Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz nowe domy Ruda Śląska

8 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 176 zł/m²

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Osiedle Świerkowe
  gotowe
  Budynki zlokalizowane w Rudzie Śląskiej przy ul. ks. Mazurka. Lokalizacja cechuje się dobrym skomunikowaniem z głównymi miastami aglomeracji śląskiej. W okolicy znajduje się przedszkole, szkoła, kościół, zakład opieki medycznej, komunikacja miejska, sklep spożywczy oraz w niewielkiej odległości minimarket - Lidl, Intermarche, basen – park wodny Aquadrom.Pomimo bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji osiedle jest zamkniętym terenem położonym ok 100m od głównej drogi (ul. Kochłowicka).

  Osiedle Świerkowe

  od 2 919 zł/m2
  ul. ks. Mazurka , Ruda Śląska(2.4 km od centrum)
  MAJ Inwestycje Sp. z o.o.
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Nowy Paryż etap I
  Oferta archiwalna
  Inwestycja Nowy Paryż to dwa rodzaje nieruchomości: luksusowe domy wolnostojące oraz budynkiw zabudowie bliźniaczej. Każdy dom posadowiony na własnej działce. W obrębie budynku znajduje się garaż.III ETAP OSIEDLA JUŻ W SPRZEDAŻYDostępne modele domów:Domy wolnostojące - 134m2 i 152m2.Domy w zabudowie bliźniaczej - 102m2 i 121m2.Nowy Paryż to wymarzone miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Całość zlokalizowana jest na terenach między Świętochłowicami a Rudą Śląską, w sąsiedztwie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie zieleni wpłynie pozytywnie na samopoczucie przyszłych mieszkańców, przyczyniając się do uprawiania przez nich sportu, jak i wypoczynku i rekreacji. To idealne miejsce zarówno dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, jak i dla szukających ciszy i spokoju.Architektura osiedla na miarę XXI w. charakteryzuje się nowoczesnością, prostotą i funkcjonalnością. Całość zaplanowano w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom pełną prywatność, jednocześnie nie zakłócając estetyki otoczenia. Nadrzędną preferencją aranżacji przestrzeni jest zapewnienie wygody i komfortu przyszłym mieszkańcom. W sąsiedztwie osiedla znajdują się najistotniejsze dla rodzin instytucje, m.in.: szkoła, przedszkole, placówki handlowe.

  Nowy Paryż etap I

  od 3 647 zł/m2
  ul. Lotnicza , Świętochłowice(0.1 km od Rudy Śląskiej)
  Xenakis Development Sp. z o. o. sp. k.
 • Radoszowska
  Oferta archiwalna
  Nowoczesne osiedle z bardzo funkcjonalnymi projektami domów położne jest w Rudzie Śląskiej przy ul. Radoszowskiej, niedaleko kochłowickiego rynku. Docelowo osiedle składać się będzie z 34 domój jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Metraże od 90 m2 do 106 m2. Wszystkie domy posiadać będą poddasza, które po zagospodarowaniu powiększą powierzchnie mieszkalną nawet o dodatkowe 29 m2. Domy w szeregach o nr 1, 5 i 6 wyposażone będą w ogrzewanie podłogowe oraz wentylację mechaniczną wraz z rekuperację. Niewątpliwym atutem osiedla jest jego położenie - wśród terenów zielonych, ale także z szybkim wyjazdem na autostradę A4 w kierunku Wrocławia i Krakowa. W ofercie znajdzie się również lokal usługowo - handlowy o powierzchni 102 m2.

  Radoszowska

  ul. Radoszowska , Ruda Śląska(4.4 km od centrum)
  Dombud S.A.
 • Piłsudskiego
  Oferta archiwalna
  Osiedle domów jednorodzinnych położone przy ul.Piłsudskiego, w Rudzie Śląskiej ( Kochłowice ) na pograniczu z Katowicami. Składa się z 26 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchniach ok. 101m2, 102m2 (projekty bez garaży), 115m2, 117m2 i 123m2 (projekty z garażami). Atutami osiedla są: kameralność, bezpieczeństwo, funkcjonalność rozwiązań architektonicznych, spokojne zielone położenie w otoczeniu lasów. Dogodny i szybki wyjazd, na trasę szybkiego ruchu oraz autostradę A4, umożliwia sprawne poruszanie się w kierunku Katowic, Mikołowa czy Gliwic.Tradycja i doświadczenie wynikające z 70-cio letniej działalności inwestycyjno-budowlanej Firmy, profesjonalizm i rzetelność - gwarancją bezpiecznej transakcji.

  Piłsudskiego

  ul. Piłsudskiego , Ruda Śląska(4.2 km od centrum)
  Dombud S.A.
 • Inwestycja przy ul. Wyzwolenia
  Oferta archiwalna
  Osiedle domów jednorodzinnych składa się z 21 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni użytkowej 108,39m2 oraz dodatkowo poddaszem (powierzchni ok.24m2), które można niskim nakładem zaadoptować do zamieszkania. Budowa tych domów jest zakończona. W dalszej kolejności będzie wybudowanych 15 domów o powierzchni 125, 59m2 oraz 2 domy o powierzchni 120,16m2 (budynki B.9 i B.16). Bazując na wieloletnich doświadczeniach naszej firmy oferujemy domy funkcjonalnie zaprojektowane i w przystępnych cenach. Domy oddajemy w standardzie deweloperskim z wykonanymi do końca instalacjami ( kotły i grzejniki na wyposażeniu), instalacją alarmową i roletami zewnętrznymi w oknach. Wszystkie domy posiadają garaże. Wykonane są podjazdy i podejścia do domów a teren jest ogrodzony. Osiedle położone jest w spokojnej okolicy, w bezpośrednim otoczeniu łąk i zagajników leśnych. Odległość do autostrady A4 to niespełna 5 min samochodem. Ceny domów zawierają się w granicach 3409 do 3662 zł/m2 brutto z licząc gruntem. Oferujemy miłą i profesjonalną obsługę, pomoc w uzyskaniu kredytów.Bezpieczna transakcja- zwracamy wpłacony zadatek w przypadku gdy bank nie udzieli Ci kredytu.Lokalizacja:Dojazd- dojazd do: Katowic - 11km, Gliwic 16km,- dojazd do autostrady A4- 1,7 kmKomunikacja miejska- linia nr 7 ( Katowice- Ruda Śląska-Zabrze) - 400m-linia 177- ( Ruda Śląska, Katowice)-400 mRekreacjaiwypoczynek- Basen Miejski – 2,9 km- Basen Aquadrom - 3,6 km- Przystań „Kochłowice”- 4,5 km- Kino Cinema City – 3,2kmEdukacja- Przedszkole nr 21 – 2km- Szkoła podstawowa nr 7 - 1,2 km- Liceum profilowane nr IV - 1,6 km- Gimnazjum nr 8 – 3,5 km- Akademia Górniczo-Hutnicza – 4,8 kmCentra handlowe- Carrefour -1,4 km- CH Plaza – 3,2 km- Tesco – 4,4 km

  Inwestycja przy ul. Wyzwolenia

  ul. Wyzwolenia , Ruda Śląska(2.7 km od centrum)
  Dombud S.A.
 • Inwestycja przy ul. Brańskiego - Domy
  Oferta archiwalna
  Docelowo nowobudowane osiedle mieszkaniowe będzie się składało z 6 budynków wielorodzinnych trzykondygnacyjnych - łącznie 144 mieszknia. Obecnie - w I etapie budowy, ofeujemy 24 mieszkania o powierzchni od 45,17m2 (dwa pokoje) do 64,78m2 (trzy pokoje).Mieszkania spełniają wymogi rządowego programu "Mieszkanie dla młodych". Atutem inwestycji jest jej bardzo dobra, przyjazna dla mieszkańców lokalizacja na co bezpośredni wpływ ma bliskość infrastruktury usługowo-handlowej jak też możliwość Państwa wypoczynku na otaczających, rozległych terenach zielonych.Niewątpliwymi zaletami jest sąsiedztwo nowoczesnej szkoły z basenem czy też bezkolizyjny, krótki dojazd do Trasy Średnicowej. Działka budowlana ma statut pełnej własności - tak więc mieszkańcy będą zwolnieni z opłat za użytkowanie wieczyste.Oferujemy miłą profesjonalną obsługę, pomoc w uzyskaniu kredytu.

  Inwestycja przy ul. Brańskiego - Domy

  ul. Brańskiego , Ruda Śląska(5.6 km od centrum)
  Dombud S.A.

Wiadomości na temat Rudy Śląskiej:

Domy w Rudzie Śląskiej - zamieszkaj blisko Katowic

 

Ruda Śląska to miasto na prawach powiatu, położone w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Powstało w 1959 r. z połączenia Rudy i Nowego Bytomia. Geograficznie zajmuje część Wyżyny Śląskiej. Graniczy z Zabrzem, Bytomiem, Świętochłowicami, Chorzowem, Katowicami, Mikołowem i Paniówkami. Powierzchnia miasta wynosi 77,7 km kw., a liczba mieszkańców oscyluje wokół 138,5 mln. W obrębie miasta funkcjonuje 11 dzielnic: Orzegów, Godula, Ruda, Chebzie, Nowy Bytom, Bielszowice, Bykowina, Wirek, Halemba, Kochłowice i Czarny Las. Historia Rudy Śląskiej związana jest z rozwojem przemysłu ciężkiego, głównie wydobyciem rud metali i węgla kamiennego, co definiuje charakter miasta. W XIX w. większość inwestycji koncentrowała się na budowie kopalni, hut i cegielni. Były to czasy kiedy dom w Rudzie Śląskiej najłatwiej było znaleźć na jednym z osiedli robotniczych powstających wokół zakładów przemysłowych. Obecnie zabudowa mieszkaniowa w mieście tworzy mozaikę starych „familoków” budowanych dla pracowników przemysłowych i ich rodzin oraz nowoczesnych budynków. Projektanci nowych domów w Rudzie Śląskiej przełamują ciężki, starodawny charakter osiedli górniczych oszczędną formą i jasną kolorystyką tworzonych inwestycji.

 

Nowe domy w Rudzie Śląskiej - gdzie powstają?

Chociaż Ruda Śląska jest jednym z największych miast górniczych w Unii Europejskiej, rozwija się także w kierunku automatyki przemysłowej, przemysłu spożywczego, poligraficznego i materiałów izolacyjnych. Rosnący potencjał ekonomiczny sprawia, że powstaje w nim wiele mniejszych firm produkcyjnych i usługowych, a to z kolei oznacza ożywienie na rynku nieruchomości. Nowe domy w Rudzie Śląskiej powstają głównie w dzielnicach centralnych, ale deweloperzy budują również poza Nowym Bytomiem, na przykład w Kochłowicach. Duże znaczenie ma dobry dostęp do sklepów, usług, placówek medycznych i szkół. Przez Rudę Śląską przebiega autostrada A-4 i Drogowa Trasa Średnicowa, co umożliwia dobry dojazd i jest niewątpliwym atutem przy lokalizowaniu inwestycji. Usytuowanie w okolicy głównych ulic – Wolności i 1 Maja dodatkowo pozwoli szybko dotrzeć w każde miejsce w mieście. Na zainteresowanie nowymi domami w Rudzie Śląskiej wpływa również bliskość stref rekreacyjnych, obiektów sportowych oraz pubów i restauracji, gdzie można spędzić czas wolny.

 

Standard i wykonanie nowych domów w Rudzie Śląskiej

Projekty nowych domów w Rudzie Śląskiej łączą w sobie funkcjonalne elementy dawnych osiedli robotniczych i innowacyjne rozwiązania na miarę swoich czasów. Nawiązują do szeregowej zabudowy, która doskonale organizuje przestrzeń i stwarza dobry dojazd do każdej posesji. Przewidziane są domy o różnych metrażach, najczęściej jednorodzinne. Rozkład pomieszczeń został pomyślany tak, aby były one przestronne, ustawne i umożliwiały wiele opcji aranżacji wnętrza. Nowe domy w Rudzie Śląskiej  posiadają parter i piętro, ale niektóre mają dodatkowo wydzielone poddasze, które po zagospodarowaniu może znacznie zwiększyć powierzchnię mieszkalną. Budynki utrzymane są w jasnej, przyjaznej kolorystyce pogłębiającej wrażenie domowego relaksu. Duże okna i balkony dostarczają dużo światła, co ma ogromne znaczenie przy redukcji rachunków za prąd. W ofercie deweloperskiej znajdują się również domy z tarasami, gdzie można wypocząć po długim dniu w pracy. Pomimo przemysłowego charakteru miasta, projekty inwestycyjne stawiają na otoczenie pełne zieleni i przyjazne dla oka.

 

Ekologiczny dom w Rudzie Śląskiej

Miasto w takim stopniu nastawione na rozwój przemysłu jak Ruda Śląska w większym stopniu musi troszczyć się o ograniczenie zanieczyszczeń w powietrzu. Stawia to przed inwestorami szereg wyzwań dotyczących wdrażania ekologicznych innowacji w projektach i deweloperzy nie należą tu do wyjątków. W ofercie nowych domów w Rudzie Śląskiej dostępne są budynki z systemem rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Materiały izolacyjne stosowane w nowoczesnym budownictwie ograniczają działanie tradycyjnych instalacji sterujących obiegiem powietrza – w takich przypadkach świetnie sprawdza się rekuperator. Centrala wentylacyjna powoduje odzyskiwanie ciepła z wywiewanego powietrza i jego wymianę na świeże, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci w budynku i zapewnia zdrowie mieszkańcom. Nie bez znaczenia jest też zmniejszenie kosztów eksploatacji domu poprzez wykorzystanie obiegu ciepła do ogrzewania powietrza. Rekuperator można także wyposażyć w filtry zatrzymujące zanieczyszczenia.

 

Jak się mieszka w Rudzie Śląskiej?

Nabywcy nowych domów w Rudzie Śląskiej mogą być spokojni o dostęp do wszelkich udogodnień. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono 27 linii autobusowych i 5 tramwajowych. Drogi wojewódzkie 902 i 925 zapewniają zmotoryzowanym dogodny dojazd do miejscowości w obrębie GOP-u i ROW-u. Przez miasto przebiega linia kolejowa E-30, stanowiąca część III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, ale w Rudzie zatrzymują się jedynie pociągi kursujące na terenie województwa śląskiego. Ok. 30 km od miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy Katowice. W Rudzie istnieje 28 szkół podstawowych, 11 szkół średnich, a także 2 placówki akademickie. Amatorzy sportu docenią takie obiekty jak kompleks sportowo-rekreacyjny na Bykowinie, wyposażony w boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz pumptrack. Na większe zakupy można się wybrać do centrum handlowego Ruda Śląska Plaza i do Galerii Ruda Śląska. Za otoczenie biznesowe odpowiada 13 banków, a także liczne instytucje ubezpieczeniowe oraz firmy zajmujące się doradztwem prawnym.

 

Koszt zakupu domu w Rudzie Śląskiej

Średnia cena za mkw. domu w Rudzie Śląskiej wynosi ok. 2,7 tys. zł, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wartość ta została obliczona na podstawie cen nieruchomości znajdujących się zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Budynki świeżo oddane do użytku przez deweloperów to koszt ok. 4 tys. zł za mkw., ale w zależności od standardu i lokalizacji, ceny mogą ulegać zmianom. Duży wpływ na ostateczną wartość nieruchomości mają zastosowane innowacje, jak na przykład zainstalowanie systemu rekuperacyjnego. Ceny domów z rynku wtórnego są zazwyczaj niższe, ale w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę również koszty remontu, co w rezultacie może nie zagwarantować oczekiwanej oszczędności.

 

Rewitalizacja Rudy Śląskiej

Plany na przyszłość i potencjał są czynnikami na które zwraca się uwagę wybierając swoje miejsce do życia. Ewentualni nabywcy nowych domów w Rudzie Śląskiej mają powody do optymizmu – władze miasta zaplanowały szereg modernizacji, które mają się przyczynić do poprawy infrastruktury i warunków zamieszkania. Postanowiono, że rewitalizacja obejmie aż 12 obszarów miasta. W planie jest budowa placów zabaw, stref rekreacyjnych, chodników i dojazdów do osiedli. Do poprawy komunikacji ma się przyczynić przebudowa arterii miejskich, między innymi ul. Podlaskiej i jednej z najważniejszych dróg w mieście - ul. Wolności. Inwestycja ma objąć także wymianę nawierzchni, wykonanie oświetlenia i ścieżek rowerowych. Modernizacji zostaną poddane szkolne obiekty sportowe i strefy aktywności lokalnej. Pierwszym udanym krokiem w kierunku zmian jest z pewnością zagospodarowanie hałdy cynkowej przy ul. 1-go Maja. W jej miejsce powstanie atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna łącząca walory wypoczynkowe i edukacyjne. Na obszarze zajmowanym przez hałdę zastosowano innowacyjne rozwiązanie – fitostabilizację, czyli posadzenie roślin mających zapobiegać wydostawaniu się na powierzchnię metali ciężkich.

Informacje o Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej dostępnych jest 38 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Rudzie Śląskiej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 64 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (8 mieszkań).
 • 2-pokojowe (10 mieszkań).
 • 3-pokojowe (8 mieszkań).
 • 4-pokojowe (4 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Rudzie Śląskiej dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 137 do 157 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Rudzie Śląskiej kosztuje 190 228 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 458 000 zł.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. Dostępne jest także 1 mieszkanie w ofercie last minute.

Pobliskie Lokalizacje

Oferty w Rudzie Śląskiej

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: