Poznaj średnie ceny mieszkań w Krakowie

Listopad 2023

header

15 640 zł

Średnia cena za m2

+25%

Rok do roku

819 690 zł

Średnia cena ofertowa

+25%

Rok do roku

4706

Liczba mieszkań

-48%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Krakowie:

15 640 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Krakowie:

16 712 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Krakowie:

16 208 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Krakowie:

14 731 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Krakowie:

14 914 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Krakowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 15 640 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 25% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Krakowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 16 712 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 17% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Krakowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 16 208 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 28% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Krakowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 14 731 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 24% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Krakowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 14 914 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 25% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Krakowa

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Krakowie?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Krakowie we wrześniu 2023 roku zapłacimy 15 223 zł. Dla kupujących jest to znacząco większy wydatek niż w mniejszych aglomeracjach kraju, a ceny mieszkań w Krakowie nie są aż tak stabilne, jak np. w Olsztynie, Kielcach czy Rzeszowie.

Ile kosztuje mieszkanie w Krakowie?

Ceny mieszkań w Krakowie zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Krakowie potrafią kosztować średnio 16 576 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy mogą być wystawiane na sprzedaż za 15 538 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 14 349 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Krakowie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne w dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. na Dębnikach, Swoszowicach, lub Wzgórzu Krzesławickim. Niskie ceny mieszkań w Krakowie utrzymują się także na Nowej Hucie, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy z Czyżynami, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Krakowie notowane są z kolei w dzielnicach centralnych, czyli Starym Mieście, Krowodrzy, Grzegórzkach oraz Prądniku Czerwonym.

Czy ceny mieszkań w Krakowie spadną?

Prognozy ceny mieszkań w Krakowie nie są optymistyczne, chociaż nadal deweloperzy realizują atrakcyjne inwestycje. Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Kraków wymyka się schematom znanym z Olsztyna czy Kielc. W tak dużej metropolii znaczący wpływ na stawki ma ogromna dynamika rozwoju miasta. Ceny nowych mieszkań w Krakowie reagują przede wszystkim na przypływ singli, młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż najistotniejsza jest coraz większa obecność obcego kapitału i biznesu. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Kraków najpewniej będzie coraz droższy również ze względu na częstszą migrację oddziałów regionalnych firm z Warszawy oraz lokalne inwestycje.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: