Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz Nowe mieszkania Ożarów Mazowiecki

-301 ofertw 7 inwestycjach
 • Ożarów Park

  Inwestycja Ożarów Park znajduje się w Ożarowie Mazowieckim, ul. Piłsudskiego 14 (4,7 km od Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Jakon Sp. z o.o.. Inwestycja Ożarów Park jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 88 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 36 do 80 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki, ul. Piłsudskiego 14 (4,7 km od Warszawy)
  Ceny od: 5 449 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Ożarów Park
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 53
  • Powierzchnia: 36 - 80 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Jakon Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Miasteczko Ożarów etap IV

  Inwestycja Miasteczko Ożarów etap IV znajduje się w Ożarowie Mazowieckim, ul. Szkolna (4,5 km od Warszawy), jest realizowana przez dewelopera HB Development S.A.. Inwestycja Miasteczko Ożarów etap IV jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 48 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 40 do 68 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki, ul. Szkolna (4,5 km od Warszawy)
  Ceny od: 6 200 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Miasteczko Ożarów etap IV
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 17
  • Powierzchnia: 40 - 68 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  HB Development S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nowy Ożarów etap 3

  Inwestycja Nowy Ożarów etap 3 znajduje się w Ożarowie Mazowieckim, ul. Szkolna (4,3 km od Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Pegas Nieruchomości Sp. z o.o.. Inwestycja Nowy Ożarów etap 3 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 134 lokale mieszkalne o powierzchniach od 37 do 91 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki, ul. Szkolna (4,3 km od Warszawy)
  Ceny od: 5 990 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Nowy Ożarów etap 3
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 75
  • Powierzchnia: 37 - 91 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Pegas Nieruchomości Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Oliwia

  Inwestycja Osiedle Oliwia znajduje się w Ożarowie Mazowieckim, ul. Zamoyskiego (4,8 km od Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera JBM Development Spółka Jawna. Inwestycja Osiedle Oliwia została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 56 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 49 do 78 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki, ul. Zamoyskiego (4,8 km od Warszawy)
  Ceny od: 5 400 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Oliwia
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 21
  • Powierzchnia: 49 - 78 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  JBM Development Spółka Jawna
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Arche Ożarów

  Inwestycja Osiedle Arche Ożarów znajduje się w Ożarowie Mazowieckim, ul. Kazimierza Kamińskiego (3,5 km od Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Arche Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Arche Ożarów jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 128 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 36 do 98 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki, ul. Kazimierza Kamińskiego (3,5 km od Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Arche Ożarów
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 128
  • Powierzchnia: 36 - 98 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 6
  Arche Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Miasteczko Ożarów etap III

  Inwestycja Miasteczko Ożarów etap III znajduje się w Ożarowie Mazowieckim, ul. Szkolna (4,4 km od Warszawy), jest realizowana przez dewelopera HB Development S.A.. Inwestycja Miasteczko Ożarów etap III jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 48 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 58 do 68 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki, ul. Szkolna (4,4 km od Warszawy)
  Ceny od: 5 700 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Miasteczko Ożarów etap III
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 6
  • Powierzchnia: 58 - 68 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  HB Development S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nowy Ożarów etap 2

  Inwestycja Nowy Ożarów etap 2 znajduje się w Ożarowie Mazowieckim, ul. Szkolna (4,3 km od Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Pegas Nieruchomości Sp. z o.o.. Inwestycja Nowy Ożarów etap 2 jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 134 lokale mieszkalne o powierzchni 88 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki, ul. Szkolna (4,3 km od Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Nowy Ożarów etap 2
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 88 m2
  • Liczba pokoi: 4
  Pegas Nieruchomości Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Ożarów Mazowiecki to niewielkie miasteczko położone na zachód od Warszawy. Do końca 1966 roku nosiło nazwę Ożarów-Franciszków. Znajduje się bardzo blisko Pruszkowa na południu oraz Kampinoskiego Parku Narodowego na północy. Dzięki bogatej historii to jedna z najciekawszych małych miejscowości w województwie mazowieckim. Obecnie Ożarów Mazowiecki ma powierzchnię 5,75 km2, ale jest dość gęsto zaludniony. Na km2 przypada 1 362,9 osób. Jak na niewielką miejscowość, miasteczko dość szybko się rozbudowuje, o czym świadczyć może ilość nowych inwestycji. Atrakcyjne pod względem cen są mieszkania. Ożarów Mazowiecki mimo bliskości stolicy, oferuje naprawdę tanie lokale usługowe oraz mieszkalne. Z tego względu przeprowadza się tu bardzo dużo osób, szczególnie młodych, które poszukują własnego M w niskiej cenie.

Mieszkania: Ożarów Mazowiecki

W 2016 r. w Ożarowie Mazowieckim oddano do użytku tylko 39 mieszkań. To wartość bardzo niewielka w porównaniu z innymi miejscowościami, szczególnie, że rok wcześniej, w 2015 r., oddano aż 163 lokale. Taki spadek wynika po części z tego, że nowe inwestycje dopiero powstają. Gotowych do oddania w tym roku, czyli 2017, jest co najmniej 139. Co ciekawe, większość z nowo wybudowanych mieszkań w Ożarowie Mazowieckim, to lokale przeznaczone na cele indywidualne, co potwierdzają dane z ubiegłego roku. W przeciwieństwie do lat jeszcze wcześniejszych, np. 2015 r. czy 2014 r., w których to przeważały nieruchomości pod wynajem i odsprzedaż. Trend zmienia się zapewne po części w wyniku kończącego się już programu Mieszkanie dla Młodych, ale również z powodu wzrastającej atrakcyjności samego miasta. Mieszkania w Ożarowie Mazowieckim poszukuje wiele młodych osób spod tego miasteczka, ale także spod Warszawy, a nawet z samej stolicy. Głównie oczywiście ze względu na niskie koszty zakupu nieruchomości.

Cena mieszkania w Ożarowie Mazowieckim

Miasto jest stosunkowo tanie w porównaniu z innymi podobnej wielkości. Mieszkanie w Ożarowie Mazowieckim, w nowym budownictwie, można kupić już od 4 500 zł/mkw, czyli bardzo tanio. Ceny na rynku pierwotnym są porównywalne do tych na rynku wtórnym, choć posiadają wiele więcej udogodnień i są budowane według nowoczesnych trendów. Przykładowo, za nowe mieszkanie w Ożarowie Mazowieckim wielkości 66,45 mkw zapłacić można już ok. 299 025 zł, natomiast na rynku wtórnym ten sam metraż kosztuje ok. 300 000 zł. W związku z tym nie dziwi, że wiele osób woli kupić nową nieruchomość i urządzić ją po swojemu niż remontować wyposażone już pomieszczenia w starszym budownictwie. Porównując koszt zakupu w Ożarowie i w Warszawie, można zauważyć znaczną różnicę. Wynika ona oczywiście z wielkości i rozwoju miasta i zazwyczaj porównywanie tak różnych rynków nieruchomości nie ma sensu. Niemniej wysokie ceny nieruchomości w stolicy skłaniają wiele osób do zakupu mieszkania w Ożarowie Mazowieckim, w którym koszty są niemal dwa razy niższe. A dojazd w obrębie Warszawy trwa niekiedy znacznie dłużej niż dojazd z Ożarowa do stolicy.

Nowoczesne mieszkania na sprzedaż: Ożarów Mazowiecki

Nowe inwestycje zwracają uwagę swoim wykonaniem. Przede wszystkim projekty tworzone są zgodnie z zasadami ekologii. Dbałość o to, by przestrzeń osiedli była bardziej zielona, widać na każdym kroku: od zielonych skwerów, aż po dziedzińce pełne kwiatów, krzewów i drzewek. Między budynkami znajduje się wiele otwartych ścieżek, przy których sadzi się trawę lub krzewy ozdobne. Same budowle są nisko piętrowe lub stanowią domy ułożone w segmentach. Przeważają jasne kolory, najczęściej biel połączona z odcieniami żółci i brązu. Nie da się nie zauważyć wielu dużych okien, w które wyposażono każde mieszkanie. Oprócz nich uwagę zwracają małe ogródeczki, duże loggie i balkony. Każdy budynek wielorodzinny został wyposażony w windę. Nowoczesne mieszkania w Ożarowie Mazowieckim posiadają zróżnicowany metraż, choć przeważają lokale 3- i 4-pokojowe. Największym popytem cieszą się kawalerki, które często są już zarezerwowane, zanim deweloper oficjalnie ogłosi ofertę. Jeśli ktoś szuka mniejszego mieszkania, warto się zorientować w planowanych inwestycjach jak najszybciej. Nowe mieszkania na sprzedaż w Ożarowie Mazowieckim położone są na nowoczesnych osiedlach z dobrym dojazdem do centrum oraz gotową infrastrukturą miejską, np. sklepami, centrami handlowymi czy lokalami usługowymi.

Szybki dojazd do Warszawy

Ożarów Mazowiecki jest położony zaledwie 40 minut jazdy samochodem od Warszawy, co jest czasem znacznie krótszym niż np. dojazdy do pracy wewnątrz stolicy. Oprócz tego funkcjonuje wiele autobusów oraz pociągów kursujących między Ożarowem, a miastem stołecznym. Linią R3 można dojechać nawet w 15 minut do centrum stolicy! Właściciele mieszkania w Ożarowie Mazowieckim mogą skorzystać także z wielu ważnych tras przebiegających przez miasto, m.in. drogi krajowej 92, prowadzącej do Warszawy przez Rzepin i Poznań, czy dróg wojewódzkich 701, 718, 735. Niedaleko miasteczka znajduje się lotnisko śmigłowcowe, Mościska K-EX. W samym Ożarowie Mazowieckim mieszkania są ulokowane raczej z dala od tras o większym natężeniu ruchu, co oczywiście wiąże się z większym spokojem i ciszą. W mieście funkcjonują linie autobusowe, które kursują między ościennymi miasteczkami, dzięki czemu można szybko dojechać do Józefowa, Ołtarzewa, Łomianek i wielu innych.

Atrakcje

W gminie Ożarów Mazowiecki oraz jej okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Począwszy od zabytków, aż do przyjemnych miejsc na łonie natury. Zaczynając od tych pierwszych, warto zobaczyć chociażby zabytkowy spichlerz i park z 1859 r. w Gołaszewie, dwór w Duchnicach z 1867 r., dwór w Pilaszkowie wybudowany w 1820 r. oraz dwór szlachecki w Umiastowie. Zwiedzić można największe na Mazowszu Muzeum Pojazdów Konnych oraz Muzeum Dworu Polskiego. W samym mieście właściciel mieszkania w Ożarowie Mazowieckim może spotkać wiele zabytkowych willi, m. in. murowany budynek z wieżycą z 1915 r przy ulicy 11 Listopada oraz dworek z XIX w. przy ul. Poniatowskiego, w którym podpisano akt kapitulacji Powstania Warszawskiego. W weekend można przejechać się nad rzekę Utratę oraz do rezerwatu przyrody Wolica, w którym znajdują się nawet ponad 100-letnie drzewa. Nieco dalej, już poza gminą, leży Kampinoski Park Narodowy, który jest świetną propozycją dla miłośników przyrody.

Na koniec warto przytoczyć kilka mniej znanych ciekawostek o Ożarowie Mazowieckim, jak chociażby ta, że kręcono tu akcję serialu Ja, Malinowski z 1999 roku. Z miastem związanych jest wiele znanych postaci, jak Irena Zarzycka, Janusz Orsik, Janusz Kusociński, Henryk Hoser. Tu znajduje się firma Vigo System SA, która wyprodukowała część do marsjańskiego łazika Curiosity. W mieście jest obecnych wiele pamiątek i pomników związanych z wydarzeniami historycznymi.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij