Poznaj średnie ceny mieszkań w Krakowie

Marzec 2024

header

16 030 zł

Średnia cena za m2

+25%

Rok do roku

885 201 zł

Średnia cena ofertowa

+31%

Rok do roku

5139

Liczba mieszkań

-30%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Krakowie:

16 030 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Krakowie:

18 158 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Krakowie:

16 862 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Krakowie:

14 963 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Krakowie:

15 306 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Krakowie w stanie deweloperskim w marcu wynoszą 16 030 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 25% rok do roku, a także spadek -1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Krakowie w stanie deweloperskim w marcu wynoszą 18 158 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 22% rok do roku, a także spadek -1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Krakowie w stanie deweloperskim w marcu wynoszą 16 862 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 29% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Krakowie w stanie deweloperskim w marcu wynoszą 14 963 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 24% rok do roku, a także spadek -1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Krakowie w stanie deweloperskim w marcu wynoszą 15 306 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 28% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Krakowa

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Krakowie?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Krakowie w styczniu 2024 roku płaciliśmy 15 772 zł. Dla kupujących jest to znacząco większy wydatek niż w mniejszych aglomeracjach kraju, a ceny mieszkań w Krakowie nie są aż tak stabilne, jak np. w Olsztynie, Kielcach czy Rzeszowie.

Ile kosztuje mieszkanie w Krakowie?

Ceny mieszkań w Krakowie zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Krakowie potrafią kosztować średnio 17 596 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy Małopolski mogą być wystawiane na sprzedaż za 16 443 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 14 821 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Krakowie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne w dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. na Dębnikach, Swoszowicach, lub Wzgórzu Krzesławickim. Niskie ceny mieszkań w Krakowie utrzymują się także na Nowej Hucie, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy z Czyżynami, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Krakowie notowane są z kolei w dzielnicach centralnych, czyli Starym Mieście, Krowodrzy, Grzegórzkach oraz Prądniku Czerwonym.

Czy ceny mieszkań w Krakowie spadną?

Prognozy ceny mieszkań w Krakowie nie są optymistyczne, chociaż nadal deweloperzy realizują atrakcyjne inwestycje. Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Kraków wymyka się schematom znanym z Olsztyna czy Kielc. W tak dużej metropolii znaczący wpływ na stawki ma ogromna dynamika rozwoju miasta. Ceny nowych mieszkań w Krakowie reagują przede wszystkim na przypływ singli, młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż najistotniejsza jest coraz większa obecność obcego kapitału i biznesu. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Kraków najpewniej będzie coraz droższy również ze względu na częstszą migrację oddziałów regionalnych firm z Warszawy oraz lokalne inwestycje.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: