Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Wiadomości na temat Augustowa:

Nowe mieszkania w Augustowie – miejscowości uzdrowiskowej

Augustów to niewielka miejscowość w województwie podlaskim, licząca około 30 tysięcy mieszkańców. Słynie ze swoich walorów uzdrowiskowych i sporego potencjału turystycznego. Jest otoczona licznymi jeziorami oraz terenami Puszczy Augustowskiej. Ma status uzdrowiska klimatycznego. Dzieli się na trzy duże osiedla – Osiedle Uzdrowisko, Osiedle Zachód i Osiedle Wschód. Znajdują się tutaj również inne dzielnice i osiedla – Śródmieście, Silikaty, Limanowskiego (Baraki), Norwida, Południe, Bema (Koszary), Rynek Zygmunta Augusta, Wojska Polskiego, Przylesie, Ślepsk, Ogrody, Konopnickiej i Glinki. Nowe mieszkania w Augustowie w ostatnich latach zostały wybudowane m.in. przy ulicy Tytoniowej, Nadrzecznej, Wojska Polskiego, Turystycznej, Uroczej i Sitowia.

Główne szlaki komunikacyjne

Miasto jest dobrze skomunikowane z ważnymi ośrodkami regionu oraz województw ościennych. Dzieli je około 90 km od Białegostoku, 33 km od Suwałk, 45 km od Ełku i 250 km od Warszawy. W lokalizacji tej znajduje się Obwodnica Augustowa, odcinek drogi ekspresowej S61, a także drogi krajowe – DK61 w kierunku Warszawy, DK16 w kierunku Olsztyna i DK8 w kierunku Białegostoku. Przez miejscowość przebiega także linia kolejowa Sokółka-Suwałki oraz miejskie i dalekobieżne linie autobusowe, m.in. do Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Wrocławia, Ełku, Łomży i Olsztyna.

Potencjał inwestycyjny lokalizacji

Augustów jest prężnie rozwijającym się miastem, które przyciąga wielu inwestorów. Mogą oni korzystać z terenów inwestycyjnych w ramach podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Strefy Aktywności Gospodarczej w Augustowie. W miejscowości tej mają swoje siedziby firmy z wielu branż, m.in. jachtowej, meblowej, przemysłu maszyn rolniczych, obuwniczej, logistycznej, transportowej, turystycznej i tytoniowej. Atrakcyjne tereny pod inwestycje znajdują się zwłaszcza przy ulicy Turystycznej. Inwestorów zachęca atrakcyjna cena gruntów oraz bliskość rynków wschodnich.

Sytuacja na rynku augustowskich nowych mieszkań

Nowe mieszkania w Augustowie nie są budowane zbyt często, dlatego błyskawicznie znajdują nabywców. Sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza lokale na przedmieściu, które zapewniają dogodne warunki do wypoczynku. Są nimi zainteresowane zwłaszcza rodziny z dziećmi, seniorzy, pracownicy lokalnych firm oraz osoby inwestujący w wynajem mieszkań. Dominują 2-3 pokojowe lokale w zabudowie wielorodzinnej o metrażu około 50-60 m2. Ceny mieszkań w Augustowie są zbliżone do średniej dla województwa, lecz dynamicznie rosną.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie podlaskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Augustowie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Augustowie

Augustów to miasto położone w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Leży w zachodniej części Równiny Augustowskiej, wchodzącej w skład Pojezierza Litewskiego, nad rzeką Nettą. Zlokalizowane jest pomiędzy 7 jeziorami: Necko, Białe, Rospuda Augustowska, Sajenek, Sajenko, Studzieniczne i Sajno. Obok miasta przepływa najkrótsza rzeka Polski – Klonownica, która została wpisana do księgi Guinnessa. Augustów od wschodu, południa i północy otoczony jest Puszczą Augustowską. Jest idealnym miejscem na letni wypoczynek na Podlasiu. Miasto zapewnia odwiedzającym mnóstwo możliwości spędzania czasu wolnego, od aktywnych form sportowych po spokojne, wyciszające spacery w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: