Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Opole - 368 ofert w 5 inwestycjach

 • Apartamenty Barona

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Józefa Barona (3.2 km od centrum Opola)
  Apartamenty Barona
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 103
  Powierzchnia: 27 - 68 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Hreit
 • Nova Ozimska

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Ozimska 180 (3.3 km od centrum Opola)
  Nova Ozimska
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 152
  Powierzchnia: 39 - 115 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Rembud I Sp. z o.o. sp. K.
 • Nowe Piastowskie

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Tadeusza Rejtana 20 (2.9 km od centrum Opola)
  Nowe Piastowskie
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 46
  Powierzchnia: 26 - 165 m2
  Liczba pokoi: 1 - 5
  WMG Opole Sp. z o.o. Sp. K.
 • West End Apartments

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Domańskiego (2.3 km od centrum Opola)
  Ceny od: 5 500 brutto/m2
  West End Apartments
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 41
  Powierzchnia: 50 - 75 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  West End Apartments Sp. z o.o. Sp. K.
 • Mikroapartamenty M1

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Wapienna (2.4 km od centrum Opola)
  Mikroapartamenty M1
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 26
  Powierzchnia: 16 - 17 m2
  Liczba pokoi: 1
  MPM Development Sp. z o. o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Bielana

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Tarnopolska (3.1 km od centrum Opola)
  Archiwalna
  Osiedle Bielana

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Rembud I Sp. z o.o. sp. K.
 • Osiedle Piastowskie Etap IV

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Tadeusza Rejtana 20 (3 km od centrum Opola)
  Archiwalna
  Osiedle Piastowskie Etap IV

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  WMG Opole Sp. z o.o. Sp. K.
 • Osiedle Szmaragdowe

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Partyzancka (2.9 km od centrum Opola)
  Archiwalna
  Osiedle Szmaragdowe

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  BIL Sp. z o.o.
 • Zakątek Hallera

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Hallera (2.2 km od centrum Opola)
  Archiwalna
  Zakątek Hallera

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  MPM Development Sp. z o. o.
 • Rubinowe Domy

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Nizinna (1.8 km od centrum Opola)
  Archiwalna
  Rubinowe Domy

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Polskie Domy
 • Osiedle Tęczowe

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Tęczowa (2.6 km od centrum Opola)
  Archiwalna
  Osiedle Tęczowe

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Polskie Domy
 • Osiedle Przylesie

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Przylesie (3 km od centrum Opola)
  Archiwalna
  Osiedle Przylesie

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Blockpol Developer Sp. z o.o.
 • Nowe Chabry

  Nowe mieszkania na sprzedaż Opole, ul. Chabrów (1 km od centrum Opola)
  Archiwalna
  Nowe Chabry

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Arteo Asset Development

Opole stolica województwa i miasto powiatowe o malowniczym ukształtowaniu terenu, rozciągające się na powierzchni ponad 96 km2. Populacja miasta wynosi blisko 125 tys. mieszkańców, jednak z roku na rok liczba ta się zmienia. Opole do niedawna słynące z popularnego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej znane jest również z przepięknego zoo, filharmonii oraz licznych teatrów. Główny ośrodek gospodarczy, naukowy, kulturalny i administracyjny województwa to miejsce idealne dla osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą czy pragnących zamieszkać w niedużym, pięknie położonym mieście.

Rynek nieruchomości w Opolu

Chociaż Opole nie posiada wielu gruntów pod zabudowę mieszkaniową, to w ekspresowym tempie powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe. Deweloperzy budują na wykupionych od prywatnych właścicieli terenach tworząc ciekawe architektonicznie rozwiązania. W Opolu przeważa rynek kupującego. Duża ilość lokali z rynku wtórnego i pierwotnego sprawia, że klienci mają możliwość szerokiego wyboru oraz negocjacji korzystnych warunków zakupu.

W Opolu, drugim najtańszym mieście wojewódzkim, średnie stawki kupna mieszkania na rynku pierwotnym kształtują się na średnim poziomie. Oznacza to, że nawet wśród miast wojewódzkich można znaleźć lokalizacje, gdzie ceny nowych lub używanych mieszkań są znacznie niższe od ogólnokrajowej średniej.

Opole dzielnice – czy mapa Opola będzie nam potrzebna?

Powierzchnia Opola to ponad 96,55 km2. Teren zamieszkały jest przez blisko 1011 tys. osób. Podział administracyjny był więc niezbędny. Tym sposobem wyodrębniono kilkanaście dzielnic o wdzięcznych nazwach: Bierkowice, Gosławice, Groszowice, Grotowice, Grudzice, Kolonia Gosławicka, Malina, Nowa Wieś Królewska, Półwieś, Szczepanowice, Śródmieście, Wójtowa Wieś, Wróblin, Wyspa Bolko, Wyspa Pasieka, Zakrzów, Zaodrze.

Tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową rozciągają się praktycznie do samych granic miasta tworząc długie osiedla. Tak np. jest z osiedlem Malinka, położonym w dzielnicy Malina. W ostatnich latach to właśnie tutaj powstało wiele inwestycji deweloperskich.

W Oplu występuje kilkanaście dużych charakterystycznych osiedli: Armii Krajowej (ZWM), Atrium Malinka, Bolko, Chabrów, Dambonia, Festival Park, Kolorowe, Książęce, Rodzinne i Rodzinne 2, wspomniana Malinka, Medyk, Metalchem, Przylesie, Słoneczne.

Jakich nowych mieszkań w Oplu szukają nabywcy?

Nabywcy nowych mieszkań w Opolu w ofercie posiadają 2 i 3 – pokojowe lokale, o metrażu liczącym od 39,00 do 115,00 m2. Preferencje mieszkaniowe różnią się w zależności od wieku nabywców i ich potrzeb. Dla kupujących mieszkania na opolskim rynku nieruchomości istotne jest zlokalizowanie w pobliżu szkół z bliskim dostępem do terenów rekreacyjnych i sportowych. Mieszkańcy Opola w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego, preferują zakup lokalu do generalnego remontu, ze względu na początkowe niższe koszty. Lokalizacja w tym przypadku nie jest już najistotniejszym czynnikiem.

Opole mieszkania na sprzedaż

Rozpoczynając poszukiwania mieszkania w Oplu, warto zastanowić się, na czym zależy nam najbardziej, czy jest to lokalizacja, cena a może związany z nią standard? Ustalenie priorytetów pozwoli nam na zawężenie poszukiwań i skupienie się na konkretnych ofertach mieszkań w Opolu.

Ile kosztuje mieszkanie?

Ceny mieszkań w Opolu uzależnione są przede wszystkim od położenia. Tak np. najdroższą dzielnicą miasta jest Kolonia Gosławicka. Zaraz po niej plasują się Grudzice. Jeśli nie dysponujemy nadwyżką gotówki, warto zastanowić się nad innymi obszarami miasta.

Jakie mieszkania w Opolu sprzedają się najlepiej?

Osoby zainteresowane lokalami na sprzedaż przede wszystkim szukają inwestycji nowych z garażem, balkonem, a najlepiej z tarasem bądź ogródkiem. Dodatkowe udogodnienia takie jak winda to kolejny plus przemawiający za zamieszkaniem w inwestycji. Co ciekawe, chociaż apartamenty w Opolu kosztują więcej niż dom, znajdują nabywców w bardzo szybkim tempie.

Studia w Opolu

Dla osób, które przeprowadzka i nauka w dużym mieście przeraża, Opole wydaje się doskonałą alternatywą. Kameralna atmosfera, świetne uczelnie i przyjazny klimat miasta, gwarantują niezapomniane chwile i wspomnienia na długie lata.

Czego mogą spodziewać się studenci?

Na terenie Opola funkcjonują cztery uczelnie Wyższe. Zarówno państwowe: Uniwersytet Opolski, Politechnika Opolska, Państwowa Medyczna Szkoła Zawodowa, jak i prywatna Wyższa Szkoła Zarzadzania i Administracji. Przy uczelniach funkcjonuje miasteczko studenckie i akademiki. Opolskich studentów nigdy nie spotka nuda i na każdym kroku czekać będą atrakcje.

Opole mieszkanie dla studenta

Jeśli zależy nam na taniej alternatywie, studenckie akademiki są najlepszym miejscem do zakwaterowania. Jeśli szukamy komfortu i samodzielności, znalezienie mieszkania dla studenta w Opolu nie będzie problemem. Liczba ofert nie jest ogromna. Na studentów czekają bowiem mieszkania w nowych inwestycjach, jak i tańsze pokoje w starszym budownictwie.

Mieszkania dla opolskich studentów gwarantują w pełni wyposażoną w sprzęty przestrzeń. Standard mieszkań zależy od właściciela i jego podejścia. Rynek przeżywa ogromne zapotrzebowanie, więc właściciele mieszkań nie mogą pozwolić sobie na spartańskie warunki.

Zapewne, dla przyszłych inwestorów ważny jest fakt, ile zarobimy? Otóż nie można podać stałej kwoty. Pamiętajmy, że posiadając np. 2- pokojowe mieszkanie możemy wynająć je większej ilości osób. Tym sposobem zysk z wynajmowanego opolskiego mieszkania wzrośnie.

Opole i jego atrakcje

Historyczne miasto z przepiękną, zabytkową starówką, większości kojarzy się wyłącznie z Festiwalem Piosenki w Oplu. Dzisiaj to jednak nie tylko koncerty czy historyczne budynki powinny utkwić w głowach wielu. Władze miasta sukcesywnie inwestują w infrastrukturę miejską i okoliczne atrakcje. Efektem działań jest, chociażby Wyspa Bolko, ostoja ciszy i spokoju, jakże potrzebnego w dzisiejszych czasach. Urokliwe ścieżki i alejki przebiegające przez park doprowadzą spragnionych spacerów bezpośrednio do opolskiego zoo. Stosunkowo nową atrakcją w Opolu jest Kiosk Muzyczny, w którym można posłuchać artystów, odznaczonych w pobliskiej Alei Gwiazd.

Ciekawym miejscem błogiego wypoczynku, jest tak zwany Opolski Akropol, czyli nic innego jak Wzgórze Uniwersyteckie, ulokowane w niewielkiej odległości od Starego Miasta w Opolu. Siedziba opolskiego Uniwersytetu, a także miejsce, w którym znajduje się Kościół na Górce.

Atrakcji w Opolu znajdziemy co niemiara. Decydując się zatem na zakup mieszkania, nie będziemy mogli narzekać na nudę i brak pomysłu na spędzanie czasu wolnego.

Plusy i minusy mieszkania w Opolu

W ostatnich latach w Opolu powstało sporo centrów handlowych. Mieszkańcy nie mogą narzekać na dostęp do różnorodnych usług. Rozrywka, jak na tak stosunkowo nieduże miasto, jest na bardzo wysokim poziomie – restauracje i klimatyczne knajpki, kino, teatry, zoo itp. zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Z minusów jakie wymieniają mieszkańcy, przede wszystkim, na prowadzenie wysuwa się niski poziom inwestycji w infrastrukturę drogową, która powoduje, że godziny szczytu w Opolu bywają męczącą przeprawą, pełną korków i przymusowych postojów.

Podsumowując Opole jest ciekawym miejscem do życia w którym występuje szeroka oferta lokali dostępnych na rynku nieruchomości. Każdy ma możliwość znalezienia oferty dopasowanej do swoich potrzeb. Jeśli masz pytania bądź potrzebujesz pomocy w znalezieniu nowego mieszkania w Opolu zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij