Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz nowe domy Lublin

5 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 9 726 zł/m²

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Osiedle Kosynierów etap II
  4 kw. 2022
  Osiedle Kosynierów to trzy zespoły budynków w zabudowie szeregowej, które wyróżniają się nowoczesną bryłą, elegancką kolorystyką i przemyślanym układem pomieszczeń. Do każdego z lokalów przynależy garaż oraz ogród. Inwestycja zostanie zrealizowana w trzech etapach.

  Osiedle Kosynierów etap II

  od 6 874 zł/m2
  ul. Kosynierów 72b-76b , Lublin(3.9 km od centrum)
  Galadom S.A.
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Północna Etap I
  Oferta archiwalna
  "Osiedle Północna" to kameralne osiedle domów jednorodzinnych, które powstaje przy ul. Północnej 155 w willowej dzielnicy Sławinek."Osiedle Północna" to nowoczesne, komfortowe i przestronne domy, które powstają według autorskiego, indywidualnego projektu. Domy posiadają funkcjonalny i przemyślany układ pomieszczeń by zapewnić jak najwyższy komfort swoim nabywcom. Każdy dom posiada własny ogrodzony ogród, który zapewni chwile relaksu, odpoczynku i zabawy dla całej rodziny.W budykach na parterze zaplanowano strefę dzienną z salonem i kuchnią a na piętrach znajduje się część sypialnianą z garderobą i łazienką. Cała inwestycja powstaje z myślą o Klientach poszukujących komfortowych domów z ogródkiem i garażem w zielonej i spokojnej lokalizacji z kameralną zabudową. Elewacja w jasnych kolorach, eleganckie elementy wykończenia domów ze szkła i imitacji drewna podkreślają wyjątkowość i prestiż osiedla.Niewątpliwie jednym z głównych atutów inwestycji jest jego wyjątkowa lokalizacja czyli bliska odległość od Centrum oraz szybki dojazd do głównych arterii Lublina.W pobliżu inwestycji znajdują się szkoły, przedszkola, przychodnie zdrowia, sklepy osiedlowe oraz markety. Dodatkowym walorem lokalizacji jest bliskość Ogrodu Botanicznego i Muzeum Wsi Lubelskiej.Na etapie budowy istnieje możliwość wprowadzania zmian lokatorskich tak by gotowe domy były jak najbardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb przyszłych właścicieli.Inwestycja realizowana jest w kilku etapach począwszy od I kwartału 2019 r. I etap inwestycji obejmuje domy typ B (8 domów) oraz w kolejnych etapach domy typ A, C oraz dom wolnostojący typ D.Dostępne metraże od 102 m2 do 185 m2. Budynki usytuowano na działkach o powierzchni od 400 m2 do 800 m2.Domy będą przekazane do użytku w stanie deweloperskim. Każdy z domów posiada instalacje wewnętrzne: wodno-kanalizacyjną, gazową, elektryczną, centralnego ogrzewania z grzejnikami i piecem gazowym dwufunkcyjnym firmy Buderus.

  Osiedle Północna Etap I

  ul. Północna 155 , Lublin(3.5 km od centrum)
  PERFEKT BAU DC Sp. z o.o.
 • Ogrody Form
  Oferta archiwalna
  Ogrody Form to inwestycja nowoczesnych domów jednorodzinnych w zabudowanie bliźniaczej i wolnostojącej w Konopnicy, w pobliżu Al. Kraśnickich w Lublinie.Ogrody Form łączą wiele walorów: nowoczesne rozwiązania układu przestrzennego osiedla, komfort wnętrz domów, ekonomię eksploatacji dzięki podwyższonej izolacyjności termicznej. Harmonijny układ osiedla pozwala na stworzenie eleganckiego otoczenia domu – komfortowego tarasu, przestronnego ogrodu oraz elementów małej architektury.OGRODY FORM:- Doskonała lokalizacja - połączyliśmy bliskość wielkiego miasta i komfort podmiejskiego zacisza- Szczęśliwy układ domów - okna domów wychodzą na południe oraz południowy zachód- Wnętrze domu wyizolowane od ciągu komunikacji- Najlepszej jakości materiały budowlane i wykończeniowe- Rynny i inne detale ukryte w elewacji domu- Niski współczynnik straty ciepła - innowacyjne technologie i energooszczędne rozwiązania

  Ogrody Form

  Konopnica , Konopnica, lubelski(0.3 km od Lublina)
  Ogrody Form
 • Lipniak Residence 2
  Oferta archiwalna
  Sukces i zadowolenie naszych klientów osiągnięty przy realizacji pierwszego etapu inwestycji „Lipniak Residence” spowodował, że postanowiliśmy stworzyć kolejny projekt w jego bezpośrednim sąsiedztwie.Projekt „ Lipniak Residence 2” będzie się składał z dwóch domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej o ultra-nowoczesnej architekturze. Projektowane domy będą przestronne i jasne – powierzchnia całkowita każdego z nich będzie wynosiła ok. 170 m2.Uzupełnieniem poczucia komfortu jest duża powierzchnia działki wynosząca ok. 400 m2 – co pozwala na dużą swobodę w aranżacji prywatnego ogrodu. Ponadto zadbaliśmy o to aby odległości między Sąsiadami były na tyle duże aby każdy miał zapewnioną prywatność przy korzystaniu z przestrzeni wokół domu. Właśnie dlatego szerokość wewnętrznego pasa ruchu to aż 5 metrów.Do budowy i wykończenia domów, użyto wysokiej jakości materiałów zapewniając ciepło i przyjazny mikroklimat wewnątrz domu.Naszym klientom dajemy możliwość dowolnej aranżacji wnętrza domu. Jednocześnie w standardzie proponujemy aranżację z przestronnym salonem na parterze a na piętrze zaplanowaliśmy dwa pokoje oraz dwie sypialnie i łazienkę.Każdy dom posiada garaż na 2 auta oraz 2 miejsca postojowe przed budynkiem.Osiedle jest ogrodzone i wyposażone w bramy wjazdowe, sterowane pilotem oraz wideodomofony.Położenie Osiedla, gwarantuje szybki i sprawny dojazd do centrum oraz wielu dzielnic Lublina a jednocześnie zapewnia jego mieszkańcom spokój i prywatność.

  Lipniak Residence 2

  od 4 112 zł/m2
  Lipniak 3F , Lipniak, lubelski(0.3 km od Lublina)
  Grupa Budujemy Lublin
 • Osiedle Macierzanki
  Oferta archiwalna
  4 budynki o powierzchniach 147,95 mkw. oraz 148,65 mkw. rozmieszczone na działkach o powierzchni ok. 325 mkw.Inwestycja usytuowana przy ul. Macierzanki (boczna ul. Chabrowej) w najatrakcyjniejszej lokalizacji w Lublinie. Bardzo prestiżowa i ładnie zagospodarowana dzielnica, dużo zieleni. Nowoczesna i kameralna architektura nawiązująca do naszych poprzednich inwestycji, komponująca się z istniejącą willową zabudową.

  Osiedle Macierzanki

  ul.Macierzanki , Lublin(5.8 km od centrum)
  Profit Deweloper
 • Osiedle Kosynierów
  Oferta archiwalna
  Już wybudowane domy w zabudowie szeregowej przy ul. Kosynierów w Lublinie.Każdy z lokali posiada własny garaż oraz taras z ogródkiem.Domy w stanie deweloperskim.Na parterze znajduje się tzw. strefa dzienna z salonem, otwartą kuchnią, WC i wyjściem na taras.Na pierwszym piętrze znajdują się 3 sypialnie, łazienka oraz pralnia.Atrakcyjna lokalizacja – spokojne osiedle domków jednorodzinnych, szybki dojazd do Centrum, blisko centrów handlowo-rekreacyjnych (IKEA, OLIMP).Już gotowe do odbioru.Zapraszam do kontaktu.

  Osiedle Kosynierów

  od 5 172 zł/m2
  ul. Kosynierów 70A , Lublin(3.8 km od centrum)
  Galadom S.A.
 • Osiedle Foxal
  Oferta archiwalna

  Osiedle Foxal

  ul. Jana Lisa 6 , Lublin(5.1 km od centrum)
  3KLUCZE s.c.
 • Miasteczko Wikana – domy
  Oferta archiwalna
  Miasteczko Wikana to pierwsze w Lublinie wyróżniające się architektonicznie i zamknięte urbanistycznie osiedle zabudowy apartamentowej, jednorodzinnej i wielorodzinnej.Prestiż i elegancjaCały kompleks wyróżnia się prostą, nowoczesną architekturą oraz przemyślaną koncepcją zagospodarowania w zieleń, uwzględniającą potrzebę aktywnego wypoczynku i relaksu mieszkańców. Jasne kolory elewacji budynków oraz wykończenia w drewnie podkreślą elegancję i prestiż inwestycji.Poczucie prywatności i wygodę mieszkańców zapewniają starannie zaprojektowane rozkłady lokali, a indywidualny charakter osiągnięty został dzięki uwzględnianiu zmian wnoszonych przez przyszłych właścicieli lokali w trakcie ich realizacji.Nowocześnie i kameralnieKompleks został podzielony na 13 etapów, w ramach których powstały m.in.:- budynek apartamentowy z 4 apartamentami – dwoma dwukondygnacyjnymi o powierzchni ok. 138 m2 z indywidualnymi ogrodami oraz dwoma jednokondygnacyjnymi o powierzchni 105 m2. Do każdego z mieszkań przynależy garaż.- domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, z indywidualnym garażem dwustanowiskowym i działką o powierzchni ok. 200 m2, wyposażone w indywidualny system ogrzewania z wykorzystaniem energii słonecznej,- segmenty 2-lokalowe w zabudowie szeregowej, zawierające apartamenty o powierzchni 113 – 115 m2 z indywidualnym garażem i ogrodem każdy,- cztery kameralne budynki wielorodzinne liczące 16 i 18 mieszkań o powierzchniach 38-67 m2,- 2 budynki wielorodzinne w kształcie lit. C zawierające po 58 mieszkań o powierzchni 35-73 m2 z garażami wielostanowiskowymi w kondygnacji podziemnej,- 2 budynki wielorodzinne w kształcie lit. C zawierające po 69 mieszkań o powierzchni 32-75 m2 , z garażami wielostanowiskowymi w kondygnacji podziemnej oraz funkcją usługową w parterze

  Miasteczko Wikana – domy

  ul. Relaksowa , Lublin(4.3 km od centrum)
  Wikana S.A.
 • Cyprysowa Villa
  Oferta archiwalna
  Cyprysowa Villa to funkcjonalne, eleganckie i nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Całe osiedle jest zamknięte, ogrodzone i posiada 60 metrowy wewnętrzny pas ruchu zamykany na szlaban. Dodatkowo mieszkańcy mogą korzystać z licznych prywatnych terenów zielonych.Na parterze znajduje się przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią, hall, wc, gabinet i przedsionek. Na piętrze mieszczą się 4 sypialnie, garderoba oraz łazienka. Każdy dom posiada dwustanowiskowy garaż oraz specjalnie wydzieloną strefę którą można dowolnie zaaranżować na małą siłownię ewentualnie na prywatną strefę spa.

  Cyprysowa Villa

  ul. Strzembosza , Lublin(3 km od centrum)
  3KLUCZE s.c.
 • Willa Kalinówka
  Oferta archiwalna
  GBV Sp. z o.o. z przyjemnością pragnie Państwu zaprezentować zespół dziesięciu domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Położone we wschodniej części Lublina (Kalinówka), bezpieczne, całkowicie ogrodzone osiedle jest znakomitym miejscem do zamieszkania i rekreacji. Łączna powierzchnia budynku wraz z garażem: 150 m2. Dodatkowo możliwość adaptacji strychu: 24 m2 (pełnej wysokości).Stan developerski obejmujący wybudowanie domu z garażem , elewacja i stolarką okienną obejmuje: – działka 455 mkw. , – udział w drodze wewnętrznej 100mkw., – wybudowanie budynku z dachem pokrytym gontem bitumicznym szarym w sześciokąt , – docieplenie styropianem i kompletną elewacją zewnętrzną z płytką kamienną wraz z garażem , – wszystkich instalacji wewnętrznych wraz z przyłączami, – piec + grzejniki, – parapety zewnętrzne, – wylewki betonowe pod podłogi , – konstrukcja schodów, – ścianki działowe / rozmieszczenie ścianek wg. życzenia nabywcy/, – tynki wewnętrzne , – stolarka okienna PCV, – drzwi wejściowe, – brama garażowa , – ogrodzenie budynku / oprócz ogrodzenia od strony ogrodu oddzielającego obie połówki bliźniaka – do wykonania we własnym zakresie/ plus bramka wejściowa ,wjazdowa i śmietnikowa, ścieżki dojściowe i opaska dookoła budynku .

  Willa Kalinówka

  ul. Zorza , Kalinówka, lubelski(5.4 km od centrum)
  GBV Sp. z o.o.
 • Skowronkowa
  Oferta archiwalna
  W prestiżowej lokalizacji na zielonym Sławinku przy ul. Skowronkowej (róg ul. Irysowej) w sąsiedztwie nowych domów mieszkalnych, oraz terenów zielonych, lasu, a także sieci sklepów, szkoły, basenu i dobrej infrastruktury komunikacyjnej (bliski dostęp do przystanków) powstaje osiedle sześciu domów mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Są to nowoczesne, przestronne i komfortowe domy realizowane według indywidualnego, autorskiego projektu.Dom jednorodzinny typu 1/2 bliźniaka o powierzchni 177, 75 mkw składa się z:- części parterowej mieszkalnej w skład której wchodzi: wiatrołap, hall, łazienka, kuchnia, jadalnia, salon z tarasem,- części parterowej garażowej: dwa miejsca garażowe, dwie oddzielne bramy wjazdowe, pomieszczenie gospodarcze,- część mieszkalna na piętrze składającej się z: hallu, 4 osobne pokoje, w tym jeden pokój z łazienką, oraz druga łazienka z wyjściem na taras.Do każdego z domów przynależy działka z częścią utwardzoną, jako wjazd do garaży i wejście do budynku, oraz część ogrodowa.Zarezerwowane domy nr: 1,2.

  Skowronkowa

  od 3 616 zł/m2
  ul. Skowronkowa 58 , Lublin(5.9 km od centrum)
  AMB Group
 • Miasteczko Wikana – lokale usługowe
  Oferta archiwalna
  Miasteczko Wikana to pierwsze w Lublinie wyróżniające się architektonicznie i zamknięte urbanistycznie osiedle zabudowy apartamentowej, jednorodzinnej i wielorodzinnej.Prestiż i elegancjaCały kompleks wyróżni się prostą, nowoczesną architekturą oraz przemyślaną koncepcją zagospodarowania w zieleń, uwzględniającą potrzebę aktywnego wypoczynku i relaksu mieszkańców. Jasne kolory oraz wykończenia w szkle i drewnie elewacji budynków podkreślą elegancję i prestiż inwestycji.Poczucie prywatności i wygodę mieszkańców zapewnią starannie zaprojektowane rozkłady lokali, a indywidualny charakter osiągnięty zostanie przez uwzględnianie zmian w rozkładzie lokali, wnoszonych przez ich przyszłych właścicieli w trakcie realizacji.Nowocześnie i kameralnieZaprojektowany przez GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna kompleks utworzy 13 nowoczesnych budynków wśród których znajdą się min.:- Budynek apartamentowy z 4 apartamentami – dwoma dwukondygnacyjnymi o powierzchni ok. 138 m2 z indywidualnymi ogrodami oraz dwoma jednokondygnacyjnymi o powierzchni 105 m2. Do każdego z mieszkań przynależy garaż.- Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, z indywidualnym garażem dwustanowiskowym i działką o powierzchni ok. 200 m2, wyposażone w indywidualny system ogrzewania z wykorzystaniem energii słonecznej,- Segmenty dwu-lokalowe w zabudowie szeregowej, zawierające apartamenty o powierzchni 113 – 115 m2 z indywidualnym garażem i ogrodem każdy,- cztery kameralne budynki wielorodzinne liczące 16 i 18 mieszkań o powierzchniach 38-67 m2,- 2 budynki wielorodzinne w kształcie lit. C zawierające po 58 mieszkań o powierzchni 35-73 m2 z garażami wielostanowiskowymi w kondygnacji podziemnej,- 2 budynki wielorodzinne w kształcie lit. C zawierające po 69 mieszkań o powierzchni 32-75 m2 , z garażami wielostanowiskowymi w kondygnacji podziemnej oraz funkcją usługową w parterze

  Miasteczko Wikana – lokale usługowe

  ul. Relaksowa , Lublin(4 km od centrum)
  Wikana S.A.
 • Irysowy Dwór
  Oferta archiwalna
  TBV Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, aby oferowane przez nas inwestycje spełniały wszelkie Państwa oczekiwania. Naszą ofertę staramy się wzbogacać o ciekawe i atrakcyjne pod każdym względem nieruchomości. Wśród nich, mamy przyjemność zaprezentować Państwu: Irysowy Dwór“Irysowy Dwór” – z myślą o tych, którzy marzą o własnym domuIrysowy Dwór to malowniczo usytuowany nieopodal centrum miasta zespół domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej usytuowany pomiędzy ulicami Skowronkową-Irysową i Kwiatów Polnych. W ramach projektu powstały 33 eleganckie i funkcjonalnie rozplanowane, przestronne domy z ogrodami o pow. mieszkalnej od 137mkw. do 183mkw + garaże + pomieszczenia gospodarcze.Wszystkie zostały zaprojektowane tak, aby zaoferować jak najwięcej przestrzeni i światła. Domy wykonane są zgodnie z najwyższymi standardami, dając możliwość aranżacji wnętrzna według indywidualnych upodobań i potrzeb Klientów.Wokół rozciągają się tereny zielone oraz niskie budownictwo jednorodzinne. Irysowy Dwór położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Szlaku Turystycznego “Doliną Rzeki Ciemięgi”, dlatego też to pełne uroku miejsce przypadnie do gustu osobom ceniącym życie w otoczeniu przyrody, a jednocześnie lokalizacja pozwala na szybki dojazd do centrum miasta. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy cenią kameralność i komfort mieszkania.Budynki utrzymane w tradycyjnym stylu, ogrodzone, wybudowane w tradycyjnej technologii, z materiałów najwyższej jakości. Teren wokół domów został zagospodarowany. Domy oddawane są w stanie deweloperskim (wykonane podłoża, tynki gipsowe, wszystkie instalacje wewnętrzne, grzejniki, piec CO, stolarka okienna PCV ze szprosami, drzwi wejściowe antywłamaniowe, kanał dymowy do kominka, schody żelbetowe ). Dach pokryty wysokiej jakości dachówką. Na balkonach, tarasach oraz schodach wejściowych zastosowany został gres antypoślizgowy, a podjazd oraz dojście do domu wykonane są z kostki brukowej.

  Irysowy Dwór

  ul. Irysowa , Lublin(5.8 km od centrum)
  TBV Sp. z o.o.
 • Green Garden III Etap
  Oferta archiwalna
  Inwestycja usytuowana w najatrakcyjniejszej lokalizacji w Lublinie. Bardzo prestiżowa i ładnie zagospodarowana dzielnica, dużo zieleni oraz bezpośrednie sąsiedztwo Ogrodu Botanicznego dodają inwestycji atrakcyjności. Nowoczesna architektura nawiązująca do naszych poprzednich inwestycji, komponująca się z istniejącą willową zabudową.4 budynki o powierzchni 174 mkw. rozmieszczone na działkach o powierzchni 350 mkw.Termin realizacji - IV kwartał 2017 r.

  Green Garden III Etap

  ul. Sławinkowska 6 , Lublin(4.4 km od centrum)
  Profit Deweloper
 • Botanik
  Oferta archiwalna
  Zapraszamy do zakupu nowoczesnego domu mieszkalnego zlokalizowanego w Lublinie na Sławinku, na osiedlu Botanik w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego.Przedmiotem sprzedaży jest komfortowy, funkcjonalny dom mieszkalny wolnostojący składający się z:- części przyziemnej o powierzchni 63,91 mkw. w skład której wchodzi: garaż, pomieszczenia gospodarcze,oraz schowek,- parter o powierzchni 66,24 mkw. w skład której wchodzi: hall, salon, kuchnia, pokój (gabinet), łazienka,- piętro o powierzchni 68,60 mkw. w skład której wchodzi: hall, trzy osobne pokoje, garderoba, oraz łazienka.

  Botanik

  ul. Północna , Lublin(3.9 km od centrum)
  AMB Group
 • Aurum Residence
  Oferta archiwalna
  Aurum Residence to nasza najnowsza inwestycja. Zespół 8 ekskluzywnych segmentów mieszkalnych o powierzchni 205,38 mkw oraz 212,60 mkw dla najbardziej wymagających. Najwyższej jakości materiały, doskonała lokalizacja przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie.

  Aurum Residence

  ul. Sławinkowska , Lublin(5.1 km od centrum)
  Profit Deweloper

Wiadomości na temat Lublina:

Lublin jest stolicą województwa lubelskiego. Jego powierzchnia liczy ok. 147,5 km2, a ludność ok. 340 466 osób. Największy rozkwit miasta przypadł na XX wiek, natomiast obecnie Lublin mocno rozwija się zwłaszcza w obszarach gospodarczych związanych z przemysłem i energetyką. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych w Polsce. Stolica województwa lubelskiego stanowi także istotny punkt tranzytowy ze względu na bliskość granicy z Ukrainą i Białorusią. Ponadto to znany w kraju ośrodek akademicki - szacuje się, że co roku studiuje tu ok. 70 tys. studentów. Na przestrzeni lat Lublin znacznie się rozwinął, o czym może świadczyć wzrastająca ilość firm zakładanych tu co roku. Wraz ze wzrostem gospodarczo-kulturalnym przybywa tu coraz więcej osób, które poszukują mieszkań i domów na sprzedaż. Lublin przyciąga nie tylko osoby z okolicznych miejscowości, ale także zza wschodniej granicy, zwłaszcza z Ukrainy, dla których często to pierwszy punkt zaczepienia w Polsce. W mieście przyjemnie się żyje, co doceniają mieszkańcy, decydując się na spędzenie tu całego swojego życia.

Domy: Lublin

Rynek nieruchomości w Lublinie nie jest tak dynamiczny jak w innych województwach. Ilość ofert od deweloperów oraz ich cena są znacznie mniejszje niz w bardziej rozbudowanych miastach, np. Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Z drugiej strony, miasto to jest niewielkie i nie tak rozwinięte. Ilość oddanych do użytku mieszkań, w tym domów w Lublinie, w 2016 roku wyniosła 2 298. To rekordowy rok pod tym względem. Większość z nich została przeznaczona na wynajem i sprzedaż, część także na lokale spółdzielcze. Należy jednak pamiętać, że tylko niewielki procent to domy na sprzedaż w Lublinie. Jak wszędzie, także i w stolicy województwa lubelskiego przeważa budownictwo mieszkań w blokach. Sytuacja ta wynika oczywiście z mniejszych kosztów zakupu lokalu w bloku, a także metrażu, który w przypadku domów w Lublinie jest dość spory. Obecnie jednak powstaje coraz więcej budynków wolnostojących, w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Rośnie bowiem popyt na tego typu nieruchomości. Ich zalety są dla wielu osób znacznie ważniejsze niż cena zakupu czy koszty utrzymania.

Cena domów na sprzedaż w Lublinie

Na wstępie należy zaznaczyć, że koszty zakupu nieruchomości w stolicy województwa lubelskiego znacznie wzrosły na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jest to naturalny proces, który występuje w każdej większej miejscowości, w kraju. Prognozy wskazują również na to, że wartość nieruchomości będzie stale wzrastać. Dlatego nie warto odkładać decyzji o jej zakupie. Obecnie średnia cena zakupu domu na sprzedaż w Lublinie wynosi ok. 3 500 zł/mkw. Może wydawać się to niewiele w porównaniu z mieszkaniami - ok. 5 300 zł/mkw. Jednak należy wziąć pod uwagę również metraż. W przypadku domu jest on o wiele większy, a więc więcej zapłaci się za całość. Średnia cena domu w Lublinie wynosi ok. 800 000 zł, ale bez problemu można znaleźć dużo tańsze oferty, np. za 500 000 zł. Nadal jest to więcej niż za mieszkanie, które całościowo kosztuje przeciętnie ok. 350 000 zł. Różnicę da się jednak zauważyć w komforcie życia, a także udogodnieniach. Do lokalu w bloku często należy doliczyć koszt garażu czy komórki lokatorskiej, a w przypadku domu ma się to już w cenie.

Zalety domu w Lublinie

Zakup pierwszego mieszkania lub domu zawsze należy dokładnie przemyśleć. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o domy w Lublinie, niewątpliwie ich zaletą jest połączenie 2 w 1. Z jednej strony mieszkańcy mogą korzystać z uroków i zalet posiadania własnej działki z domem, ciszy, spokoju, większej prywatności i kameralności osiedla. Z drugiej nie muszą rezygnować z możliwości, jakie oferuje im duże miasto, bez problemu z komunikacją czy długimi dojazdami. Własny dom kojarzy się ze znacznym komfortem życia, na co wpływ ma nie tylko większe poczucie prywatności, ale także mniejsza ilość sąsiadów. To z kolei oznacza także większe bezpieczeństwo dla mieszkańców. Posiadanie własnej działki, na której można się czuć swobodnie, również nie jest bez znaczenia. Mieszkańcy zyskują dodatkową przestrzeń, którą mogą przeobrazić w ogród, miejsce do rekreacji czy odpoczynku. Oprócz tego, często w cenie domu i na terenie tejże działki znajduje się garaż, za którego powstanie nie trzeba dodatkowo płacić. Firmy deweloperskie dbają o to, by na osiedlach z domami w Lublinie powstawały dobrej jakości podjazdy i drogi dojazdowe. Warto docenić także komfort życia w budynku jednorodzinnym - znikają problemy z cienkimi ścianami, przez które słychać sąsiadów, możliwością zalania i wielu innych.

Komunikacja

Lublin jest bardzo dobrze skomunikowaną aglomeracją. Przez miasto lub w jego okolicy przebiega bardzo wiele dróg krajowych oraz wojewódzkich, z których najważniejsze to drogi nr 17, nr 82, nr 19, nr 12, nr 809, nr 822. Niektóre z nich prowadzą do granicy: nr 82 do Białorusi, natomiast nr 17 do Ukrainy. Obecnie w mieście i wokół niego buduje się także wiele nowych dróg, które mają usprawnić komunikację między Lublinem i większymi miastami w Polsce, w tym Rzeszowem i Warszawą. W stolicy województwa lubelskiego dostępna jest komunikacja publiczna, na którą składają się autobusy oraz trolejbusy. To trzecie miasto w Polsce, w którym funkcjonują trolejbusy. Może z nich skorzystać każdy mieszkaniec domu w Lublinie. Sprawnie działa także transport kolejowy w wykonaniu PKP. Miasto ma własne lotnisko o nazwie Port Lotniczy Lublin, zlokalizowane w Świdniku. Polecane jest również poruszanie się rowerem, co ułatwia istnienie licznych ścieżek rowerowych oraz możliwość wypożyczenia roweru miejskiego. Lublin przyjął także projekt Lubelskich Standardów Pieszych, który ma na celu ułatwienie poruszania się pieszym po mieście poprzez tworzenie krótszych dróg i stref o małym natężeniu ruchu samochodowego.

Rynek pracy i gospodarka

W stolicy województwa lubelskiego rozwija się przede wszystkim branża związana z usługami, np. hotelarstwo, gastronomia, IT. Pracuje w niej aż 25,1% zatrudnionych. Następną dobrze prognozującą branżą jest przemysł i budownictwo, dalej finanse. Wbrew pozorom w Lublinie znajduje się niewiele osób parających się rolnictwem. Stopa bezrobocia utrzymuje się na poziomie 7,2% - to mniej niż stopa rejestrowana dla całej Polski, a nawet całego województwa lubelskiego. W Lublinie funkcjonuje bardzo rozwinięty przemysł motoryzacyjny, którego głównym reprezentantem jest przedsiębiorstwo Ursus S.A. Ponadto znana jest także lubelska Fabryka Światłowodów. Na terenie miasta działa Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, a także projekt Lubelskiej Wyżyny IT. W energię miasto zaopatruje Polska Grupa Energetyczna S.A. Ze znanych firm należy wymienić także: Sipma, Pol-Skone, BIOMED, Polfa Lublin, Emperia Holding S.A., Polmos Lublin S.A., Lubella, Solidarność, Herbapol, Perła. Na rynku pracy poszukiwani są specjaliści, zwłaszcza w branży IT, oraz pracownicy niższego szczebla.

Atrakcje

Lublin to bardzo rozrywkowe miasto. Może się pochwalić bogatą ofertą kulturalną, sportową, a także pięknymi zabytkami. Warto zobaczyć tu zwłaszcza architekturę Starego Miasta i Śródmieścia, Bramę Krakowską, zamek lubelski, kaplicę św. Trójcy, XIII-wieczny donżon, gotycką basztę obronną, Lubelskie Podziemia. Na ofertę kulturalną składa się działanie wielu ośrodków kultury, w tym Akademickie Centrum Kultury, Centrum Kultury, Centrum Spotkania Kultur, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum Lubelskie na Zamku, Muzeum Historii Miasta Lublina, Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”, Teatr Muzyczny, Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego, Lubelska Orkiestra Kameralna, Teatr Gong 2, Scena Plastyczna KUL. Dochodzi do tego wiele imprez organizowanych przez miasto i powyższe ośrodki. Lublin jest także miastem studentów, którzy studiują na uczelniach: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska. W mieście działa wiele klubów, pubów, restauracji i innych ośrodków.

Informacje o Lublinie

W Lublinie dostępnych jest 1 810 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 37 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Lublinie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 142 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (311 mieszkań).
 • 2-pokojowe (666 mieszkań).
 • 3-pokojowe (589 mieszkań).
 • 4-pokojowe (210 mieszkań).
 • 5-pokojowe (22 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Lublinie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchni 112 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Lublinie kosztuje 227 418 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 770 000 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny. Dostępne jest także 1 mieszkanie w ofercie last minute.

Oferty w Lublinie

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: