Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Górnicza 5
  Oferta archiwalna

  Górnicza 5

  Blockpol Developer Sp. z o.o.

  Mieszkanie Lubin
  ul. Górnicza 5
  0.1 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Zielony Zaułek
  Oferta archiwalna

  Zielony Zaułek

  Blockpol Developer Sp. z o.o.

  Mieszkanie Lubin
  ul. Piłsudskiego
  3.3 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Ogrody Kwiatowe–etap I
  Oferta archiwalna

  Ogrody Kwiatowe–etap I

  Developer DEX Sp. z o.o.

  Mieszkanie Lubin
  ul. Kwiatowa
  2.4 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Inwestycja przy ul. Piłsudskiego
  Oferta archiwalna

  Inwestycja przy ul. Piłsudskiego

  Blockpol Developer Sp. z o.o.

  Mieszkanie Lubin
  ul. Piłsudskiego
  3.3 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Wiadomości na temat Lubina:

Czy warto zamieszkać w Lubinie?

 

Nie da się ukryć, że Dolny Śląsk to specyficzny region - z jednej strony centrum rozwoju przemysłu ciężkiego, a z drugiej niezwykle ciekawy obszar z bogatą historią. Zakładając, że chcielibyśmy się tu osiedlić, gdzie szukać nowego mieszkania? Lubin może być jedną z opcji do rozważenia. Jest to miasto położone na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad Zimnicą. Wraz z Legnicą, Głogowem i Polkowicami tworzy Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy, centrum przemysłu miedziowego w Polsce, a zarazem jeden z największych ośrodków eksploatacji tej rudy na świecie. W mieście ma siedzibę KGHM Polska Miedź, jeden z najważniejszych producentów srebra rafinowanego na świecie – jest to firma która jeszcze w latach 60-tych sfinansowała większą część infrastruktury miasta. Pierwsze osiedla z nowymi mieszkaniami w Lubinie powstały pod koniec lat 50-tych, następnie w miarę rozwoju miasta, zagęszczała się też zabudowa mieszkaniowa. Jest to niewątpliwie region z potencjałem, co wykorzystują przedsiębiorcy, w tym deweloperzy.

 

Nowe mieszkania w Lubinie w dogodnej lokalizacji

Podobnie jak w przypadku większości miast przemysłowych, całość infrastruktury w Lubinie osadzona została wokół wydobycia miedzi, a nie odwrotnie. Powstająca zabudowa mieszkalna w naturalny skupiła się wokół centrum miasta, gdzie znajdują się jego ważniejsze punkty. Jednak zapas działek budowlanych powoli się kończy i zmusza to deweloperów do rozejrzenia się po terenach sąsiadujących z centrum. Osoby poszukujące nowego mieszkania w Lubinie nie powinny się tego obawiać, bo jest to miasto dobrze skomunikowane i przemieszczanie się w jego obrębie nie powinno sprawić problemu. Zresztą zamieszkanie z dala od centrum, w pobliżu terenów zielonych ma swoje zalety – pozwala odpocząć i zregenerować siły. Deweloperzy coraz bardziej zwracają uwagę na zapewnienie potencjalnym klientom komfortu nie tylko w samej inwestycji, ale również w jej otoczeniu. W obrębie osiedli często powstają kluczowe punkty handlowe i usługowe, które zapewniają spełnienie podstawowych potrzeb mieszkańców.

 

Czego oczekiwać w nowym mieszkaniu w Lubinie?

Zabudowa mieszkaniowa w Lubinie jest zróżnicowana. Składają się na nią zarówno niskie domki szeregowe, jak i osiedla wielokondygnacyjne. Bryły budynków są wykonane według nowoczesnych projektów – przyciągają wzrok estetyką i ciekawym designem. Jasna, nieinwazyjna kolorystyka elewacji działa odprężająco. Deweloperzy starają się wyposażać swoje osiedla w duże okna zapewniające odpowiednie doświetlenie wnętrz i balkony, które mogą służyć jako dodatkowa przestrzeń użytkowa. Nowe mieszkania w Lubinie mają różne metraże – nawet niewielkie lokale będą się cieszyć zainteresowaniem inwestorów nastawionych na wynajem. Duże rodziny mogą wybierać spomiędzy lokali dwu- i wielopokojowych. W przypadku wyższych budynków trzeba się będzie także zastanowić nad wyborem kondygnacji, co wpływa zarówno na komfort zamieszkania, jak i cenę. Większość projektów zakłada dużą funkcjonalność i ustawność pomieszczeń, tak aby stworzyć możliwość dowolnej aranżacji. Niektórzy deweloperzy dodatkowo oferują klientom usługi w zakresie profesjonalnego wykończenia nowego mieszkania - w Lubinie również warto poszukać takiej opcji.

 

Komunikacja w Lubinie jest bardzo zróżnicowana

Zmotoryzowani nabywcy nowych mieszkań w Lubinie ucieszą się z faktu, że w mieście krzyżują się ważne arterie komunikacyjne: droga ekspresowa nr 3, droga nr 36 oraz drogi wojewódzkie nr 323 i 335. Można się również wygodnie przemieszczać autobusami – w mieście funkcjonuje 21 połączeń. Na przystankach miejskich zatrzymują się dodatkowo przewoźnicy lokalni, zapewniający dojazd do Chocianowa, Legnicy, Polkowic, Ścinawy i Wrocławia. Mieszkańcy miasta mają także dostęp do lotniska. które realizuje odloty do sąsiednich krajów – jest ono położone ok. 3 km na północ od Lubina i jest własnością Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Dla tych którzy preferują transport rowerowy, przeznaczona jest dobrze rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, łączących poszczególne osiedla i współtworzących turystyczne szlaki powiatu lubińskiego – Szlak Zielony i Czerwony. Infrastruktura rowerowa jest ważną częścią stref rekreacyjnych powstających przy nowoczesnych osiedlach – kupując nowe mieszkanie w Lubinie nie musimy martwić się problemami z dojazdem.

 

Dobry dostęp do kluczowych punktów w mieście

Kupując nowe mieszkanie w Lubinie możemy być spokojni o realizację potrzeb dnia codziennego. W mieście funkcjonują przedszkola, kilka szkół podstawowych i gimnazjów, a także licea, technika i szkoła wyższa w postaci Uczelni Jana Wyżykowskiego. Infrastrukturę handlowo-usługową zapewnia między innymi centrum Cuprum Arena, finalista konkursu European Shopping Center Award 2010. Lubin jest miastem promującym aktywność fizyczną, co przekłada się na zakładanie i rozbudowę ośrodków sportowych, jak na przykład Hala Widowiskowo-Sportowa RCS, stadiony piłkarskie i przyszkolne centra. Mieszkańcy mogą również skorzystać z Kielicha – najwyższej w Polsce wieży wspinaczkowej oraz Kręgielni, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów do kręgli klasycznych w kraju. Amatorzy jazdy konnej powinni wybrać się do stadniny w Krzeczynie Wielkim. Zainteresowani nowymi mieszkaniami w Lubinie będą mogli relaksować się w parkach miejskich, z których największe są Park Leśny i Park Wrocławski oraz spędzić czas kreatywnie w centrach kultury.

 

Za ile można kupić nowe mieszkanie w Lubinie?

Koszty mieszkań w miastach Zagłębia Miedziowego są w zasadzie porównywalne. Mimo to Lubin ze średnią ceną za mkw. na poziomie 3,8 tys zł. przedstawia się najkorzystniej. Statystycznie 3,9 tys. zł za mkw. zapłacimy w Legnicy, a w Głogowie średnia cena wyniesie już 4,3 tys. zł za mkw. W skali województwa dolnośląskiego nie są to wskaźniki imponujące – dla porównania średnia cena za mkw. we Wrocławiu przekracza 7 tys. zł. Poszukujący nowych mieszkań w Lubinie muszą jednak wziąć pod uwagę, że ostateczna cena może zależeć od wielu czynników. Szczególne znaczenie ma tu metraż i standard w jakim wykonano inwestycję. Zastosowane w budynkach energooszczędne rozwiązania mogą się w późniejszym czasie przełożyć na oszczędności w eksploatacji, ale ich zainstalowanie może podwyższyć cenę pierwotną mieszkania.

 

Zalety zamieszkania w Miedziowym Zagłębiu

Obszar Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego to ciekawy krajobraz, piękne widoki i miejsce gdzie można odnaleźć prawdziwe perełki architektoniczne. W samym powiecie lubińskim znajduje się około dwustu zabytków, a wśród nich pałace, dwory i obiekty przemysłowe. Można tu zobaczyć system miejskich murów obronnych z XIV w. oraz efektowny barokowy ratusz. Znaczną część powiatu lubińskiego zajmuje Odrzański Park Krajobrazowy, który tworzy dobrze zachowana dolina rzeki w otoczeniu lasów, bagien i wilgotnych łąk – jest to jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie można podziwiać prawdziwie dziką naturę.  Region ten idealnie łączy piękne pejzaże i nowocześnie rozwiniętą infrastrukturę. Aż 213 km szlaków turystycznych pozwala przemierzać okolice Lubina w poszukiwaniu wyjątkowych atrakcji przyrodniczych i historycznych.

Informacje o Lubinie

W Lubinie dostępnych jest 5 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

W Lubinie nie znajdziemy w ofercie sprzedaży nowych mieszkań.

Wśród inwestycji deweloperskich w Lubinie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchni 115 m².

Najtańszy nowy dom kupimy za 499 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: