Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Mieszkania KatoVice
  Oferta archiwalna
  W samym sercu Katowickiej Kostuchny, tuż obok słynnej już inwestycji „Miasto w Mieście” Osiedla Bażantów powstanie Inwestycja „Mieszkania KatoVice”. Kompleks 13 domów w zabudowie bliźniaczej oraz trojaczej kierowany jest do wszystkich poszukujących mieszkania w miejscu, z którego blisko jest wszędzie z wyjątkiem zgiełku miasta.Inwestycja powstaje w spokojnym oraz cichym miejscu zapewniając jednakże sprawną komunikację i komfort życia codziennego. Doskonała komunikacja miejska, bliskość szkół, centrów handlowych, punktów usługowych i użyteczności publicznej, a także świetne warunki do uprawiania sportu i rekreacji sprawiają, że „Mieszkania KatoVice” są doskonałym miejscem do życia zarówno dla osób młodych jak i ustatkowanych rodzin z dziećmi.Mieszkania zaprojektowane zostały tak by spełnić wymagania zarówno dla singli jak i rodzin 2, 3 a nawet 4 osobowych.Ekologiczne i nowoczesne rozwiązaniaWszystkie mieszkania na inwestycji w standardzie wyposażone zostaną w nowoczesne pompy ciepła. Za ich pomocą przyszli mieszkańcy będą wstanie zoptymalizować koszty życia nawet o kilkanaście procent rocznie. Pompy ciepła służyć będą do zasilania mieszkań w ciepłą wodę użytkową a także do ogrzewania. Zainstalowany system ogrzewania podłogowego w połączeniu z możliwością rozbudowy o tak zwane strefy to rozwiązanie niezwykle komfortowe i łatwe w obsłudze.Ponadto budynki zostaną wykonane w wyższym standardzie termoizolacji - elewacja budynków wykonana zostanie ze styropianu o podwyższonej grubości (20cm), a dachy ocieplone zostaną z dwóch warstw wełny mineralnej o łącznej grubości aż 30cm. Wszystkie okna zostaną także wyposażone w energooszczędny 3-szybowy pakiet szybowy.Wszystkie powyższe rozwiązania łącznie pozwalają uczynić dom bardzo oszczędnym w użytkowaniu, co przekłada się na koszty utrzymania każdego roku.Przyszłych mieszkańców na co dzień otaczać będą spokojne, zielone tereny z jednoczesnym łatwym i szybkim dostępem do wszelakiego rodzaju usług, handlu i rozrywki.Osiedle stanowić będzie zamknięta strefę z dostępem wyłącznie dla mieszkańców i ich gości.Nowoczesny styl elewacji oraz minimalistyczny design dachów i dodatków sprawią, że Inwestycja cieszyć będzie nie tylko ze względu na komfort życia ale również ze względu estetykę otoczenia i budynków.Zlokalizowane indywidualnie dla każdego mieszkania pozwolą na dbałość o czystość przy jednoczesnym komforcie życia.Każdy z mieszkańców otrzyma miejsce postojowe do wyłącznego korzystania.Dużych rozmiarów oraz ogrodzone, pozwolą mieszkańcom cieszyć się z otaczającej natury bez wychodzenia z własnej przestrzeni do życia.

  Mieszkania KatoVice

  od 5 501 zł/m2
  ul. Karola Stabika , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(8.6 km od centrum)
  Blockhaus Sp. z o.o.
 • Grota Etap I
  Oferta archiwalna
  Osiedle przy ul.Gen.Grota - Roweckiego to zespół 25 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, budowanych w dwóch etapach.Osiedle znajduje się w wyjątkowo spokojnej i zielonej dzielnicy Katowic - Zarzeczu.Liczne drogi dojazdowe zapewniają mieszkańcom doskonałe połączenie zarówno z Katowicami jak i centrum miasta Mikołowa oraz z okolicznymi miastami.Osiedle umiejscowione jest na wzgórzu, ze spadkiem w stronę południową. Od wschodu i zachodu graniczy z terenami zabudowy jednorodzinnej.Osiedle zaprojektowano z myślą o osobach, które od swojego wymarzonego domu oczekują nie tylko funkcjonalności, ale także wygody i przestrzeni.Kolorystyka osiedla nawiązuje do sąsiedniej zabudowy i przeważają kolory ciepłe.Wszystkie obiekty wchodzące w skład inwestycji są spójne architektonicznie i zostaną wykonane z dbałością o każdy detal, z najwyższej jakości materiałów.Budynki są niepodpiwniczone, piętrowe. W każdym z budynków jest garaż.Powierzchnie domów to 94 m2 oraz 100 m2 (z możliwością powiększenia powierzchni o kilkanaście m2 – kolejne pomieszczenie).Na parterze przewidziano pokój dzienny, kuchnię, wiatrołap, korytarz, WC i garaż, natomiast na piętrze trzy pokoje i dwie łazienki. Zaprojektowana na dachu duża lukarna umożliwia adaptację poddasza na kolejny pokój o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych.Budynki wybudowane będą metodą tradycyjną z pustaków komórkowych z zachowaniem wszelkich wymaganych norm akustycznych, ocieplone termoizolacyjnym styropianem, strop w systemie terriva, schody betonowe, prefabrykowane.Dach dwuspadowy, pokryty dachówką Braas w kolorze brązowym.Balustrady balkonów wykonane ze stali nierdzewnej, malowanej proszkowo.Budynki otynkowane będą jasym tynkiem z elementami płytki klinkierowej.Wysokiej jakości stolarka okienna wykonana z PVC w kolorze brązowym, trzyszybowa, brama garażowa i drzwi wejściowe – ocieplane.Każdy z budynków wyposażony będzie w indywidualny system ogrzewania gazowego.Ponadto w standardzie wykończenia wnętrza budynków będą rozprowadzone wszystkie instalacje (elektryczna, gazowa, wodno – kanalizacyjna), grzejniki, otynkowane ściany oraz wykonana wylewka na podłogach. Na parterze budynku przewidziano ogrzewanie podłogowe.Teren osiedla będzie ogrodzony, co zapewni dodatkowe bezpieczeństwo jego mieszkańcom.Droga wewnątrzosiedlowa, chodniki, podejścia oraz podjazdy wykonane będą z kostki brukowej .ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI INWESTYCJAMI

  Grota Etap I

  od 3 790 zł/m2
  ul Grota-Roweckiego , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(10.9 km od centrum)
  Avill
 • Sielawy
  Oferta archiwalna
  Osiedle domów jednorodzinnych położone jest w cichej i spokojnej dzielnicy Katowic - Zarzeczu, przy ul. Sielawy. Inwestycja składa się z 47 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. W ofercie znajdują się funkcjonalnie zaprojektowane domy o pow. 89 m2 oraz o pow. 112 m2 z garażami. Do każdego domu przynależy ogródek, a przy niewielkim nakładzie finansowym powierzchnia użytkowa może zostać powiększona poprzez adaptację poddasza.

  Sielawy

  ul. Sielawy/Makuli , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(10.1 km od centrum)
  Dombud S.A.
 • Apartamenty Bielika
  Oferta archiwalna
  Osiedle przy ul.Bielika (Sowia) to zespół 12 apartamentów w zabudowie szeregowej.Osiedle znajduje się w dzielnicy Katowic - Piotrowicach.Liczne drogi dojazdowe zapewniają mieszkańcom doskonałe połączenie zarówno z Katowicami jak i z okolicznymi miastami.Osiedle umiejscowione jest na wzgórzu, ze spadkiem w stronę północną i graniczy z terenami zabudowy mieszkaniowejOsiedle wyróżnia nowoczesna architektura.Kolorystyka osiedla nawiązuje do sąsiedniej zabudowy. Przeważają kolory biały i szary a całość ocieplają drewniane elementy oraz piaskowy kolor cegły klinkierowejWszystkie obiekty wchodzące w skład inwestycji są spójne architektonicznie i zostaną wykonane z dbałością o każdy detal, z najwyższej jakości materiałów.Budynki są niepodpiwniczone, piętrowe a przed każdym budynkiem przewidziani dwa miejsca parkingowe.Powierzchnie apartamentów to 97 m2, 105 m2 i 94 m2.Na parterze zaprojektowano pokój dzienny, kuchnię, wiatrołap, korytarz, łazienką, natomiast na piętrze apartamentów o 97 i 94 m 2 trzy pokoje, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze a na piętrze budynku 105 m2 cztery pokoje, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze.Budynki wybudowane będą metodą tradycyjną z pustaków komórkowych z zachowaniem wszelkich wymaganych norm akustycznych, ocieplone termoizolacyjnym styropianem, strop w systemie terriva, schody betonowe, prefabrykowane.Dach płaski, spad 3 %.Balustrady balkonów wykonane ze stali nierdzewnej, malowanej proszkowo.Budynki otynkowane będą białym i szarym tynkiem z elementami płytki klinkierowej i elementami drewnianymi.Wysokiej jakości stolarka okienna wykonana z PVC, trzyszybowa, drzwi wejściowe – ocieplane.Każdy z budynków wyposażony będzie w indywidualny system ogrzewania gazowego.Ponadto w standardzie wykończenia wnętrza budynków będą rozprowadzone wszystkie instalacje (elektryczna, gazowa, wodno – kanalizacyjna), grzejniki, otynkowane ściany oraz wykonana wylewka na podłogach. Na parterze budynku przewidziano ogrzewanie podłogowe.Teren osiedla będzie ogrodzony, co zapewni dodatkowe bezpieczeństwo jego mieszkańcom.Droga wewnątrzosiedlowa, chodniki, podejścia oraz podjazdy wykonane będą z kostki brukowej .

  Apartamenty Bielika

  od 4 457 zł/m2
  ul. Bielika , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(8.5 km od centrum)
  Avill
 • Jasna Residence
  Oferta archiwalna
  Jasna Residence to kompleks 2 szeregów po 6 i 7 domów jednorodzinnych.Osiedle znajduje się w wyjątkowo spokojnej dzielnicy Mikołowa - Reta, przy ulicy Jasnej.Liczne drogi dojazdowe zapewniają mieszkańcom doskonałe połączenie zarówno z Katowicami jaki centrum miasta Mikołowa oraz z okolicznymi miastami.Osiedle umiejscowione jest na wzgórzu, ze spadkiem w stronę wschodnią. Od północy, południa orazwschodu graniczy z terenami zabudowy jednorodzinnej.Kompleks Jasna Residence zaprojektowano z myślą o osobach, które od swojego wymarzonego domuoczekują nie tylko funkcjonalności, ale także wygody i przestrzeni.Kolorystyka osiedla to biel, grafit i szarość .Wszystkie obiekty wchodzące w skład inwestycji są spójne architektonicznie i zostały wykonane z dbałościąo każdy detal, z najwyższej jakości materiałów.Budynki są niepodpiwniczone, piętrowe. W każdym z budynków jest poddasze gospodarcze, garaż, który jednak może zostaćzaadaptowany na pokój, gabinet bądź inne pomieszczenie.Powierzchnia użytkowa każdego z domów to 126 m2. Na parterze przewidziano pokój dzienny, kuchnię,wiatrołap, korytarz, łazienkę i garaż, natomiast na piętrze cztery pokoje, łazienkę oraz pomieszczeniegospodarcze. Powierzchnia użytkowa piętra to 63 m2.Jasna Residence to budynki wybudowane metodą tradycyjną z pustaków ceramicznych grubości 25 cm zzachowaniem wszelkie wymaganych norm akustycznych, ocieplone termoizolacyjnym styropianem grubości17 cm.Stropy budynków wykonane zostały z monolitycznych płyt betonowych typu filigran. Schody są betonowe,prefabrykowane.Dach dwuspadowy, ocieplony wełną mineralną, pokryty jest dachówką Braas typu celtyckego wykonanąw technologii Lumino w kolorze antracyt.Balustrady balkonów wykonane ze stali nierdzewnej, malowanej proszkowo w kolorze grafitowym.Budynki otynkowane są jasno – szarym tynkiem, a cokół oraz wstawki pod oknami obłożone płytkamiklinkierowymi w kolorze antracytowym.Wysokiej jakości stolarka okienna na profilu Brugmann, wykonana z PVC w kolorze antracyt, trzyszybowa.Pięciokomorowy system zapewnia ochronę cieplną na najwyższym poziomie. Przenikalność U(w/m2K):1,0.W budynkach zamontowano ocieplane bramy garażowe firmy Wiśniowski o gładkim panelu i strukturzeSilkline w kolorze antracytowym.Stolarka drzwiowa również w kolorze antracyt firmy Delta o grubości skrzydła 56 mm. Dla pełnegobezpieczeństwa zastosowano dwa zamki trzy ryglowe , trzy zawiasy oraz trzy bolce antywyważeniowe.Każdy z budynków wyposażony jest w indywidualny system ogrzewania gazowego.Ponadto w standardzie wykończenia wnętrza budynków są rozprowadzone wszystkie instalacje (elektryczna,gazowa, wodno – kanalizacyjna), grzejniki, otynkowane ściany oraz wykonana wylewka na podłogach.Teren osiedla jest ogrodzony, co zapewni dodatkowe bezpieczeństwo jego mieszkańcom.Ogrodzenie z automatyczną, otwieraną za pomocą pilota bramę wjazdowa oraz furtką .Droga wewnątrzosiedlowa, chodniki, podejścia oraz podjazdy wykonane z kostki brukowej w kolorze szarym,wpisują się w pełni w kolorystykę i elegancki wygląd osiedla.Jasna Residence powstała z myślą o najbardziej wymagających klientach, dla których estetyka zewnętrznajest równie ważna, co wykończenie wewnątrz.ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI INWESTYCJAMI

  Jasna Residence

  ul. Jasna , Mikołów(0.7 km od centrum)
  Avill
 • Osiedle Sandacz
  Oferta archiwalna
  Do sprzedaży posiadamy komfortowy, jednorodzinny, dwukondygnacyjny dom o powierzchni 157 m2. Parter budynku tworzą: kuchnia z aneksem jadalnym oraz salon z kominkiem. Na piętrze znajdują się trzy przestronne sypialnie (dwie z własną garderobą) łazienka oraz otwarty gabinet, który doskonale nada się na rodzinne biuro i pomieści wszystkie potrzebne dokumenty oraz sprzęty.Dom został posadowiony na działce o powierzchni 609 m2.Budynek jednorodzinny z garażem, dwukondygnacyjny wybudowany w technologii tradycyjnej.- ściany z pustaków ceramicznych Porotherm- stropy żelbetowe- konstrukcja dachu drewniana, pokryta brązową dachówką ceramiczną- stolarka okienna drewniana- drzwi wejściowe drewniane- elewacja ocieplana styropianem, pokryta tynkiem akrylowym z elementami klinkieru i okładziny drewnianej- ściany i sufit wykończony tynkiem gipsowym- podłoga wylewka betonowa przygotowana do położenia podłogi- brama garażowa segmentowa, sterowana pilotem- wykonane instalacje wodno-kanalizacyjne, c.o., elektryczne, telefoniczna, alarmowa, TV - bez białego montażu- przyłącza wodociągowe, gazowe ze zbiornikiem podziemnym

  Osiedle Sandacz

  od 4 147 zł/m2
  ul. Sandacza 34 , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(9.6 km od centrum)
  P.B.O. Trojan Sp. z o.o.
 • Przy Źródełku
  Oferta archiwalna
  Drugi etap inwestycji Osiedle “Przy Źródełku” obejmuje budowę 6 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej zlokalizowanych bezpośrednio przy ulicy Smugowej 37.Powierzchnie użytkowe domów wynoszą od 146,11-150,9 m2 wraz z garażem. Segmenty AB; CD i EF stanowią swoje lustrzane odbicie, z czego segment A i F są segmentami skrajnymi.W każdym domu na parterze zaprojektowano wiatrołap, kuchnię otwartą na jadalnię, przestronny pokój dzienny z przeszkleniem od strony ogrodu i wyjściem na taras,  wc oraz garaż. Dodatkowo w pokoju dziennym zaprojektowano instalacje do podłączenia kominka, a w garażu pomocny schowek. W segmentach skrajnych “15A” i “20F” zaprojektowano wykusze w jadalni z dużymi oknami balkonowymi fix, dzięki czemu mieszkanie zyskuje przestrzeń i unikalny charakter.Na piętrze zaprojektowno trzy sypialnie oraz łazienkę z możliwością wydzielenia osobnej garderoby. Domy posiadają poddasza nieużytkowe, które można wykorzystać jako dodatkowy schowek. Domy są niepodpiwniczone.Na każdej działce zaprojektowano podjazd z kostki brukowej, chodnik i ogród. Działki mają powierzchnie od 175 – 300 m2.Malownicze okolice stanowią o wyjątkowości tego miejsca i zachęcają do relaksu, długich spacerów z rodziną, jak również bardziej aktywnego odpoczynku.Lokalizacja:Inwestycja zlokalizowana jest w południowej części Katowic w zielonej dzielnicy Kostuchna przy ulicy Smugowej 37.Nieruchomość położona jest w dzielnicy willowej w otoczeniu domków jednorodzinnych i dużej ilości zieleni. W okolicy brak wysokiej zabudowy wielorodzinnej oraz zakładów przemysłowych. W pobliżu znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum, przedszkole oraz placówki handlowe i usługowe.Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Katowic (ok. 15 min.) oraz Tychami, Mikołowem oraz Mysłowicami. Łatwy jest też dostęp do autostrady A4, DTŚ i innych kierunków (Warszawa, Bielsko Biała, Cieszyn itp.)Główne atuty osiedla to:położenie z dala od zgiełku miasta,bliskość lasów i terenów rekreacyjnych, kameralność, cisza i spokójdoskonała komunikacja z miastami w aglomeracji śląskiej.To znakomite miejsce dla osób lubiących piesze wyprawy i wycieczki rowerowe.

  Przy Źródełku

  ul. Smugowa 37 , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(0.1 km od centrum)
  Hadex development Sp z o.o
 • Osiedle Kameralne nr 3
  Oferta archiwalna
  Osiedle 12 domów w zabudowie bliźniaczej oraz 4 domów jednorodzinnych wolnostojących, zlokalizowane w południowej części Katowic w dzielnicy Kostuchna przy ulicy Boya – Żeleńskiego. Dogodna lokalizacja inwestycji zapewnia ciszę i spokój, a jednocześnie doskonałą komunikację do centrum Katowic, Mikołowa oraz Tychów. Inwestycja jest oddawana do użytkowania w tzw. standardzie deweloperskim, który pozwala na indywidualną aranżację wnętrz wedle uznania przyszłego właściciela.Budynki w zabudowie bliźniaczej – powierzchnia 138,69m2 (parter: pokój dzienny, kuchnia, łazienka z WC, spiżarnia; poddasze: 4 pokoje, łazienka z WC), garaż oraz działka o powierzchni od 300 do 440 m2. Cena od 490 000,00 zł.Bezpieczna transakcja: zwracamy wpłacony zadatek w przypadku, gdy Bank nie udzieli Ci kredytu.Jakość wykonania:standard wykończenia deweloperskiLOKALIZACJA:Dojazd:do centrum Katowic – 15 min (9 km)do autostrady A4 - 10 min (9 km)KomunikacjaMiejskanr 688, 698, 695, 905N,Rekreacja i wypoczynek• Centrum Sportowe „Bażantowo” – 2,7km• Las - 300m• Plac zabaw przy ul. Wantuły – 1,0kmEdukacja• Miejskie Przedszkole nr 42 – 200 m• Miejskie Przedszkole nr 41 – 800 m• Szkoła Podstawowa nr 29 – 1,0km• Gimnazjum nr 18 – 300 mCentra Handlowe- CH Bażantowo – 2,2 km- Biedronka – 1,9 km- Lidl – 1,2 km

  Osiedle Kameralne nr 3

  ul. Boya - Żeleńskiego , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(8.9 km od centrum)
  Dombud S.A.
 • Osiedle domów przy ul. Porzeczkowej
  Oferta archiwalna
  Inwestycja obejmuje realizację dwóch domów w zabudowie bliźniaczej, o pow. 114,57 m2 każdy. Dogodna lokalizacja przy ul. Porzeczkowej, w południowej dzielnicy Katowic - Kostuchnie, zapewnia ciszę i spokój, a jednocześnie doskonałą komunikację do centrum Katowic, Mikołowa oraz Tychów.Bezpieczna transakcja: zwracamy wpłacony zadatek w przypadku, gdy Bank nie udzieli Ci kredytu.lokalizacjaDojazd:- do centrum Katowic – 15 min (9 km)-dojazddo autostrady A4 - 10 min (9 km)Komunikacja Miejska:-nr 688, 698, 695, 905N,Rekreacja i wypoczynek:• Centrum Sportowe „Bażantowo” – 2,7km• Las - 300m• Plac zabaw przy ul. Wantuły – 8,0mEdukacja• Miejskie Przedszkole nr 42 – 200 m• Miejskie Przedszkole nr 41 – 800 m• Szkoła podstawowa nr 29 – 1,0km• Gimnazjum nr 18 – 300 mCentra Handlowe- CH Bażantowo – 2,2 km- Biedronka – 1,9 km- Lidl – 1,2 km

  Osiedle domów przy ul. Porzeczkowej

  ul. Porzeczkowa , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(8.9 km od centrum)
  Dombud S.A.
 • Osiedle domów jednorodzinnych ul. Niska
  Oferta archiwalna
  Kameralne osiedle 14 domów jednorodzinnych o powierzchni 117m2 każdy. Domy posiadają garaże. Lokalizacja jest cicha i spokojna zapewniająca po pracy wypoczynek mieszkańcom osiedla. Uniwersalny metraż domów, umiarkowane ceny powodują, iż oferta skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Ceny domów zaczynają się od 448 tys. zł (3807 zł/m2). Oferujemy miłą profesjonalną obsługę, pomoc w uzyskaniu kredytu.Bezpieczna transakcja- zwracamy wpłacony zadatek w przypadku gdy bank nie udzieli Ci kredytu.LokalizacjaDojazd:- dojazd do: Centrum – 6,5km- dojazd do Autostrady A4- 7kmKomunikacja miejska- linia nr 11 ( Czeladź-Katowice Centrum, Brynów, Ochojec, Piotrowice) – 400m- dworzec PKP Katowice Podlesie- 2,8 kmRekreacja i wypoczynek- Centrum sportowe -1,8 km- Kąpielisko Rolna - 5,4 kmEdukacja- Przedszkole Miejskie nr 43 – 1,5km- Szkoła podstawowa nr 32 - 1,5 km- Technikum nr 18- 1,1 km- Gimnazjum nr 20 – 1,2 km- Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa – 1,6 km- AWF – 6,5 kmCentra Handlowe- Piotr i Paweł -1,4 km- Lidl– 2,2 km

  Osiedle domów jednorodzinnych ul. Niska

  ul. Niska , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(7.9 km od centrum)
  Dombud S.A.
 • Miłe Zacisze domy
  Oferta archiwalna
  Inwestycja budowy zespołu mieszkaniowego Miłe zacisze jest jednym z nielicznych tak atrakcyjnych, projektów deweloperskich, jakie realizowane są obecnie na terenie Katowic. W ramach projektu przewiduje się wybudowanie 51 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej oraz 38 segmentów mieszkalnych wielorodzinnych (łącznie 342 mieszkania), wraz z siecią infrastruktury technicznej.Najmocniejszą stroną projektu jest dogodna lokalizacja (bliska centrum Katowic, dzielnica Piotrowice) oraz wyjątkowość realizacji ze względu na zamierzony, wysoki standard jakościowy, efektowność wizualna tego obiektu w połączeniu z delikatnym charakterem zabudowy.

  Miłe Zacisze domy

  ul. Tunelowa 18 , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(9.1 km od centrum)
  Inwest PA Sp. z o.o.
 • Miłe Zacisze
  Oferta archiwalna
  Inwestycja budowy zespołu mieszkaniowego Miłe zacisze jest jednym z nielicznych tak atrakcyjnych, projektów deweloperskich, jakie realizowane są obecnie na terenie Katowic. W ramach projektu przewiduje się wybudowanie 51 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej oraz 38 segmentów mieszkalnych wielorodzinnych (łącznie 342 mieszkania), wraz z siecią infrastruktury technicznej.Najmocniejszą stroną projektu jest dogodna lokalizacja (bliska centrum Katowic, dzielnica Piotrowice) oraz wyjątkowość realizacji ze względu na zamierzony, wysoki standard jakościowy, efektowność wizualna tego obiektu w połączeniu z delikatnym charakterem zabudowy.

  Miłe Zacisze

  ul. Tunelowa 18 , Zespół Dzielnic Południowych, Katowice(8.8 km od centrum)
  Inwest PA Sp. z o.o.
 • Inwestycja przy ul. Korczaka (II etap)
  Oferta archiwalna
  II ETAP budowy osiedla przy ul. Korczaka składa się z 8 czterokondygnacyjnych budynków po 12 mieszkań każdy (mieszkania o pow 40 do 62m2), z dwóch budynków po 8 mieszkań (mieszkania o pow. 42 do 77m2) oraz 1 budynku z mieszkaniami o mniejszych powierzchniach (37 do 47 m2). Osiedle zlokalizowane jest w północno-wschodniej części Katowic. Dojazd do centrum ( samochodem ok. 10 min) jak też wyjazd w kierunku Warszawa, Kraków jest bardzo dobry. W bezpośrednim otoczeniu są niezabudowane tereny zielone dające możliwość wypoczynku poprzez długie spacery czy też wycieczki rowerowe. Niedaleko jest również do sieci centrów handlowych. Mieszkania oddawane są w stanie deweloperskim a na życzenie pod klucz. Oferujemy miłą profesjonalną obsługę , pomoc w uzyskaniu kredytu.Bezpieczna transakcja- zwracamy wpłacony zadatek w przypadku gdy bank nie udzieli Ci kredytu.Lokalizacja:Dojazd- dojazd do centrum Katowic i Sosnowca poprzez Aleję Roździeńskiego- dojazd do autostrady A4 – 7 km.Komunikacja miejska- nr 70 Trasa ( Dąbrówka – Bogucice – Koszutka – Centrum – Witosa).Rekreacja i wypoczynek- inwestycja zlokalizowana wokół zielonych terenów i tras rowerowych, w odległości od 1 do 3 km znajdują się stawy Borki, Morawy i Hubertus- Park Kresowy wraz z Egzotarium – 3.4 km.Edukacja- Szkoła podstawowa nr 45 - 1km- Gimnazjum nr 13 – 2 km- Gimnazjum nr 11 – 2,2 km- Zespół Szkół Handlowych – 2 km- Uniwersytet Ślaski – 5,7 km- Uniwersytet Ekonomiczny – 5,5 km.Centra handlowe- Centrum Sosnowiec – 2,6 km- Ikea- 4 km- Carrefour - 4km- Castorama – 4 km.

  Inwestycja przy ul. Korczaka (II etap)

  ul. Korczaka , Zespół Dzielnic Wschodnich, Katowice(4.6 km od centrum)
  Dombud S.A.

Katowice, stolica województwa śląskiego, bardzo zmieniły się od czasów PRL-u. Wiele osób do dziś myśli, że to typowo górnicze miasto, w którym oddycha się węglem. Na szczęście większość stereotypów nie potwierdza się, co można zauważyć zaraz po przyjeździe. Nowoczesna architektura miesza się tu z PRL-owską oraz zabytkową. Do najbardziej znanych obiektów należą oczywiście Spodek - miejsce koncertów i imprez, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, niedawno wybudowane Muzeum Śląskie czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Katowice znacznie zmieniają swój charakter i z miasta górniczo-przemysłowego stają się handlowo-usługowym. Coraz więcej pojawia się firm działających na zasadach outsourcingowych. Dzięki temu miasto przyciąga wiele osób z całej Polski, co zwiększa popyt na zakup mieszkań i domów. Katowice rozbudowują się zarówno w centrum, jak i na obrzeżach, co widać po ilości nieruchomości budowanych rok w rok. Jeśli do tego dołożyć większy nacisk władz miasta i mieszkańców na niwelowanie skutków ubocznych górnictwa, okazuje się, że ta miejscowość idealnie nadaje się do życia.

W jakich dzielnicach powstają domy w Katowicach?

Dzięki korzystnym cenom oraz zwiększającemu się popytowi na nieruchomości mieszkalne, stolica Śląska jest najbardziej rozbudowywanym obszarem województwa. W 2016 roku powstało 1 675 mieszkań i domów w Katowicach, ze znaczną przewagą tych pierwszych. Ponadto większość z nich od razu została przeznaczona na wynajem lub na sprzedaż. Pojedyncze bloki i osiedla powstają zazwyczaj bliżej centrum i często na terenach, na których już jest obecna taka zabudowa. Jako przykłady można podać znane osiedla: Tysiąclecia i Walentego Roździeńskiego, które słynie z wieżowców w kształcie gwiazd. Natomiast domy w Katowicach buduje się na obrzeżach, np. w Zespole Dzielnic Południowych. Tamtejsze tereny charakteryzują się dużą ilością zieleni oraz niską zabudową. Dzięki temu nie ma obawy, że tuż przed osiedlem domków powstanie duże skupisko wieżowców. Ponadto obszary te sprzyjają zachowaniu zalet posiadania własnego domu. Katowice w tym rejonie są mniej zabudowane, spokojne i ciche, zazwyczaj nie przebiegają tu też trasy tranzytowe i nie ma wielkich skupisk firm przemysłowych.

Domy na sprzedaż w Katowicach - jaka jest ich cena?

Nieruchomości w stolicy Śląska są stosunkowo drogie w porównaniu do okolicznych miejscowości. Ma tu oczywiście znaczenie statusu miasta wojewódzkiego, ale również dobrze prowadzonej polityki wizerunkowej i tej skierowanej do przedsiębiorców. Stąd cena mieszkań to średni koszt ok. 5 300 zł/mkw. i ok. 350 000 zł/całość. Domy w Katowicach kosztują średnio ok. 4 000 zł/mkw. oraz 1 300 000 zł/całość. Ceny wynikają oczywiście z metrażu, który w przypadku budynków jednorodzinnych jest znacznie większy. Wlicza się tu także koszt działki, konieczności dobudowania podjazdów i dróg, udogodnień typu osobne garaże. Ponadto warto zwrócić uwagę również na inne różnice między osiedlem bloków a domów w Katowicach. W pierwszym przypadku ma się do czynienia z dużą ilością osób na danym osiedlu, w drugim hasłem przewodnim jest kameralność. Inna jest jakość życia, inne również możliwości, np. osoby mieszkające w domach mogą pozwolić sobie na osobny garaż czy nawet dobudowę kolejnego, w blokach miejsca parkingowe znajdują się w podziemiach i są od siebie oddzielone tylko namalowanymi pasami. Różnice te wpływają na komfort mieszkania, co przekłada się również na cenę.

Jakie zalety mają domy w Katowicach?

Wybór między budynkiem jednorodzinnym a mieszkaniem jest często dość trudny. Często ten pierwszy można mieć w cenie tego drugiego pod warunkiem, że wybudujemy go na obrzeżach. Czy zatem lepiej zdecydować się na dom w Katowicach? Co za tym przemawia? Niewątpliwie zaletą jest tu większy metraż: zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na dodatkowe rzeczy, nie trzeba też martwić się o pokoje dla dzieci czy gości. Więcej miejsca w kuchni czy łazience wpływa na komfort przebywania tam. Ponadto nie ma się zbyt wielu sąsiadów, nawet w przypadku domów szeregowych. Katowice są znane z ogromnych osiedli bloków, skupiających na niewielkiej powierzchni dużą liczbę osób. W przeciwieństwie do nich, osiedla budynków jednorodzinnych są kameralne, co wpływa na zawiązywanie znajomości sąsiedzkich czy bezpieczeństwo. Prywatność zapewniają wysokie płoty i ogrodzenia między budynkami. Ponadto posiadanie własnego ogrodu również znacząco wpływa na podwyższenie jakości życia. Domy w Katowicach ulokowane są zazwyczaj w otoczeniu zieleni, nie są to zatem betonowe pustynie, jak w okolicach centrum.

Komunikacja

Ze względu na to, że wiele domów w Katowicach powstaje na obrzeżach, przed podjęciem decyzji o zakupie warto zorientować się w możliwościach komunikacyjnych. Dzięki licznym drogom krajowym i wojewódzkim oraz Drogowej Trasie Średnicowej dojazd do pracy nie powinien stanowić problemu. Niemniej wciąż istnieje kilka obszarów, z których trudno dostać się na większą i lepszą jakościowo drogę. Dlatego przed zakupem domu korzystnie jest sprawdzić dojazd, najlepiej w godzinach szczytu. W Katowicach wiele dróg, zwłaszcza o statusie krajowym, jest w bardzo dobrym stanie, problem może jednak stanowić jakość dróg lokalnych na obrzeżach. Można sprawdzić również plany zagospodarowania danego terenu, które znajdują się w urzędzie gminy. Pokażą one, czy droga, przy której znajduje się osiedle domów w Katowicach, będzie w niedalekiej przyszłości remontowana. Warto zorientować się również w jakości komunikacji publicznej. W stolicy Śląska stoi ona na dość wysokim poziomie. Obejmuje międzymiastowe tramwaje, autobusy i Koleje Śląskie. Na niektórych obszarach jeżdżą też autobusy szkolne. W Katowicach funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy.

Rynek pracy i gospodarka

Stopa bezrobocia w Katowicach stopniowo, ale szybko, spada z roku na rok. W 2015 roku wynosiła ona 3,8%, w 2016 już tylko 2,8%. Wpływ na to mają przede wszystkim dobre warunki prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dzięki nim do Katowic ściąga wiele firm polskich i zagranicznych. Znajdują się tu siedziby przedsiębiorstw usługowych, przemysłowych, finansowych i handlowych. Do najbardziej znanych należą: IBM, Unilever, PwC, Deloitte, Bombardier, Rockwell Automation, Oracle. Bardzo rozwija się tu zwłaszcza sektor związany z IT, produkcją części motoryzacyjnych i montowniami. Na terenie miasta działają Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Górnośląski Park Przemysłowy, Euro-Centrum Park Przemysłowy oraz Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny. Wspierają one rozwój biznesu oraz łączą z nim sektor nauki, co znacznie przyspiesza wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań na rynek. Warto również pamiętać o tym, że przemysł ciężki w postaci kopalni nadal odgrywa ważną rolę w gospodarce miasta. Co prawda jest on coraz mniejszy, niemniej stanowi integralną część całego Śląska.

Czy warto zamieszkać w Katowicach?

Miasto bardzo prężnie się rozwija, zwłaszcza w sektorze usług. Oznacza to również atrakcyjne warunki pracy, zwłaszcza dla specjalistów. Zmniejsza się udział przemysłu ciężkiego na rzecz usług w gospodarce miasta. Ponadto obszar ten skutecznie walczy ze smogiem i zanieczyszczeniami związanymi z nieprawidłowym ogrzewaniem domów i kopalniami. W Katowicach powstaje wiele ciekawych nowoczesnych miejsc rozrywki i kultury. Należą do nich wspomniane wcześniej: Spodek, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia,wybudowane Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Działa wiele teatrów, w tym słynny Teatr im. Juliusza Słowackiego oraz Galeria Wilsona - teatr w szybie po kopalni. Odbywa się tu kilka międzynarodowych imprez, z których najbardziej znane są finały Intel Extreme Masters, Off Festival, Metalmania, Rawa Blues Festiwal, Ars Independent Festival. Katowice znane są z licznych pubów i klubów w centrum, zwłaszcza na ul. Mariackiej. Głównym deptakiem centrum jest ul. 3 maja, przy której ulokowany jest kolejowy dworzec centralny, liczne galerie, sklepy, kawiarnie i lokale usługowe. Szeroka oferta kulturalna, sportowa i wydarzeń społecznych przyciąga do Katowic również osoby z całego świata.

Informacje o Katowicach

W Katowicach dostępne są 2 353 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 27 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Katowicach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 228 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (287 mieszkań).
 • 2-pokojowe (906 mieszkań).
 • 3-pokojowe (716 mieszkań).
 • 4-pokojowe (426 mieszkań).
 • 5-pokojowe (16 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Katowicach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Katowicach kosztuje 197 895 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny. Aktualnie obowiązuje 5 ofert promocyjnych.

Pobliskie Lokalizacje

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: