Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania świdnicki, Świdnik - 105 ofert w 2 inwestycjach

 • Osiedle Sokołów Świdnickich

  Nowe mieszkania na sprzedaż świdnicki, Świdnik, ul. Wyszyńskiego (3.2 km od Lublina)
  Ceny od: 5 800 brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Sokołów Świdnickich
  Termin oddania: 4 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 15
  Powierzchnia: 31 - 67 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Ruan Grupa Lubelska Osada Sp. z o.o.
 • Osiedle 4 PORY ROKU

  Nowe mieszkania na sprzedaż świdnicki, Świdnik, ul. gen. S. Roweckiego "Grota" (4.5 km od Lublina)
  Osiedle 4 PORY ROKU
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 90
  Powierzchnia: 28 - 67 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  TTS Development Sp. z o. o. Sp. K.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Nowe Mieszkania Felin

  Nowe mieszkania na sprzedaż Lublin, ul. Felin (6.6 km od centrum Lublina)
  Archiwalna
  Nowe Mieszkania Felin

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  3KLUCZE s.c.

Świdnik to miasto znane przede wszystkim z wytwórni śmigłowców WSK PZL Świdnik, a obecnie także z kolonii zagrożonego gatunku susłów perełkowanych. Z geograficznego punktu widzenia jest to już niemal część Lublina, dlatego chętnie przenoszą się tu mieszkańcy z centrum, ale także okolicznych wsi. Mieszkań na sprzedaż w Świdniku jest coraz więcej, a ich atrakcyjność wynika nie tylko z niskiej ceny, ale także licznych udogodnień. Ponadto samo miasto oferuje nowym mieszkańcom coraz więcej atrakcji, mocno inwestując w obiekty sportowe, kulturalne i rewitalizację zabytków.

Świdnik - mieszkania o wysokim standardzie

W mieście powstaje wiele nowoczesnych osiedli, które projektuje się pod kątem wygody mieszkańców. Ich dużą zaletą jest ogromna przestrzeń, także między blokami, więc potencjalny nabywca nie musi się obawiać, że sąsiad będzie mu zaglądał w okna. Aby projekt takiego osiedla wcielić w życie, trzeba jednak dysponować dużym terenem pod budowę. W przeciwieństwie do wielkich miast, w których upycha się blok jeden przy drugim, w Świdniku mieszkania są tak rozlokowane, aby nie naruszać prywatności osób w nich przebywających. Stanowi to niewątpliwy plus i znacznie wpływa na poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Do Świdnika zawitała także moda na mieszkania kilkukondygnacyjne - układ ten, popularny w krajach północnej Europy, podbił serca osób marzących o domku jednorodzinnym, ale chcących uniknąć problemów i kosztów, jakie wiążą się z tak dużym budynkiem.

Oprócz powyższych, mieszkania na sprzedaż w Świdniku mają wiele innych zalet. Podziemne garaże, ogromne parkingi przy budynkach, place zabaw, balkony lub ogródki i komórki lokatorskie to kolejne udogodnienia, jakie przygotowali deweloperzy. Dzięki temu nie trzeba martwić się o miejsca postojowe dla gości czy dodatkowych samochodów. Wysokiej jakości materiały budowlane gwarantują wieloletnią użytkowalność budynków bez konieczności wykonywania co kilka lat napraw, jak to ma miejsce w przypadku starszych bloków. Każdy kupiec ma udział w gruncie i w częściach wspólnych, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla niego - ma on realny wpływ na wszelkie zmiany dokonywane na osiedlu, ale także bez problemu może wziąć kredyt hipoteczny czy inny pod zastaw mieszkania.

Mieszkanie w Świdniku do wynajęcia

Dobrym pomysłem jest także kupno mieszkania w Świdniku pod wynajem. Nowe osiedla oferują lokale bezczynszowe, w wysokim standardzie i w niskiej cenie, a także z możliwością wykreowania najbardziej odpowiadającego właścicielowi układu za pomocą ścianek działowych. To oznacza, że nabywca nie musi martwić się o rozliczenia ze spółdzielnią, a jednocześnie sam decyduje o wszelkich remontach i zmianach w mieszkaniu - nie potrzebuje zgody SM. Dzięki temu może on wygospodarować przestrzeń na większą ilość pokoi i tym samym wynajmować mieszkanie większej liczbie osób. Unika także niepotrzebnej biurokracji związanej z wynajmem.

Na atrakcyjność nowoczesnych osiedli wpływa ich lokalizacja, a dokładniej obecność w okolicy wielu przedszkoli, szkół i punktów handlowo-usługowych, bliskość uczelni czy obiektów sportowych. Patrząc na bogatą ofertę tego typu ośrodków, właściciele lub najemcy nowych mieszkań w Świdniku nie mają powodów do niezadowolenia. Na Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie można dojechać w ok. 20 minut, tyle samo, ile na Politechnikę Lubelską, a droga na Katolicki Uniwersytet Lubelski wynosi zaledwie 15 min. Na tak krótki czas dojazdu wpływa nie tylko bliskość położenia miast, ale także świetna infrastruktura, którą mogą pochwalić się nowe osiedla z mieszkaniami na sprzedaż w Świdniku. Do wielu obiektów sportowych czy handlowych można dotrzeć w kilka minut samochodem, a w kilkanaście - rowerem lub pieszo. Droga do szkoły, kina, ośrodków kulturalnych nie pochłania dużo czasu, a dodatkowo nie trzeba obawiać się, że dziecko się zgubi. Świdnik to nieduże miasteczko, w którym mieszkańcy szybko docierają do punktu docelowego.

Ponadto warto zwrócić uwagę na okolicę miasta. Do Lublina z nowego mieszkania w Świdniku można dojechać w 10 minut, co sprawia, że lokale położone w tej okolicy stale zyskują na wartości oraz atrakcyjności. Kupiec nie musi się obawiać, że będzie mu ciężko znaleźć lokatorów, wręcz przeciwnie. Biorąc pod uwagę tendencję wynoszenia się rodzin oraz osób w wieku 25+ z centrum miast na obrzeża, można wysnuć wniosek, że Świdnik w najbliższych latach zapełni się nowymi mieszkańcami ze stołecznego miasta. Dodatkowo kolejnymi wynajmującymi będą studenci ze względu na szybki dojazd do uczelni.

Miasto pełne atrakcji

Bliskość stolicy województwa nie musi oznaczać, że okoliczne miasta nie będą miały nic do zaoferowania w kwestiach rozrywkowych i turystycznych. Wystarczy spojrzeć na bogatą ofertę kulturalną Świdnika, żeby się o tym przekonać. Liczne przedstawienia teatralne i baletowe, kabarety, kina wyświetlające ambitne filmy, wieczory poetyckie czy wystawy fotograficzne to wierzchołek góry lodowej. Ważną częścią rozwoju kulturalnego miasta jest szeroki odzew mieszkańców: udział w wydarzeniach, konkursach dotyczących uchwycenia miasta w kadrze kamery lub obiektywie aparatu fotograficznego i rozgrywkach sportowych. Miejscowość może się pochwalić jedną z najwyższych ilości murali nawiązujących do swojej historii, które nabywcy nowych mieszkań w Świdniku na pewno szybko zauważą. Dodatkowo można skorzystać z szerokiej oferty zajęć artystycznych, tanecznych, nauki języków i wielu innych. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie bez konieczności udania się do Lublina.

Kolejnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest obecność kolonii susłów perełkowanych na terenie trawiastego lotniska. To gatunek zagrożony wyginięciem, a jego obecność w Polsce notuje się tylko na terenie Świdnika, Hrubieszowa i Zamościa. Miasto objęło ochroną cały obszar ich występowania w ramach jednego z licznych programów przyrodniczych. Obserwację okolicznej natury ułatwią szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Blisko jest stąd także do granicy z Ukrainą oraz Białorusią, a jeszcze bliżej (zaledwie 20 km) do Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, gdzie znajduje się kompleks wypoczynkowy z licznymi jeziorami, m.in. Jeziorem Białym, Krasnym czy Łukocze. Z powyższych względów miasto stanowi bardzo atrakcyjne miejsce dla wielu miłośników przyrody, którzy nierzadko zostają tu na stałe, zasilając szeregi nabywców mieszkań w Świdniku.

Szukasz własnego mieszkania? Jeśli potrzebujesz eksperckiego wsparcia, skontaktuj się z nami!

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij