Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania świdnicki, Świdnica - 77 ofert w 3 inwestycjach

 • Park Sikorskiego

  Nowe mieszkania na sprzedaż świdnicki, Świdnica, ul. Kanonierska 23 (1.1 km od centrum Świdnicy)
  Ceny od: 5 350/m2
  Park Sikorskiego
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 30
  Powierzchnia: 33 - 78 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  ANS Nieruchomości Świdnica
 • Park Zawiszów 3

  Nowe mieszkania na sprzedaż świdnicki, Świdnica, ul. Bolesława Krzywoustego (1.6 km od centrum Świdnicy)
  Park Zawiszów 3
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 8
  Powierzchnia: 55 - 92 m2
  Liczba pokoi: 3 - 4
  IgnerHome
 • Vivant Home

  Nowe mieszkania na sprzedaż świdnicki, Świdnica, ul. Hetmańska (0.7 km od centrum Świdnicy)
  Vivant Home
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 39
  Powierzchnia: 39 - 72 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  IgnerHome
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Park Zawiszów

  Nowe mieszkania na sprzedaż świdnicki, Świdnica, ul. Bolesława Krzywoustego (1.6 km od centrum Świdnicy)
  Archiwalna
  Park Zawiszów

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  IgnerHome
 • Atrium Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż świdnicki, Świdnica, ul. Kręta 5 (0.5 km od centrum Świdnicy)
  Archiwalna
  Atrium Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Atrium Park KTC Development Sp. z o.o. Sp. k.

Świdnica bywa nazywana dolnośląską perłą turystyczną ze względu na liczne zabytki znajdujące się w mieście oraz bliskość gór i związanych z nimi atrakcji. Dzięki temu bardzo szybko się rozwija i jest uznawane za jedno z najlepszych w Polsce, jeśli chodzi o mieszkanie. Świdnica jest też najczęściej wybieraną miejscowością, do której przenoszą się wrocławianie. Mimo utrzymania się wielu przedsiębiorstw, miasto szybko traci charakter przemysłowego, zyskując miano turystycznej perły. Dzięki temu coraz większą rolę odgrywa tu sektor usług. Wpływa to również na liczbę mieszkańców, która z roku na rok się powiększa. Zważywszy na całokształt, mieszkania w Świdnicy osiągają coraz wyższe ceny, w niektórych inwestycjach porównywalne nawet z wrocławskimi. Zwiększający się popyt przyciąga również deweloperów, którzy budują nowoczesne osiedla pełne udogodnień dla mieszkańców. Tym samym Świdnica szybko się rozbudowuje. Zwłaszcza jego obrzeża zamieniają się w miejsca z nowoczesną infrastrukturą, nowymi domkami czy blokami. Jak wygląda rynek nieruchomości w Świdnicy?

Mieszkania: Świdnica

Miasto obecnie ma powierzchnię 21,8 km2, a ilość mieszkańców wynosi 57 959. Jak na tak niewielką miejscowość, ilość nowo powstałych nieruchomości jest dość duża. W 2016 roku oddano do użytku 88 lokali, na które składają się zarówno domy, jak i mieszkania w Świdnicy. Większość z nich, bo aż 44,3%, została przeznaczona na sprzedaż lub wynajem. Tylko niewielką ilość oddano na użytek indywidualny. W mieście o wiele popularniejszy jest wynajem, zwłaszcza turystom. Warto też zwrócić uwagę na to, że niektóre mieszkania w Świdnicy będą objęte programem rządowym Mieszkanie Plus, co znacznie wpłynie na rynek nieruchomości. Program ten polega na wybudowaniu lokali mieszkalnych, które będzie można wynajmować, a następnie kupić za niewielkie pieniądze. Prawdopodobnie dlatego w 2016 roku oddano do użytku aż 43 lokale socjalne. Program Mieszkanie Plus nie obejmie wszystkich chętnych do zakupu własnego M - trzeba będzie spełnić warunki związane m.in. z wysokością dochodów. Niemniej jego wpływ na rynek nieruchomości będzie dość wyraźny.

Cena mieszkania w Świdnicy

Mimo bliskości Wrocławia i wielu atrakcji turystycznych, koszt zakupu własnego M nie jest wcale tak wysoki, jak mogłoby się wydawać. Średnia cena mieszkania w Świdnicy wynosi ok. 3 000 zł/mkw, choć można znaleźć oferty znacznie droższe. Wiele zależy tu od lokalizacji, ale także standardu. Przykładowo za mieszkanie dwupokojowe o powierzchni ok. 44 mkw można zapłacić aż 188 300 zł w inwestycji Park Zawiszów. Z tym, że osiedle to jest bardzo nowoczesne. Oprócz monitoringu i ogrodzenia, zawiera w sobie miejsca garażowe podziemne, bardzo duży plac zabaw dla dzieci, wiele skwerów i alejek, z których mieszkańcy mogą w pełni korzystać. 4-kondygnacyjne budynki wyposażone zostały w windy i szerokie korytarze. Dzięki powyższym i wielu innym udogodnieniom cena mieszkania w Świdnicy może osiągnąć nawet 4 300 zł/mkw. Podobny jest koszt lokalu usytuowanego we Wrocławiu, np. na Psim Polu. Jednak nie posiada on takich udogodnień, jakie dostępne są w nowym budownictwie, w Świdnicy. Na rzecz tej małej miejscowości przemawia także atrakcyjność lokalizacji, spokój czy bliskość gór.

Mieszkania do wynajęcia: Świdnica

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się krótkoterminowy wynajem lokalu. Dotyczy on nie tylko dużych miast, ale i miejscowości atrakcyjnych z punktu widzenia turystyki. Należy do nich właśnie Świdnica. Mieszkania do wynajęcia nie są tutaj drogie - dwupokojowe w dość wysokim standardzie to koszt ok. 140 zł/doba. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla wielu osób, chociażby par, rodzin, znajomych. Mogą oni zapewnić sobie w ten sposób większą swobodę, prywatność, ale także dość tani nocleg w świetnych warunkach. Z miasta na najbardziej znane w tej okolicy szlaki turystyczne jest stosunkowo blisko, co wpływa na atrakcyjność tego typu rozwiązań. Mieszkania do wynajęcia w Świdnicy są popularne także wśród osób, które przyjeżdżają tu lub do okolicznych miejscowości w celu podjęcia pracy na stałe albo sezonowo. Oni również napędzają rynek nieruchomości, poszukując mieszkania w Świdnicy zwłaszcza w okresach zimowych i letnich, kiedy to jest największy ruch turystyczny.

Komunikacja

Przez miasto przebiega wiele dróg krajowych i wojewódzkich, co sprawia, że komunikacja niemal w każdą stronę jest dostępna, szybka i dobrej jakości. Mieszkańcy Świdnicy mogą skorzystać z dróg krajowych nr 35, nr 383, nr 379. Oprócz tego istnieje wiele lokalnych dróg, które prowadzą do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości w tej okolicy: Bystrzycy Górnej, Żarowa, Wirów, Jaworzyny Śląskiej. W odległości ok. 30 km od miasta przebiega autostrada A4, do której dojazd zapewnia specjalnie wybudowana w tym celu droga powiatowa. Jeśli natomiast chodzi o komunikację wewnątrz miasta, dostępnych jest wiele linii autobusowych, które obsługuje MPK. Kursują one nie tylko w obrębie samej Świdnicy, ale również po okolicznych niewielkich miejscowościach. Wiele nowych mieszkań w Świdnicy znajduje się dość blisko przystanków, czy to autobusowych, czy to kolejowych. W mieście popularne są połączenia międzymiastowe obsługiwane przez autobusy szynowe, głównie do Wrocławia. Co prawda, nie ma tu lotniska - najbliższe znajduje się w okolicach miasta stołecznego, ale też nie jest ono tu konieczne.

Rynek pracy

Świdnica to bardzo rozwojowe miasto. Niegdyś przemysłowe, dziś coraz bardziej opiera się na turystyce. Nie zmienia to faktu, że niemal połowa zatrudnionych pracuje w branży przemysłowej i budowniczej. Bardzo popularnymi firmami z tego sektora są: Electrolux, Colgate-Palmolive, Klingenburg International Sp. z o.o., Nifco Poland Sp z o.o., Sonel S.A. Drugą najpopularniejszą branżą, jeśli chodzi o ilość zatrudnionych, jest właśnie sektor usługowy. Należą do niego głównie handel, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja. Tu właśnie wliczają się niemal wszystkie firmy, które związane są z turystyką. Pozostałe sektory to rolnictwo, które jest w Świdnicy bardzo rozwinięte, oraz finanse. Stopień bezrobocia w mieście wynosił w 2016 r. 7,3%, czyli znacznie mniej od wartości stopnia rejestrowanego dla całej Polski. Znacznie więcej osób tu przyjeżdża niż wyjeżdża w celu podjęcia pracy i znalezienia mieszkania. Świdnica to również jedno z miast, w których istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park.

Turystyka

W samym mieście warto zapoznać się z architekturą, zwłaszcza rynku głównego i okolicznych kamienic. Znajduje się na nim także wiele pomników, np. granitowy fiat. Dzięki licznym świetnie zachowanym dworkom i pałacom można zapoznać się z dawnym stylem mieszkania. Świdnica słynie także z nietypowego pomnika zwanego kiedyś Srającym chłopkiem, który aktualnie znajduje się przy oczyszczalni ścieków. Warto z pewnością odwiedzić liczne muzea, jak chociażby Muzeum Dawnego Kupiectwa. Z bardziej znanych zabytków można wymienić kościół Pokoju, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy, cmentarz żydowski. Część ruchu turystycznego skupia się jednak na okolicy, która jest bogata w parki krajobrazowe (Książański Park Krajobrazowy, Ślężański Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Gór Sowich, Park Krajobrazowy Sudety Wałbrzyskie), w tym góry (Sudety) i szlaki pieszo-rowerowe. Stąd wielu turystów poszukuje w Świdnicy mieszkania na wynajem krótkoterminowy, a następnie korzysta ze specjalnie przygotowanych szlaków narciarskich czy turystycznych w górach. Dzięki temu miasto zyskuje coraz większą popularność, a co za tym idzie, środki finansowe.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij