Poznaj średnie ceny mieszkań w Poznaniu

Listopad 2023

header

12 313 zł

Średnia cena za m2

+17%

Rok do roku

697 934 zł

Średnia cena ofertowa

+25%

Rok do roku

4767

Liczba mieszkań

-6%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Poznaniu:

12 313 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Poznaniu:

13 276 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Poznaniu:

12 630 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Poznaniu:

11 730 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Poznaniu:

12 056 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Poznaniu w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 313 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 17% rok do roku, a także wzrost 5% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Poznaniu w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 13 276 zł za m2, co oznacza stagnację rok do roku, a także wzrost 3% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Poznaniu w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 630 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 19% rok do roku, a także wzrost 6% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Poznaniu w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 11 730 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 20% rok do roku, a także wzrost 5% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Poznaniu w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 056 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 25% rok do roku, a także wzrost 4% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Poznania

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Poznaniu?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Poznaniu we wrześniu 2023 roku zapłacimy 11 606 zł. Dla kupujących jest to znacząco większy wydatek niż w mniejszych aglomeracjach kraju, a ceny mieszkań w Poznaniu nie są aż tak stabilne, jak np. w Olsztynie, Kielcach czy Rzeszowie.

Ile kosztuje mieszkanie w Poznaniu?

Ceny mieszkań w Poznaniu zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Poznaniu potrafią kosztować średnio 12 919 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy Wielkopolski mogą być wystawiane na sprzedaż za 11 928 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 11 084 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Poznaniu, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na osiedlach obrzeżnych, czyli m.in. Strzeszynie, Podolanach oraz Umultowie. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Poznaniu utrzymują się także na Szczepankowie, Chartowie i Antoninku chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy z Ratajami, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Poznaniu notowane są z kolei na osiedlach centralnych, czyli Starym Mieście, Jeżycach, Łazarzu i Wildze.

Czy ceny mieszkań w Poznaniu spadną?

Prognozy ceny mieszkań w Poznaniu nie są optymistyczne, chociaż nadal deweloperzy realizują atrakcyjne inwestycje. Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Wrocław wymyka się schematom znanym z Olsztyna czy Kielc. W tak dużej metropolii znaczący wpływ na stawki ma ogromna dynamika rozwoju miasta. Ceny nowych mieszkań w Poznaniu reagują przede wszystkim na przypływ singli, młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż najistotniejsza jest długa już obecność zagranicznego kapitału i biznesu - zwłaszcza niemieckiego. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Poznań najpewniej będzie coraz droższy ze względu na jeszcze większą liczbę zachodnich przedsiębiorstw oraz rozwój w kierunku miasta akademickiego.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: