Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Wiadomości na temat Kwidzyna:

Kwidzyn - oferta nowych mieszkań 

Kwidzyn to malownicze miasto w województwie pomorskim nad rzeką Liwą. Historyczna architektura, atrakcyjna lokalizacja względem wybrzeża, Wisły i mazurskich jezior sprawia, że miejscowość chętnie wybierana jest turystyczna baza wypadowa. Równocześnie miasto na prawie powiatu zapewnia wiele miejsc pracy, które przyciągają nowych mieszkańców z pobliskich miejscowości. Rosnący popyt na mieszkania sprzyja powstawaniu nowych inwestycji deweloperskich.

Początki Kwidzyna sięgają XI wieku, kiedy powstało tu pierwsze grodzisko o nazwie Kwedis. Osada rozwinęła się w XIII wieku pod wpływem Zakonu Krzyżackiego, aby wkrótce stać się stolicą biskupstwa Pomezańskiego. Jako jedno z ważniejszych miast Państwa Pruskiego, miejscowość stopniowo zwiększała swoje znaczenie oraz rozwijała się pod względem powierzchni. Współcześnie Kwidzyn posiada 21,54 km² powierzchni oraz 38 179 ludności. Odwiedzający miasto ciągle pomogą podziwiać liczne zabytki oraz okazały zespół zamkowo-katedralny, który stał się wizytówką pomorskiego miasta. To także dobra baza wypadowa na pobliskie Mazury oraz nad morze. Na mieszkańców czekają także liczne miejsca pracy w fabrykach i zakładach przemysłowych, zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Mieszkania Kwidzyn –  gdzie najlepiej zamieszkać?

Kwidzyn został podzielony na 16 dzielnic mieszkaniowych o różnym charakterze. Historyczne serce miejscowości stanowi Stare Miasta, w którym dominuje zabytkowa architektura oraz mieszkania pochodzące z rynku wtórnego. Dużą popularnością wśród osób szukających mieszkania cieszy się dzielnica Hallera, Zatorze II oraz Zacisze. Wszystkie trzy dzielnice znajdują się między zabytkowym centrum a Specjalną Strefą Ekonomiczną, oferującą liczne miejsca pracy. Osoby, które cenią sobie spokój i ciszę, mogą podstawić na dzielnicę Miłosna. Nieco oddalony od centrum obszar jest miejscem wielu inwestycji deweloperskich, wśród których dominuje kameralna, podmiejska architektura. Nowe osiedla powstają także w północnych granicach miasta.

Deweloperzy Kwidzyn – jak wyglądają nowe inwestycje?

Nowe mieszkania Kwidzyn wyróżniają się wysokim standardem wykończenia oraz ciekawą architekturą nawiązująca do zabytkowego charakteru miejscowości i zielonego otoczenia. Dostępne sprzedaży lokale posiadają zróżnicowaną powierzchnie i układ pomieszczeń, dzięki czemu są atrakcyjną propozycją dla rodzin z dziećmi, par, singli oraz seniorów. Mieszkańcy mogą korzystać z rekreacyjnej części wspólnej oraz dostępu do infrastruktury handlowo-usługowej.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie pomorskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Kwidzyniu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Kwidzynie

Kwidzyn to miasto położone w województwie pomorskim. Leży nad rzeką Liwą, prawym dopływem Nogatu. Zajmuje 21,54 km2 powierzchni, którą zamieszkuje ok. 22 tysięcy osób. Występuje tutaj podział na szesnaście dzielnic, a do jednych z popularniejszych należą: Stare Miasto, Radosna, Zacisze, Bema. Miasto usytuowane jest w sąsiedztwie kompleksu leśnego Miłosna, na który składają się atrakcyjne tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, a także konnej. Ponadto na terenie lasów znajduje się rezerwat przyrody “Kwidzyńskie Ostnice”. Dodatkowo Kwidzyn jest ważnym ośrodkiem życia kulturowego oraz rozrywkowego w regionie. Na jego terenie odbywają się regularnie różnego rodzaju wydarzenia m.in. koncerty, festyny, imprezy sportowo-rekreacyjne oraz imprezy plenerowe w okresie wakacyjnym. Do dyspozycji mieszkańców są liczne biblioteki, kino, jak i również scena teatralna. Kwidzyn zapewnia dostęp do ośrodków sportowo-rekreacyjnych takich, jak: hale sportowe, stadion, czy kryty basen. Na turystów czeka atrakcja w postaci wieży widokowej, z której można podziwiać panoramę miasta. Warto wspomnieć o zapleczu edukacyjnym, jakie oferuje Kwidzyn. Funkcjonują tutaj przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie, a dla osób pragnących pogłębić swoją wiedzę dedykowane są szkoły językowe, Szkoła Muzyczna I stopnia, Centrum Edukacji Ekologicznej, a także inne szkoły wyższe.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: