Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Tczew

Znaleziono 77 ofert w 3 inwestycjach
map

Zobacz na mapie

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Osiedle Zacisze
  Oferta archiwalna

  Osiedle Zacisze

  GAMMA

  Mieszkanie Tczew
  ul. Wiktora Jagalskiego
  3 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Kamienica nad Wisłą
  Oferta archiwalna

  Kamienica nad Wisłą

  Dekpol Deweloper Sp. z o.o.

  Mieszkanie Tczew
  ul. Nad Wisłą 8a-e
  1.9 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Delta
  Oferta archiwalna

  Delta

  Dekpol Deweloper Sp. z o.o.

  Mieszkanie Tczew
  Kilińskiego 12d
  1.1 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Apartamenty Elżbiety
  Oferta archiwalna

  Apartamenty Elżbiety

  Domat Sp.c

  Mieszkanie Tczew
  ul. Elżbiety 9
  1.2 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Tczew leży w województwie pomorskim, w regionie Kociewie na Pomorzu Gdańskim. Jego wschodnią granicę stanowi Wisła, z którą miasto jest silnie związane. Położenie Tczewa stosunkowo blisko Morza Bałtyckiego zdominowało jego charakter. Obecnie jest ono postrzegane jako jeden z obowiązkowych punktów turystycznych w drodze do Trójmiasta. Tym bardziej, że mimo ogromnych zniszczeń w czasie II wojny światowej, znajduje się tam sporo atrakcji i zabytków. Część z nich została oczywiście odbudowana po wojnie. Jakość mieszkania w Tczewie jest zaliczana do najwyższych w kraju, głównie ze względu na szeroki rozwój miasta w zakresie kultury, turystyki czy biznesu. Zwłaszcza ten ostatni sektor staje się coraz bardziej widoczny. W mieście funkcjonuje wiele firm i przedsiębiorstw z branży maszynowej, stoczniowej czy budownictwa wodnego i mostowego. W siłę rośnie sektor prywatnych firm usługowych. Dzięki świetniej lokalizacji Tczew wydaje się bardzo atrakcyjnym miastem dla biznesu, szczególnie tranzytu. Dlatego powstaje tu coraz więcej osiedli mieszkaniowych.

Mieszkania w Tczewie - więcej niż piękna estetyka

Miasto jest jednym z tych, których zabudowa bardzo się wyróżnia na tle innych. Zabytkowe kamieniczki są w większości odrestaurowane, kolorowe i przykuwające wzrok. Podobnie na różne kolory została pomalowana elewacja bloków. Mieszkanie w Tczewie wiąże się z widokiem zadbanego miasta, które bardzo dba o wygląd. To jedna z najczystszych miejscowości w Polsce. Miasto znalazło się również na 8 miejscu rankingu miejscowości z najmniejszym zanieczyszczeniem powietrza w kraju. Na tym tle pojawienie się nowych osiedli wiąże się z koniecznością wpasowania w odpowiedni klimat.

W 2017 roku oddano do użytku 106 mieszkań w Tczewie. Ok. 70% z nich zostało przeznaczonych na cele sprzedażowe lub do wynajęcia. Tylko ponad 13% kupcy prywatni zachowali dla siebie. Popyt na mieszkania w Tczewie stale rośnie. Niemniej jednak jest to jedno z nielicznych małych miast, w których przewagę stopniowo zyskują inwestycje w nieruchomości, np. w celu ich wynajmu turystycznego. Potencjał turystyczny miejscowości wykorzystuje również wiele firm, które sezonowo szukają pracowników. Dlatego zakup mieszkania do wynajęcia w Tczewie jest bardzo opłacalny. Nowe inwestycje wyróżniają się w tym względzie wieloma udogodnieniami i korzystną lokalizacją. Ich koszt nie jest również tak wysoki, jakby się mogło wydawać.

Cena mieszkania na sprzedaż w Tczewie

Średnia wartość nieruchomości w okolicach Trójmiasta jest znacznie niższa niż w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni. Wynika to oczywiście z mniejszej powierzchni i rozwoju tych miast i wsi, a co za tym idzie - popytu na mieszkania. Tczew jest za to jedną z droższych lokalizacji w obszarze gmin miejsko-wiejskich wokół Trójmiasta. Średnia cena lokalu wynosi tu ok. 4 000 zł/mkw. W tę cenę wliczony jest zarówno rynek wtórny, jak i pierwotny. Wartości nieruchomości różnią się znacznie od siebie w zależności od standardu i lokalizacji. Zdarza się, że nowe mieszkanie na sprzedaż w Tczewie kosztuje i 6 200 zł/mkw. Większość jednak mieści się w cenach 2 300 - 3 500 zł/mkw. na rynku wtórnym i 3 500 - 5 000 zł na rynku pierwotnym.

Skąd dość wysokie ceny mieszkań w Tczewie, skoro nie jest to tak rozwinięta miejscowość, jak np. Gdynia? Otóż miasto cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w sezonie turystycznym. Wtedy też przyjeżdża tu wiele osób poszukujących mieszkania do wynajęcia w Tczewie. Ponadto nowych inwestycji nie powstaje tu zbyt wiele. Również na rynku wtórnym nie pojawia się zbyt wiele ofert. Niewystarczająca podaż w stosunku do popytu mocno wpływa na ceny nieruchomości.

Mieszkania w Tczewie - wynajem czy odsprzedaż?

Inwestycje w nieruchomości, w niewielkich miejscowościach, są dość ryzykowne. Zazwyczaj popyt na mieszkania jest tu znacznie mniejszy, trudniej zatem znaleźć kupca czy najemcę. Niemniej istnieją wyjątki w postaci Tczewa. Mieszkania tu cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w sezonie letnim, co wiąże się z rozwiniętą turystyką. Status miasta wartego odwiedzenia na turystycznej mapie przynosi wiele korzyści inwestorom, którzy kupili mieszkania do wynajęcia w Tczewie. Mogą oni wynajmować zarówno turystom, jak i pracownikom sezonowym, a nawet biznesmenom.

Nieco inna jest sytuacja w przypadku odsprzedaży. Tu nie zawsze uda się szybko znaleźć kupca, który zgodzi się na zaproponowaną cenę. Dlatego zanim zacznie się szukać mieszkania na sprzedaż w Tczewie, warto wykonać badania rynkowe i sprawdzić, kiedy jest najlepszy czas na inwestycje. Pozwoli to uniknąć długiego oczekiwania na zysk ze sprzedaży lokalu. Z czasem wartość nieruchomości wzrasta, szczególnie tych w dobrej lokalizacji. Warto zatem rozważyć taką lokatę kapitału. Na tę chwilę okazuje się ona znacznie bardziej opłacalna niż oferty bankowe.

Tczew - dobra lokalizacja

Jakość komunikacji w Tczewie stoi na bardzo wysokim poziomie. Łatwo tu dojechać niemal z każdej części kraju. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 91, natomiast obok droga krajowa nr 22 i autostrada A1. Ponadto do Tczewa prowadzi wiele dróg wojewódzkich oraz lokalnych. W samym mieście istotną rolę pełnią ulice: Malinowska, Czatkowska, Armii Krajowej, Jagiellońska, Wojska Polskiego, Aleja Kociewska, 30 Stycznia, Bałdowska, Gdańska. Do centrum Gdańska można dojechać nawet w ok. 45 minut samochodem. Najbliższe lotnisko znajduje się bliżej Gdańska, to Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy Gdańsk - Rębiechowo.

Tczew stanowi istotny punkt na mapie linii kolejowych osobowych i transportowych. Przebiegają tędy: linia kolejowa nr 9, prowadząca z Warszawy Wschodniej do Gdańska Głównego; magistrala węglowa 131 z Chorzowa do Tczewa; linia kolejowa 203 - z Kostrzyna nad Odrą do Tczewa; łącznica kolejowa 730. W mieście sprawnie funkcjonuje komunikacja miejska, która składa się z 10 dziennych linii autobusowych. Dobrym wyborem jest również rower ze względu na liczne ścieżki wyznaczone dla tego typu komunikacji.

Praca szuka człowieka

Opisywana tu miejscowość jest dobrze rozwinięta pod kątem gospodarczym. Działa tu wiele firm, głównie z przemysłu mechanicznego. Wśród ważniejszych przedsiębiorstw można wymienić chociażby: Flex LTD, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Olier SA, P.P.U.H. BMP S.C., Multi-Packaging Solutions Tczew Sp. z o.o., Koral SA, Gdańskie Składy Drzewne. Tczew to miasto, w którym pojawia się również coraz więcej firm z sektora prywatnego, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na rynek pracy.

Stopa bezrobocia w Tczewie, w 2016 roku wynosiła ok. 6,7%. Stopniowo się zmniejsza, na co wpływ mają z jednej strony wciąż pojawiające się nowe firmy, z drugiej natomiast migracja Tczewian do większych miejscowości. Niemniej obecnie ilość bezrobotnych przypadająca na liczbę mieszkańców jest porównywalna do średniej krajowej. W mieście mieszka również wiele osób, które wyjeżdżają do pracy, do Gdańska, a Tczew traktują jak miasto satelickie. Z drugiej strony również do tej miejscowości zjeżdża się wiele osób, zwłaszcza w sezonie letnim, by podjąć pracę w branży turystycznej.

Turystyczna perełka

W Tczewie dużo się dzieje, zwłaszcza w sferze turystyki. Do zwiedzenia są tu m.in. Muzeum Wisły, kościół farny Podwyższenia Krzyża Świętego, kościół św. Stanisława Kostki, wiatrak w stylu holenderskim, miejska wieża ciśnień, ratusz, budynek poczty, mosty drogowy i kolejowy na Wiśle, park miejski, budynek Państwowej Szkoły Morskiej, przystań i wiele więcej. Ponadto w mieście znajdują się pozostałości zabudowań wojskowych. W sezonie wiosenno-letnim odbywa się tu wiele imprez kulturalnych i sportowych, w tym np. koncerty, festiwale filmowe, festyny, wystawy rzeźb, biegi i maratony. Najbardziej znane to Międzynarodowy Festiwal Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia, a także Tczewski Festiwal Gitarowy. Za wiele wydarzeń odpowiadają: miejska biblioteka, Fabryka Sztuk, Centrum Kultury i Sztuki.

Największym ośrodkiem sportowym jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, w którym mieszczą się basen, siłownia, sauna i korty tenisowe. W Tczewie istnieją trzy kluby: Gryf 2009 Tczew, Wisła Tczew i Unia Tczew.

Informacje o Tczewie

W Tczewie dostępnych jest 91 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 4 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Tczewie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 32 do 152 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (2 mieszkania).
 • 2-pokojowe (26 mieszkań).
 • 3-pokojowe (39 mieszkań).
 • 4-pokojowe (5 mieszkań).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 6-pokojowe (4 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Tczewie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Tczewie kosztuje 313 920 zł.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: