Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Kwidzyn - oferta nowych mieszkań 

Kwidzyn to malownicze miasto w województwie pomorskim nad rzeką Liwą. Historyczna architektura, atrakcyjna lokalizacja względem wybrzeża, Wisły i mazurskich jezior sprawia, że miejscowość chętnie wybierana jest turystyczna baza wypadowa. Równocześnie miasto na prawie powiatu zapewnia wiele miejsc pracy, które przyciągają nowych mieszkańców z pobliskich miejscowości. Rosnący popyt na mieszkania sprzyja powstawaniu nowych inwestycji deweloperskich.

Początki Kwidzyna sięgają XI wieku, kiedy powstało tu pierwsze grodzisko o nazwie Kwedis. Osada rozwinęła się w XIII wieku pod wpływem Zakonu Krzyżackiego, aby wkrótce stać się stolicą biskupstwa Pomezańskiego. Jako jedno z ważniejszych miast Państwa Pruskiego, miejscowość stopniowo zwiększała swoje znaczenie oraz rozwijała się pod względem powierzchni. Współcześnie Kwidzyn posiada 21,54 km² powierzchni oraz 38 179 ludności. Odwiedzający miasto ciągle pomogą podziwiać liczne zabytki oraz okazały zespół zamkowo-katedralny, który stał się wizytówką pomorskiego miasta. To także dobra baza wypadowa na pobliskie Mazury oraz nad morze. Na mieszkańców czekają także liczne miejsca pracy w fabrykach i zakładach przemysłowych, zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Mieszkania Kwidzyn –  gdzie najlepiej zamieszkać?

Kwidzyn został podzielony na 16 dzielnic mieszkaniowych o różnym charakterze. Historyczne serce miejscowości stanowi Stare Miasta, w którym dominuje zabytkowa architektura oraz mieszkania pochodzące z rynku wtórnego. Dużą popularnością wśród osób szukających mieszkania cieszy się dzielnica Hallera, Zatorze II oraz Zacisze. Wszystkie trzy dzielnice znajdują się między zabytkowym centrum a Specjalną Strefą Ekonomiczną, oferującą liczne miejsca pracy. Osoby, które cenią sobie spokój i ciszę, mogą podstawić na dzielnicę Miłosna. Nieco oddalony od centrum obszar jest miejscem wielu inwestycji deweloperskich, wśród których dominuje kameralna, podmiejska architektura. Nowe osiedla powstają także w północnych granicach miasta.

Deweloperzy Kwidzyn – jak wyglądają nowe inwestycje?

Nowe mieszkania Kwidzyn wyróżniają się wysokim standardem wykończenia oraz ciekawą architekturą nawiązująca do zabytkowego charakteru miejscowości i zielonego otoczenia. Dostępne sprzedaży lokale posiadają zróżnicowaną powierzchnie i układ pomieszczeń, dzięki czemu są atrakcyjną propozycją dla rodzin z dziećmi, par, singli oraz seniorów. Mieszkańcy mogą korzystać z rekreacyjnej części wspólnej oraz dostępu do infrastruktury handlowo-usługowej.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie pomorskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Kwidzyniu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Kwidzynie

Kwidzyn to miasto położone w województwie pomorskim. Leży nad rzeką Liwą, prawym dopływem Nogatu. Zajmuje 21,54 km2 powierzchni, którą zamieszkuje ok. 22 tysięcy osób. Występuje tutaj podział na szesnaście dzielnic, a do jednych z popularniejszych należą: Stare Miasto, Radosna, Zacisze, Bema. Miasto usytuowane jest w sąsiedztwie kompleksu leśnego Miłosna, na który składają się atrakcyjne tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, a także konnej. Ponadto na terenie lasów znajduje się rezerwat przyrody “Kwidzyńskie Ostnice”. Dodatkowo Kwidzyn jest ważnym ośrodkiem życia kulturowego oraz rozrywkowego w regionie. Na jego terenie odbywają się regularnie różnego rodzaju wydarzenia m.in. koncerty, festyny, imprezy sportowo-rekreacyjne oraz imprezy plenerowe w okresie wakacyjnym. Do dyspozycji mieszkańców są liczne biblioteki, kino, jak i również scena teatralna. Kwidzyn zapewnia dostęp do ośrodków sportowo-rekreacyjnych takich, jak: hale sportowe, stadion, czy kryty basen. Na turystów czeka atrakcja w postaci wieży widokowej, z której można podziwiać panoramę miasta. Warto wspomnieć o zapleczu edukacyjnym, jakie oferuje Kwidzyn. Funkcjonują tutaj przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie, a dla osób pragnących pogłębić swoją wiedzę dedykowane są szkoły językowe, Szkoła Muzyczna I stopnia, Centrum Edukacji Ekologicznej, a także inne szkoły wyższe.

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: