2 036 ofert w 54 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Mokotów

Zobacz film o Mokotowie

Na położonym w lewobrzeżnej części stolicy Mokotowie mieszka ok. 219 tys. osób, co sprawia, że jest to najludniejsza spośród warszawskich dzielnic. Mimo dużej liczby mieszkańców, obszar o powierzchni ok. 35 km2 nie należy do zatłoczonych, bowiem zabudowa jest zróżnicowana. Mokotów słynie z luksusowych apartamentowców, jak: Apartamenty przy Królikarni, Rezydencja Merliniego czy Osiedle Eco Park. Występują tutaj zarówno otoczone zielenią wille, jak i wielkie blokowiska na osiedlach: Stegny, Służew i Domaniewska. Dawny Służewiec Przemysłowy zagospodarowany jest na rzecz centrów handlowo-usługowych, jak Galeria Mokotów lub biurowo-biznesowych typu: GTC, TOP 2000, Zepter, Curtis Plaza. Funkcję rekreacyjną pełnią liczne parki, skwery i zieleńce oraz rezerwat Jezioro Czerniakowskie. Niezwykle bogata jest oferta kulturalna: 18 teatrów, 10 muzeów, 5 kin oraz 15 galerii sztuki. W dzielnicy kursuje metro, a główne arterie to: most Siekierkowski, Wisłostrada, Al. Niepodległości i ul. Puławska.

Informacja o lokalizacji

Mokotów rozciąga się na lewobrzeżnych tarasach skarpy wiślanej i jest najludniejszą dzielnicą Warszawy. Na niejednolitą architekturę mieszkaniową składają się: ekskluzywne wille, eleganckie apartamentowce i kilkunastopiętrowe bloki. Na terenach postindustrialnych stoją dziś budynki biurowo-usługowe. Zabudowę dzielnicy otacza kilka zbiorników wodnych oraz tereny zielone m.in.: Pola Mokotowskie i Dolina Służewiecka. Znajdują się tutaj 4 centra handlowe i mnóstwo instytucji kultury.

Na Mokotowie znajdują się uczelnie wyższe cieszące się ogólnopolską renomą, jak Szkoła Główna Handlowa czy 3 wydziały Politechniki Warszawskiej: Inżynierii Produkcji, Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Mechatroniki. Do wyboru jest duża ilość placówek oświatowych: 49 przedszkoli, 23 szkoły podstawowe, 13 gimnazjów i 24 szkoły ponadgimnazjalne.

Pacjenci przyjmowani są na Mokotowie w 8 szpitalach, 13 przychodniach rejonowych oraz 16 przychodniach specjalistycznych. Ogólnodostępną placówką zdrowotną jest Szpital Czerniakowski, ale znajdują się tutaj również szpitale kliniczne i wyspecjalizowane instytuty medyczne, np. Szpital Kliniczny Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Szpital Kliniczny Instytutu Reumatologicznego czy Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.

Parki miejskie to miejsca rekreacji, zaś miejscami sportu są: Park Wodny „Warszawianka”, Mini Stadion „Służew Arena”, a także: boiska, hale, pływalnie i lodowisko. W rejonie dzielnicy działa aż 48 klubów sportowych.

Mokotów jest jedną z dzielnic najlepiej wyposażonych w infrastrukturę handlowo-usługową, bowiem znajdują się tutaj 4 duże centra handlowe: Galeria Mokotów, Sadyba Best Mall, Panorama oraz Plac Unii, a także 14 bazarów i liczne sklepy wielobranżowe.

Atutem dzielnicy jest mnogość instytucji kultury. Znajduje się tutaj 10 muzeów m.in. Muzeum Sztuki Filmowej Iluzjon, Muzeum im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Zlokalizowanych jest także 18 teatrów, a wśród nich znane w całym kraju: Teatr Nowy, Opera Buffo, Teatr na Wagance, Teatr Polskiego Radia. Ponadto działa 5 kin, 22 kluby i 15 galerii sztuki – w tym sławna w ostatnich latach: Galeria Plakatu AMS.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Mokotowie mogą wybierać z pośród 54 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 963 mieszkania i 37 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Mokotowie wahają się od 7 343 do 22 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 5 ofert promocyjnych.

Zobacz inwestycje na Mokotowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Mokotowa

Vista na Mokotowie z prawomocnym pozwoleniem na użytkowanie

,

Vista na Mokotowie z prawomocnym pozwoleniem na użytkowanie

Vista na warszawskim Mokotowie, przy ul. Woronicza 33 posiada prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Tym samym jest gotowa na przyjęcie mieszkańców.

Okam nie zwalnia tempa

,

Okam nie zwalnia tempa

Firma Okam, jeden z liderów w zakresie budownictwa mieszkaniowego, zakupił kolejną działkę z przeznaczeniem na inwestycję. Ziemia przy ulicy Domaniewskiej 49 trafiła w ręce Okamu.

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

,

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

Jeśli mieszkanie nie leży w centrum, kluczowym aspektem dla jego atrakcyjności może być bliskość metra. Czy wyższy koszt takiego mieszkania się zwróci?

Żyj nowocześnie i postaw na wygodę – nowa inwestycja na Mokotowie

,

Żyj nowocześnie i postaw na wygodę – nowa inwestycja na Mokotowie

Europejskie Centrum Inwestycyjne rozpoczyna trzeci etap inwestycji MODUO pod nazwą Moduo Apartments. Do sprzedaży trafi 297 mieszkań liczących od 1 do 5 pokoi. Inwestycja powstanie na warszawskim Mokotowie przy ulicy Cybernetyki 6.

Kup mieszkanie i odbierz BMW!

,

Kup mieszkanie i odbierz BMW!

W połowie lipca zaczyna się kampania promocyjna Okam Group, uznanego dewelopera. Promocja dotyczy zakupu mieszkań w warszawskich projektach VISTA i MOKKA. Każdy klient, który zakupi mieszkanie w ramach kampanii otrzyma rower marki BMW.