Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Jelenia Góra

-20 ofertw 2 inwestycjach
 • Panorama Park

  Inwestycja Panorama Park znajduje się w Jeleniej Górze, ul. Walerego Wróblewskiego 20 (5,8 km od centrum Jeleniej Góry), jest realizowana przez dewelopera Panorama Park sp. z o. o. sp. k.. Inwestycja Panorama Park jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 53 lokale mieszkalne o powierzchniach od 46 do 70 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Jelenia Góra, ul. Walerego Wróblewskiego 20 (5,8 km od centrum Jeleniej Góry)

  Inwestycja polecana

  Panorama Park
  Apartament wakacyjny
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 18
  • Powierzchnia: 46 - 70 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Panorama Park sp. z o. o. sp. k.
  Apartamentów spełniające kryteria
 • W Sercu Uzdrowiska

  Inwestycja W Sercu Uzdrowiska znajduje się w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 72a (5,9 km od centrum Jeleniej Góry), została zrealizowana przez dewelopera REGESS Sp. z o.o.. Inwestycja W Sercu Uzdrowiska została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2015 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 8 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 126 do 133 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Jelenia Góra, ul. Cieplicka 72a (5,9 km od centrum Jeleniej Góry)

  Inwestycja polecana

  W Sercu Uzdrowiska
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 2
  • Powierzchnia: 126 - 133 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 5
  REGESS Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Jeleniej Góry

Więcej wiadomości
Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

Jelenia Góra to perła wśród miast położonych w Karkonoszach. Zewsząd otoczone licznymi pasmami górskimi, lasami i rzekami, miasto co roku przyciąga tysiące turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy, szczególnie Czech, Niemiec i Słowacji. Najpopularniejsze miejsce w województwie dolnośląskim, zaraz po Wrocławiu. Z racji bardzo szybkiego rozwoju, opartego przede wszystkim na turystyce, wiele osób kupuje tu mieszkania. Jelenia Góra słynie z gościnności i ogromnej ilości lokali prywatnych przystosowanych pod wynajem krótkoterminowy studentom, rodzinom i innym. Wiele osób utrzymuje się właśnie z najmu w okresie wakacyjnym oraz zimowym, w związku z czym nie dziwi coraz większa ilość nowych osiedli.

Jelenia Góra - mieszkania do wynajęcia na wakacje i na stałe

Latem miasto odwiedza kilkadziesiąt tysięcy ludzi w celach turystycznych. Każdy z nich szuka miejsca, w którym mógłby spędzić minimum kilka nocy. Coraz częściej ich spojrzenia kierują się w stronę prywatnych mieszkań do wynajęcia w Jeleniej Górze. W przeciwieństwie do hoteli i hosteli, lokale takie zapewniają większą prywatność i wygodę, szczególnie rodzinom. Rosnącą popularność powyższej sytuacji potwierdzają liczby. W 2016 roku oddano do użytku 122 mieszkania w Jeleniej Górze, z czego ponad 50% zostało przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. Z pozostałych, oddanych na cele indywidualne, aż 35% to lokale na wynajem/sprzedaż przez prywatne osoby, a tylko 65% to nieruchomości na użytek własny. Z powyższych danych jasno wynika, że co najmniej 73 mieszkania w Jeleniej Górze ze 112, czyli ponad 65% nowo wybudowanych lokali, wyprzedano lub wynajęto w celach innych niż stałe zamieszkanie. Część z nich zamieni się zapewne w prywatne noclegownie dla turystów lub osób pracujących sezonowo.

Wiele mieszkań w Jeleniej Górze znajduje się na prywatnych, zamkniętych osiedlach i posiada co najmniej trzy pokoje. Na uwagę zasługuje także fakt, że osiedla te są niewielkie i zawierają tylko kilka budynków. Deweloperzy zadbali natomiast o wiele innowacji i ułatwień, których nie można spotkać na starszych blokowiskach. Właściciele lub najemcy mieszkań do wynajęcia w Jeleniej Górze mogą liczyć np. na parkingi pod- i naziemne, zamknięte place zabaw, monitoring, liczne ławki i połacie zieleni, skwerki, przeszklone ogrody zimowe lub tarasy

Zazwyczaj ma się do czynienia z niską nowoczesną zabudową w jasnym kolorze, choć zdarzają się wyjątki, takie jak inwestycja Jelenia Góra zlokalizowana przy ul. 1-go Maja, czyli w ścisłym centrum miasta. Jej wygląd został dostosowany do okolicznej architektury, np. posiada ona dach mansardowy. Nie oznacza to jednak rezygnacji z nowoczesnych i ułatwiających życie lokatorów rozwiązań. Takie podejście świadczy o dbałości zarówno o jednolitą architekturę centrum z zachowaniem poszanowania do zabytkowych kamienic, jak i o wygodę lokatorów mieszkań do wynajęcia w Jeleniej Górze. Wiele z nowych inwestycji dostępnych w mieście przypomina wyglądem nowoczesne domy wielorodzinne. Często na jednym piętrze znajduje się tylko jedno mieszkanie, co warto wziąć pod uwagę, jeśli potencjalnemu właścicielowi zależy na dużej powierzchni i niewielkiej liczbie osób mieszkających w budynku.

Rynek pracy - sezonowość a wynajem mieszkań w Jeleniej Górze

Na rynku pracy przeważają stanowiska związane z turystyką - od sprzedawców wyrobów regionalnych, aż po przewodników miejskich i terenowych. Wiele osób przyjeżdża do miasta tylko na sezon wakacyjny, zatem w okresie od końca kwietnia do końca września poszukiwanych jest najwięcej mieszkań na wynajem w Jeleniej Górze. Nie oznacza to, że poza sezonem nie ma żadnych ofert pracy. Obecnie w Jeleniej Górze znajduje się ok. 12 000 podmiotów gospodarczych, np. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa czy Producent Maszyn Papierniczych PMPoland S.A. Wydzielona została specjalna Strefa Przemysłowa o powierzchni ok. 80 ha, w której wszystkie grunty zostały przystosowane pod potrzeby przyszłych i obecnych inwestorów. Funkcjonuje tu także Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości. Stopa bezrobocia wynosi mniej niż 5% i cały czas spada.

Komunikacja

Większość nowych nieruchomości mieści się w dobrej lokalizacji pod kątem komunikacyjnym. Do centrum miasta można dojechać autobusem, samochodem, tramwajem. Dzięki dobrej infrastrukturze drogowej miłośnicy przyrody szybko dotrą na szlaki górskie piesze i rowerowe oraz do okolicznych parków krajobrazowych. Przykładowo, do Karkonoskiego Parku Narodowego można dotrzeć już w 30 minut samochodem. Do granicy z Czechami jest ok. 15 km. Mieszkania na wynajem w Jeleniej Górze posiadają także pełną infrastrukturę miejską. Kilka do kilkunastu minut zajmuje droga do sklepów, lokali usługowych, restauracji i wielu innych. Z większych miast, najbliżej jest do Wałbrzycha, Legnicy i Bolesławca, a nieco dalej do Wrocławia.

Turystyka

Jelenia Góra jest miastem o bogatej historii, dbającym o jej pozostałości. Wśród licznych zabytków na pewno warto odwiedzić: centrum, kościół pw. św. Erazma i Pankracego, zespół kościoła ewangelickiego z lat 1709-1718, kościół pw. NMP (obecnie cerkiew prawosławna pw. Świętych Piotra i Pawła), mury obronne z basztami, Brama Wojanowska i baszta Wojanowska, ratusz, Teatr im. C. K. Norwida.

Z okien mieszkań w Jeleniej Górze można podziwiać stare zabytkowe uliczki lub okoliczną przyrodę. Oprócz zabytków, miasto ma wiele do zaoferowania w kwestiach kulturowo-rozrywkowych i sportowych. Miłośnicy atrakcji miejskich nie mają na co narzekać! Czeka na nich festiwal “Silesia Sonans”, liczne muzea i teatry, skanseny, filharmonie, ośrodki kultury i galerie artystyczne. Spośród cyklicznych imprez warto pójść na Jeleniogórską Ligę Rocka, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej „Krokus Jazz Festiwal”, Festiwal Filmów Komediowych i Niezależnych Barejada, Karkonoski Festiwal Światła. Poza wymienionymi, na turystów oraz miejscowych czeka wiele innych miejskich imprez, co doskonale wykorzystują deweloperzy, którzy nowe mieszkania na sprzedaż w Jeleniej Górze budują także pod kątem dojazdu do najbardziej atrakcyjnych części miasta. Co ciekawe, z miejscowością związanych jest wiele znanych osób, m.in. Magik - były członek grup muzycznych Kaliber 44 oraz Paktofonika, Wojciech Jarociński z Wolnej Grupy Bukowiny, Jacek Jaguś, Sławomir Stanisław Czarnecki.

Miasto jest zewsząd otoczone czterema chronionymi terenami przyrody: Karkonoskim Parkiem Narodowym, Parkiem Krajobrazowym Doliny Bobru, Parkiem Krajobrazowym Chełmy oraz Rudawskim Parkiem Krajobrazowym. Ich bliskość determinuje funkcjonowanie gospodarcze i społeczne Perły Karkonoszy, jak bywa nazywana Jelenia Góra. Aktywnie rozwija się tu turystyka krajobrazowa, co przyczynia się do wzrostu ekonomicznego miasta. Turyści mają do dyspozycji wiele restauracji, kawiarni, hoteli czy prywatnych mieszkań na wynajem w Jeleniej Górze i okolicach. Ogromna ilość wytyczonych szlaków rowerowych i pieszych pozwala bez problemu przejść niemal całe Karkonosze, zarówno część polską, jak i czeską. Na śmiałków czeka wiele szczytów do zdobycia, w tym Śnieżka, Wielki Szyszak, Smogornia czy Łabski Szczyt. Ponadto można tu zobaczyć wiele rzek, wodospadów i jezior. Okoliczna fauna i flora zachwycają swoją różnorodnością nie tylko turystów, ale także miejscowych.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij