Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Warszawa, Mokotów

Znaleziono 2 oferty w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 16 078 zł/m²

map

Zobacz na mapie

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Nova Królikarnia
  Oferta archiwalna

  Nova Królikarnia

  Ronson Development Sp. z o.o.

  Dom Stegny, Mokotów, Warszawa
  ul. Jaśminowa
  5.6 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba domów: Wyprzedane
 • Potoki Residence - Domy
  Oferta archiwalna

  Potoki Residence - Domy

  Novisa Development Sp. z o.o. Sp. J.

  Dom Ksawerów, Mokotów, Warszawa
  ul. Potoki
  5.8 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba domów: Wyprzedane
 • Ville pod Skocznią - domy
  Oferta archiwalna

  Ville pod Skocznią - domy

  Novisa Development Sp. z o.o. Sp. J.

  Dom Stegny, Mokotów, Warszawa
  ul. Potoki/Cichy Potok
  5.9 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba domów: Wyprzedane
 • Rodzinne Osiedle
  Oferta archiwalna

  Rodzinne Osiedle

  Firma RE

  Dom Siekierki, Mokotów, Warszawa
  ul. Bluszczańska
  4.4 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba domów: Wyprzedane
 • Osiedle Polska
  Oferta archiwalna

  Osiedle Polska

  4U Sp. z o.o.

  Dom Siekierki, Mokotów, Warszawa
  ul. Polska
  5 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba domów: Wyprzedane
 • Mokotów Villa Nova
  Oferta archiwalna

  Mokotów Villa Nova

  Aneo Development

  Dom Czerniaków, Mokotów, Warszawa
  ul. Bluszczańska
  3.9 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba domów: Wyprzedane
 • Bluszczowa Aleja
  Oferta archiwalna

  Bluszczowa Aleja

  SM SAM-81

  Dom Siekierki, Mokotów, Warszawa
  ul. Bluszczańska
  4.4 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba domów: Wyprzedane

Wiadomości na temat Mokotowa:

Mokotów to jedna z najmodniejszych, a zarazem najdroższych dzielnic Warszawy. Znajduje się na południu, granicząc od północy ze Śródmieściem, od zachodu z Ochotą i Włochami, a od południa z Wilanowem oraz Ursynowem. Jej zalety przesądzają o atrakcyjności wśród niemal każdej grupy społecznej, nic więc dziwnego, że to najbardziej zaludniona dzielnica w stolicy. A co dokładnie przyciąga na Mokotów? Liczne ośrodki akademickie i siedziby firm, słynny Mordor, bliskość do centrum, bogata oferta sportowo-kulturalna, rozległe tereny zielone… Można by wymieniać bez końca. Na terenie dzielnicy powstaje coraz mniej nowych inwestycji, jako że mniej jest również terenów zdatnych pod zabudowę. Wśród nich przeważają mieszkania, choć można znaleźć również domy. Warszawski Mokotów cieszy się dużą popularnością, więc jest tu ogromny popyt na nieruchomości. Z tego względu ceny lokali są tu dość wysokie, jedne z najwyższych w stolicy. Wartość nieruchomości nie spada, a wręcz rośnie. Nowe inwestycje często nie potrzebują nawet reklamy, by w błyskawicznym tempie zniknąć z ofert deweloperów.

Dom na Mokotowie - dobry wybór?

Zabudowa w tej dzielnicy jest bardzo różnorodna. W zależności od osiedla można się spotkać z willami, domami jednorodzinnymi, kamienicami, wysokimi szklanymi biurowcami, blokami z wielkiej płyty i resztą zabudowy poprzemysłowej - głównie na Służewcu. Cały ten krajobraz urozmaicają nowo powstałe inwestycje deweloperskie - apartamentowce, mieszkania i domy. Warszawski Mokotów jest więc ciekawą dzielnicą, w której każdy okres historyczny zostawił coś po sobie. Tworzy się tu specyficzny klimat, tak często wymieniany jako jedna z zalet tej części stolicy.

Nowy dom na Mokotowie to obecnie rzadkość. Przeważają bardziej opłacalne dla dewelopera mieszkania. Niemniej nadal można spotkać od czasu do czasu inwestycję, w której znajdą się małe lokale, a także domy. Warszawa Mokotów jest tak atrakcyjną lokalizacją, zwłaszcza ta bardziej zielona część, że firmy deweloperskie z powodzeniem w krótkim czasie sprzedają praktycznie każdą nieruchomość.

Czym wyróżniają się domy na Mokotowie? To połączenie nowoczesnego wyglądu z praktycznym podejściem do mieszkania. Wiele udogodnień znacznie zwiększa jakość życia w takim miejscu. Przede wszystkim deweloperzy wykorzystują obecną na Mokotowie zieleń, która zostaje częściowo włączona w granice osiedla. Zwracają uwagę na pozostawienie dla mieszkańców odpowiedniej ilości przestrzeni, unikając ciasnoty kojarzonej z osiedlami PRL-owskimi. Wśród udogodnień znajdują się m.in. cichobieżne windy, rowerownie, wózkownie, zielone dziedzińce, strefy zabawy z dziećmi i sportu. Często w wysokiej cenie domu na Mokotowie nabywcy otrzymują szereg rozwiązań, które nie wchodzą w skład typowego standardu deweloperskiego. Wystarczy zapoznać się z projektami osiedli, aby się o tym przekonać.

Cena domu na Mokotowie

Nieruchomości w tej dzielnicy są drogie. Dochodzi nawet do takiej sytuacji, w której na rynku wtórnym ceny lokali są zbliżone do tych z rynku pierwotnego, a standard znacznie niższy. Wpływa na to oczywiście ogromny popyt, który znacznie przerasta podaż. Średnia cena domu na Mokotowie wynosi ok. 9 400 zł/mkw., przy czym w tę średnią wlicza się zarówno nieruchomości nowe, jak i używane. W nowych inwestycjach można się spotkać nawet z kosztami rzędu 10 500 zł/mkw. Za wysokie ceny odpowiada popyt, ale również standard. Domy w Warszawie na Mokotowie to najczęściej wille oraz apartamenty o wysokiej jakości wykonania. Do tego w świetnej lokalizacji - niemal w centrum miasta, ale w otoczeniu zieleni, co zapewnia ciszę i spokój.

Koszty zakupu domu na Mokotowie są zbliżone do apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie. Niemniej ze względu na dużą powierzchnię, zazwyczaj ok. 150 mkw., ich cena jest znacznie wyższa. Często zakup domu wiąże się jednak z posiadaniem własnego dużego ogrodu, garażu na jeden czy dwa samochody, tarasami na wyższych piętrach.

Dlaczego warto kupić dom na Mokotowie?

To opcja dla tych, którym zależy na większym komforcie, wygodzie, spokoju. A jednocześnie chcą w pełni korzystać z rozbudowanej infrastruktury miejskiej oraz centrum rozrywki. Przekonuje ich niewielka odległość od miejsca pracy i serca miasta. Lubią wracać do domu na Mokotowie, położonego wśród zieleni, aby się wyciszyć i odpocząć, ale w weekendy chętnie wybiorą się do klubu, kina, dobrej restauracji, która otworzyła się w pobliżu. Nie chcą tracić czasu na długie dojazdy do lekarzy, sklepów czy nawet siłowni. Lubią żyć wygodnie, bezproblemowo…

Nowoczesne domy w Warszawie na Mokotowie to w istocie luksusowe wille położone w atrakcyjnej lokalizacji. Otoczenie zieleni: parków, stawów i skwerów sprawia, że można poczuć się w nich, jak na przedmieściach Warszawy. Z drugiej strony wszędzie jest blisko, niezależnie od wyboru sposobu komunikacji. Rozbudowana infrastruktura w świetny sposób odpowiada na wszystkie potrzeby mieszkańców. Znajdują się tu sklepy, dyskonty, targi, bary mleczne, restauracje słynne w całej Polsce, teatry, ośrodki naukowe i kulturalne… Całość sprawia, że dom na Mokotowie staje się idealnym wyborem dla marzących o własnej posiadłości, ale nie chcących rezygnować z zalet życia w dużym mieście.

Centrum komunikacyjne

Mokotów to świetna lokalizacja dla osób, którym zależy na świetnej komunikacji. Niestety poza godzinami szczytu. Ze względu na obecność wielu centrów biurowych, w tym popularnego Mordoru, w godzinach zaraz przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy w wielu miejscach powstają ogromne korki. Głównymi drogami na Mokotowie są: fragment drogi krajowej nr 2 (stanowi część obwodnicy miasta), ulice: Sobieskiego, Czerniakowska, Puławska, Aleja Niepodległości, Wolska, Racławicka, Woronicza, św. Andrzeja Boboli i Aleja Wilanowska. Mimo ogromnej ilości pomniejszych dróg, nadal brakuje dobrego rozwiązania, które wpłynęłoby na zmniejszenie korków. Poza godzinami szczytu, komunikacja drogowa odbywa się w normalnym tempie.

Na uwagę zasługuje natomiast świetny transport publiczny. Jego najważniejszą część stanowi linia metra M1, a dokładnie aż 5 stacji: Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie. Metro stanowi główny punkt komunikacyjny wielu osób mieszkających lub dojeżdżających do pracy na Mokotowie. Ponadto dzielnica jest obsługiwana przez wiele linii autobusowych i tramwajowych, dziennych i nocnych. Jest ich niezwykle dużo. Na terenie Mokotowa znajduje się dworzec autobusowy w pobliżu stacji metra Wilanowska, na którym zatrzymują się busy prywatnych przewoźników, w tym Polski Bus. Wiele stacji rowerów miejskich oraz ścieżek rowerowych pozwala mieszkańcom bez problemu poruszać się po całym Mokotowie właśnie za pomocą rowerów. Jest to częsta forma komunikacji, ciesząca się popularnością zwłaszcza w godzinach szczytu.

Mokotowski Mordor - odstrasza czy przyciąga?

Dzielnica jest znana zwłaszcza z zagłębia biurowców. Swoje siedziby mają tu powszechnie znane firmy, np. Sii Warszawa, Polskie Radio, TVP S.A., Jeronimo Martins, Mostostal Warszawa S.A., Ericsson Sp. z o.o., centrala Banku BGŻ BNP Paribas S.A., Orange Polska S.A. Z jednej strony mieszczą się tu więc duże korporacje, z drugiej jednak od kilku lat Mokotów zapełnia się również małymi firmami, wśród których dominują agencje reklamowe. O wyborze tego miejsca na siedzibę przedsiębiorstwa decyduje przede wszystkim świetna lokalizacja, do której łatwo trafić z każdej części Warszawy.

Słynny Mordor tylko w niewielkim stopniu potwierdza mity na temat bezdusznych korporacji, nadgodzinach i słabej płacy. Ze względu na duży popyt, na specjalistów, zwłaszcza z branży IT, firmy musiały dostosować się do oczekiwań pracowników. Dominuje zatem filozofia work-life balance, szacunek dla czasu i życia prywatnego. Wiele przedsiębiorstw oferuje szkolenia i różnego typu benefity, aby przyciągnąć pracowników.

Płuca Warszawy

Na Mokotowie znajduje się ogromna ilość terenów zielonych, a ze względu na bliskość do centrum, dzielnica bywa nazywana płucami Warszawy. Najbardziej znane jest Pole Mokotowskie, które w części leży na Ochocie. Na jego obszarze istnieje kilka zbiorników wodnych, plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, a także znany klub Iskra. Kolejnymi wartymi uwagi parkami są trzy położone obok siebie: Morskie Oko z ogromnym stawem o tej właśnie nazwie, Szustrów i Promenada. W innej części znajdują się: Park Dreszera, Skwer im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, Park Arkadia, Królikarnia, Skwer im. Grupy AK Granat, kopiec Powstania Warszawskiego, Park Dolinka Służewiecka. Na Mokotowie zachowało się także sporo ogródków działkowych oraz pomniejszych skwerów. Latem ogromną popularnością cieszy się również Jezioro Czerniakowskie. W miesiącach wakacyjnych na terenach zielonych Mokotowa wypoczywa wiele osób z całej Warszawy.

Kultura i rozrywka

Dzielnica pełna jest ośrodków kultury, sportu, edukacji i rozrywki. Znajdują się tu m.in. wydziały oraz instytuty Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, instytuty Polskiej Akademii Nauk, Uczelnia Łazarskiego, Szkoła Główna Handlowa, a także wiele innych. Na Mokotowie swoje miejsce ma Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Iluzjon Filmoteki Narodowej czy Studio Filmowe Tor. Ponadto działa tu znaczna ilość stowarzyszeń, muzea, teatry i kina. Wieczorem w weekendy mokotowskie kluby są pełne różnorodnych osób: studentów, pracujących, Polaków i obcokrajowców. Turyści najchętniej odwiedzają Pałac Szustra, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli oraz Forty Twierdzy Warszawa. Na Mokotowie działają liczne kluby sportowe, z których najbardziej znane są Gwardia Warszawska i Warszawianka. Rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa obejmuje niezliczone kawiarnie, restauracje czy sklepy. Do najpopularniejszych należą Galeria Mokotów i Sadyba Best Mall. Na Mokotowie znajdują się dwa duże szpitale publiczne, a także wiele publicznych i prywatnych przychodni.

Informacje o Mokotowie

Na Mokotowie dostępnych jest 1 151 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 31 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Mokotowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 10 do 265 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (299 mieszkań).
 • 2-pokojowe (336 mieszkań).
 • 3-pokojowe (275 mieszkań).
 • 4-pokojowe (198 mieszkań).
 • 5-pokojowe (27 mieszkań).
 • 6-pokojowe (3 mieszkania).
 • 9-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich na Mokotowie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 184 do 188 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Mokotowie kosztuje 99 000 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 2 900 000 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: