Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Nowe mieszkania w Augustowie – miejscowości uzdrowiskowej

Augustów to niewielka miejscowość w województwie podlaskim, licząca około 30 tysięcy mieszkańców. Słynie ze swoich walorów uzdrowiskowych i sporego potencjału turystycznego. Jest otoczona licznymi jeziorami oraz terenami Puszczy Augustowskiej. Ma status uzdrowiska klimatycznego. Dzieli się na trzy duże osiedla – Osiedle Uzdrowisko, Osiedle Zachód i Osiedle Wschód. Znajdują się tutaj również inne dzielnice i osiedla – Śródmieście, Silikaty, Limanowskiego (Baraki), Norwida, Południe, Bema (Koszary), Rynek Zygmunta Augusta, Wojska Polskiego, Przylesie, Ślepsk, Ogrody, Konopnickiej i Glinki. Nowe mieszkania w Augustowie w ostatnich latach zostały wybudowane m.in. przy ulicy Tytoniowej, Nadrzecznej, Wojska Polskiego, Turystycznej, Uroczej i Sitowia.

Główne szlaki komunikacyjne

Miasto jest dobrze skomunikowane z ważnymi ośrodkami regionu oraz województw ościennych. Dzieli je około 90 km od Białegostoku, 33 km od Suwałk, 45 km od Ełku i 250 km od Warszawy. W lokalizacji tej znajduje się Obwodnica Augustowa, odcinek drogi ekspresowej S61, a także drogi krajowe – DK61 w kierunku Warszawy, DK16 w kierunku Olsztyna i DK8 w kierunku Białegostoku. Przez miejscowość przebiega także linia kolejowa Sokółka-Suwałki oraz miejskie i dalekobieżne linie autobusowe, m.in. do Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Wrocławia, Ełku, Łomży i Olsztyna.

Potencjał inwestycyjny lokalizacji

Augustów jest prężnie rozwijającym się miastem, które przyciąga wielu inwestorów. Mogą oni korzystać z terenów inwestycyjnych w ramach podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Strefy Aktywności Gospodarczej w Augustowie. W miejscowości tej mają swoje siedziby firmy z wielu branż, m.in. jachtowej, meblowej, przemysłu maszyn rolniczych, obuwniczej, logistycznej, transportowej, turystycznej i tytoniowej. Atrakcyjne tereny pod inwestycje znajdują się zwłaszcza przy ulicy Turystycznej. Inwestorów zachęca atrakcyjna cena gruntów oraz bliskość rynków wschodnich.

Sytuacja na rynku augustowskich nowych mieszkań

Nowe mieszkania w Augustowie nie są budowane zbyt często, dlatego błyskawicznie znajdują nabywców. Sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza lokale na przedmieściu, które zapewniają dogodne warunki do wypoczynku. Są nimi zainteresowane zwłaszcza rodziny z dziećmi, seniorzy, pracownicy lokalnych firm oraz osoby inwestujący w wynajem mieszkań. Dominują 2-3 pokojowe lokale w zabudowie wielorodzinnej o metrażu około 50-60 m2. Ceny mieszkań w Augustowie są zbliżone do średniej dla województwa, lecz dynamicznie rosną.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie podlaskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Augustowie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Augustowie

Augustów to miasto położone w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Leży w zachodniej części Równiny Augustowskiej, wchodzącej w skład Pojezierza Litewskiego, nad rzeką Nettą. Zlokalizowane jest pomiędzy 7 jeziorami: Necko, Białe, Rospuda Augustowska, Sajenek, Sajenko, Studzieniczne i Sajno. Obok miasta przepływa najkrótsza rzeka Polski – Klonownica, która została wpisana do księgi Guinnessa. Augustów od wschodu, południa i północy otoczony jest Puszczą Augustowską. Jest idealnym miejscem na letni wypoczynek na Podlasiu. Miasto zapewnia odwiedzającym mnóstwo możliwości spędzania czasu wolnego, od aktywnych form sportowych po spokojne, wyciszające spacery w otoczeniu pięknych krajobrazów.

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: