Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Nowe domy w Olkuszu – stan deweloperski

Miasto położone jest na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, na południe od Pustyni Błędowskiej. Olkusz należy do jednych z najważniejszych ośrodków górnictwa rud cynkowo-ołowianych w Polsce. To niewielkie miasto zajmuje powierzchnię ok. 26 kilometrów kwadratowych. Olkusz znajduje się w bliskiej odległości od Dąbrowy Górniczej, Katowic czy Krakowa. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 94 oraz linia kolejowa nr 65.

Rynek nieruchomości w Olkuszu

Malownicze miasteczko na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Składa się na to wiele czynników, m.in.  nowoczesna infrastruktura drogowa, sportowo-rekreacyjna oraz edukacyjna. Zakup nieruchomości w Olkuszu jest bardzo opłacalną inwestycją w przyszłość i bezpieczną formą ulokowania posiadanego kapitału. Na popularności zyskują zwłaszcza nowe domy w Olkuszu zlokalizowane w cichej oraz spokojnej okolicy. Ceny nieruchomości są tu znacznie niższe niż w stolicy Małopolski.

Nowe domy w Olkuszu – osiedla deweloperskie

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe powstają w zacisznym miejscu oraz bardzo dogodnych lokalizacjach. Nowe osiedla deweloperskie znajdują się w bliskiej odlegości od placówek edukacyjnych i medycznych, instytucji użyteczności publicznej, sklepów czy punktów usługowych. Ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza przestronne apartamenty o funkcjonalnym rozkładzie oraz domy w zabudowie szeregowej. Większość z nich znajduje się na osiedlach zlokalizowanych w pobliżu terenów zielonych, z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Nowe domy w Olkuszu – popularne lokalizacje

Miasto podzielone jest na kilkanaście osiedli mieszkaniowych. Do najpopularniejszych można zaliczyć Śródmieście, Centrum, Pakuska, Czarna Góra, Pomorzany czy Glinianki. Bardzo szybko wyprzedają się nieruchomości położone w samym sercu miasta o powierzchni do 90 metrów kwadratowych. Młode rodziny z dziećmi najczęściej wybierają domy wolnostojące, które usytuowane są poza granicami miasta.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie małopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Olkuszu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Olkuszu

Olkusz to miasto w woj. małopolskim, w powiecie olkuskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Olkusz, położone na zachodnich rubieżach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej nad rzeką Babą, przy drodze krajowej nr 94 i przy drogach wojewódzkich: nr 783 i nr 791. Według danych z 31.12.2011 miasto liczy około 36,5 tys. mieszkańców. Jeden z ośrodków górnictwa rud cynkowo-ołowiowych w Polsce (kopalnia Olkusz – Pomorzany, nieopodal w Bukownie Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław”), fabryka naczyń Emalia SA, fabryka wentylatorów OWENT, drobny przemysł i rzemiosło; lokalny ośrodek handlowy i kulturalny.

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: