Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Lubina:

Czy warto zamieszkać w Lubinie?

 

Nie da się ukryć, że Dolny Śląsk to specyficzny region - z jednej strony centrum rozwoju przemysłu ciężkiego, a z drugiej niezwykle ciekawy obszar z bogatą historią. Zakładając, że chcielibyśmy się tu osiedlić, gdzie szukać nowego mieszkania? Lubin może być jedną z opcji do rozważenia. Jest to miasto położone na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad Zimnicą. Wraz z Legnicą, Głogowem i Polkowicami tworzy Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy, centrum przemysłu miedziowego w Polsce, a zarazem jeden z największych ośrodków eksploatacji tej rudy na świecie. W mieście ma siedzibę KGHM Polska Miedź, jeden z najważniejszych producentów srebra rafinowanego na świecie – jest to firma która jeszcze w latach 60-tych sfinansowała większą część infrastruktury miasta. Pierwsze osiedla z nowymi mieszkaniami w Lubinie powstały pod koniec lat 50-tych, następnie w miarę rozwoju miasta, zagęszczała się też zabudowa mieszkaniowa. Jest to niewątpliwie region z potencjałem, co wykorzystują przedsiębiorcy, w tym deweloperzy.

 

Nowe mieszkania w Lubinie w dogodnej lokalizacji

Podobnie jak w przypadku większości miast przemysłowych, całość infrastruktury w Lubinie osadzona została wokół wydobycia miedzi, a nie odwrotnie. Powstająca zabudowa mieszkalna w naturalny skupiła się wokół centrum miasta, gdzie znajdują się jego ważniejsze punkty. Jednak zapas działek budowlanych powoli się kończy i zmusza to deweloperów do rozejrzenia się po terenach sąsiadujących z centrum. Osoby poszukujące nowego mieszkania w Lubinie nie powinny się tego obawiać, bo jest to miasto dobrze skomunikowane i przemieszczanie się w jego obrębie nie powinno sprawić problemu. Zresztą zamieszkanie z dala od centrum, w pobliżu terenów zielonych ma swoje zalety – pozwala odpocząć i zregenerować siły. Deweloperzy coraz bardziej zwracają uwagę na zapewnienie potencjalnym klientom komfortu nie tylko w samej inwestycji, ale również w jej otoczeniu. W obrębie osiedli często powstają kluczowe punkty handlowe i usługowe, które zapewniają spełnienie podstawowych potrzeb mieszkańców.

 

Czego oczekiwać w nowym mieszkaniu w Lubinie?

Zabudowa mieszkaniowa w Lubinie jest zróżnicowana. Składają się na nią zarówno niskie domki szeregowe, jak i osiedla wielokondygnacyjne. Bryły budynków są wykonane według nowoczesnych projektów – przyciągają wzrok estetyką i ciekawym designem. Jasna, nieinwazyjna kolorystyka elewacji działa odprężająco. Deweloperzy starają się wyposażać swoje osiedla w duże okna zapewniające odpowiednie doświetlenie wnętrz i balkony, które mogą służyć jako dodatkowa przestrzeń użytkowa. Nowe mieszkania w Lubinie mają różne metraże – nawet niewielkie lokale będą się cieszyć zainteresowaniem inwestorów nastawionych na wynajem. Duże rodziny mogą wybierać spomiędzy lokali dwu- i wielopokojowych. W przypadku wyższych budynków trzeba się będzie także zastanowić nad wyborem kondygnacji, co wpływa zarówno na komfort zamieszkania, jak i cenę. Większość projektów zakłada dużą funkcjonalność i ustawność pomieszczeń, tak aby stworzyć możliwość dowolnej aranżacji. Niektórzy deweloperzy dodatkowo oferują klientom usługi w zakresie profesjonalnego wykończenia nowego mieszkania - w Lubinie również warto poszukać takiej opcji.

 

Komunikacja w Lubinie jest bardzo zróżnicowana

Zmotoryzowani nabywcy nowych mieszkań w Lubinie ucieszą się z faktu, że w mieście krzyżują się ważne arterie komunikacyjne: droga ekspresowa nr 3, droga nr 36 oraz drogi wojewódzkie nr 323 i 335. Można się również wygodnie przemieszczać autobusami – w mieście funkcjonuje 21 połączeń. Na przystankach miejskich zatrzymują się dodatkowo przewoźnicy lokalni, zapewniający dojazd do Chocianowa, Legnicy, Polkowic, Ścinawy i Wrocławia. Mieszkańcy miasta mają także dostęp do lotniska. które realizuje odloty do sąsiednich krajów – jest ono położone ok. 3 km na północ od Lubina i jest własnością Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Dla tych którzy preferują transport rowerowy, przeznaczona jest dobrze rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, łączących poszczególne osiedla i współtworzących turystyczne szlaki powiatu lubińskiego – Szlak Zielony i Czerwony. Infrastruktura rowerowa jest ważną częścią stref rekreacyjnych powstających przy nowoczesnych osiedlach – kupując nowe mieszkanie w Lubinie nie musimy martwić się problemami z dojazdem.

 

Dobry dostęp do kluczowych punktów w mieście

Kupując nowe mieszkanie w Lubinie możemy być spokojni o realizację potrzeb dnia codziennego. W mieście funkcjonują przedszkola, kilka szkół podstawowych i gimnazjów, a także licea, technika i szkoła wyższa w postaci Uczelni Jana Wyżykowskiego. Infrastrukturę handlowo-usługową zapewnia między innymi centrum Cuprum Arena, finalista konkursu European Shopping Center Award 2010. Lubin jest miastem promującym aktywność fizyczną, co przekłada się na zakładanie i rozbudowę ośrodków sportowych, jak na przykład Hala Widowiskowo-Sportowa RCS, stadiony piłkarskie i przyszkolne centra. Mieszkańcy mogą również skorzystać z Kielicha – najwyższej w Polsce wieży wspinaczkowej oraz Kręgielni, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów do kręgli klasycznych w kraju. Amatorzy jazdy konnej powinni wybrać się do stadniny w Krzeczynie Wielkim. Zainteresowani nowymi mieszkaniami w Lubinie będą mogli relaksować się w parkach miejskich, z których największe są Park Leśny i Park Wrocławski oraz spędzić czas kreatywnie w centrach kultury.

 

Za ile można kupić nowe mieszkanie w Lubinie?

Koszty mieszkań w miastach Zagłębia Miedziowego są w zasadzie porównywalne. Mimo to Lubin ze średnią ceną za mkw. na poziomie 3,8 tys zł. przedstawia się najkorzystniej. Statystycznie 3,9 tys. zł za mkw. zapłacimy w Legnicy, a w Głogowie średnia cena wyniesie już 4,3 tys. zł za mkw. W skali województwa dolnośląskiego nie są to wskaźniki imponujące – dla porównania średnia cena za mkw. we Wrocławiu przekracza 7 tys. zł. Poszukujący nowych mieszkań w Lubinie muszą jednak wziąć pod uwagę, że ostateczna cena może zależeć od wielu czynników. Szczególne znaczenie ma tu metraż i standard w jakim wykonano inwestycję. Zastosowane w budynkach energooszczędne rozwiązania mogą się w późniejszym czasie przełożyć na oszczędności w eksploatacji, ale ich zainstalowanie może podwyższyć cenę pierwotną mieszkania.

 

Zalety zamieszkania w Miedziowym Zagłębiu

Obszar Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego to ciekawy krajobraz, piękne widoki i miejsce gdzie można odnaleźć prawdziwe perełki architektoniczne. W samym powiecie lubińskim znajduje się około dwustu zabytków, a wśród nich pałace, dwory i obiekty przemysłowe. Można tu zobaczyć system miejskich murów obronnych z XIV w. oraz efektowny barokowy ratusz. Znaczną część powiatu lubińskiego zajmuje Odrzański Park Krajobrazowy, który tworzy dobrze zachowana dolina rzeki w otoczeniu lasów, bagien i wilgotnych łąk – jest to jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie można podziwiać prawdziwie dziką naturę.  Region ten idealnie łączy piękne pejzaże i nowocześnie rozwiniętą infrastrukturę. Aż 213 km szlaków turystycznych pozwala przemierzać okolice Lubina w poszukiwaniu wyjątkowych atrakcji przyrodniczych i historycznych.

Informacje o Lubinie

Lubin to miasto i gmina znajdująca się w województwie dolnośląskim. Jest siedzibą powiatu lubińskiego, gminy miejskiej i gminy wiejskiej Lubin. Leży w centrum Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. W Lubinie swoją siedzibę posiada KGHM Polska Miedź - jeden z czołowych producentów miedzi i srebra na świecie. Sektor wydobywczy, choć rozbudowany tutaj do ogromnych rozmiarów, nie jest jedyną działalnością gospodarczą w tym rejonie. Lubin jest miastem, w którym narodziła się telefonia "Dialog". Nazwa miasta pochodzi najprawdopodobniej od polskiego słowa "lubić" - określenia pozytywnej ludzkiej emocji "lubienia czegoś". Do ważniejszych wydarzeń historycznych odbywających się na ziemi lubińskiej należy zbrodnia lubińska (1982 r.). Podczas tego wydarzenia Milicja Obywatelska oraz ZOMO stłumiły demonstrację przeciwko stanowi wojennemu.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: