Poznaj średnie ceny mieszkań w Łodzi

Listopad 2023

header

10 163 zł

Średnia cena za m2

+10%

Rok do roku

514 747 zł

Średnia cena ofertowa

+8%

Rok do roku

6900

Liczba mieszkań

+17%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Łodzi:

10 163 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Łodzi:

11 385 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Łodzi:

10 313 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Łodzi:

9 368 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Łodzi:

9 349 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Łodzi w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 163 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 10% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Łodzi w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 11 385 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 8% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Łodzi w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 313 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 9% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Łodzi w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 368 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 12% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Łodzi w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 349 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 12% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Łodzi

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Łodzi?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Łodzi we wrześniu 2023 roku zapłacimy 9 837 zł. Dla kupujących jest to znacząco niższy wydatek jak w przypadku podobnych aglomeracji, a ceny mieszkań w Łodzi przypominają bardziej te z Katowic niż np. z Krakowa.

Ile kosztuje mieszkanie w Łodzi?

Ceny mieszkań w Łodzi zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Łodzi potrafią kosztować średnio 11 140 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe mogą być wystawiane na sprzedaż za 10114 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 9 140 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Łodzi, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na osiedlach obrzeżnych, czyli m.in. tych należących do dawnej dzielnicy Polesie. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Łodzi utrzymują się także na osiedlach dawnych Bałut, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy ze Śródmieściem i Widzewem, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Łodzi notowane są z kolei na osiedlach centralnych, jak również rejonach cieszących się sprawną komunikacją miejską.

Gdzie kupić mieszkanie w Łodzi?

Ceny mieszkań w Łodzi powodują, że zwłaszcza młode rodziny szukają nieruchomości na obrzeżach miasta. Przykładowo w granicach dawnej dzielnicy Górna metr kwadratowy mieszkania kosztuje 9 146 zł. Dla porównania w przypadku Polesia jest to już 9 446 zł. Na dzielnice centralne często decydują się z kolei single oraz inwestorzy indywidualni. Dla nich ciekawą opcją będzie z pewnością Stary Widzew, ale również Bałuty Centrum lub mało już dostępna Katedralna.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: