Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Szczecin

Znaleziono 8 ofert w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 9 428 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Park Gumieńce etap III
  od: 8 279 zł/m2

  Park Gumieńce etap III

  Assethome – Przedstawiciel Dewelopera

  Dom Gumieńce, Zachód, Szczecin
  ul. Harnasiów 26
  4.5 km od centrum
  • Oddanie: 1 kw. 2023
  • Metraż: 92-94 m2
  • Domów: 4
  • Pokoje: 5
 • Andersena 52

  Andersena 52

  Assethome – Przedstawiciel Dewelopera

  Dom Osów, Zachód, Szczecin
  ul. Andersena 52
  5.5 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 106 m2
  • Domów: 4
  • Pokoje: 4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Szczecina:

Szczecin to miasto znajdujące się w województwie zachodniopomorskim, w północnej części Polski. Jest stolicą wojewódzką, bardzo rozwiniętą gospodarczo w sektorach związanych głównie z morzem - działają tu port morski i stocznie. To również miasto położone bardzo blisko granicy z Niemcami, czyli niezwykle ważny punkt tranzytowy. Dzięki temu Szczecin jest wymieniany jako jedno z najważniejszych miast Polski. Oprócz walorów gospodarczych, warto wskazać również na te związane z rozrywką. Odbywają się tu międzynarodowe imprezy żeglarskie, kulturalne, sportowe, motoryzacyjne, naukowe. Szczecin to ciekawa architektura miejska i sakralna, duża ilość muzeów i miejsc wartych zobaczenia. Dzięki temu przyciąga coraz więcej osób, które poszukują tu pracy, a także mieszkania i domów na sprzedaż. Szczecin nie ma tak mocno rozwiniętej turystyki, jak np. Kraków, ale stopniowo zyskuje w oczach podróżników swoją ciekawą historią i mniejszą ilością tłumów latem. To również jeden z ważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Jak wygląda rynek nieruchomości w Szczecinie?

Domy: Szczecin

W stolicy województwa zachodniopomorskiego powstaje stosunkowo mało domów na sprzedaż. Szczecin, tak jak większość dużych polskich miast, jest domeną bloków, czy to tych z PRL-u, czy nowoczesnych osiedli z niską zabudową. W 2016 roku oddano 2 955 mieszkań, z czego bardzo niewielką ilość stanowiły domy na sprzedaż w Szczecinie. Obecnie jednak tego typu nieruchomości zyskują w oczach kupujących. Głównym powodem jest coraz bardziej zbliżony koszt zakupu mieszkania w centrum i domu na obrzeżach lub pod miastem. Powoduje to stopniowy wzrost ilości nieruchomości wolnostojących lub, częściej, w zabudowie bliźniaczej. Różnica w ilości budowanych domów w Szczecinie oraz bloków wynika nie tylko z ceny. To również kwestia przeznaczenia lokalu. Blok można zawsze łatwo wynająć czy sprzedać w przeciwieństwie do bliźniaka. Na mieszkanie stać więcej osób, które wolą zainwestować w taką nieruchomość niż duży dom. Budynek wolnostojący to raczej opcja dla osób szukających własnych czterech kątów dla siebie i swojej rodziny niż w celu późniejszego wynajmu.

Cena: domy na sprzedaż, Szczecin

Rynek nieruchomości jest tu bardzo zróżnicowany pod kątem ich wartości. Można znaleźć nowe lokale, których koszty są bardzo wysokie, jak i takie o bardzo niskiej wartości. Średnia cena domu na sprzedaż w Szczecinie wynosi ok. 4 000 zł/mkw. Jednak wiele nieruchomości tego typu, które widnieją w ofertach deweloperów, są znacznie droższe i dochodzą nawet do ok. 7 000 zł/mkw. Wiele zależy tu od powierzchni działki i domu, standardu i lokalizacji. Podobnie jest zresztą z mieszkaniami - średnia cena w Szczecinie to ok. 5 000 zł/mkw, jednak można znaleźć więcej ofert powyżej niż poniżej tej wartości. W przypadku domów na sprzedaż w Szczecinie, trzeba wziąć pod uwagę także takie aspekty, jak budowa dojazdów, bram, płotów, dodatkowe systemy energooszczędne, jak rekuperacja, czy nawet elementy takie, jak schody. Ich obecność wpływa na cenę nieruchomości. Im więcej dodatkowych udogodnień czy elementów wykończeniowych, tym wartość domu wzrasta. Wiele zależy również od ceny gruntu, na którym budowane jest osiedle domów.

Inwestycje w domy na sprzedaż: Szczecin

Niemal zawsze opłaca się inwestować w nieruchomości, zwłaszcza w te o niewielkiej powierzchni. Prędzej czy później ich wartość znacznie wzrośnie i zysk z ich sprzedaży może okazać się niemały. Większość inwestorów decyduje się na zakup mieszkań. Domy na sprzedaż w Szczecinie nie cieszą się aż taką popularnością, ponieważ popyt na ich wynajem czy zakup jest mniejszy. Większość z nich jest kupowana na cele indywidualne, najczęściej przez rodziny. Z tego względu warto pomyśleć o zakupie domu na sprzedaż w Szczecinie dla siebie i swoich bliskich. Jeśli właściciel będzie chciał go sprzedać w przyszłości, nie powinien mieć z tym problemu, choć znalezienie kupca może trwać znacznie dłużej niż w przypadku mieszkania w bloku. Posiadanie własnego domu staje się coraz bardziej popularniejsze z kilku powodów. Po pierwsze, jest to bardziej realna opcja niż kilkadziesiąt lat temu - ceny nie są już takim problemem dla chętnych. Po drugie, domy dają więcej prywatności i swobody, a ich lokalizacja, często w otoczeniu parków i zieleni, jest atrakcyjniejsza niż blokowisk. Nie bez znaczenia jest także to, że właściciele mają większy wpływ na kwestie remontowe czy zarządzanie nieruchomością niż na osiedlu złożonym z bloku - tu trzeba liczyć się również z właścicielami innych mieszkań, co może być przyczyną sporów.

Komunikacja

Szczecin jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Przebiegają przez niego drogi krajowe: nr 10, nr 13, nr 31, a także autostrada A6. Większość z nich prowadzi do granicy z Niemcami, od której Szczecin dzieli zaledwie ok. 8 km. Tak bliska odległość powoduje, że miasto stanowi niezwykle istotny punkt tranzytowy na mapie. W mieście istnieje bardzo rozbudowana sieć dróg lądowych, ale także wodnych ze względu na obecność Odry, jeziora Dąbie, Zalewu Szczecińskiego i dalej - morza Bałtyckiego. Funkcjonują tramwaje wodne, promy, żaglówki. Mieszkańcy i turyści mogą poruszać się pociągami, które prowadzą do najważniejszych miast Polski, a także dalekobieżnymi autobusami. W mieście sprawnie funkcjonuje transport publiczny - autobusy i tramwaje, w tym również linie pospieszne i nocne. Na terenie miasta działa Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”, który obsługuje loty m.in. do Niemiec, Norwegii, Irlandii czy Anglii, a także Warszawy. Można również skorzystać z wielu wytyczonych ścieżek rowerowych. Jak widać, właściciele domów w Szczecinie mają dużo możliwości, jeśli chodzi o dotarcie do miasta oraz poruszanie się po nim.

Rynek pracy i gospodarka

Głównym filarem gospodarki jest tu branża morska. Działa tu port morski, a także stocznie remontowe i to wokół nich skupiony jest przemysł w Szczecinie. Ponadto utworzono tu dwie podstrefy szczecińskie: Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na ich terenie działa wiele przedsiębiorstw przemysłowych z różnych branż. Mogą one skorzystać z licznych ułatwień oraz ulg podatkowych. W mieście funkcjonuje bardzo wiele centrów handlowych, targowisk i sklepów, co szybko mogą zauważyć właściciele domów w Szczecinie. Niemal na każdej ulicy znajdują się sklepy i punkty usługowe, np. gastronomiczne. Jeśli chodzi o rynek pracy, najbardziej poszukiwani są tu specjaliści, głównie z branży telekomunikacyjnej i informatycznej, a także pracownicy fizyczni. Stopa bezrobocia w 2016 roku wynosiła ok. 4,7%. Najwięcej pracujących jest zatrudnionych w sektorze usługowym - prawie 30%. W przemyśle i budownictwie pracuje ok. 20% osób, a 5,5% w sektorze finansowym.

Kultura

W Szczecinie dostępnych jest wiele atrakcji zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów. Wiele z nich związanych jest oczywiście z obecnością Odry, jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego. Odbyły się tu m.in. finały Operacji Żagiel: The Tall Ships’ Races oraz Aarhus – Helsinki – Ryga – Szczecin. Ponadto w mieście zachowały się piękne zabytki, m.in. cały układ gwiaździsty centrum, ale również kamienice i obiekty np. na Wałach Chrobrego. Szczecin jest częścią Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Jednym z najciekawszych architektonicznie budynków jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza - wielokrotnie nagradzana za nowoczesność i minimalizm. Oprócz filharmonii, do ważnych instytucji kulturalnych należą: Muzeum Narodowe w Szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich, Książnica Pomorska. Muzea, które warto zwiedzić oprócz Narodowego, to: Galeria Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Historii Szczecina, Centrum Dialogu „Przełomy”, Wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, Muzeum Morskie, Muzeum Techniki i Komunikacji, Muzeum Katedralne przy bazylice archikatedralnej św. Jakuba. Działają tu liczne teatry, z których najważniejszy jest Teatr Polski, galerie sztuki, kluby i stowarzyszenia kulturalne. Organizowane są liczne imprezy kulturalne, m.in. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE, Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”, Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Spoiwa Kultury”.

Edukacja i zieleń

Wiele osób, kupujących dom w Szczecinie, jest zainteresowanych możliwościami edukacyjnymi tego miasta. Stolica województwa zachodniopomorskiego jest jednym z najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. Funkcjonuje tu ok. 18 szkół wyższych, wiele przedszkoli, szkół podstawowych i liceów. Do najważniejszych ośrodków edukacyjnych należą: Akademia Morska, Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Sztuki, Szczecińska Szkoła Wyższa – Collegium Balticum, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Szczecin to jeden w dwóch w Polsce Państwowych Ognisk Baletowych. Jeśli chodzi o naukę w dziedzinach sportu, dominują tu dyscypliny związane ze sportami wodnymi, jak żeglarstwo, kajakarstwo etc. Obecne są również kluby piłkarskie i związane z lekkoatletyką. Na terenie miasta funkcjonuje Stadion im. Floriana Krygiera. Organizowane są liczne imprezy sportowe, m.in. mecze piłki nożnej, samochodowy Rajd Magnolii, Emerica Wild In The Streets – Międzynarodowy Dzień Deskorolki, Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy”.

Informacje o Szczecinie

W Szczecinie dostępne są 892 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 31 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Szczecinie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 15 do 257 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (276 mieszkań).
 • 2-pokojowe (357 mieszkań).
 • 3-pokojowe (201 mieszkań).
 • 4-pokojowe (56 mieszkań).
 • 5-pokojowe (4 mieszkania).
 • 11-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Szczecinie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 92 do 106 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Szczecinie kosztuje 154 154 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 780 000 zł.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: