Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Szczecin

Szczecin, zachodniopomorskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 21 deweloperów w Szczecinie

Aktualnie nasi deweloperzy w Szczecinie realizują 31 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Co oferują szczecińscy deweloperzy?

Szczecin nazywany jest pływającym ogrodem ze względu na swoje położenie. Ilość atrakcji związanych z jeziorami i Zalewem Szczecińskim rośnie z roku na rok. Oprócz tego, miasto przyciąga również ofertą edukacyjną i rynkiem pracy. Nie bez znaczenia jest bliskość granicy z Niemcami, dzięki czemu rozwija się wynajem wakacyjny. Wiele osób przygląda się ofertom deweloperów w Szczecinie właśnie pod kątem wynajmu długo- czy krótkoterminowego. Z drugiej strony są ci, którzy poszukują tu mieszkania na stałe. Co mogą im zaoferować deweloperzy? Szczecin od kilku lat zapełnia się atrakcyjnymi ofertami lokali mieszkalnych w różnych lokalizacjach i o różnych metrażach. Wybierając nieruchomość w stolicy Pomorza Zachodniego, warto zatem zapoznać się z tym, co jest dostępne na rynku.

Najważniejszą rzeczą, którą trzeba wiedzieć, poszukując mieszkania od dewelopera w Szczecinie, jest to, że większość z tych lokali znajduje się dopiero w budowie. Kupuje się zatem tzw. “dziurę w ziemi”. Z jednej strony wydaje się to dobra oferta, ponieważ niektórzy deweloperzy w Szczecinie oferują możliwość zmiany układu pewnych rzeczy, np. ścianek działowych. Z drugiej, istnieje spore ryzyko utraty pieniędzy, opóźnień czy też słabszej jakości wykończenia. Obecnie jednak nie ma zbyt wielkiego wyboru na rynku - deweloperzy w Szczecinie oferują zazwyczaj mieszkania w budowie. Głównym źródłem wiedzy na temat wyglądu osiedla jest zatem prospekt informacyjny, a także projekt. Co można spotkać w ofercie deweloperów ze Szczecina?

Sprawdź:

https://gethome.pl/domy/na-sprzedaz/szczecin/

Gdzie deweloperzy w Szczecinie oferują mieszkania?

Zdecydowana większość inwestycji deweloperskich w Szczecinie znajduje się po zachodniej stronie miejscowości. Skupiają się one w takich częściach miasta, jak Warszewo, Nowe Miasto, Niebuszewo czy Gumieńce. Można również zauważyć pojedyncze inwestycje w dalszych rejonach, np. w Bukowie. Popularnością cieszy się także Pogodno. Bardzo dużą powierzchnię miasta zajmują lasy oraz zbiorniki wodne, co znacznie ogranicza deweloperom w Szczecinie wybór miejsca na inwestycję. Dlatego też poszukujący swojego M mogą się zdziwić brakiem ofert ze Śródmieścia czy północnych terenów przygranicznych. Pierwsze jest w całości zabudowane architekturą miejską oraz ograniczone przez Jezioro Dąbie, drugie natomiast pokrywają lasy. Ponadto warto pamiętać, że deweloperów w Szczecinie obowiązują przepisy o zagospodarowaniu tylko i wyłącznie terenów zdatnych pod budowę. Niestety w stolicy Pomorza nie znajduje się ich tak wiele, jak mogłoby się wydawać. Potencjalni nabywcy mogą za to wybierać między terenami o świetnej infrastrukturze miejskiej, a takimi blisko obszarów leśnych. Wśród ofert znajdą się zatem takie, które trafią w gusta osób lubiących wielkomiejskie życie, jak i ceniących spokój i ciszę.

 

Metraż - duży wybór od dewelopera w Szczecinie

Od kilku lat najpopularniejszym metrażem oferowanym przez deweloperów w Szczecinie jest przedział 30-50 mkw. Przy czym trzeba przyznać, że prym wiodą powierzchnie między 40 a 50 mkw., deklasując niewielkie kawalerki. Stale obserwuje się wzrost kupowanych mieszkań właśnie o takiej wielkości. Ale deweloperzy w Szczecinie oferują o wiele większą różnorodność. Można zakupić lokal o 27 mkw., jak i apartament o ponad 100 mkw. Zróżnicowany metraż ma pomóc zaspokoić potrzeby nie tylko osób szukających niewielkiego M, ale również tych potrzebujących większej przestrzeni. Większe mieszkania z powodzeniem mogą zastąpić dom - często zajmują jedno całe piętro, mają przestronne tarasy czy duże ogródki. Popularne są również lokale o wielkości ok. 70-80 mkw., które najczęściej kupują rodziny z dziećmi.

 

Ilość pokoi

W rozdziale wyżej wspomniano o tym, że najpopularniejszy metraż to 40-50 mkw. Nierozerwalnie wiąże się to z ilością pokoi - zazwyczaj na takiej powierzchni mieszczą się minimum 2. Można zatem spokojnie wydzielić strefę gościnną oraz prywatną. I właśnie dlatego te metraże są tak popularne. Obecnie nawet single wolą zapłacić więcej za wynajem czy zakup, ale cieszyć się większą przestrzenią i możliwością uzyskania swojej prywatnej przestrzeni, nie wystawionej na widok gości. Deweloperzy ze Szczecina, idąc za tym trendem, oferują już znacznie więcej lokali dwupokojowych niż kawalerek. Mieszkania 3-pokojowe plasują się zaraz za 2-pokojowymi. Ten wybór jest najczęstszy wśród rodzin oraz inwestorów. Według tych ostatnich wynajem lokalu 3-pokojowego najbardziej się opłaca - można je wynająć zarówno rodzinom, jak i parze czy pojedynczym osobom (pokoje).

Poszukujący kawalerek czy większej ilości pokoi nie muszą się martwić. Wiele inwestycji deweloperskich w Szczecinie posiada w swojej ofercie również niewielkie jednopokojowe lokale oraz te znacznie większe - nawet 5-pokojowe. Warto wiedzieć, że nie zawsze metraż i ilość pomieszczeń idą w parze. Niektórzy deweloperzy w Szczecinie wolą umieścić więcej pokoi na mniejszym metrażu, inni postępują odwrotnie. Można zatem spotkać 2-pokojowe M o powierzchni 50 mkw., jak i 35 mkw. Jeszcze większą różnicę widać w lokalach 3-pokojowych, które mają po 60, jak również 80 mkw.

 

Udogodnienia

Trendy budowlane sprawiły, że wielu deweloperów w Szczecinie oferuje liczne udogodnienia w swoich inwestycjach. Na porządku dziennym są dodatkowo płatne parkingi podziemne czy komórki lokatorske. Bezpłatnie, w cenie mieszkania, oferuje się natomiast place zabaw, alejki pełne zieleni, dziedzińce, na których można odpocząć. Wśród części wspólnych znajdują się niekiedy wózkarnie i rowerownie, a także cichobieżne windy. Obecnie coraz częściej nowe inwestycje deweloperskie w Szczecinie podlegają pod wspólnotę mieszkaniową, a nie spółdzielnię. Daje to mieszkańcom możliwość większego wpływu na otoczenie czy wybór odpowiedniej firmy administracyjnej. Niektóre osiedla są wyposażone w monitoring, ogrodzone i strzeżone dodatkowo przez ochronę.

Do mieszkań przynależą często tarasy o dużych powierzchniach czy ogródki. Niektóre inwestycje są bardzo kameralne, dzięki czemu mieszkańcy mają zapewniony spokój i większą prywatność. Deweloperzy w Szczecinie oferują również różne rodzaje budownictwa, dlatego wybór jest spory. To nabywca decyduje, czy woli kupić mieszkanie od firmy deweloperskiej, która buduje niewielkie osiedla, czy od tej, która postawiła na gęstą zabudowę blokową.

 

Którego dewelopera w Szczecinie wybrać?

Różnorodność ofert pod względem lokalizacji, ceny, udogodnień jest ogromna. Pojawia się pytanie związane z wyborem odpowiedniego dewelopera w Szczecinie. Warto zatem poszukać w internecie konkretnych informacji oraz opinii związanych z danym przedsiębiorstwem. Opinie osób trzecich mogą okazać się kluczowe przy wyborze własnego M. Ze względu na boom deweloperski na rynku pojawiło się wiele ofert od firm, których rzetelność jest wątpliwa. Dodatkowo wzrosła konkurencja, więc wielu deweloperów obiecuje nabywcom bardzo dużo darmowych udogodnień, których ostatecznie w inwestycji nie ma. Coraz częściej dochodzi również do sytuacji, w której firmy używają do budowy bloków materiałów gorszej jakości lub konstrukcje budynków są nieprawidłowe, co rodzi szereg problemów związanych np. z zalewaniem piwnic czy nawet mieszkań. Zapoznanie się z informacjami o deweloperze ze Szczecina jest zatem kluczowe dla nabywcy.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023