+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż Zamość

25 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 400 zł/m²

+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Zobacz na mapie
Konfigurator mieszkania
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Wiejska
  1 kw. 2024
  Nowa inwestycja przy ul. Wiejskiej 28 w Zamościu powstaje bezpośrednio nad rzeką Łabuńką i stanowi idealne miejsce do zamieszkania dla osób w każdym wieku. 5-kondygnacyjny obiekt obejmuje 50 lokali mieszkalnych. W ofercie znajdują się zarówno funkcjonalne 2 i 3-pokojowe mieszkania o powierzchniach od 34 m², jak i przestronne 4-pokojowe lokale do 68 m², dostosowane do potrzeb klientów

  Wiejska

  od 7 400 /m2
  ul. Wiejska 28 , Zamość(1 km od centrum)
  PPU Inwex Sp. z o.o.
 • getHome

  Zobacz najnowsze oferty z rynku wtórnego w lokalizacji Zamość

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Lipska 61
  Oferta archiwalna

  Lipska 61

  ul. Lipska 61 , Zamość(2.1 km od centrum)
  PR-BUD
 • Świerkowa Aleja
  Oferta archiwalna
  Świerkowa Aleja to kompleks funkcjonalnych i wygodnych budynków o kameralnej zabudowie z przestronnymi mieszkaniami oraz kompleksowym zagospodarowaniem terenu, zapewniającym wypoczynek i bezpieczeństwo. Projektując Świerkową Aleję nie zapomnieliśmy o wypoczynku naszych klientów. Zaplanowaliśmy na terenie osiedla przestrzenie zieleni, ławeczki wśród świerków oraz miejsca zabaw dla dzieci, które

  Świerkowa Aleja

  ul. Młyńska , Zamość(2.6 km od centrum)
  Wikana S.A.
 • Młyńska
  Oferta archiwalna
  Rozpoczynamy realizację kolejnego projektu deweloperskiego w południowo wschodniej części Zamościa, przy ul. Młyńskiej. Projektowany budynek mieszkalny wielorodzinny ma parking na kondygnacji podziemnej i pięć kondygnacji naziemnych. Na poszczególnych piętrach zaprojektowano lokale mieszkalne o metrażach od 39 m2 do ponad 72 m2. Co ważne, wyposażony zostanie w nowoczesną, cichą windę

  Młyńska

  ul. Młyńska , Zamość(2.6 km od centrum)
  Lege Artis Nieruchomości

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Wiadomości na temat Zamościa:

Zamość to malownicza miejscowość położona w województwie lubelskim. Znajduje się blisko wschodniej granicy z Ukrainą, mniej więcej w połowie drogi między Rzeszowem a Lublinem. Dzięki pięknie zachowanej architekturze część miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytki przyciągają turystów, którzy Zamość nazywają perłą renesansu. Co ciekawe, miejscowość pozostała niemal nienaruszona architektonicznie po przebudowie w XIX wieku mimo wojen i licznych bitew, mających tu miejsce. Obecnie znana jest przede wszystkim jako niemal obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty. I to właśnie na turystyce oparta jest w dużym stopniu gospodarka tego niewielkiego miasteczka. Rozwija się tu zwłaszcza handel i sektor usługowy. Funkcjonuje także podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Szybki rozwój przyczynia się do tego, że wiele osób decyduje się na przeprowadzkę i stałe zamieszkanie. Zamość przyciąga zwłaszcza osoby z okolicznych wsi, ale również z Ukrainy. A jak wygląda tutejszy rynek nieruchomości?

Mieszkania w Zamościu

Rynek nieruchomości jest w tym mieście spokojny i stabilny. Biorąc pod uwagę dane z Głównego Urzędu Statystycznego, szybko da się zauważyć, że ilość inwestycji oddanych do użytku zmienia się znacznie co roku - raz znacznie rośnie, a raz maleje. Nowe lokale nie sprzedają się tak dynamicznie, jak w większych aglomeracjach, np. w Warszawie. W 2016 roku oddano do użytku 133 mieszkania w Zamościu. Rok wcześniej było to 224, ale już w 2014 roku tylko 107. Wiele z nich sprzedaje się stopniowo, co może być korzystne dla osób, które upatrzyły sobie dany lokal, a muszą jeszcze dopełnić formalności. Warto zwrócić uwagę również na to, że większość nowych inwestycji skutecznie wtapia się w okoliczną architekturę mimo wdrożenia nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu miasto zachowuje jednolity wygląd, a mieszkańcy mogą cieszyć się licznymi udogodnieniami w postaci garaży, placów zabaw czy szerokich balkonów. Ponadto nowe inwestycje są położona w atrakcyjnych lokalziacjach pod kątem obecności zieleni oraz infrastruktury miejskiej.

Cena mieszkania w Zamościu

Koszty zakupu lokali są bardzo zróżnicowane, zwłaszcza między rynkiem wtórnym a pierwotnym. Wynika to chociażby ze stanu, w jakim znajdują się lokale. Często mające już swoje lata budynki z rynku wtórnego nadają się do remontu, co powoduje, że przyszły właściciel będzie musiał poświęcić czas i wykonać drogie zmiany. Dlatego kosztują one średnio ok. 3 000 zł/mkw. Mieszkania w Zamościu można również nabyć na rynku pierwotnym. Ich zaletą jest niewątpliwie możliwość zakupienia lokalu w stanie deweloperskim, a dodatkowo dokupienia jeszcze miejsca parkingowego i komórki lokatorskiej. Nie trzeba wykonywać remontu, a poszczególne rzeczy objęte są gwarancją. Jednak ich cena jest już wyższa niż lokali używanych w Zamościu. Mieszkania z rynku pierwotnego kosztują średnio ok. 4 500 zł/mkw. To kwota porównywalna do cen nieruchomości w większych miastach np. w Rzeszowie, Mysłowicach, Zabrzu. Mimo to warto się zastanowić nad wyborem tej opcji, ponieważ ma ona wiele zalet. Unika się problemów z remontem, czasem oczekiwania na wprowadzkę, a nawet ubezpieczeniem.

Na sprzedaż czy do wynajęcia? Mieszkania w Zamościu jako dobra inwestycja

W Polsce bardzo popularne staje się inwestowanie w lokale z kilku powodów. Przede wszystkim wpływ na to mają nisko oprocentowane lokaty, pewniejszy zysk, a także możliwość dalszej odsprzedaży. Dobrą opcją jest zatem kupno mieszkania do wynajęcia. W Zamościu pojawia się co roku bardzo wielu turystów, zatem wynajem krótkoterminowy czy sezonowy mogą okazać się bardzo opłacalne. Tym bardziej, że rezerwację klientom umożliwia wiele portali internetowych. Średnia cena wynajmu to ok. 50 zł/doba za pokój, oraz ok. 150 zł/doba za mieszkanie. Wiele zależy tu oczywiście od standardu i lokalizacji mieszkania na wynajem. W Zamościu dostępne są bowiem zarówno apartamentowce dla wymagających, jak i zwykłe mieszkania.

Zwiększająca się popularność tej perły renesansu w województwie podkarpackim zachęca także do inwestycji w nieruchomości, w celu dalszej odsprzedaży. Trzeba jednak mieć świadomość, że rynek jest tu bardzo spokojny i znalezienie nabywcy na mieszkanie na sprzedaż w Zamościu może zająć trochę czasu. Dlatego warto skorzystać również z prognoz i analiz wykonywanych przez firmy zajmujące się nieruchomościami. Zaletą jest wzrastająca wartość mieszkania na sprzedaż. Zamość powoli zapełnia się nowymi inwestycjami, ale z powodu ich małej liczby i rosnącego popytu, można się spodziewać, że za rok czy dwa lata sprzedaż lokalu odbędzie się po cenie wyższej niż obecna cena zakupu.

Komunikacja

Miasto posiada bardzo rozbudowane możliwości komunikacyjne. Przede wszystkim przebiegają tu dwie drogi krajowe: nr 17 i nr 74, które z jednej strony prowadzą do granicy z Ukrainą, a z drugiej do Lublina (nr 17) oraz do Kielc (nr 74). To sprawia, że Zamość jest ważnym punktem na mapie tranzytu, zwłaszcza w kontekście handlu z państwami zza wschodniej granicy. Przez miasto i wokół niego biegną drogi o znaczeniu wojewódzkim: nr 837, nr 843 i nr 849. Ważniejszymi ulicami są również: Jana Kilińskiego, Szczebrzeska, aleja Wojska Polskiego, Stefana Okrzei, Jana Zamoyskiego, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Peowiaków. Zamość posiada dość gęstą sieć dróg głównych, co przyczynia się do zmniejszenia tu korków. Miasto okalają trzy obwodnice: Hetmańska, Zachodnia, Śródmiejska. Dzięki temu tranzyt omija miasto. Osoby szukające mieszkania w Zamościu mogą również zwrócić uwagę na dobrą jakość komunikacji publicznej. Działają tu dwie linie kolejowe, w tym 3 przystanki osobowe. Oprócz tego funkcjonuje tu PKS oraz Miejski Zakład Komunikacji, który obsługuje 25 linii autobusowych, w tym podmiejskie.

Rynek pracy

Zamość jest bardzo rozwinięty gospodarczo. Przede wszystkim działa tu podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Firmy działające na terenach tej podstrefy mogą skorzystać z preferencyjnych warunkach prowadzenia działalności gospodarczej, jak np. zwolnienie z płacenia części podatku dochodowego CIT. Przede wszystkim swoje siedziby mają tu przedsiębiorstwa z branży przemysłowej, energetycznej, budowlanej. W mieście czynne są również duże koncerny, m.in. Zamojskie Zakłady Zbożowe, wytwórnia pasz „Agri Plus”, chłodnia „Mors”, zakład Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krasnystaw, Zamojska Korporacja Energetyczna SA, PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. Poza tym większość na rynku stanowią małe i średniej wielkości firmy. Warto zwrócić uwagę również na duże znacznie turystyki w tym mieście. Z powodu dużej popularności wśród turystów działa tu wiele hoteli, hosteli, lokali gastronomicznych, biur turystycznych, a popularny staje się również krótkoterminowy wynajem mieszkania. Zamość pełen jest również sklepów handlowych i usługowych. Stopa bezrobocia w Zamościu, w 2016 roku wynosiła 12,3%, co mieści się w granicach normy, jeśli chodzi o wschód Polski.

Zamość - przyjemny do mieszkania i zwiedzania

Miejscowość znana jest przede wszystkim z pięknej architektury. Znajduje się tu wiele zabytków, w tym cały kompleks Starego Miasta, pałac Zamoyskich, Biblioteka Akademii Zamojskiej, katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, synagoga, fragmenty zamojskiej twierdzy, bramy oraz Rotunda Zamojska. Turystyka to jednak nie tylko architektura miejska, ale również przyroda. Najbardziej znanym obiektem przyrodniczym jest tu Roztocze. Poza nim blisko miasta znajduje się Skierbieszowski Park Krajobrazowy. W samym Zamościu do obiektów zielonych należą: Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera, Park Miejski, tereny przy rzece Łabuńka oraz nad Zalewem. Miasto ma bogatą ofertę kulturalno-sportową. Za ten pierwszy aspekt odpowiadają głównie Zamojski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego, Muzeum Zamojskie, Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”. Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców są liczne galerie, kina, chóry. To sprawia, że miasto jest przyjemne do mieszkania. Zamość to także emocje sportowe, których dostarczają kluby KS Agros, Klub Tenisowy Return, MKS Padwa Zamość, KS Hetman Zamość, AMSPN Hetman Zamość. Mieszkańcy mogą skorzystać z wielu obiektów sportowych. W mieście działają szkoły, placówki edukacyjne i cała infrastruktura miejska związana z ośrodkami zdrowia, sklepami etc.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Zamościu

W Zamościu dostępnych jest 25 ofert nowych mieszkań znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Zamościu mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 43 do 68 m², w tym:

 • mieszkania 2-pokojowe - 1 lokal
 • mieszkania 3-pokojowe - 20 lokali
 • mieszkania 4-pokojowe - 4 lokale

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Zamościu?

Najtańsze nowe mieszkanie w Zamościu dostępne w sprzedaży kosztuje 317 238 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Zamościu wynosi 7 400 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Zamościu nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.

Zamość - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie w ofercie deweloperów w Zamościu nie ma lokali mieszkalnych oddanych do użytku.Najpóźniejszy termin oddania inwestycji lokali mieszkalnych do użytkowania to koniec I kwartału 2024.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Zamościu, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 8 lokali
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 0 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 17 lokali
 • mieszkania na wysokich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Zamościu i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: