Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Opole

Znaleziono 90 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 200 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Apartamenty Barona

  Apartamenty Barona

  Hreit

  Mieszkanie Opole
  ul. Józefa Barona
  3.2 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2022
  • Metraż: 28-70 m2
  • Mieszkań: 90
  • Pokoje: 1-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Opola:

Nowe mieszkania w Opolu - przybywa zainteresowanych 

Opole to stolica województwa i miasto powiatowe o malowniczym ukształtowaniu terenu, rozciągające się na powierzchni ponad 96 km2. Populacja miasta wynosi blisko 125 tys. mieszkańców, jednak z roku na rok liczba ta się zmienia. Opole do niedawna słynące z popularnego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej znane jest również z przepięknego zoo, filharmonii oraz licznych teatrów. Główny ośrodek gospodarczy, naukowy, kulturalny i administracyjny województwa to miejsce idealne dla osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą czy pragnących zamieszkać w niedużym, pięknie położonym mieście.

Rynek nieruchomości w Opolu

Chociaż Opole nie posiada wielu gruntów pod zabudowę mieszkaniową, to w ekspresowym tempie powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe. Deweloperzy budują na wykupionych od prywatnych właścicieli terenach tworząc ciekawe architektonicznie rozwiązania. W Opolu przeważa rynek kupujących. Duża ilość lokali z rynku wtórnego i pierwotnego sprawia, że klienci mają możliwość szerokiego wyboru oraz negocjacji korzystnych warunków zakupu.

W Opolu, drugim najtańszym mieście wojewódzkim, średnie stawki kupna mieszkania na rynku pierwotnym kształtują się na średnim poziomie. Oznacza to, że nawet wśród miast wojewódzkich można znaleźć lokalizacje, gdzie ceny nowych mieszkań są znacznie niższe od ogólnokrajowej średniej.

Dzielnice Opola - gdzie warto zamieszkać? 

Powierzchnia Opola to ponad 96,55 km2. Teren zamieszkały jest przez blisko 1011 tys. osób. Podział administracyjny był więc niezbędny. Tym sposobem wyodrębniono kilkanaście dzielnic o wdzięcznych nazwach: Bierkowice, Gosławice, Groszowice, Grotowice, Grudzice, Kolonia Gosławicka, Malina, Nowa Wieś Królewska, Półwieś, Szczepanowice, Śródmieście, Wójtowa Wieś, Wróblin, Wyspa Bolko, Wyspa Pasieka, Zakrzów, Zaodrze.

Tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową rozciągają się praktycznie do samych granic miasta tworząc długie osiedla. Tak np. jest z osiedlem Malinka, położonym w dzielnicy Malina. W ostatnich latach to właśnie tutaj powstało wiele inwestycji deweloperskich.

W Oplu występuje kilkanaście dużych charakterystycznych osiedli: Armii Krajowej (ZWM), Atrium Malinka, Bolko, Chabrów, Dambonia, Festival Park, Kolorowe, Książęce, Rodzinne i Rodzinne 2, wspomniana Malinka, Medyk, Metalchem, Przylesie, Słoneczne.

Jakich nowych mieszkań w Oplu szukają nabywcy?

Nabywcy nowych mieszkań w Opolu w ofercie posiadają 2 i 3 – pokojowe lokale, o metrażu liczącym od 39,00 do 115,00 m2. Preferencje mieszkaniowe różnią się w zależności od wieku nabywców i ich potrzeb.

Dla kupujących mieszkania na opolskim rynku nieruchomości istotne jest zlokalizowanie w pobliżu szkół z bliskim dostępem do terenów rekreacyjnych i sportowych. Mieszkańcy Opola w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego, preferują zakup lokalu do generalnego remontu, ze względu na początkowe niższe koszty. Lokalizacja w tym przypadku nie jest już najistotniejszym czynnikiem.

Rozpoczynając poszukiwania nowego mieszkania w Oplu, warto zastanowić się, na czym zależy nam najbardziej, czy jest to lokalizacja, cena a może związany z nią standard? Ustalenie priorytetów pozwoli na zawężenie poszukiwań i skupienie się na konkretnych ofertach mieszkań w Opolu.

Jakie mieszkania w Opolu sprzedają się najlepiej?

Ceny mieszkań w Opolu uzależnione są przede wszystkim od położenia. Tak np. najdroższą dzielnicą miasta jest Kolonia Gosławicka. Zaraz po niej plasują się Grudzice. Jeśli nie dysponujemy nadwyżką gotówki, warto zastanowić się nad innymi obszarami miasta.

Osoby zainteresowane lokalami na sprzedaż przede wszystkim szukają nowych inwestycji z garażem, balkonem, a najlepiej z tarasem bądź ogródkiem. Dodatkowe udogodnienia takie jak winda to kolejny plus przemawiający za zamieszkaniem w inwestycji. Co ciekawe, chociaż apartamenty w Opolu kosztują więcej niż dom, znajdują nabywców w bardzo szybkim tempie.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie opolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Opolu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Opolu

W Opolu dostępnych jest 90 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Opolu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 28 do 70 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (22 mieszkania).
 • 2-pokojowe (35 mieszkań).
 • 3-pokojowe (13 mieszkań).
 • 4-pokojowe (20 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Opolu nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Opolu kosztuje 412 705 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: