Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Przasnysz

Znaleziono 1 oferta w 1 inwestycji
Mapa
 • Osiedle Poetów
  od: 4 064 zł/m2

  Novdom Sp. z o.o.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Przasnysz to niewielka miejscowość położona na północy województwa mazowieckiego. Jej powierzchnia wynosi ok. 25,2 km2, a liczba zameldowanych mieszkańców to ok. 17 289. Bardzo bogata historia odcisnęła swoje piętno na charakterze oraz rozwoju tego miejsca. Obecnie Przasnysz lata świetności ma już za sobą, choć dalej się rozwija i jest jednym z najlepszych miast do życia w województwie mazowieckim. To niewielkie miasteczko oferuje swoim mieszkańcom wiele atrakcji turystycznych, a także kulturowo-sportowych, których brakuje w okolicy. Przasnysz zwraca na siebie uwagę zrównoważonym rozwojem, dbałością o ekologię, przyciąga także inwestorów. Dzięki temu rozwija się także rynek nieruchomości. Mieszkania w Przasnyszu można kupić stosunkowo tanio. Wiele osób żyje z obrotu lub wynajmu lokali, ponieważ w miarę się to opłaca. Dzięki atrakcjom turystycznym miasto przyciąga turystów z całego kraju. Tym bardziej, że niedaleko stąd do mazurskich jezior. Najwięcej osób przyjeżdża z Warszawy i okolic - Przasnysz i stolica są od siebie oddalone tylko o ok. 2 godziny drogi. Czym Przasnysz przyciąga turystów, inwestorów i nowych mieszkańców?

Nowe mieszkania: Przasnysz

Nowe inwestycje w tym niewielkim miasteczku zupełnie nie przypominają dotychczasowego stylu budowy. Przede wszystkim dominuje niskie budownictwo. Deweloper zapewnia też parkingi podziemne i naziemne, czy nawet monitoring. Jako przykład takiego projektowania można podać inwestycję dewelopera Novdom Sp. z o.o., a dokładniej osiedle Magnolia. Mieszkania w Przasnyszu, we wspomnianej wyżej inwestycji, są ulokowane w niskich blokach, które wyglądem przypominają bardziej domy wielorodzinne. Dodatkowo na każdym piętrze znajduje się niewielka ilość lokali, co sprawia, że mieszkańcy mają większe poczucie kameralności i bezpieczeństwa. A o bezpieczeństwo dbają również ogrodzenie i monitoring całego osiedla. Zaletami są części wspólne, jak place zabaw, niewielkie ogródki czy dziedzińce, które nie tylko pozwalają odpocząć na świeżym powietrzu, ale także bardziej zintegrować się z sąsiadami. Warto też wziąć pod uwagę to, że mieszkania w Przasnyszu, w nowych inwestycjach, są bezczynszowe. Nie należą do tradycyjnej spółdzielni mieszkaniowej - zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa oraz prywatna firma administracyjna.

Przasnysz: mieszkania

Pod kątem budowy nowych nieruchomości w mieście wcale nie jest tak dynamicznie. To powoduje, że nowoczesne lokale bardzo szybko się rozchodzą, głównie wśród przyjezdnych. W 2016 roku oddano do użytku 77 mieszkań w Przasnyszu, z czego większość, bo aż 62,3% to lokale komunalne. Tylko 37,7% nieruchomości zostało przeznaczonych na cele indywidualne i wszystkie one stały się mieszkaniami osób prywatnych. Żadnego z lokali nie oddano pod wynajem czy na sprzedaż. Powyższe dane wyraźnie pokazują trendy związane z mieszkaniami w Przasnyszu. Przede wszystkim nadal panuje tu idea kupna nieruchomości na własność. Ponadto buduje się niewiele osiedli. Wielu osób nie stać na zakup własnego M. Sporo mieszkańców preferuje także zakup domu niż mieszkania. Przasnysz to także miejsce,w którym popularne jest kupno działek pod dom, ale również pod kempingi dla turystów. Co prawda wynajem nie jest tak mocno rozwinięty, jak na Mazurach, niemniej jest to jedno z większych i ładniejszych miejsc, które warto odwiedzić, będąc w tej części Polski.

Cena mieszkania: Przasnysz

Koszt zakupu własnego M wcale nie należy tu do najtańszych. Wynika to oczywiście z małej liczby nowych mieszkań, ale także rosnącego popytu na nie. Średnia cena mieszkania w Przasnyszu wynosi ok. 2 700 zł/mkw. Nowe lokale mogą być nieco droższe i w zależności od standardu oraz lokalizacji ich koszt to od 3 300 zł/mkw do nawet 4 000 zł/mkw. Warto zwrócić uwagę na ich lokalizację, zwłaszcza jeśli poszukuje się mieszkania do wynajęcia w Przasnyszu pod kątem turystów. Nieruchomości położone blisko najważniejszych dróg czy też przy pełnej infrastrukturze miejskiej będą cieszyły się większą popularnością niż te ze słabym dojazdem i daleko od jakiegokolwiek sklepu. Te dwa czynniki będą ważne również w momencie sprzedaży nieruchomości. A tych powstaje coraz więcej, w miarę rosnącego popytu. W celu dalszego rozwoju urbanistycznego, wiele terenów zostało przeznaczonych właśnie pod zabudowę mieszkalną. Należy do nich np. Waliszewo, które jest niemal zewsząd otoczone zielenią. Dotychczas powstały tam budynki jednorodzinne, ale w planach te ziemie zagospodarowano już także pod bloki, drogi i lokale usługowe.

Miasto rozwojowe i pełne planów

Przasnysz stale się rozwija, zarówno pod kątem inwestycji nieruchomościowych, jak i biznesowych. Działają tu duże zakłady produkcyjne, np. Kross SA oraz ABB Sp. z o.o. Ponadto miasto niezmiennie dąży do polepszenia swojej pozycji w powiecie. Jeśli chodzi o komunikację, najbardziej rozwinięta jest sieć dróg, w tym najważniejsza: droga krajowa nr 57. Prowadzi ona od Bartoszyc do Pułtuska, łączy zatem województwo warmińsko-mazurskie z mazowieckim. Z Przasnysza można szybko dojechać do Ciechanowa - 21 minut, Ostrów Mazowiecka - 1 h, Warszawy - 2 h. Dodatkowo blisko stąd do granicy z Białorusią. Ze względu na dobre połączenia niemal w każdym kierunku, miasto stanowi ważny punkt, jeśli chodzi o tranzyt, jak również turystykę. Do jezior mazurskich można dojechać w niecałą godzinę, dzięki czemu to częste miejsce na liście turystów. Ponadto funkcjonuje tu wiele firm transportowych, przede wszystkim PKS, dzięki czemu do wielu miast można bezpośrednio dojechać autobusem.

Atrakcje

Miasto słynie z wielu zabytków, wśród których godne zobaczenia są zwłaszcza: kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP, gotycka dzwonnica wolno stojąca, zespół dawnego klasztoru bernardynów, zespół klasztorny kapucynek, ratusz barokowo-klasycystyczny, synagoga. Ponadto znajduje się tu Muzeum Historyczne oraz Muzeum Weterynarii Wiesławy i Waldemara Krzyżewskich. Mieszkańcy mogą skorzystać z bogatej oferty kulturalno-sportowej, w skład której wchodzą wydarzenia organizowane np. przez Miejski Dom Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego czy Miejską Bibliotekę Publiczną. Funkcjonuje tu wiele stowarzyszeń, grup artystycznych i kół zainteresowań, dzięki czemu niemal każdy może realizować się w danej dziedzinie. Oprócz tego w Przasnyszu działają kluby sportowe i rekreacyjne, m.in. Aeroklub Północnego Mazowsza, Miejski Klub Sportowy, Auto-Moto-Klub „Rzemieślnik”. Organizowane są wydarzenia kulturalne, sportowe, charytatywne. Warto także wybrać się na przejażdżkę rowerem po okolicy miasta, która pełna jest zieleni i urokliwych miejsc.

Informacje o Przasnyszu

W Przasnyszu dostępna jest 1 oferta nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Przasnyszu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchni 80 m2, w tym lokale:

 • 4-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Przasnyszu nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Przasnyszu kosztuje 326 000 zł.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: