Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Ruda Śląska

Znaleziono 12 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 3 569 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Świerkowe
  od: 2 919 zł/m2

  Osiedle Świerkowe

  MAJ Inwestycje Sp. z o.o.

  Dom Ruda Śląska
  ul. ks. Mazurka
  2.4 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 137-157 m2
  • Domów: 12
  • Pokoje: 4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Rudy Śląskiej:

Domy w Rudzie Śląskiej - zamieszkaj blisko Katowic

 

Ruda Śląska to miasto na prawach powiatu, położone w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Powstało w 1959 r. z połączenia Rudy i Nowego Bytomia. Geograficznie zajmuje część Wyżyny Śląskiej. Graniczy z Zabrzem, Bytomiem, Świętochłowicami, Chorzowem, Katowicami, Mikołowem i Paniówkami. Powierzchnia miasta wynosi 77,7 km kw., a liczba mieszkańców oscyluje wokół 138,5 mln. W obrębie miasta funkcjonuje 11 dzielnic: Orzegów, Godula, Ruda, Chebzie, Nowy Bytom, Bielszowice, Bykowina, Wirek, Halemba, Kochłowice i Czarny Las. Historia Rudy Śląskiej związana jest z rozwojem przemysłu ciężkiego, głównie wydobyciem rud metali i węgla kamiennego, co definiuje charakter miasta. W XIX w. większość inwestycji koncentrowała się na budowie kopalni, hut i cegielni. Były to czasy kiedy dom w Rudzie Śląskiej najłatwiej było znaleźć na jednym z osiedli robotniczych powstających wokół zakładów przemysłowych. Obecnie zabudowa mieszkaniowa w mieście tworzy mozaikę starych „familoków” budowanych dla pracowników przemysłowych i ich rodzin oraz nowoczesnych budynków. Projektanci nowych domów w Rudzie Śląskiej przełamują ciężki, starodawny charakter osiedli górniczych oszczędną formą i jasną kolorystyką tworzonych inwestycji.

 

Nowe domy w Rudzie Śląskiej - gdzie powstają?

Chociaż Ruda Śląska jest jednym z największych miast górniczych w Unii Europejskiej, rozwija się także w kierunku automatyki przemysłowej, przemysłu spożywczego, poligraficznego i materiałów izolacyjnych. Rosnący potencjał ekonomiczny sprawia, że powstaje w nim wiele mniejszych firm produkcyjnych i usługowych, a to z kolei oznacza ożywienie na rynku nieruchomości. Nowe domy w Rudzie Śląskiej powstają głównie w dzielnicach centralnych, ale deweloperzy budują również poza Nowym Bytomiem, na przykład w Kochłowicach. Duże znaczenie ma dobry dostęp do sklepów, usług, placówek medycznych i szkół. Przez Rudę Śląską przebiega autostrada A-4 i Drogowa Trasa Średnicowa, co umożliwia dobry dojazd i jest niewątpliwym atutem przy lokalizowaniu inwestycji. Usytuowanie w okolicy głównych ulic – Wolności i 1 Maja dodatkowo pozwoli szybko dotrzeć w każde miejsce w mieście. Na zainteresowanie nowymi domami w Rudzie Śląskiej wpływa również bliskość stref rekreacyjnych, obiektów sportowych oraz pubów i restauracji, gdzie można spędzić czas wolny.

 

Standard i wykonanie nowych domów w Rudzie Śląskiej

Projekty nowych domów w Rudzie Śląskiej łączą w sobie funkcjonalne elementy dawnych osiedli robotniczych i innowacyjne rozwiązania na miarę swoich czasów. Nawiązują do szeregowej zabudowy, która doskonale organizuje przestrzeń i stwarza dobry dojazd do każdej posesji. Przewidziane są domy o różnych metrażach, najczęściej jednorodzinne. Rozkład pomieszczeń został pomyślany tak, aby były one przestronne, ustawne i umożliwiały wiele opcji aranżacji wnętrza. Nowe domy w Rudzie Śląskiej  posiadają parter i piętro, ale niektóre mają dodatkowo wydzielone poddasze, które po zagospodarowaniu może znacznie zwiększyć powierzchnię mieszkalną. Budynki utrzymane są w jasnej, przyjaznej kolorystyce pogłębiającej wrażenie domowego relaksu. Duże okna i balkony dostarczają dużo światła, co ma ogromne znaczenie przy redukcji rachunków za prąd. W ofercie deweloperskiej znajdują się również domy z tarasami, gdzie można wypocząć po długim dniu w pracy. Pomimo przemysłowego charakteru miasta, projekty inwestycyjne stawiają na otoczenie pełne zieleni i przyjazne dla oka.

 

Ekologiczny dom w Rudzie Śląskiej

Miasto w takim stopniu nastawione na rozwój przemysłu jak Ruda Śląska w większym stopniu musi troszczyć się o ograniczenie zanieczyszczeń w powietrzu. Stawia to przed inwestorami szereg wyzwań dotyczących wdrażania ekologicznych innowacji w projektach i deweloperzy nie należą tu do wyjątków. W ofercie nowych domów w Rudzie Śląskiej dostępne są budynki z systemem rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Materiały izolacyjne stosowane w nowoczesnym budownictwie ograniczają działanie tradycyjnych instalacji sterujących obiegiem powietrza – w takich przypadkach świetnie sprawdza się rekuperator. Centrala wentylacyjna powoduje odzyskiwanie ciepła z wywiewanego powietrza i jego wymianę na świeże, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci w budynku i zapewnia zdrowie mieszkańcom. Nie bez znaczenia jest też zmniejszenie kosztów eksploatacji domu poprzez wykorzystanie obiegu ciepła do ogrzewania powietrza. Rekuperator można także wyposażyć w filtry zatrzymujące zanieczyszczenia.

 

Jak się mieszka w Rudzie Śląskiej?

Nabywcy nowych domów w Rudzie Śląskiej mogą być spokojni o dostęp do wszelkich udogodnień. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono 27 linii autobusowych i 5 tramwajowych. Drogi wojewódzkie 902 i 925 zapewniają zmotoryzowanym dogodny dojazd do miejscowości w obrębie GOP-u i ROW-u. Przez miasto przebiega linia kolejowa E-30, stanowiąca część III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, ale w Rudzie zatrzymują się jedynie pociągi kursujące na terenie województwa śląskiego. Ok. 30 km od miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy Katowice. W Rudzie istnieje 28 szkół podstawowych, 11 szkół średnich, a także 2 placówki akademickie. Amatorzy sportu docenią takie obiekty jak kompleks sportowo-rekreacyjny na Bykowinie, wyposażony w boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz pumptrack. Na większe zakupy można się wybrać do centrum handlowego Ruda Śląska Plaza i do Galerii Ruda Śląska. Za otoczenie biznesowe odpowiada 13 banków, a także liczne instytucje ubezpieczeniowe oraz firmy zajmujące się doradztwem prawnym.

 

Koszt zakupu domu w Rudzie Śląskiej

Średnia cena za mkw. domu w Rudzie Śląskiej wynosi ok. 2,7 tys. zł, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wartość ta została obliczona na podstawie cen nieruchomości znajdujących się zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Budynki świeżo oddane do użytku przez deweloperów to koszt ok. 4 tys. zł za mkw., ale w zależności od standardu i lokalizacji, ceny mogą ulegać zmianom. Duży wpływ na ostateczną wartość nieruchomości mają zastosowane innowacje, jak na przykład zainstalowanie systemu rekuperacyjnego. Ceny domów z rynku wtórnego są zazwyczaj niższe, ale w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę również koszty remontu, co w rezultacie może nie zagwarantować oczekiwanej oszczędności.

 

Rewitalizacja Rudy Śląskiej

Plany na przyszłość i potencjał są czynnikami na które zwraca się uwagę wybierając swoje miejsce do życia. Ewentualni nabywcy nowych domów w Rudzie Śląskiej mają powody do optymizmu – władze miasta zaplanowały szereg modernizacji, które mają się przyczynić do poprawy infrastruktury i warunków zamieszkania. Postanowiono, że rewitalizacja obejmie aż 12 obszarów miasta. W planie jest budowa placów zabaw, stref rekreacyjnych, chodników i dojazdów do osiedli. Do poprawy komunikacji ma się przyczynić przebudowa arterii miejskich, między innymi ul. Podlaskiej i jednej z najważniejszych dróg w mieście - ul. Wolności. Inwestycja ma objąć także wymianę nawierzchni, wykonanie oświetlenia i ścieżek rowerowych. Modernizacji zostaną poddane szkolne obiekty sportowe i strefy aktywności lokalnej. Pierwszym udanym krokiem w kierunku zmian jest z pewnością zagospodarowanie hałdy cynkowej przy ul. 1-go Maja. W jej miejsce powstanie atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna łącząca walory wypoczynkowe i edukacyjne. Na obszarze zajmowanym przez hałdę zastosowano innowacyjne rozwiązanie – fitostabilizację, czyli posadzenie roślin mających zapobiegać wydostawaniu się na powierzchnię metali ciężkich.

Informacje o Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej dostępne są 44 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Rudzie Śląskiej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 64 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (8 mieszkań).
 • 2-pokojowe (12 mieszkań).
 • 3-pokojowe (8 mieszkań).
 • 4-pokojowe (4 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Rudzie Śląskiej dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 137 do 157 m².

Najtańszy nowy dom kupimy za 458 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: