Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz nowe domy Sosnowiec

12 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 286 zł/m²

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • HELLO! KUKUŁKI
  2 kw. 2023
  HELLO! Kukułki to idealne miejsce dla tych którzy szukają domu lub mieszkania w dogodnej lokalizacji, ale także w bliskim sąsiedztwie natury w tym Parków – Sieleckiego i Środuli. W ramach projektu powstaną 24 mieszkania o powierzchni od 54 do 62 m2 wraz z ogródkami lub balkonami jak również domy z zabudowie szeregowej o powierzchni blisko 160m2 z własnym działkami. Tak zróżnicowane metraże będą odpowiednie zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Kameralna, niska zabudowa, wysoki standard a przede wszystkim jakość to największe atuty naszego osiedla. Osiedle wyróżnia się ciekawą, modernistyczna architekturą, eleganckimi białymi elewacjami z dodatkiem klinkieru i materiałów wysokiej jakości. Dodatkowo całość dopełni przestrzeń rekreacyjna z placem zabaw i fontannami tworząc idealne miejsce do relaksu dla całej rodziny!Zachęcamy do zapoznania się z ofertą

  HELLO! KUKUŁKI

  od 5 655 zł/m2
  ul. Kukułek 85-87 , Sosnowiec(4.9 km od centrum)
  GrupaHELLO
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Nowa Borowa
  Oferta archiwalna
  Osiedle Nowa Borowa to 9 nowoczesnych, energooszczędnych domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 146,66 m2 na działce 279 m2 przy ulicy Borowej 21. Inwestycja usytuowana jest w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej o doskonałej lokalizacji łączącej ciszę i spokój z bardzo dobrą komunikacją.W pobliżu znajduje się niezbędna infrastruktura to jest: żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie, sklepy.Dla aktywnych: basen, korty tenisowe, boiska do siatkówki i beach tenisa, ścieżki rowerowe, Wake Zone Stawiki, Miejski Ośrodek Sportu.Kameralne osiedle zamknięte dla wymagających.Sprzedaż bezpośrednio od dewelopera (bez prowizji i podatku PCC). Cena zawiera udziały w drodze.

  Nowa Borowa

  od 4 299 zł/m2
  ul. Borowa 21 , Sosnowiec(1 km od centrum)
  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jaskar
 • Osiedle na Wzgórzu
  Oferta archiwalna
  Osiedle na Wzgórzu usytuowane jest w wyjątkowym miejscu, ekskluzywnej enklawie zieleni dzielnicy Kukułek. Doskonała lokalizacja - na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się piękny widok na panoramę Sosnowca, zapewnia mieszkańcom nastrój prywatności, wypoczynku, spokoju i ciszy, a jednocześnie możliwość szybkiego dotarcia do Centrum Sosnowca. Dogodne połączenie z ważnymi szlakami komunikacyjnymi: łączącą ze śródmieściem Sosnowca ul. Gen. Władysława Andersa, Wschodnią Obwodnicą GOP (S1) i S86, zapewnia łatwy dojazd do największych miast aglomeracji śląskiej.Projektanci Osiedla na Wzgórzu położyli szczególny nacisk na funkcjonalne rozplanowanie domów, a także na prostotę, harmonię i estetykę oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. W efekcie powstały budynki o wyszukanej architekturze, które dzięki zastosowaniu płaskiego dachu są ustawne i pozwalają wykorzystać pełną wysokość kondygnacji I piętra. Modernistyczny styl oparty jest o przyjazne materiały - kamień i drewno, a integralnym elementem architektury osiedla jest zieleń.Osiedle na Wzgórzu powstaje na powierzchni 5,2 tys. m2. Cała inwestycja, to 15 domów o powierzchni ok.150 m2, w zabudowie szeregowej w dwóch ciągach - odpowiednio po 6 i 9 domków.Osiedle usytuowane jest w dzielnicy Kukułek przy ul. Klimontowskiej, na szczycie otoczonego zielenią wzgórza, z którego rozciąga się widok na panoramę Sosnowca. Lokalizacja łączy w sobie zalety enklawy zieleni z bliskością centrum miasta. Kameralne otoczenie zapewnia nastrój prywatności i spokoju, a dogodne połączenie z ul. Wawel i z ul. Generała Andersa, daje możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta. Niepowtarzalna lokalizacja oraz towarzysząca architekturze osiedla atmosfera luksusu zapewni jego Mieszkańcom komfort życia.

  Osiedle na Wzgórzu

  ul. Klimontowska , Sosnowiec(4.2 km od centrum)
  Zakład Remontowo-Budowlany Jędrzejczyk
 • Osiedle Nova Maxima
  Oferta archiwalna
  Osiedle Nova Maxima składa się z 8 nowoczesnych, kompaktowych budynków w zabudowie szeregowej i usytuowane jest w samym sercu miasta.Powierzchnia domów oraz działek będzie zróżnicowana, wynosić będzie odpowiednio:- 125 m2 dla budynków skrajnych, powierzchnia działki na której będą umiejscowione wyniesie ok 280 m2- 135 m2 dla budynków środkowych, powierzchnia działki na której będą umiejscowione to ok. 160 m2.Całość osiedla będzie ogrodzona i monitorowana.

  Osiedle Nova Maxima

  ul. Wincentego Pola , Dąbrowa Górnicza(0.6 km od centrum)
  Swoje M

Czy warto kupić dom w Sosnowcu?

 

Sosnowiec to jedno z największych miast województwa śląskiego i jeden z ośrodków aglomeracji górnośląskiej. Jego historia, tak jak wielu innych obszarów przemysłowych, zaczyna się od odkrycia i późniejszej eksploatacji złóż minerałów – w tym przypadku węgla kamiennego. Z czasem jednak profil miasta uległ zmianie i z górniczo-hutniczego przekształciło się ono w przemysłowo-handlowe. Obecnie podejmowane są działania, aby uczynić to miejsce przyjaznym i zachęcającym dla mieszkańców. Czy warto zatem kupić nowy dom w Sosnowcu? Jest to miasto w którym inwestycje przebiegają wielotorowo. Cały czas następują zmiany w infrastrukturze miejskiej – remontowane są ulice, budowane chodniki i ścieżki rowerowe. Powstają strefy rekreacyjne i siłownie zewnętrzne. Jednocześnie wiele dużych firm lokuje w Sosnowcu swoje centra logistyczne – wymienić tu należy na przykład giganta branży e-commerce, czyli Amazon. Strategia rozwoju miasta jest obliczona na stworzenie miejsca gdzie będzie się dobrze żyło i to może przyciągnąć potencjalnych nabywców nowych domów w Sosnowcu.

 

Nowe domy w Sosnowcu powstają w różnych lokalizacjach

Do lokalizacji korzystnych z punktu widzenia dewelopera należą obszary dobrze skomunikowane i oferujące swobodny dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej. Nowe domy w Sosnowcu mogą zatem powstawać w dzielnicach położonych blisko centrum miasta, ale także w pobliżu głównych arterii miejskich czyli ulic 3 Maja i 11 Listopada. Ważnym czynnikiem w przypadku tego miasta jest również niewielka odległość od Katowic. Osoby dojeżdżające tam do pracy będą zainteresowane zakupem nieruchomości w zachodniej części, czyli na Pogoni i Starym Sosnowcu. W przypadku rodzin z dziećmi duże znaczenie ma bliskość żłobków, przedszkoli i szkół. Zainteresowani kupnem nowego domu w Sosnowcu będą również szukać w pobliżu sklepów spełniających podstawowe potrzeby i placówek medycznych. W cenie są zawsze działki położone przy terenach zielonych w dzielnicach cichych, spokojnych i bezpiecznych.

 

Jak wyglądają nowe domy w Sosnowcu?

Osobom, które nie chcą mieszkać w bloku, deweloperzy w Sosnowcu oferują domy wolnostojące albo w zabudowie szeregowej. Dominuje nowoczesna, oszczędna forma i jasna kolorystyka, która rozświetla elewację. Nowe domy w Sosnowcu mają najczęściej duże okna i przestronne balkony – w ten sposób wnętrze zostaje dobrze doświetlone o każdej porze roku. Duży metraż sprawi, że nawet duża rodzina będzie się czuła swobodnie, a niektóre projekty przewidują dodatkowo poddasze, które po zagospodarowaniu może zwiększyć przestrzeń użytkową. Nowoczesne budownictwo uwzględnia indywidualizm mieszkańców, dlatego też układ pomieszczeń jest najczęściej pomyślany tak, aby dać im możliwość swobodnej aranżacji wnętrz. Atutem prawie każdego nowego domu w Sosnowcu jest dostęp do własnego ogródka, gdzie można się zrelaksować po dniu w pracy albo posadzić ulubione rośliny. Niektórzy deweloperzy dodatkowo oferują usługę zaprojektowania i wykończenia wnętrza domu zgodnie z życzeniem klienta – z pewnością oszczędza to czas i jest bardzo wygodne.

 

Wygodne dojazdy, nie tylko w obrębie miasta

Sosnowiec jest bardzo dobrze skomunikowanym miastem. Przez jego obszar przebiegają drogi ekspresowe S86 i S1, przy czym ta ostatnia jest fragmentem trasy europejskiej E75, a także drogi krajowe 79 i 84. W pobliżu miasta biegnie autostrada A4 – odległość ze Śródmieścia do węzła Katowice-Murckowska wynosi ok. 9 km. Osoby poszukujące nowych domów w Sosnowcu mogą rozważyć zamieszkanie na Niwce, gdzie również znajduje się dogodny wjazd na autostradę. Na terenie miasta znajduje się 7 stacji kolejowych, zatrzymują się tutaj także pociągi dalekobieżne kursujące do Bratysławy, Budapesztu, Mińska, Moskwy, Pragi i Wiednia. W odległości ok. 24 km od centrum miasta położony jest port lotniczy Katowice-Pyrzowice, a ok. 70 km dzieli je od Airport Kraków w Balicach. W miejscowości funkcjonuje komunikacja miejska, którą tworzą autobusy i tramwaje. Przymierzając się do zakupu nowego domu w Sosnowcu warto sprawdzić jak przedstawia się dojazd do newralgicznych punktów w mieście.

 

Zaplecze usługowe i rekreacyjne w pobliżu nowych domów w Sosnowcu

Sosnowiec oferuje swoim mieszkańcom pełne wsparcie w zakresie handlu i usług. W 2008 r. oddano do użytku nowoczesne centrum targowo-konferencyjne Expo Silesia. Ponadto w mieście funkcjonują hipermarkety jak Auchan, Carrefour, Leroy Merlin oraz Galeria Handlowa Plaza. Opiekę medyczną nabywcom nowych domów w Sosnowcu zapewniają między innymi Sosnowiecki Szpital Miejski, Centrum Pediatrii oraz Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego. Kilkanaście placówek bankowych gwarantuje profesjonalną obsługę każdemu inwestorowi. Zaplecze edukacyjne zapewnia 117 szkół publicznych i 55 niepublicznych. W mieście mają swoją siedzibę oddziały Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Śląskiego Medycznego, a także Wyższa Szkoła Humanitas i Wyższa Szkoła Medyczna. W obrębie miasta znajdują się liczne tereny zielone w postaci parków, skwerów i obszarów chronionych. Kupując nowy dom w Sosnowcu nie należy się zatem martwić, że przemysłowy charakter byłego ośrodka górniczo-hutniczego zdominował życie miejskie. Przez miasto przebiega kilka szlaków pieszych i rowerowych, co będzie nie lada gratką dla wielbicieli wycieczek.

 

Nowe domy w Sosnowcu jako pomysł na inwestycję

Położenie w pobliżu Katowic i niższe ceny sprawiają, że wiele osób pracujących i studiujących w tym mieście rozważa zamieszkanie w Sosnowcu. Faktycznie, tutaj średnia cena domu wynosi ok. 3 tys. zł za mkw., podczas gdy w Katowicach jest to ok. 4 tys. zł za mkw. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być zakup nowego domu w Sosnowcu i wynajęcie go. Inwestycje w nieruchomości nadal uważane są za najstabilniejsze i najbezpieczniejsze i z pewnością przyniosą większy zysk niż przykładowo złożenie kapitału na lokacie bankowej. W nowoczesnych domach pomieszczenia są najczęściej na tyle ustawne, że można je zaaranżować dostosowując do większej liczby lokatorów. Przy zakupie nowego domu w Sosnowcu warto spróbować negocjować z deweloperem – może się wtedy okazać, że inwestycja wyjdzie jeszcze korzystniej.

 

Sosnowiec jako miasto z potencjałem

Sosnowiec jest miastem z ciekawym zapleczem historycznym, ale jednocześnie stawia na rozwój w chwili obecnej. Jest jednym z kilku miast, które otrzymały fundusze unijne na rewitalizację i restrukturyzację. Modernizacja obejmie między innymi odnowienie licznych budynków w dzielnicach Centrum, Pogoń i Kazimierz Górniczy i ich adaptację do potrzeb mieszkańców, a także rozbudowę ścieżek rowerowych, oświetlenia ulicznego i obiektów sportowych. Strategia rozwoju miasta przewiduje unowocześnienie infrastruktury miejskiej, poprawę poziomu życia mieszkańców i uczynienie miasta jak najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów. Jednocześnie w Sosnowcu podejmowane są działania zmierzające do rozpowszechniania edukacji ekologicznej i wywierania pozytywnego wpływu na środowisko. W tym celu zbudowano ponad 15-kilometrowy kolektor sanitarny i unowocześniono oczyszczalnię ścieków, a także przeprowadzono modernizację energetyczną kilku placówek szkolnych.

Informacje o Sosnowcu

W Sosnowcu dostępnych jest 361 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 9 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Sosnowcu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 28 do 119 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (3 mieszkania).
 • 2-pokojowe (130 mieszkań).
 • 3-pokojowe (171 mieszkań).
 • 4-pokojowe (38 mieszkań).
 • 5-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Sosnowcu dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 155 do 157 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Sosnowcu kosztuje 244 635 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 890 000 zł.

Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Pobliskie Lokalizacje

Oferty w Sosnowcu

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: