Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy Lublin

-23 ofertyw 3 inwestycjach
 • Osiedle Foxal

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Foxal znajduje się w Lublinie, ul. Jana Lisa 6 (5,1 km od centrum Lublina), sprzedaż prowadzi 3KLUCZE s.c.. Inwestycja Osiedle Foxal została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 3 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostały 3 nowe domy o powierzchni 135 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Lublin, ul. Jana Lisa 6 (5,1 km od centrum Lublina)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Foxal
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba domów: 3
  • Powierzchnia: 135 m2
  • Liczba pokoi: 5
  3KLUCZE s.c.
  Domy spełniające kryteria
 • Osiedle Północna Etap I

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Północna Etap I znajduje się w Lublinie, ul. Północna 159 (3,5 km od centrum Lublina), jest realizowana przez dewelopera PERFEKT BAU DC Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Północna Etap I jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 8 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 8 nowych domów o powierzchniach od 138 do 146 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Lublin, ul. Północna 159 (3,5 km od centrum Lublina)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Północna Etap I
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba domów: 8
  • Powierzchnia: 138 - 146 m2
  • Liczba pokoi: 4
  PERFEKT BAU DC Sp. z o.o.
  Domy spełniające kryteria
 • Ogrody Form

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Ogrody Form znajduje się w Konopnicy, Konopnica (0,3 km od Lublina), jest realizowana przez dewelopera Ogrody Form. Inwestycja Ogrody Form jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 15 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 12 nowych domów o powierzchniach od 155 do 230 m2.

  Nowe domy na sprzedaż lubelski, Konopnica, Konopnica (0,3 km od Lublina)
  Ceny od: 4 342 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Ogrody Form
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba domów: 12
  • Powierzchnia: 155 - 230 m2
  • Liczba pokoi: 4 - 7
  Ogrody Form
  Domy spełniające kryteria

Wiadomości na temat Lublina

Więcej wiadomości
Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej

Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej

Największe wydarzenie budowlane na Lubelszczyźnie za nami!

Największe wydarzenie budowlane na Lubelszczyźnie za nami!

Aranżacje i mieszkania w Targach Lublin

Aranżacje i mieszkania w Targach Lublin

Lublin jest stolicą województwa lubelskiego. Jego powierzchnia liczy ok. 147,5 km2, a ludność ok. 340 466 osób. Największy rozkwit miasta przypadł na XX wiek, natomiast obecnie Lublin mocno rozwija się zwłaszcza w obszarach gospodarczych związanych z przemysłem i energetyką. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych w Polsce. Stolica województwa lubelskiego stanowi także istotny punkt tranzytowy ze względu na bliskość granicy z Ukrainą i Białorusią. Ponadto to znany w kraju ośrodek akademicki - szacuje się, że co roku studiuje tu ok. 70 tys. studentów. Na przestrzeni lat Lublin znacznie się rozwinął, o czym może świadczyć wzrastająca ilość firm zakładanych tu co roku. Wraz ze wzrostem gospodarczo-kulturalnym przybywa tu coraz więcej osób, które poszukują mieszkań i domów na sprzedaż. Lublin przyciąga nie tylko osoby z okolicznych miejscowości, ale także zza wschodniej granicy, zwłaszcza z Ukrainy, dla których często to pierwszy punkt zaczepienia w Polsce. W mieście przyjemnie się żyje, co doceniają mieszkańcy, decydując się na spędzenie tu całego swojego życia.

Domy: Lublin

Rynek nieruchomości w Lublinie nie jest tak dynamiczny jak w innych województwach. Ilość ofert od deweloperów oraz ich cena są znacznie mniejszje niz w bardziej rozbudowanych miastach, np. Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Z drugiej strony, miasto to jest niewielkie i nie tak rozwinięte. Ilość oddanych do użytku mieszkań, w tym domów w Lublinie, w 2016 roku wyniosła 2 298. To rekordowy rok pod tym względem. Większość z nich została przeznaczona na wynajem i sprzedaż, część także na lokale spółdzielcze. Należy jednak pamiętać, że tylko niewielki procent to domy na sprzedaż w Lublinie. Jak wszędzie, także i w stolicy województwa lubelskiego przeważa budownictwo mieszkań w blokach. Sytuacja ta wynika oczywiście z mniejszych kosztów zakupu lokalu w bloku, a także metrażu, który w przypadku domów w Lublinie jest dość spory. Obecnie jednak powstaje coraz więcej budynków wolnostojących, w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Rośnie bowiem popyt na tego typu nieruchomości. Ich zalety są dla wielu osób znacznie ważniejsze niż cena zakupu czy koszty utrzymania.

Cena domów na sprzedaż w Lublinie

Na wstępie należy zaznaczyć, że koszty zakupu nieruchomości w stolicy województwa lubelskiego znacznie wzrosły na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jest to naturalny proces, który występuje w każdej większej miejscowości, w kraju. Prognozy wskazują również na to, że wartość nieruchomości będzie stale wzrastać. Dlatego nie warto odkładać decyzji o jej zakupie. Obecnie średnia cena zakupu domu na sprzedaż w Lublinie wynosi ok. 3 500 zł/mkw. Może wydawać się to niewiele w porównaniu z mieszkaniami - ok. 5 300 zł/mkw. Jednak należy wziąć pod uwagę również metraż. W przypadku domu jest on o wiele większy, a więc więcej zapłaci się za całość. Średnia cena domu w Lublinie wynosi ok. 800 000 zł, ale bez problemu można znaleźć dużo tańsze oferty, np. za 500 000 zł. Nadal jest to więcej niż za mieszkanie, które całościowo kosztuje przeciętnie ok. 350 000 zł. Różnicę da się jednak zauważyć w komforcie życia, a także udogodnieniach. Do lokalu w bloku często należy doliczyć koszt garażu czy komórki lokatorskiej, a w przypadku domu ma się to już w cenie.

Zalety domu w Lublinie

Zakup pierwszego mieszkania lub domu zawsze należy dokładnie przemyśleć. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o domy w Lublinie, niewątpliwie ich zaletą jest połączenie 2 w 1. Z jednej strony mieszkańcy mogą korzystać z uroków i zalet posiadania własnej działki z domem, ciszy, spokoju, większej prywatności i kameralności osiedla. Z drugiej nie muszą rezygnować z możliwości, jakie oferuje im duże miasto, bez problemu z komunikacją czy długimi dojazdami. Własny dom kojarzy się ze znacznym komfortem życia, na co wpływ ma nie tylko większe poczucie prywatności, ale także mniejsza ilość sąsiadów. To z kolei oznacza także większe bezpieczeństwo dla mieszkańców. Posiadanie własnej działki, na której można się czuć swobodnie, również nie jest bez znaczenia. Mieszkańcy zyskują dodatkową przestrzeń, którą mogą przeobrazić w ogród, miejsce do rekreacji czy odpoczynku. Oprócz tego, często w cenie domu i na terenie tejże działki znajduje się garaż, za którego powstanie nie trzeba dodatkowo płacić. Firmy deweloperskie dbają o to, by na osiedlach z domami w Lublinie powstawały dobrej jakości podjazdy i drogi dojazdowe. Warto docenić także komfort życia w budynku jednorodzinnym - znikają problemy z cienkimi ścianami, przez które słychać sąsiadów, możliwością zalania i wielu innych.

Komunikacja

Lublin jest bardzo dobrze skomunikowaną aglomeracją. Przez miasto lub w jego okolicy przebiega bardzo wiele dróg krajowych oraz wojewódzkich, z których najważniejsze to drogi nr 17, nr 82, nr 19, nr 12, nr 809, nr 822. Niektóre z nich prowadzą do granicy: nr 82 do Białorusi, natomiast nr 17 do Ukrainy. Obecnie w mieście i wokół niego buduje się także wiele nowych dróg, które mają usprawnić komunikację między Lublinem i większymi miastami w Polsce, w tym Rzeszowem i Warszawą. W stolicy województwa lubelskiego dostępna jest komunikacja publiczna, na którą składają się autobusy oraz trolejbusy. To trzecie miasto w Polsce, w którym funkcjonują trolejbusy. Może z nich skorzystać każdy mieszkaniec domu w Lublinie. Sprawnie działa także transport kolejowy w wykonaniu PKP. Miasto ma własne lotnisko o nazwie Port Lotniczy Lublin, zlokalizowane w Świdniku. Polecane jest również poruszanie się rowerem, co ułatwia istnienie licznych ścieżek rowerowych oraz możliwość wypożyczenia roweru miejskiego. Lublin przyjął także projekt Lubelskich Standardów Pieszych, który ma na celu ułatwienie poruszania się pieszym po mieście poprzez tworzenie krótszych dróg i stref o małym natężeniu ruchu samochodowego.

Rynek pracy i gospodarka

W stolicy województwa lubelskiego rozwija się przede wszystkim branża związana z usługami, np. hotelarstwo, gastronomia, IT. Pracuje w niej aż 25,1% zatrudnionych. Następną dobrze prognozującą branżą jest przemysł i budownictwo, dalej finanse. Wbrew pozorom w Lublinie znajduje się niewiele osób parających się rolnictwem. Stopa bezrobocia utrzymuje się na poziomie 7,2% - to mniej niż stopa rejestrowana dla całej Polski, a nawet całego województwa lubelskiego. W Lublinie funkcjonuje bardzo rozwinięty przemysł motoryzacyjny, którego głównym reprezentantem jest przedsiębiorstwo Ursus S.A. Ponadto znana jest także lubelska Fabryka Światłowodów. Na terenie miasta działa Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, a także projekt Lubelskiej Wyżyny IT. W energię miasto zaopatruje Polska Grupa Energetyczna S.A. Ze znanych firm należy wymienić także: Sipma, Pol-Skone, BIOMED, Polfa Lublin, Emperia Holding S.A., Polmos Lublin S.A., Lubella, Solidarność, Herbapol, Perła. Na rynku pracy poszukiwani są specjaliści, zwłaszcza w branży IT, oraz pracownicy niższego szczebla.

Atrakcje

Lublin to bardzo rozrywkowe miasto. Może się pochwalić bogatą ofertą kulturalną, sportową, a także pięknymi zabytkami. Warto zobaczyć tu zwłaszcza architekturę Starego Miasta i Śródmieścia, Bramę Krakowską, zamek lubelski, kaplicę św. Trójcy, XIII-wieczny donżon, gotycką basztę obronną, Lubelskie Podziemia. Na ofertę kulturalną składa się działanie wielu ośrodków kultury, w tym Akademickie Centrum Kultury, Centrum Kultury, Centrum Spotkania Kultur, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum Lubelskie na Zamku, Muzeum Historii Miasta Lublina, Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”, Teatr Muzyczny, Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego, Lubelska Orkiestra Kameralna, Teatr Gong 2, Scena Plastyczna KUL. Dochodzi do tego wiele imprez organizowanych przez miasto i powyższe ośrodki. Lublin jest także miastem studentów, którzy studiują na uczelniach: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska. W mieście działa wiele klubów, pubów, restauracji i innych ośrodków.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij