Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Dogodnie zlokalizowane nowe mieszkania w Rawiczu

Rawicz to miasto położone w województwie wielkopolskim, należące do powiatu rawickiego i będące siedzibą gminy Rawicz. Ma powierzchnię 8,94 km², a liczba jego mieszkańców wyniosła w 2021 roku 20 305. Miejscowość jest postrzegana jako ważne centrum usługowo-przemysłowe regionu.

W mieście obowiązuje podział administracyjny na 6 osiedli: Stare Miasto, Sarnowa, Sierakowo, Westerplatte, 350-lecia Rawicza i Sienkiewicza.

Komunikacja w lokalizacji

Najważniejszymi szlakami komunikacyjnymi przebiegającymi przez miasto są drogi krajowe – DK36 Prochowice-Lubin-Rawicz-Krotoszyn-Ostrów Wielkopolski i DK5 Świecie-Poznań-Leszno-Rawicz-Wrocław-Lubawka, przez którą przebiega droga ekspresowa S5. Korzystne położenie umożliwia szybki dojazd do większych miast, w tym Poznania i Wrocławia.

W miejscowości funkcjonują również dwie miejskie linie autobusowe: nr 1 z Dworca PKP na Rynek Sarnowski i nr 3 z Dworca PKP do przystanku Dębno Polskie-Pętla. W mieście znajduje się stacja kolejowa linii E59 Poznań-Wrocław.

Lokalne warunki do rozwoju biznesu

W lokalizacji swoje siedziby ma wiele dużych firm, m.in. z następujących branż: papierniczej, projektowo-budowlanej, odlewniczej, meblarskiej, motoryzacyjnej, a także przemysłu spożywczego, papierniczego, drzewnego i energetycznego.

Inwestorzy mogą korzystać z atrakcyjnych terenów przemysłowych w ramach strefy aktywności gospodarczej o łącznej powierzchni około 230 ha. Są one położone kilka kilometrów od drogi ekspresowej i przeznaczone głównie do budowy nowych magazynów, hal logistycznych i zakładów produkcyjnych. Przedsiębiorcy inwestujący w mieście mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od gruntów oraz zostać objęci opieką poinwestycyjną.

Rawicz – nowe mieszkania na sprzedaż

Ze względu na spore zapotrzebowanie, wielu deweloperów inwestuje w nowe mieszkania w Rawiczu na sprzedaż. Najczęściej powstają one na Sienkiewicza, Westerplatte i Starym Mieście. W ostatnich latach inwestycje są realizowane m.in. przy ulicach Piłsudskiego, Sucharskiego, Kmicica, Winiary i Kadeckiej.

Pochodzące z rynku pierwotnego mieszkania w Rawiczu to najczęściej lokale 2-pokojowe i 3-pokojowe w zabudowie wielorodzinnej. Najpopularniejszy metraż wynosi 35-75 m². Ceny mieszkań są niższe niż średnia dla województwa.

Atrakcyjne miejsce do zamieszkania

Nowe mieszkania w Rawiczu cieszą się sporą popularnością zwłaszcza ze względu na dogodną lokalizację oraz rozwiniętą infrastrukturę społeczną. Na terenie miasta funkcjonuje wiele placówek edukacyjnych, w tym publiczne i prywatne przedszkola, szkoły podstawowe, licea i zespoły szkół zawodowych.

Do dyspozycji mieszkańców są także liczne tereny rekreacyjne, kryta pływalnia, place zabaw, hale sportowe, stadiony i siłownie zewnętrzne. Rozwinięta jest także oferta gastronomiczna.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie wielkopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Rawiczu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023