Wybierz ranking
2022
Katowice

Ranking najlepszych inwestycji w Katowicach

Zobacz najpopularniejsze inwestycje w 2022

1 miejsce
Nova Mikołowska

Nova Mikołowska

Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, ul. Mikołowska

I miejsce
2 miejsce
Inspire

Inspire

Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, ul. Gen. W. Sikorskiego 41

II miejsce
3 miejsce
Słoneczne Tarasy

Słoneczne Tarasy

Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, ul. Słoneczna 18/22

III miejsce
Wyróżnienie
Dobrynów

Dobrynów

Katowice, Zespół Dzielnic Południowych, ul. Rzepakowa 1a

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Apartamenty Złota

Apartamenty Złota

Katowice, Zespół Dzielnic Północnych, ul. Złota

Wyróżnienie

Zobacz inne rankingi dla miasta Katowice

Zobacz, jak powstał ranking

step-image
1

Bazujemy na informacjach, otrzymywanych co miesiąc od ponad 500 tys. użytkowników.

step-image
2

Zbieramy informacje o tym, które inwestycje są najbardziej interesujące. Uwzględniamy zapytania do dewelopera, wykonane telefony czy liczbę obejrzanych ofert w danej inwestycji.

step-image
3

Nasz algorytm tworzy finalne zestawienie, na bazie którego powstaje Ranking Inwestycji.

step-image
4

Ogłaszamy trzy najlepsze inwestycje oraz przyznajemy wyróżnienia w danym regionie.

Ranking Inwestycji Katowice - kolejna edycja plebiscytu

Stolica Śląska bierze udział w Rankingu Inwestycji od samego początku. Katowice wyznaczają nowe trendy na rynku nieruchomości, co pokazują wyraźnie projekty, które wygrały w poprzednich plebiscytach. Za każdym razem na podium stawały inwestycje położone w Zespole Dzielnic Śródmiejskich, co oznacza, że lokalizacja blisko centrum stanowi niezwykle istotny czynnik dla nabywców mieszkań.

W ostatnim Rankingu Inwestycji w Katowicach silną reprezentację miał również Zespół Dzielnic Południowych. Jak widać, coraz ważniejsze są takie elementy, jak otoczenie zieleni, świeże powietrze, ale także cena, która w tych rejonach była znacznie niższa niż w centrum. Projekty, które zajęły miejsca na podium, łączy wiele cech wspólnych.

Przede wszystkim na pierwszy plan wybija się nowoczesna architektura. Jasna elewacja, przemyślany układ budynków, dużo zieleni - takie cechy przyciągają wiele osób. Zgodnie z najnowszymi trendami dla nowych mieszkańców przewidziano miejsca parkingowe i części wspólne, jak place zabaw. To również stanowi duży atut dla nabywców mieszkań. Zależy im na wygodzie w rozsądnej cenie, ale też dobrej lokalizacji.

Katowickie najlepsze inwestycje

Obecnie dostępne inwestycje na portalu RynekPierwotny.pl budowane są w podobnej koncepcji. Najważniejsza staje się dbałość o użytkownika, o czym świadczą takie udogodnienia, jak wózkarnie, place zabaw czy kameralność osiedli. Z drugiej strony, coraz większą troską objęta jest kwestia bezpieczeństwa. Wiele katowickich osiedli to inwestycje ogrodzone i monitorowane, zabezpieczone domofonami, a niekiedy wyposarzone w ochronę. Najlepsze inwestycje w Katowicach posiadają wszystkie powyższe cechy.

Ranking Inwestycji w Katowicach - mechanizm wyboru

W plebiscycie organizowanym przez portal RynekPierwotny.pl uczestniczy aż 18 miast, z czego 2 ze Śląska: Katowice oraz Gliwice. Na uwagę zasługuje sposób "głosowania". Wyłonienie zwycięzcy w plebiscycie - Ranking Inwestycji Katowice - odbywa się na podstawie danych zebranych przez portal, dotyczących zachowania użytkowników na stronie.

Jeśli zdecydują się oni wykonać akcję świadczącą o tym, że są zainteresowany zakupem M w danej inwestycji np. wyślą formularz zgłoszeniowy, zostanie to potraktowane jak oddanie głosu na daną inwestycję. W ten sposób portal jest w stanie wyłonić te projekty, w których zakupem mieszkania byli zainteresowani użytkownicy. A zatem wygrywa inwestycja, którą najwięcej osób rozpatruje jako potencjalne miejsce zamieszkania.

Katowice - dlaczego warto tu zamieszkać?

Dlaczego warto zamieszkać w stolicy województwa śląskiego? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Pan Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Katowice są przyjazne pod wieloma aspektami. Punkt wyjścia to wysoka jakość życia - nasi mieszkańcy bardzo ją doceniają. Bogata oferta rozrywkowa, międzynarodowe festiwale muzyczne, wydarzenia sportowe w Spodku, setki imprez plenerowych czy świetne koncerty w NOSPR pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie. Katowiczanie kochają parki i lasy stanowiące połowę powierzchni miasta. W sercu Śląska można popływać kajakiem, skorzystać z największej w województwie sieci wypożyczalni rowerów lub zwiedzić imponującą Strefę Kultury, która przyciąga gości z całej Europy.

Drugim filarem działań Katowic są dobrze płatne miejsca pracy. Miasto bardzo sprawnie przyciąga inwestorów, np. takich jak IBM czy Fujitsu, którzy oferują pracę w sektorach nowoczesnych usług biznesowych. Dzięki temu pod względem niskiego poziomu bezrobocia zajmujemy drugie miejsce w Polsce. Stały i pewny dochód gwarantuje mieszkańcom stabilizację.

Trzecim filarem jest szeroka oferta mieszkaniowa Katowic – każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dla studentów przygotowane są oferty akademików akademickich oraz prywatnych. Zachętą do pozostania w mieście dla absolwentów staje się program Mieszkanie Plus. Cały czas powstają także nowe lokale w formule TBS, dużą popularnością cieszy się nasz program „Mieszkanie za remont”. Co ważne – w porównaniu do innych dużych miast w Polsce – lokale w Katowicach są znacznie tańsze. Łatwo tu znaleźć pracę, co roku powstają dla dzieci nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, ruszyły także ważne inwestycje, np. budowa 3 basenów czy centrów przesiadkowych.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: