Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy lubuskie - 83 oferty w 2 inwestycjach

 • Przytok Residence Park

  Nowe domy na sprzedaż zielonogórski, Przytok, ul. Sadowa (0.7 km od Zielonej Góry)
  Ceny od: 3 590 brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Przytok Residence Park
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: 51
  Powierzchnia: 112 m2
  Liczba pokoi: 5
  Global Park Sp. Z o.o. Sp.k.
 • Aleje Sosnowe

  Nowe domy na sprzedaż gorzowski, Ulim, ul. Diamentowa (0.7 km od Gorzowa Wielkopolskiego)
  Ceny od: 3 000 brutto/m2
  Aleje Sosnowe
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba domów: 32
  Powierzchnia: 130 m2
  Liczba pokoi: 5
  Licom Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Warta Residence

  Nowe domy na sprzedaż Gorzów Wielkopolski, ul. Ptasia (2 km od centrum Gorzowa Wielkopolskiego)
  Archiwalna
  Warta Residence

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  Warta Residence Sp. z o.o. Sp. K.
 • Osiedle Zdrowie

  Nowe domy na sprzedaż międzyrzecki, Międzyrzecz, ul. Poznańska (34.8 km od Gorzowa Wielkopolskiego)
  Archiwalna
  Osiedle Zdrowie

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  J&P Construction Sp. z o.o. Sp. k.
 • Park Residence

  Nowe domy na sprzedaż Zielona Góra, ul. Ptasia (1.2 km od centrum Zielonej Góry)
  Archiwalna
  Park Residence

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  EBF Development
 • Osiedle Górczyn, ul. Marii Juchacz

  Nowe domy na sprzedaż Gorzów Wielkopolski, ul. Marii Juchacz (2.3 km od centrum Gorzowa Wielkopolskiego)
  Archiwalna
  Osiedle Górczyn, ul. Marii Juchacz

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  PBF Inwestycje

Czy warto kupić dom w Lubuskiem?

 

Województwo lubuskie należy do najmniejszych w Polsce, zarówno pod względem zajmowanej powierzchni, jak i liczby ludności. Zajmuje jedynie 13 988 km kw., mimo to pełni dość ważną funkcję gospodarczą i strategiczną. Jeszcze do niedawna znajdowały się tutaj przejścia graniczne z Niemcami, a obecnie przebiega tędy droga krajowa nr 3, która łączy północny i południowy zachód Polski. Również przez ten region przepływają jedne z największych rzek kraju – Odra i Warta. Ponieważ naturalnym bogactwem województwa są lasy, kwitnie tu produkcja mebli, papieru i wyrobów drewnianych, ale także prężnie rozwija się przemysł motoryzacyjny i sektor IT. Szczególnie ten ostatni jest bardzo atrakcyjny dla pracowników i biorą to pod uwagę deweloperzy oferujący nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem. Jest to region przyciągający inwestorów zagranicznych – międzynarodowe koncerny znajdują tutaj dobre warunki do działania i mają znaczący udział w handlu zagranicznym tego obszaru. Jednocześnie województwo bardzo dba o ekologię – na jego terenie znajduje się Drawieński Park Narodowy, 7 parków krajobrazowych i 51 rezerwatów.

 

Gdzie szukać nowych domów na sprzedaż w Lubuskiem?

Inwestycje deweloperskie w regionie skupiają się w największych miastach, przede wszystkim w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Są to miasta gdzie ma swoją siedzibę większość firm i szkół wyższych, więc najwięcej nowych domów na sprzedaż w Lubuskiem powstaje właśnie tam. Zarówno Zielona Góra, jak i Gorzów Wielkopolski mają do zaoferowania infrastrukturę handlowo-usługową w postaci sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli i placówek zdrowia. Jednocześnie mieszkańcy mają dostęp do obszarów zieleni miejskiej i stref rekreacyjnych, gdzie mogą wybrać się na spacer i odpocząć. Oba miasta są dobrze skomunikowane, a dodatkowo należy zauważyć, że przez samo województwo przebiegają dwa ważne szlaki transportowe – droga ekspresowa S3 i autostrada A2. Domy w Lubuskiem powstają również w innych miastach regionu, ale znacznie rzadziej. Może się to jednak zmienić, ponieważ z upływem czasu rośnie zainteresowanie deweloperów miejscami, które dotychczas nie znajdowały się na ich mapie inwestycyjnej.

 

Jak są budowane nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem?

Deweloperzy w województwie lubuskim oferują domy wolnostojące lub w zabudowie szeregowej. Projekty najczęściej oparte są o nowoczesność i minimalizm, który wydaje się ponadczasowy. Nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem przeznaczone są zarówno dla małych, jak i dużych rodzin – metraże budynków w inwestycjach są naprawdę różne. Deweloperzy stawiają również na wygodę i kameralność osiedli oraz zieleń w otoczeniu. Elewacje często utrzymane są w ciepłej kolorystyce, a do wykończenia projektanci chętnie używają materiałów takich jak drewno, czy kamień. Domy w Lubuskiem często wyposażone są w duże okna i tarasy, które zapewniają wnętrzom odpowiednią ilość światła. Zdarza się, że deweloperzy rezygnują z konkretnego rozkładu pomieszczeń aby umożliwić klientom dowolną aranżację wnętrza przy minimalnym wysiłku. Można również zamówić u nich gotowy projekt wykończenia. W niektórych przypadkach takie funkcjonalne dodatki jak elektronicznie sterowane rolety, czy ogrzewanie podłogowe stanowią standard deweloperski.

 

Ekologiczne rozwiązania w nowych domach na sprzedaż w Lubuskiem

Strategia rozwoju województwa lubuskiego kładzie duży nacisk na edukację ekologiczną i działania zmierzające do oszczędzania energii i ochrony środowiska. Eko-osiedla wpisują się w ten trend. Deweloperzy budujący nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem oferują rozwiązania umożliwiające optymalne wykorzystanie energii naturalnej. Należy do nich zainstalowanie systemu rekuperacji, który oprócz wymiany powietrza w domu powoduje odzyskanie znacznej części ciepła. Innym rozwiązaniem jest pompa, która wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z natury do ogrzania domu. Deweloperzy inwestują również w trzyszybowe okna, które zapewniają wysoką szczelność i system inteligentnego domu, umożliwiający zarządzanie oświetleniem i temperaturą. Wszystkie te rozwiązania mają za zadanie pozytywnie wpływać na środowisko, ale także znacznie obniżają rachunki mieszkańców. Energooszczędne domy w Lubuskiem nie są też o wiele droższe od tradycyjnych, a wysoka jakość materiałów zastosowanych przy budowie powoduje, że w ostatecznym rozrachunku różnica w cenie się opłaci.

 

Ile kosztują nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem?

Średnia cena za mkw. domu w województwie lubuskim wynosi ok. 2,6 tys. zł., przy czym poszczególne miasta mogą się w tym zakresie różnić. I tak na przykład w Zielonej Górze za mkw. domu zapłacić trzeba średnio 2,5 tys. zł, a w Gorzowie Wielkopolskim ok. 2,7 tys. zł. Ceny nowych domów na sprzedaż w Lubuskiem zależą też od rozwiązań zastosowanych w konkretnej inwestycji i oczywiście od lokalizacji. Na koszt całościowy mogą wpłynąć również usługi dodatkowe, jak na przykład zindywidualizowany projekt wykończenia, czy zainstalowanie nowoczesnych technologicznych rozwiązań. Pomimo że domy w Lubuskiem do najdroższych nie należą, warto spróbować negocjować cenę z deweloperem – najłatwiej uzyskać zniżkę na bardzo wczesnym lub końcowym etapie realizacji inwestycji. Wielu przedsiębiorców oferuje niższe ceny w czasie tzw. przedsprzedaży i na koniec, kiedy zależy im na jak najszybszym zakończeniu przedsięwzięcia.

 

Lubuskie się rozwija

Niewątpliwym atutem województwa lubuskiego jest kapitał przyrodniczy, czyli bogate, zróżnicowane środowisko naturalne. Jest to ważny czynnik podnoszący jakość życia mieszkańców regionu, a także duża szansa na rozwój turystyki. Duże znaczenie odgrywa tutaj Łuk Mużakowa – jedyny geopark w Polsce, na terenie którego znajduje się unikatowa struktura geologiczna. Skarby geoparku są prezentowane dzięki licznym powstałym ścieżkom turystycznym, z których najciekawszą jest Dawna Kopalnia Babina. Atrakcyjnym turystycznie obszarem jest Park Narodowy Ujście Warty, szczególnie ceniony przez miłośników przyrody i ornitologów.

 

Na wysokim poziomie w Lubuskiem utrzymuje się poziom sportu, szczególnie w zakresie żużlu, kajakarstwa, wioślarstwa, zapasów i koszykówki. Cały czas wzrasta zainteresowanie rekreacją i powstają kolejne kilometry ścieżek rowerowych. Zostały one zaprojektowane tak, aby przebiegały przez najbardziej atrakcyjne obszary. Województwo dysponuje dosyć bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych – szczególne znaczenie w życiu regionu odgrywają cykliczne imprezy przyciągające widownię z kraju i zagranicy. Są to, na przykład Pol’and’Rock Festival i Lubuskie Lato Filmowe – najstarszy festiwal filmów fabularnych w Polsce.

 

Przez tereny województwa przebiega jedyny w Polsce Szlak Wina i Miodu. Trasa ta ma ponad 200 km i obejmuje kilkaset przystanków, w tym winnice i gospodarstwa pszczelarskie, a także Skansen Pszczelarski w Pszczewie, Muzeum Wina w Zielonej Górze i Muzeum Etnograficzne w Ochli. Organizowane są również imprezy takie jak Weekendy Otwartych Winnic, Miodobranie, czy Winobranie organizowane w Zielonej Górze, będącej stolicą lubuskiego winiarstwa. W trakcie tej imprezy świętowane jest zakończenie corocznych zbiorów i można wybierać spomiędzy wyrobów oferowanych przez winiarzy i pszczelarzy.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij