Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Rzeszów

Rzeszów, podkarpackie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 14 deweloperów w Rzeszowie

Aktualnie nasi deweloperzy w Rzeszowie realizują 21 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Rzeszów - miasto dla deweloperów

Deweloperzy w Rzeszowie mają ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe i pod lokale użytkowe. To miasto jako jedna z niewielu wojewódzkich stolic wciąż posiada na sprzedaż wiele atrakcyjnych terenów przy rzece tudzież blisko centrum. Dodatkowo ich cena jest nieporównanie niższa niż w Warszawie czy Krakowie. Nic więc dziwnego, że deweloperzy w Rzeszowie budują coraz więcej. Nie obawiają się również o sprzedaż mieszkania - w ciągu ostatnich kilku lat popyt na zakup nieruchomości znacznie wzrósł. Miasto się rozwija na wielu obszarach, w tym w zakresie rynku pracy. Coraz mniej osób decyduje się wyjechać, by pracować w Warszawie lub w Krakowie. Opłaca się im zostać w Rzeszowie, w którym płaca wzrasta dość szybko, natomiast ceny nieruchomości utrzymują się jeszcze na stosunkowo niskim poziomie. Na tym rynku powstaje również wiele innowacyjnych projektów, w tym domy energooszczędne, których koszt jest niewielki w porównaniu do podobnych projektów w innych rejonach kraju.

Sprawdź:

https://gethome.pl/domy/na-sprzedaz/rzeszow/

 

Gdzie buduje deweloper w Rzeszowie?

Szukając własnego mieszkania, jednym z najważniejszych kryteriów jest lokalizacja. Niemal każdy deweloper z Rzeszowa stara się wybrać takie miejsce do budowy swojej inwestycji, które będzie atrakcyjne dla nabywcy mieszkania. Do najpopularniejszych należą okolice centrum: Śródmieście, Nowe Miasto, a także graniczące z nimi tereny sąsiednich dzielnic: Zalesia, Dębiny, Wilkowyi. Szczególnie atrakcyjne dla deweloperów z Rzeszowa są również miejsca przy rzece Wisłok przez wzgląd na malowniczość krajobrazu.

Można zauważyć również dość dużo inwestycji na terenach odległych od centrum. Tu zaletą jest z pewnością duża ilość zieleni oraz bliskość obwodnicy i dróg krajowych. Nie bez znaczenia pozostaje niska cena, która ma przyciągnąć kupców. Warto dodać, że deweloperzy w Rzeszowie mogą sobie pozwolić na budowę osiedla domów jednorodzinnych czy większych osiedli bloków, ponieważ dostępnych jest wciąż stosunkowo dużo terenów wolnych. W porównaniu do Warszawy czy Krakowa, w stolicy Podkarpacia widać również bardziej przemyślaną koncepcję rozwoju miasta. Urzędy często nie wydają zgód na budowę inwestycji deweloperskich w Rzeszowie, jeśli te np. nie wpisują się w dotychczasowy krajobraz. Tu przykładem może być chęć wybudowania wysokich bloków w okolicy zdominowanej przez budownictwo jednorodzinne.

 

Za ile mieszkania sprzedają deweloperzy w Rzeszowie?

Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Jeden deweloper w Rzeszowie może wybudować wysokiej klasy apartamenty, których koszty zakupu będą oscylowały między 5 000 a 6 000 zł/mkw. Inny z kolei postawi na budżetowe rozwiązanie i zaproponuje 3 800 - 4 500 zł/mkw. Można oczywiście skusić się na porównanie tych stawek z innymi miastami wojewódzkimi. Okaże się wtedy, że deweloperzy z Rzeszowa budują jedne z najtańszych nieruchomości w Polsce. Jednak biorąc pod uwagę średnie wypłaty, już nie jest tak kolorowo. W stolicy Podkarpacia ludzie zarabiają średnio mniej niż w Warszawie czy Krakowie. Mimo że koszty życia również są niższe, to wzięcie kredytu hipotecznego na zakup nie wychodzi dużo bardziej korzystnie niż w innych miastach.

Inwestycje deweloperskie w Rzeszowie mają jednak jedną zaletę - ich koszty nie wzrastają tak szybko, jak płace (głównie branży IT). Na korzyść są też niskie stopy procentowe. Dlatego właśnie wielu osobom nie opłaca się wyjeżdżać do innych miast w celu znalezienia pracy, a docelowo także zakupu mieszkania. Jeśli deweloper w Rzeszowie buduje nieruchomości, których zakup nie stanowi już problemu wynikającego kiedyś z wysokiego bezrobocia, po co szukać M gdzie indziej?

 

Negocjacje przy zakupie inwestycji deweloperskiej w Rzeszowie

Kierując się do dewelopera w Rzeszowie, warto zgłębić kilka technik negocjacyjnych. Obniżenie ceny mieszkania nawet o kilka procent może okazać się bardzo korzystne dla nabywcy. W obecnych czasach dużego popytu na mieszkanie zakup po niższej cenie niż oferowana będzie dość trudny. Niemniej istnieje kilka sytuacji, które nabywca może wykorzystać, by deweloper z Rzeszowa obniżył cenę. Pierwszą z nich jest zakup ostatniego lokalu w inwestycji. Zazwyczaj to najmniej korzystne mieszkanie, jednak pod wynajem może być idealne. Deweloperzy w Rzeszowie z chęcią pozbywają się takich nieruchomości, by “zamknąć rozdział” i skupić się na sprzedaży innych M. Drugą korzystną sytuacją jest nabycie mieszkania w niedogodnym położeniu, o nietypowym kształcie, mało ustawnego. Często ogłoszenie o chęci sprzedaży takiego M wisi nawet i rok, dlatego deweloper z Rzeszowa może znacząco obniżyć jego cenę, by się go szybciej pozbyć.

Warto zwrócić uwagę na położenie oraz udogodnienia w inwestycji. Jeśli powstaje ona w tzw. “szczerym polu”, a dojazd do najbliższej głównej drogi oznacza przedzieranie się przez dziurawą drogę gruntową, to również może stanowić argument do obniżenia ceny. Oczywiście deweloper z Rzeszowa może obiecać remont tejże drogi, ale najczęściej kończy się na wybudowaniu krótkiego odcinka podjazdu z osiedla do trasy gruntowej. Podobnie będzie z brakiem infrastruktury usługowo-handlowej, co także stanowi argument do obniżenia ceny. Innym pomysłem, który może przekonać dewelopera z Rzeszowa do obniżki cen, jest zakup natychmiastowy, np. za gotówkę. Ostatecznie można skorzystać z usług profesjonalistów w tym zakresie.

 

Mieszkanie pod klucz czy w stanie deweloperskim?

Coraz więcej deweloperów z Rzeszowa oferuje możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz. Oczywiście jest ono droższe niż takie w stanie deweloperskim, jednak wielu osobom się opłaca. Nabywca może wybrać rodzaj podłogi w każdym pomieszczeniu, armatury łazienkowej, a czasem nawet kuchni. Są wstawione wszystkie drzwi. A cena wcale nie jest dużo wyższa niż gdyby kupiec miał to wszystko wykonywać własnymi siłami - szukać ekipy wykończeniowej czy materiałów. Deweloperzy z Rzeszowa zazwyczaj mają cały katalog, w którym można wybrać rodzaj i kolor poszczególnych elementów. Oczywiście oferta jest ograniczona np. występuje 5 rodzajów paneli, które można wybrać, niemniej ich jakość jest dobra, a kolory pasują do większości stylów aranżacyjnych. Odbiór mieszkania wydłuża się o kilka tygodni, niemniej nabywca wchodzi do lokalu niemal gotowego do zamieszkania - wystarczy w nim zamontować lampy, meble itd. Dlatego coraz częściej ludzie decydują się na zakup nieruchomości wykończonej pod klucz.

Jeśli jednak nabywca nie jest przekonany co do jakości wykończenia, może zdecydować się na stan deweloperski. Musi jednak zwrócić uwagę na to, czym dokładnie jest ten stan dla dewelopera w Rzeszowie. Nie jest on bowiem w żaden sposób regulowany przez prawo, w związku z czym można spotkać się z różnymi ofertami. Dla jednych stan deweloperski będzie oznaczał gołe ściany i podłogi, dla drugich podłoga będzie wyrównana przez samopoziomująca się masę. Warto o tym wiedzieć wcześniej, aby być przygotowanym na ilość pracy, jaka czeka nabywcę po zakupie mieszkania. Dlatego tak istotny jest prospekt informacyjny, który musi zostać dołączony do każdej umowy podpisywanej z deweloperem. W Rzeszowie rynek nieruchomości nie jest tak konkurencyjny, jak w Krakowie czy Warszawie i nie ma na nim konkretnych wypracowanych standardów, dlatego stan deweloperski u poszczególnych firm może się znacznie różnić.

Deweloperzy w pobliskich lokalizacjach

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023