Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Jelenia Góra - 41 ofert w 3 inwestycjach

 • Osiedle Elsnera

  Nowe mieszkania na sprzedaż Jelenia Góra, ul. Elsnera (3.1 km od centrum Jeleniej Góry)
  Ceny od: 5 300 brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Elsnera
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 17
  Powierzchnia: 38 - 59 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Krysiak Deweloper
 • Villa Vinci

  Nowe mieszkania na sprzedaż Jelenia Góra, ul. Mickiewicza 30 (1.6 km od centrum Jeleniej Góry)
  Villa Vinci
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 22
  Powierzchnia: 38 - 84 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Villa Vinci
 • W Sercu Uzdrowiska

  Nowe mieszkania na sprzedaż Jelenia Góra, ul. Cieplicka 72a (5.9 km od centrum Jeleniej Góry)
  W Sercu Uzdrowiska
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 2
  Powierzchnia: 126 - 133 m2
  Liczba pokoi: 3 - 5
  REGESS Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle z widokiem na Karkonosze

  Nowe mieszkania na sprzedaż Jelenia Góra, ul. Kiepury 11 (2.8 km od centrum Jeleniej Góry)
  Archiwalna
  Osiedle z widokiem na Karkonosze

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  KSJ Development Sp. z o.o.
 • Osiedle Gdańska

  Nowe mieszkania na sprzedaż Jelenia Góra, ul. Gdańska (1.8 km od centrum Jeleniej Góry)
  Archiwalna
  Osiedle Gdańska

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Invest - Bud Sp. z o. o.
 • Jelenia Góra

  Nowe mieszkania na sprzedaż Jelenia Góra, Ul. 1-go Maja (1.8 km od centrum Jeleniej Góry)
  Archiwalna
  Jelenia Góra

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Invest - Bud Sp. z o. o.
 • Inwestycja przy ul. Kochanowskiego / 1 Maja

  Nowe mieszkania na sprzedaż Jelenia Góra, ul. Kochanowskiego / 1 Maja
  Archiwalna
  Inwestycja przy ul. Kochanowskiego / 1 Maja

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Locus Sp. z o.o.
 • Inwestycja przy ul. Kochanowskiego

  Nowe mieszkania na sprzedaż Jelenia Góra, ul. Kochanowskiego (2.2 km od centrum Jeleniej Góry)
  Archiwalna
  Inwestycja przy ul. Kochanowskiego

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  KSJ Development Sp. z o.o.

Jelenia Góra to perła wśród miast położonych w Karkonoszach. Zewsząd otoczone licznymi pasmami górskimi, lasami i rzekami, miasto co roku przyciąga tysiące turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy, szczególnie Czech, Niemiec i Słowacji. Najpopularniejsze miejsce w województwie dolnośląskim, zaraz po Wrocławiu. Z racji bardzo szybkiego rozwoju, opartego przede wszystkim na turystyce, wiele osób kupuje tu mieszkania. Jelenia Góra słynie z gościnności i ogromnej ilości lokali prywatnych przystosowanych pod wynajem krótkoterminowy studentom, rodzinom i innym. Wiele osób utrzymuje się właśnie z najmu w okresie wakacyjnym oraz zimowym, w związku z czym nie dziwi coraz większa ilość nowych osiedli.

Jelenia Góra - mieszkania do wynajęcia na wakacje i na stałe

Latem miasto odwiedza kilkadziesiąt tysięcy ludzi w celach turystycznych. Każdy z nich szuka miejsca, w którym mógłby spędzić minimum kilka nocy. Coraz częściej ich spojrzenia kierują się w stronę prywatnych mieszkań do wynajęcia w Jeleniej Górze. W przeciwieństwie do hoteli i hosteli, lokale takie zapewniają większą prywatność i wygodę, szczególnie rodzinom. Rosnącą popularność powyższej sytuacji potwierdzają liczby. W 2016 roku oddano do użytku 122 mieszkania w Jeleniej Górze, z czego ponad 50% zostało przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. Z pozostałych, oddanych na cele indywidualne, aż 35% to lokale na wynajem/sprzedaż przez prywatne osoby, a tylko 65% to nieruchomości na użytek własny. Z powyższych danych jasno wynika, że co najmniej 73 mieszkania w Jeleniej Górze ze 112, czyli ponad 65% nowo wybudowanych lokali, wyprzedano lub wynajęto w celach innych niż stałe zamieszkanie. Część z nich zamieni się zapewne w prywatne noclegownie dla turystów lub osób pracujących sezonowo.

Wiele mieszkań w Jeleniej Górze znajduje się na prywatnych, zamkniętych osiedlach i posiada co najmniej trzy pokoje. Na uwagę zasługuje także fakt, że osiedla te są niewielkie i zawierają tylko kilka budynków. Deweloperzy zadbali natomiast o wiele innowacji i ułatwień, których nie można spotkać na starszych blokowiskach. Właściciele lub najemcy mieszkań do wynajęcia w Jeleniej Górze mogą liczyć np. na parkingi pod- i naziemne, zamknięte place zabaw, monitoring, liczne ławki i połacie zieleni, skwerki, przeszklone ogrody zimowe lub tarasy

Zazwyczaj ma się do czynienia z niską nowoczesną zabudową w jasnym kolorze, choć zdarzają się wyjątki, takie jak inwestycja Jelenia Góra zlokalizowana przy ul. 1-go Maja, czyli w ścisłym centrum miasta. Jej wygląd został dostosowany do okolicznej architektury, np. posiada ona dach mansardowy. Nie oznacza to jednak rezygnacji z nowoczesnych i ułatwiających życie lokatorów rozwiązań. Takie podejście świadczy o dbałości zarówno o jednolitą architekturę centrum z zachowaniem poszanowania do zabytkowych kamienic, jak i o wygodę lokatorów mieszkań do wynajęcia w Jeleniej Górze. Wiele z nowych inwestycji dostępnych w mieście przypomina wyglądem nowoczesne domy wielorodzinne. Często na jednym piętrze znajduje się tylko jedno mieszkanie, co warto wziąć pod uwagę, jeśli potencjalnemu właścicielowi zależy na dużej powierzchni i niewielkiej liczbie osób mieszkających w budynku.

Rynek pracy - sezonowość a wynajem mieszkań w Jeleniej Górze

Na rynku pracy przeważają stanowiska związane z turystyką - od sprzedawców wyrobów regionalnych, aż po przewodników miejskich i terenowych. Wiele osób przyjeżdża do miasta tylko na sezon wakacyjny, zatem w okresie od końca kwietnia do końca września poszukiwanych jest najwięcej mieszkań na wynajem w Jeleniej Górze. Nie oznacza to, że poza sezonem nie ma żadnych ofert pracy. Obecnie w Jeleniej Górze znajduje się ok. 12 000 podmiotów gospodarczych, np. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa czy Producent Maszyn Papierniczych PMPoland S.A. Wydzielona została specjalna Strefa Przemysłowa o powierzchni ok. 80 ha, w której wszystkie grunty zostały przystosowane pod potrzeby przyszłych i obecnych inwestorów. Funkcjonuje tu także Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości. Stopa bezrobocia wynosi mniej niż 5% i cały czas spada.

Komunikacja

Większość nowych nieruchomości mieści się w dobrej lokalizacji pod kątem komunikacyjnym. Do centrum miasta można dojechać autobusem, samochodem, tramwajem. Dzięki dobrej infrastrukturze drogowej miłośnicy przyrody szybko dotrą na szlaki górskie piesze i rowerowe oraz do okolicznych parków krajobrazowych. Przykładowo, do Karkonoskiego Parku Narodowego można dotrzeć już w 30 minut samochodem. Do granicy z Czechami jest ok. 15 km. Mieszkania na wynajem w Jeleniej Górze posiadają także pełną infrastrukturę miejską. Kilka do kilkunastu minut zajmuje droga do sklepów, lokali usługowych, restauracji i wielu innych. Z większych miast, najbliżej jest do Wałbrzycha, Legnicy i Bolesławca, a nieco dalej do Wrocławia.

Turystyka

Jelenia Góra jest miastem o bogatej historii, dbającym o jej pozostałości. Wśród licznych zabytków na pewno warto odwiedzić: centrum, kościół pw. św. Erazma i Pankracego, zespół kościoła ewangelickiego z lat 1709-1718, kościół pw. NMP (obecnie cerkiew prawosławna pw. Świętych Piotra i Pawła), mury obronne z basztami, Brama Wojanowska i baszta Wojanowska, ratusz, Teatr im. C. K. Norwida.

Z okien mieszkań w Jeleniej Górze można podziwiać stare zabytkowe uliczki lub okoliczną przyrodę. Oprócz zabytków, miasto ma wiele do zaoferowania w kwestiach kulturowo-rozrywkowych i sportowych. Miłośnicy atrakcji miejskich nie mają na co narzekać! Czeka na nich festiwal “Silesia Sonans”, liczne muzea i teatry, skanseny, filharmonie, ośrodki kultury i galerie artystyczne. Spośród cyklicznych imprez warto pójść na Jeleniogórską Ligę Rocka, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej „Krokus Jazz Festiwal”, Festiwal Filmów Komediowych i Niezależnych Barejada, Karkonoski Festiwal Światła. Poza wymienionymi, na turystów oraz miejscowych czeka wiele innych miejskich imprez, co doskonale wykorzystują deweloperzy, którzy nowe mieszkania na sprzedaż w Jeleniej Górze budują także pod kątem dojazdu do najbardziej atrakcyjnych części miasta. Co ciekawe, z miejscowością związanych jest wiele znanych osób, m.in. Magik - były członek grup muzycznych Kaliber 44 oraz Paktofonika, Wojciech Jarociński z Wolnej Grupy Bukowiny, Jacek Jaguś, Sławomir Stanisław Czarnecki.

Miasto jest zewsząd otoczone czterema chronionymi terenami przyrody: Karkonoskim Parkiem Narodowym, Parkiem Krajobrazowym Doliny Bobru, Parkiem Krajobrazowym Chełmy oraz Rudawskim Parkiem Krajobrazowym. Ich bliskość determinuje funkcjonowanie gospodarcze i społeczne Perły Karkonoszy, jak bywa nazywana Jelenia Góra. Aktywnie rozwija się tu turystyka krajobrazowa, co przyczynia się do wzrostu ekonomicznego miasta. Turyści mają do dyspozycji wiele restauracji, kawiarni, hoteli czy prywatnych mieszkań na wynajem w Jeleniej Górze i okolicach. Ogromna ilość wytyczonych szlaków rowerowych i pieszych pozwala bez problemu przejść niemal całe Karkonosze, zarówno część polską, jak i czeską. Na śmiałków czeka wiele szczytów do zdobycia, w tym Śnieżka, Wielki Szyszak, Smogornia czy Łabski Szczyt. Ponadto można tu zobaczyć wiele rzek, wodospadów i jezior. Okoliczna fauna i flora zachwycają swoją różnorodnością nie tylko turystów, ale także miejscowych.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij