Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Bielsko-Biała

Znaleziono 48 ofert w 4 inwestycjach
Mapa
 • Bukowe Przedmieście
  od: 6 040 zł/m2

  MDM NT Sp. z o.o.

 • Apartamenty Bielsko

  Dombud-Invest Sp. z o.o.

 • Browarna 12
  od: 8 100 zł/m2

  Best Nest S.C.

 • Ogrody Centrum
  od: 5 575 zł/m2

  DS-T Sp. z o.o.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Bielska-Białej:

Bielsko-Biała to miasto powstałe z dwóch osobnych miejscowości: Bielska oraz Białej. Aż do połowy XX wieku stanowiły one dwa odrębne miejsca na mapie Polski, choć łączył je wspólny okręg przemysłowy rozwijany tu od średniowiecza. Apogeum rozkwitu Bielsko-Białej przerwała dopiero transformacja ustrojowa, która dokonała się w 1989 r. Mimo to, miasto nadal stanowi niezwykle ważny i rozwojowy punkt na mapie Polski. Zwłaszcza od czasu wejścia kraju do Unii Europejskiej, dzięki czemu Bielsko-Biała zaczęła odbudowywać swoją silną pozycję na rynku. Dziś jest to miasto atrakcyjne przede wszystkim dla młodych inwestorów, zwłaszcza w obszarze przemysłu. Prężny rozwój Bielska-Białej, sprawił, że rynek nieruchomości w tym mieście ma się całkiem nieźle. Z roku na rok przyjeżdża tutaj coraz więcej młodych ludzi, rodzin, czy też obcokrajowców, których przyciąga stabiolna praca. Dla nich powstają mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej, chociażby na terenach pofabrycznych i wcześniej nie zamieszkałych. Czy warto zatem zamieszkać w tym mieście?

Nowe mieszkania w Bielsku-Białej

Rynek nieruchomości w tym mieście intensywnie się rozwija. Przede wszystkim zwiększa się popyt na mieszkania na sprzedaż. Bielsko-Biała przyciąga inwestorów przemysłowych, ale również budowlanych. W mieście buduje się nowe osiedla, strzeżone i w niskim budownictwie, zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Powstają one zarówno w pobliżu centrum, jak i dość daleko, niemniej zawsze z dbałością o dobrą komunikację dla mieszkańców. Mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej mają zazwyczaj ok. 3-4 pokoje, jest to więc idealna opcja dla dużych rodzin z dziećmi. Według ogólnodostępnych informacji, w 2019 roku w Bielsku-Białej oddano aż 693 mieszkań. Warto wspomnieć, że na każdych 1000 mieszkańców oddano 4,06 nowych lokali. Jest to zdecydowanie większa wartość od tej w całym województwie śląskim. Dodatkowo całkowite zasoby mieszkaniowe w Bielsku-Białej to ok. 71 404 nireuchomości. Tak więc, na podstawie tych danych można wyciągnąć wnioski o zwiększonym popycie na nowe mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej, a także o napływie nowych osób, które poszukują swojego własnego M.  

Cena mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej

W porównaniu z innymi dużymi miastami, koszty zakupu własnego M nie są aż tak duże. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ceny poszczególnych inwestycji mogą się od siebie znacznie różnić w zależności od lokalizacji czy standardu. Lokale na nowoczesnych osiedlach nie są dużo droższe od tych na rynku wtórnym. Posiadają za to wiele udogodnień, jak chociażby parkingi podziemne. Do tego często są to mieszkania bezczynszowe, co niweluje problemy, z którymi borykają się publiczne spółdzielnie mieszkaniowe. Wracając do kosztów zakupu mieszkania w Bielsku-Białej, należy również wspomnieć, że to miasto co roku przyciąga wielu turystów, którzy spędzają tu kilka czy kilkanaście dni w drodze do/z gór. Turystyka jest jednym z czynników napędzających tutejszy rynek deweloperski.

Nowe mieszkania - na sprzedaż czy na wynajem?

Choć w Bielsku-Białej rozwija się przede wszystkim sprzedaż mieszkań na cele indywidualne, to jednak z roku na rok rośnie liczba wynajmowanych lokali. Wynajmują je zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Wśród najemców liczną grupę stanowią przede wszystkim osoby młode: studenci oraz zaczynający swoją karierę zawodową. Cena lokalu zależy m.in. od lokalizacji. Jeśli ktoś zamierza nabyć nieruchomość typowo pod wynajem, powinien zastanowić się nad dwiema kwestiami: ilością pokoi oraz lokalami czynszowymi/bezczynszowymi. Wiadomo, że im więcej pomieszczeń mieszkalnych, tym większej ilości osób można lokal wynająć. Niemniej statystyki mówią, że najchętniej wynajmowane są mieszkania 2- i 3-pokojowe. Decydując się na zakup domu lub mieszkania pod wynajem, warto już na początkowym jego etapie zapoznać się z lokalnym rynkiem, a także konkurencyjnymi ogłoszeniami na portalach nieruchomości. Jeśli kupujemy nowe mieszkanie bezczynszowe, na początku trzeba mieć większy kapitał własny, ale później oszczędza się na braku opłat do spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku zakupu mieszkania w Bielsku-Białej, w celu dalszej odsprzedaży, należy zwrócić uwagę na to, że najszybciej sprzedają się na rynku kawalerki oraz pokoje 2-osobowe i przede wszystkim w takie nieruchomości warto inwestować.

Rynek pracy i przemysł w Bielsku-Białej

Miasto ma jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce. W ostatnich latach taki procent wynosił znacznie mniej niż w województwie śląskim i w całym kraju. Dodatkowo należy zaznaczyć, że to tu przeprowadza się, a także przyjeżdża, wiele osób w celu podjęcia pracy z województwa śląskiego, małopolskiego, a także innych części Polski. Duży odsetek mieszkańców pracuje w branży związanej z przemysłem, budownictwem, a także usługami. W mieście istnieje Bielski Okręg Przemysłowy, w którym rozwijają się przede wszystkim firmy z obszaru samochodowego, maszynowego, włókienniczego, metalurgicznego czy spożywczego. Działają tu m.in. Fiat Auto Poland, Eaton Automotive Systems czy Cooper-Standard Automotive Polska. Miasto sfinansowało także powstanie Bielskiego Parku Przemysłowego i Usługowego, na terenie którego działają np. Hutchinson Poland czy Beskidzki Inkubator Technologiczny. Bielsko-Biała jest jednym z najszybciej rozwijających się miast południowej Polski, nie dziwi zatem, że z roku na rok powstaje coraz więcej firm, zwłaszcza w sektorze usług. Zwiększa się także odsetek przedsiębiorstw związanych z usługami noclegowymi oraz turystycznymi. Z powodu bliskości granicy z Czechami czy Słowacją, mocno rozwija się tranzyt.

Komunikacja

Bielsko-Biała jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast Polski. Głównym środkiem transportu mieszkańców są samochody, autobusy i tramwaje, choć wielu z dojeżdżających może skorzystać także z rozbudowanej sieci kolejowej. Z Bielska-Białej można dostać się pociągiem bezpośrednio do największych miast Polski, np. do Gdańska, Poznania, Warszawy czy Krakowa. Ponadto przez miasto przechodzi wiele dróg, m.in. droga ekspresowa S1 oraz S52, droga krajowa nr 1 i nr 52, sporo dróg wojewódzkich i powiatowych. Nabywcy mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej mogą także skorzystać ze Śródmiejskiej Obwodnicy Zachodniej, dzięki której szybko dostaną się w wybrany punkt miasta. Oprócz transportu lądowego, w mieście istnieje także transport lotniczy. Znajduje się on w Aleksandrowicach i pełni rolę trawiastego lotniska sportowego należącego obecnie do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Niemniej w odległości mniejszej niż 100 km od miasta, znajdują się trzy duże lotniska: Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice, Ostrawa-Mosznów.

Turystyka górsko-przyrodnicza

Nowe mieszkania w Bielsku-Białej to świetna inwestycja pod turystów. Co roku do miasta przyciąga ich bliskość Beskidu Śląskiego oraz Małego, a także wiele sieci szlaków górskich prowadzących bezpośrednio z Bielska-Białej na wszystkie szczyty górskie. Na miłośników wycieczek pieszych czeka aż 16 ścieżek. Oprócz nich znajdują się także specjalne wydzielone ścieżki rowerowe. Jeśli natomiast ktoś chciałby podziwiać piękną górską panoramę, może skorzystać z jednej z najnowocześniejszych kolejek liniowych, która prowadzi z Olszówki, aż pod szczyt Szyndzielni. Turyści oraz właściciele mieszkania w Bielsku-Białej mają do wyboru zatem wspinaczki górskie, przejażdżki koleją oraz rowerami, ale także narty. W obrębie terenów należących do Bielska-Białej znajduje się aż 9 szlaków narciarskich, z których rokrocznie korzysta wielu miłośników nart. Warto wspomnieć, że niektóre ścieżki łączą się z tymi w Czechach. Jednymi z najciekawszych obiektów przyrodniczych wartych zobaczenia są Rezerwat Jaworzyna, Rezerwat Stok Szyndzielni oraz górę Klimczok.

Obiekty turystyczne i rekreacyjne

Bielsko-Biała to miasto bogate w atrakcje turystyczne. Przez miejscowość przebiega Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz Szlak Architektury Drewnianej. Zabytkami, które warto zobaczyć, są m.in.: Dworzec Główny PKP, Stara Fabryka, Dom Tkacza, kościół św. Barbary, willa Juliana Fałata. Wśród licznych muzeów mieszkańcy mają do wyboru: Muzeum w Bielsku-BIałej, Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta, Dom Przyrodnika im. E. i St. Florysiów oraz Muzeum Motoryzacji. Nabywcy nowych mieszkań w Bielsku-Białej mogą pójść do jednego z wielu teatrów, kin, galerii… W mieście znajduje się także sporo hal sportowych i basenów. Odbywają się imprezy cykliczne, wśród których na uwagę zasługują, chociażby Bielska Zadymka Jazzowa, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych “Operacja Południe”, Festiwal Filmowy “Kino Niezależne Filmowa Górka”.

Informacje o Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej dostępnych jest 49 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 5 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Bielsku-Białej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 44 do 119 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (3 mieszkania).
 • 2-pokojowe (7 mieszkań).
 • 3-pokojowe (25 mieszkań).
 • 4-pokojowe (13 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Bielsku-Białej nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Bielsku-Białej kosztuje 410 000 zł.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: