Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Nowy Korczak
  Oferta archiwalna
  Nowy Korczak to nowy projekt mieszkaniowy kaliskiego dewelopera FB Antczak. Inwestycja docelowo dostarczy na kaliski rynek blisko 330 mieszkań. Jesienią 2015 roku rozpoczęto prace na placu budowy i realizację pierwszego budynku, którego zakończenie planowane jest na II kwartał 2017 roku.Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt odpowiadający na potrzeby mieszkańców Kalisza i okolic, którzy poszukują wielkomiejskiego stylu w dobrej cenie. Pierwszy budynek to osiem kondygnacji naziemnych, na których zaplanowano 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw.Przyszli mieszkańcy Nowego Korczaka mogą liczyć na wiele udogodnień. Dla każdego obiektu przewidziane są windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie własne ogródki. Ponadto wybrane budynki będą posiadać duży i przestronny taras na ostatniej kondygnacji, który oddany zostanie do dyspozycji mieszkańców. Ważnym atutem osiedla NowyKorczak jest jego bliskie otoczenie – znajdują się tu liczne sklepy i delikatesy, dwie stacje benzynowe oraz klub dla dzieci. Zaledwie pięciominutowa podróż samochodem dzieli inwestycje od jednej z miejskich centrów handlowych – Galerii Kalisz. Dla osób ceniących wypoczynek i aktywność na świeżym powietrzu, zaletą będzie bliskość Parku nad Krępicą z rozległymi i dobrze zaplanowanymi terenami zieleni. Projekt architektoniczny utrzymany jest w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Dominują proste geometryczne bryły z wyraźnymi akcentami kolorystycznymi. Autorem koncepcji jest GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna z Lublina.

  Nowy Korczak

  ul. Korczak , Kalisz(2.1 km od centrum)
  FB Antczak

Dogodnie zlokalizowane nowe mieszkania w Kaliszu

Kalisz to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w województwie wielkopolskim. Jest uznawane za ważny ośrodek kulturalny, edukacyjny i biznesowy. Miasto dynamicznie się rozwija i inwestuje spore środki w modernizację oraz unowocześnianie lokalnej infrastruktury. Znajduje się w niedalekiej odległości od ważnych polskich aglomeracji – Wrocławia, Poznania i Łodzi. Przez miasto przebiegają trzy drogi wojewódzkie (nr 470, 450 i 442) oraz dwie drogi krajowe (nr 25 i nr 12). Mieszkańcy mogą korzystać z 25 linii autobusowych oraz licznych połączeń kolejowych.

Miasto dzieli się na 23 osiedla: Osiedle Asnyka, Osiedle Chmielnik, Osiedle Czaszki, Osiedle Dobro, Osiedle Dobrzec Południe, Osiedle Dobrzec Wschód, Osiedle Kaliniec, Osiedle Korczak, Osiedle Majków, Osiedle Ogrody, Osiedle Piskorzewie, Osiedle Piwonice, Osiedle Rajsków, Osiedle Rogatka, Osiedle Rypinek, Osiedle Szczypiorno, Osiedle Śródmieście I, Osiedle Śródmieście II, Osiedle Tyniec, Osiedle Widok, Osiedle Winiary, Osiedle Serbinów i Osiedle Zagorzynek.

Potencjał biznesowy lokalizacji

W Kaliszu swoje siedziby zakłada wiele przedsiębiorstw – od małych firm jednoosobowych, po duże międzynarodowe korporacje. Wśród wiodących branż znajduje się przemysł spożywczy, meblarski i lotniczy. Swoje siedziby w tej miejscowości mają również znane podmioty z sektora logistycznego, IT, elektromaszynowego, AGD, odzieżowego oraz nieruchomości przemysłowych. Firmy inwestują w tej lokalizacji m.in. ze względu na sporą powierzchnię terenów inwestycyjnych i prężnie działające ośrodki akademickie, które kształcą specjalistów z różnych branż, w tym nowoczesnych usług. Miasto należy do podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego. Inwestujące tutaj firmy mogą korzystać ze wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu.

Dlaczego warto mieszkać w Kaliszu?

Miejscowość ta jest atrakcyjnym miejscem zamieszkania m.in. ze względu na sporą liczbę atrakcyjnych miejsc pracy, placówek zdrowotnych, klubów sportowych, a także przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i wyższych. Chętnie wynajmują nowe mieszkania w Kaliszu studenci lokalnych uczelni oraz młodzi pracownicy, którzy nie mogą sobie jeszcze pozwolić na zakup nowego mieszkania w Kaliszu.

Sytuacja na pierwotnym rynku nieruchomości

W Kaliszu nowe mieszkania błyskawicznie znajdują nowych nabywców, a jednocześnie można zaobserwować ich sporą podaż na rynku pierwotnym. Dominują lokale 2-pokojowe i 3-pokojowe w zabudowie wielorodzinnej, a średni metraż wynosi około 50-70 m2. Mieszkania są znacznie droższe niż średnia dla województwa wielkopolskiego, lecz tańsze w porównaniu do Poznania. Można zaobserwować dynamiczny wzrost cen.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie wielkopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Kaliszu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Kaliszu

Miasto położone w województwie wielkopolskim, nad rzeką Prosną. Zajmuje 69,42 km2 powierzchni, którą zamieszkuje ok. 100 tysięcy osób. Kalisz to bardzo ciekawa miejscowość usytuowana zaledwie 25 km od Ostrowa Wielkopolskiego. Występuje tutaj podział na osiedla m.in.: Majków, Ogrody, Rogatka, Piwonice, Serbinów, czy Piskorzewie. Region ten zyskuje coraz większa popularność, a to za sprawą tego, że Kalisz stanowi drugi po Poznaniu ośrodek kulturalny w województwie wielkopolskim. Znajdują się tutaj m.in. Filharmonia Kaliska, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, czy Galeria Sztuki im. Jana Tarasina. Ponadto w mieście co roku odbywa się kilka festiwali, m.in. Kaliskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych oraz Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”. Dla osób ceniących aktywności fizyczne dedykowane są liczne kluby sportowe, które w swojej ofercie posiadają zajęcia z piłki nożnej, siatkówki, boksu, a także rugby. Na terenie miasta funkcjonują liczne placówki edukacyjne: przedszkola, szkoły podstawowe, licea, szkoły artystyczne oraz uczelnie.

Pobliskie Lokalizacje

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: