Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Wiadomości na temat Tarnowa:

Tarnów to jedno z najbardziej rozwiniętych i innowacyjnych miast w Polsce. Dzięki umiejętnemu zarządzaniu powstał tu silny ośrodek biznesowo-przemysłowy, jak również kulturalny i turystyczny. Miasto leży w województwie małopolskim, między Krakowem a Rzeszowem. Jego największym atutem nie jest jednak położenie, ale właśnie polityka pro biznesowa i pro kulturalna. To tu znajduje się siedziba Grupy Azoty - największego w Polsce przedsiębiorstwa chemicznego, a także wiele innych przedsiębiorstw związanych z przemysłem. Tarnów jest uznawany za jedno z najlepszych miejsc do prowadzenia biznesu, nic więc dziwnego, że pojawia się ich tu coraz więcej. A wraz z nowymi miejscami pracy do miasta przybywa dużo ludzi. Rosnący popyt na nowe mieszkania w Tarnowie wpływa z kolei na pojawianie się inwestycji deweloperskich. Nowe osiedla buduje się tu jednak dość rzadko. Wpływa to na cenę mieszkań, a także szybkość ich wykupywania. Miasto pod wieloma względami konkuruje z Rzeszowem i Krakowem, dlatego też nie zawsze jest w stanie przebić się ze swoją ofertą. Widać to zwłaszcza w kontekście turystyki, gdzie wiele osób wybiera właśnie wymienione stolice wojewódzkie.

Nowe mieszkania w Tarnowie

Nie powstaje ich dużo, jednak stale pojawiają się w ofertach deweloperów. Przez wzgląd na duży popyt, nowe mieszkania w Tarnowie dość szybko znikają z rynku nieruchomości. Dlatego często wielu chętnych musi poczekać na kolejne oferty. Powoduje to sytuację, w której wiele M jest wykupywanych niemal zaraz po ogłoszeniu ich sprzedaży. W 2017 roku oddano do użytku 202 nowe mieszkania w Tarnowie. W tym ponad 50% zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, a pozostałe na cele indywidualne. Jak widać, w mieście daleko jest do sytuacji znanej z dużych aglomeracji, w których często ponad 90% lokali jest sprzedawanych lub wynajmowanych przez deweloperów. Mniejsze miejscowości zachowują jeszcze równowagę między budownictwem indywidualnym oraz firmowym.

Nowe mieszkania w Tarnowie powstają często na kameralnych osiedlach złożonych z kilku nisko kondygnacyjnych bloków. W zasadzie mocno wyróżniają się na tle obecne zabudowy, w której dominują bloki z wielkiej płyty lub stare kamienice. Niewątpliwie posiadają więcej udogodnień. Zazwyczaj deweloperzy oferują możliwość wykupienia miejsca parkingowego na- lub podziemnego, jak również komórki lokatorskiej.

Cena nowego mieszkania w Tarnowie

Koszty na rynku nieruchomości nie są tu tak wysokie, jak np. w Krakowie. Bliżej im do tych rzeszowskich, choć stolica Podkarpacia ostatnio regularnie drożeje. Średnia cena nowego mieszkania w Tarnowie wynosi ok. 3 300 zł/mkw. Dotyczy ona całego rynku nieruchomości. Dlatego warto się przyjrzeć bardziej szczegółowo kosztom zakupu własnego lokalu. M z rynku pierwotnego można kupić już nawet za ok. 3 000 zł/mkw., z rynku wtórnego jeszcze taniej. Jednak Warto obliczyć koszty całościowe, związane z remontami czy wyposażeniem. Często używane lokale wymagają generalnego remontu, co wychodzi znacznie drożej niż zakup i urządzenie nowego mieszkania. W Tarnowie rynek nieruchomości wbrew pozorom jest dość dynamiczny. Pojawia się wiele ofert z rynku wtórnego, nieco mniej z pierwotnego.

W porównaniu do sąsiednich miejscowości w Tarnowie jest taniej. Mieszkania w Brzesku kosztują średnio ok. 4 500 zł/mkw., podobnie w Dębicy, choć oczywiście wiele zależy od standardu i lokalizacji. Jednak w tym przypadku o wiele częściej można znaleźć nowe mieszkanie w Tarnowie, w atrakcyjnej cenie, niż w wyżej wymienionych miejscowościach.

Wynajem krótkoterminowy - czy jest opłacalny?

Tarnów to jedna z turystycznych pereł w Polsce. Z tego względu wiele osób może zastanawiać się, czy i tu sens ma modny ostatnio wynajem krótkoterminowy. Polega on na udostępnianiu mieszkania lub pokoju za opłatą. Różnica między nim a zwyczajowo przyjętym wynajmem polega na tym, że tu najmuje się na bardzo krótki okres czasu, np. kilka dni, tydzień, miesiąc. Rozliczenie następuje za doby. Cena zależy od standardu i lokalizacji. Wiadomo, że inaczej wyceniane będą pokoje w kamienicy, a inaczej nowe mieszkania. Tarnów może okazać się opłacalnym miejscem inwestycji w nieruchomości również pod kątem biznesowym. Swoje siedziby ma tu wiele firm, do których mogą przyjeżdżać specjaliści od wdrożeń (np oprogramowania). Niektórzy z nich preferują wynajem mieszkania zamiast pokoju w hotelu. Czy takie działanie jest opłacalne? Warto sprawdzić popyt na wynajem krótkoterminowy - może się okazać, że w sezonie wiele osób poszukuje lokalu do tymczasowego wynajęcia.

Między Krakowem a Rzeszowem

Tarnów leży niemal idealnie między powyższymi miastami. Z tego względu przebiega przez niego bardzo wiele dróg. Najważniejsza z nich to oczywiście autostrada A4, która prowadzi od Korczowa (Przemyśla) na granicy z Ukrainą, przez Rzeszów, Kraków, Wrocław, aż do Jędrzychowic - granicy z Niemcami. Przebiega ona wzdłuż północnej granicy Tarnowa. Na południu znajduje się natomiast droga krajowa nr 94, a na wschodzie nr 73. Oprócz tego można wymienić jeszcze dwie drogi wojewódzkie: 973, 977. Także wokół miasta przebiega wiele dróg. W samej miejscowości do istotnych arterii należą m.in. ulice: Krakowska, Mościckiego, Słoneczna, Lwowska, Tuchowska, Braci Saków, Orkana, Spokojna, Elektryczna, Krzyska, Nowodąbrowska, Czerwona. Gęsta sieć dobrej jakości dróg umożliwia szybkie przemieszczenie się po mieście, a także wjazd do niego i wyjazd.

Komunikacja publiczna składa się natomiast z autobusów i tramwajów - linii dziennych oraz nocnych. Co najlepsze, w godzinach szczytu funkcjonują linie dodatkowe, które znacznie usprawniają transport. Duża ilość linii jest z pewnością ułatwieniem dla niezmotoryzowanych mieszkańców. Również nowe mieszkania w Tarnowie są lokowane przy dogodnych punktach komunikacyjnych. Z miasta można dotrzeć do kilku większych miast w Polsce za pomocą kolei.

Tarnów przemysłem stoi

Jak wspomniano wyżej, w opisywanym tu mieście znajduje się bardzo wiele siedzib firm przemysłowych z różnych branż. Do najważniejszych należą: Grupa Azoty, Becker Farby Przemysłowe Sp. z o.o., Zakłady Mechaniczne Tarnów, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Sprzętu Mechanicznego Sp. z o.o., Zakłady Przemysłu Chłodniczego „Fritar”, Spółdzielnia „Tarnowska Odzież”, Huta Szkła Gospodarczego, centrum przeładunkowo-magazynowe firmy DHL. Na terenie Tarnowa działają także Tarnowski Klaster Przemysłowy, Park Przemysłowy “Mechaniczne” i Park Przemysłowy “Kryształowe”. W mieście swoje siedziby mają również 3 oddziały największych polskich firm gazowniczych.

Stopa bezrobocia w 2016 roku wynosiła ok. 7% i miała tendencję spadkową. Najwięcej osób pracowało właśnie w przemyśle oraz budownictwie - ponad 30% pracujących. Ok. 23% znalazło pracę w sektorze usługowym, a zaledwie ok. 6% w rolnictwie i finansach. Największa zapotrzebowanie na rynku nieruchomości jest na pracowników fizycznych oraz specjalistów. Rozwija się branża turystyczna, w której również poszukuje się osób do pracy.

Jak się żyje w Tarnowie?

Niewątpliwie jest to miasto niezwykłe o bogatej ofercie kulturalnej. Co roku odbywa się tu Ogólnopolski Festiwal Komedii Teatralnej „TALIA”, w którym biorą udział m.in. Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Alternatywny Teatr „Nie Teraz”, Młodzieżowy Teatr „OdMowy”. Do istotnych wydarzeń kulturalnych należy również Tarnowska Nagroda Filmowa. Z instytucji kulturalnych wymienić trzeba jeszcze: kina Marzenie, Millennium, Cinema 3D; Tarnowskie Centrum Kultury, Centrum Sztuki Mościce, Pałac Młodzieży, Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne, Tarnowskie Towarzystwo Kulturalne, Tarnowska Fundacja Kultury, Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz i wiele, wiele innych. Poza bogatą ofertą kulturalną warto zorientować się również w sferze sportu (Tarnów jest rozwiniętym ośrodkiem żużlu). W mieście znajduje się również wiele turystycznych miejsc wartych zobaczenia, jak np. Ratusz, Dom Mikołajowski, ruiny zamku Tarnowskich, Młyn Szancera, Mykwa, Dom Florencki, Pałac Ślubów. Tarnów słynie z dużej ilości parków i zieleni.

Informacje o Tarnowie

Tarnów to miasto należące do województwa małopolskiego. Jest ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym województwa małopolskiego. W przyjętej przez Radę Ministrów Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030, Tarnów został zaliczony do tzw. ważnych ośrodków regionalnych, czyli grona miast, obok miast wojewódzkich, najważniejszych dla rozwoju kraju w perspektywie najbliższych 20 lat. Ponadto, jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym. W ramach miasta działają wyspecjalizowane zakłady chemiczne, maszynowe, metalowe, budowlane, szklarskie i spożywcze. W Tarnowie znajduje się też Zakłady Azotowe oraz siedziba grupy Azoty. W 2012 roku, w rankingu Rzeczypospolitej miasto uznane zostało za najbardziej innowacyjny samorząd w Polsce - pod uwagę brano: dostęp do Internetu, unikatowe rozwiązania cyfrowe w biznesie, system wspomagania zarządzanie edukacją czy możliwość załatwienia spraw w e-urzędzie.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: