Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy lubuskie

Znaleziono 28 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

 • Aleje Sosnowe
  od: 3 600 zł/m2

  Aleje Sosnowe

  Licom Sp. z o.o.

  Dom Ulim, gorzowski
  ul. Diamentowa
  0.7 km od Gorzowa Wielkopolskiego
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 130 m2
  • Domów: 28
  • Pokoje: 5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat województwa lubuskiego:

Czy warto kupić dom w Lubuskiem?

 

Województwo lubuskie należy do najmniejszych w Polsce, zarówno pod względem zajmowanej powierzchni, jak i liczby ludności. Zajmuje jedynie 13 988 km kw., mimo to pełni dość ważną funkcję gospodarczą i strategiczną. Jeszcze do niedawna znajdowały się tutaj przejścia graniczne z Niemcami, a obecnie przebiega tędy droga krajowa nr 3, która łączy północny i południowy zachód Polski. Również przez ten region przepływają jedne z największych rzek kraju – Odra i Warta. Ponieważ naturalnym bogactwem województwa są lasy, kwitnie tu produkcja mebli, papieru i wyrobów drewnianych, ale także prężnie rozwija się przemysł motoryzacyjny i sektor IT. Szczególnie ten ostatni jest bardzo atrakcyjny dla pracowników i biorą to pod uwagę deweloperzy oferujący nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem. Jest to region przyciągający inwestorów zagranicznych – międzynarodowe koncerny znajdują tutaj dobre warunki do działania i mają znaczący udział w handlu zagranicznym tego obszaru. Jednocześnie województwo bardzo dba o ekologię – na jego terenie znajduje się Drawieński Park Narodowy, 7 parków krajobrazowych i 51 rezerwatów.

 

Gdzie szukać nowych domów na sprzedaż w Lubuskiem?

Inwestycje deweloperskie w regionie skupiają się w największych miastach, przede wszystkim w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Są to miasta gdzie ma swoją siedzibę większość firm i szkół wyższych, więc najwięcej nowych domów na sprzedaż w Lubuskiem powstaje właśnie tam. Zarówno Zielona Góra, jak i Gorzów Wielkopolski mają do zaoferowania infrastrukturę handlowo-usługową w postaci sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli i placówek zdrowia. Jednocześnie mieszkańcy mają dostęp do obszarów zieleni miejskiej i stref rekreacyjnych, gdzie mogą wybrać się na spacer i odpocząć. Oba miasta są dobrze skomunikowane, a dodatkowo należy zauważyć, że przez samo województwo przebiegają dwa ważne szlaki transportowe – droga ekspresowa S3 i autostrada A2. Domy w Lubuskiem powstają również w innych miastach regionu, ale znacznie rzadziej. Może się to jednak zmienić, ponieważ z upływem czasu rośnie zainteresowanie deweloperów miejscami, które dotychczas nie znajdowały się na ich mapie inwestycyjnej.

 

Jak są budowane nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem?

Deweloperzy w województwie lubuskim oferują domy wolnostojące lub w zabudowie szeregowej. Projekty najczęściej oparte są o nowoczesność i minimalizm, który wydaje się ponadczasowy. Nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem przeznaczone są zarówno dla małych, jak i dużych rodzin – metraże budynków w inwestycjach są naprawdę różne. Deweloperzy stawiają również na wygodę i kameralność osiedli oraz zieleń w otoczeniu. Elewacje często utrzymane są w ciepłej kolorystyce, a do wykończenia projektanci chętnie używają materiałów takich jak drewno, czy kamień. Domy w Lubuskiem często wyposażone są w duże okna i tarasy, które zapewniają wnętrzom odpowiednią ilość światła. Zdarza się, że deweloperzy rezygnują z konkretnego rozkładu pomieszczeń aby umożliwić klientom dowolną aranżację wnętrza przy minimalnym wysiłku. Można również zamówić u nich gotowy projekt wykończenia. W niektórych przypadkach takie funkcjonalne dodatki jak elektronicznie sterowane rolety, czy ogrzewanie podłogowe stanowią standard deweloperski.

 

Ekologiczne rozwiązania w nowych domach na sprzedaż w Lubuskiem

Strategia rozwoju województwa lubuskiego kładzie duży nacisk na edukację ekologiczną i działania zmierzające do oszczędzania energii i ochrony środowiska. Eko-osiedla wpisują się w ten trend. Deweloperzy budujący nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem oferują rozwiązania umożliwiające optymalne wykorzystanie energii naturalnej. Należy do nich zainstalowanie systemu rekuperacji, który oprócz wymiany powietrza w domu powoduje odzyskanie znacznej części ciepła. Innym rozwiązaniem jest pompa, która wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z natury do ogrzania domu. Deweloperzy inwestują również w trzyszybowe okna, które zapewniają wysoką szczelność i system inteligentnego domu, umożliwiający zarządzanie oświetleniem i temperaturą. Wszystkie te rozwiązania mają za zadanie pozytywnie wpływać na środowisko, ale także znacznie obniżają rachunki mieszkańców. Energooszczędne domy w Lubuskiem nie są też o wiele droższe od tradycyjnych, a wysoka jakość materiałów zastosowanych przy budowie powoduje, że w ostatecznym rozrachunku różnica w cenie się opłaci.

 

Ile kosztują nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem?

Średnia cena za mkw. domu w województwie lubuskim wynosi ok. 2,6 tys. zł., przy czym poszczególne miasta mogą się w tym zakresie różnić. I tak na przykład w Zielonej Górze za mkw. domu zapłacić trzeba średnio 2,5 tys. zł, a w Gorzowie Wielkopolskim ok. 2,7 tys. zł. Ceny nowych domów na sprzedaż w Lubuskiem zależą też od rozwiązań zastosowanych w konkretnej inwestycji i oczywiście od lokalizacji. Na koszt całościowy mogą wpłynąć również usługi dodatkowe, jak na przykład zindywidualizowany projekt wykończenia, czy zainstalowanie nowoczesnych technologicznych rozwiązań. Pomimo że domy w Lubuskiem do najdroższych nie należą, warto spróbować negocjować cenę z deweloperem – najłatwiej uzyskać zniżkę na bardzo wczesnym lub końcowym etapie realizacji inwestycji. Wielu przedsiębiorców oferuje niższe ceny w czasie tzw. przedsprzedaży i na koniec, kiedy zależy im na jak najszybszym zakończeniu przedsięwzięcia.

 

Lubuskie się rozwija

Niewątpliwym atutem województwa lubuskiego jest kapitał przyrodniczy, czyli bogate, zróżnicowane środowisko naturalne. Jest to ważny czynnik podnoszący jakość życia mieszkańców regionu, a także duża szansa na rozwój turystyki. Duże znaczenie odgrywa tutaj Łuk Mużakowa – jedyny geopark w Polsce, na terenie którego znajduje się unikatowa struktura geologiczna. Skarby geoparku są prezentowane dzięki licznym powstałym ścieżkom turystycznym, z których najciekawszą jest Dawna Kopalnia Babina. Atrakcyjnym turystycznie obszarem jest Park Narodowy Ujście Warty, szczególnie ceniony przez miłośników przyrody i ornitologów.

 

Na wysokim poziomie w Lubuskiem utrzymuje się poziom sportu, szczególnie w zakresie żużlu, kajakarstwa, wioślarstwa, zapasów i koszykówki. Cały czas wzrasta zainteresowanie rekreacją i powstają kolejne kilometry ścieżek rowerowych. Zostały one zaprojektowane tak, aby przebiegały przez najbardziej atrakcyjne obszary. Województwo dysponuje dosyć bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych – szczególne znaczenie w życiu regionu odgrywają cykliczne imprezy przyciągające widownię z kraju i zagranicy. Są to, na przykład Pol’and’Rock Festival i Lubuskie Lato Filmowe – najstarszy festiwal filmów fabularnych w Polsce.

 

Przez tereny województwa przebiega jedyny w Polsce Szlak Wina i Miodu. Trasa ta ma ponad 200 km i obejmuje kilkaset przystanków, w tym winnice i gospodarstwa pszczelarskie, a także Skansen Pszczelarski w Pszczewie, Muzeum Wina w Zielonej Górze i Muzeum Etnograficzne w Ochli. Organizowane są również imprezy takie jak Weekendy Otwartych Winnic, Miodobranie, czy Winobranie organizowane w Zielonej Górze, będącej stolicą lubuskiego winiarstwa. W trakcie tej imprezy świętowane jest zakończenie corocznych zbiorów i można wybierać spomiędzy wyrobów oferowanych przez winiarzy i pszczelarzy.

Informacje o województwie lubuskim

W województwie lubuskim dostępnych jest 47 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 3 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w województwie lubuskim mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 104 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (11 mieszkań).
 • 2-pokojowe (4 mieszkania).
 • 3-pokojowe (2 mieszkania).
 • 4-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w województwie lubuskim dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchni 130 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w województwie lubuskim kosztuje 150 426 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 506 610 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny. Dostępne jest także 1 oferta w przedsprzedaży.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: