+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

PROMOCJE

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż Tarnobrzeg

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Nova Targowa budynek B
  Oferta archiwalna
  Nova Targowa to zespół dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych zlokalizowanych przy ulicy Targowej i Tracza w Tarnobrzegu. Położenie budynków to niewątpliwe ich bardzo duży atut. Usytuowanie w centrum, a zarazem w cichej, spokojnej lokalizacji sprawia, że to miejsce idealne dla osób ceniących ciszę i spokój, a jednocześnie dbających o komfort użytkowania i estetykę wykonania. Etap II

  Nova Targowa budynek B

  ul. Targowa 11 , Tarnobrzeg(8.9 km od Sandomierza)
  Wikana S.A.
 • Nova Targowa
  Oferta archiwalna
  Nova Targova to zespół dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych zlokalizowanych przy ulicy Targowej i Tracza w Tarnobrzegu. Położenie budynków to niewątpliwe ich bardzo duży atut. Usytuowanie w centrum, a zarazem w cichej, spokojnej lokalizacji sprawia, że to miejsce idealne dla osób ceniących ciszę i spokój, a jednocześnie dbających o komfort użytkowania i estetykę wykonania. W

  Nova Targowa

  ul. Targowa , Tarnobrzeg(8.9 km od Sandomierza)
  Wikana S.A.

Tarnobrzeg jest jedną z najpiękniejszych polskich miejscowości. Położony w województwie podkarpackim, może się poszczycić bogatą historią, jak również ofertą kulturalną i turystyczną. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym regionie. Jego historia sięga XVI wieku, kiedy zostało założone przez polski ród magnacki: Tarnowskich. Jako znany ośrodek handlu i rzemiosła przyciągało ludzi z całego świata. Ci z kolei przywozili ze sobą nie tylko towar na handel, ale również wiedzę na temat nowych stylów architektonicznych i innych nowości. Stąd wiele różnorodnych stylistycznie zabytków w Tarnobrzegu. Miasto było także wielowyznaniowe: protestanckie, katolickie oraz judaistyczne. Dzięki takiej różnorodności świetnie się rozwijało, zwłaszcza w XVI-XVII wieku - aż do najazdu szwedzkiego, w wyniku którego podupadło. Odrodziło się dopiero po II wojnie światowej. Obecnie Tarnobrzeg jest ważnym punktem komunikacyjnym, w którym rozwija się handel oraz przemysł. Jako jeden z większych ośrodków województwa podkarpackiego przyciąga młodych ludzi, którzy często poszukują tam mieszkania. Tarnobrzeg to atrakcyjne miejsce dla osób poszukujących pracy.

Mieszkania: Tarnobrzeg

Rynek nieruchomości tutaj nie jest aż tak dynamiczny jak w innych miejscowościach o podobnym stopniu rozwoju. W 2016 roku oddano do użytku 81 mieszkań w Tarnobrzegu, z czego ponad 90% zostało przeznaczone na użytek własny. Jak na miasto o powierzchni 85,4 km2 nie jest to ogromna liczba. Nowych inwestycji również nie powstaje za wiele, co przekłada się na niewystarczającą ilość lokali w stosunku do potrzeb rynku. Dlatego mieszkania w Tarnobrzegu dość szybko się sprzedają, zwłaszcza te w lepszym standardzie. Warto zwrócić uwagę na to, że niemal wszystkie zostały wykupione przez osoby prywatne. Popyt znacznie przerasta podaż, co z jednej strony zachęca firmy deweloperskie do budowy nowych osiedli, z drugiej jednak powoduje wzrost cen nieruchomości. Osoby przyjeżdżające do miasta w celu podjęcia pracy muszą się liczyć z tym, że nie od razu uda im się znaleźć wymarzone M, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Cena mieszkania w Tarnobrzegu

W stosunku do reszty kraju, cena mieszkania w Tarnobrzegu może wydawać się dość niska. Jeśli jednak wziąć pod uwagę tylko województwo podkarpackie, szybko okaże się, że w wielu przypadkach pokrywa się ona z kosztem nowego lokalu w Rzeszowie. Skąd to wynika? Przede wszystkim z dwóch rzeczy: po pierwsze popyt znacznie przerasta podaż, a po drugie nowych inwestycji powstaje niewiele. Ponadto nowe osiedla powstają w dużo lepszym standardzie. Dlatego średnia cena mieszkania w Tarnobrzegu wynosi ok. 3 800 zł/mkw, a w przypadku nowych inwestycji nawet ok. 4 500 zł/mkw. Dodatkowo nie można liczyć na dopłaty z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Mimo to, nie brakuje chętnych do zakupu, a wręcz przeciwnie. Obecnie podaż jest o wiele za mała w stosunku do popytu, co przekłada się właśnie na to, że nowe mieszkania są szybko rezerwowane i wykupywane, zwłaszcza te w lepszym standardzie i w dobrej lokalizacji. Osiedla zamknięte z parkingami podziemnymi to najczęściej poszukiwane oferty.

Mieszkania do wynajęcia: Tarnobrzeg

Mimo niewielkiego rynku nieruchomości, coraz popularniejsze jest kupno mieszkania do wynajęcia w Tarnobrzegu. Wynika to oczywiście z opłacalności całego przedsięwzięcia. Średni koszt wynajmu lokalu o powierzchni ok. 40 mkw wynosi ok. 800 zł/miesiąc w przypadku średniego standardu, a nawet 1 200 zł/miesiąc za lepszą jakość. Do tego należy wziąć pod uwagę duży popyt, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, w którym lokum poszukują pracownicy sezonowi. Korzystne staje się również kupowanie mieszkania do wynajęcia w Tarnobrzegu turystom, choć na razie pomysł ten raczkuje. Z punktu widzenia osoby szukającej lokum istotne są: lokalizacja oraz standard. Im bliżej centrum lub kluczowych punktów komunikacyjnych, tym wyższa cena. Podobnie jest ze standardem. Mieszkanie z garażem podziemnym, na osiedlu strzeżonym, z placem zabaw to oczywiście znacznie wyższe koszty niż w przypadku standardowego PRLu w bloku z wielkiej płyty. Nie brakuje jednak popytu i na niższy standard - wiele osób ma ograniczone możliwości finansowe.

Rynek pracy i komunikacja

Tarnobrzeg to miasto, które swój największy rozkwit przeżyło w czasach PRL, kiedy to funkcjonowało tam Tarnobrzeskie Zagłębie Siarkowe. Obecnie na jego miejscu powstała Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna. W jej ramach funkcjonuje wiele firm, zwłaszcza związanych z przemysłem. W sektorze przemysłu i budownictwa pracuje też najwięcej osób zatrudnionych. Zaraz za nim plasuje się branża związana z usługami. Bardzo rozbudowany jest sektor rolniczy, co nie dziwi w przypadku województwa podkarpackiego. Wiele osób dojeżdża do miasta z okolicznych miasteczek i wsi. Dzięki dobrej komunikacji nie stanowi to problemu. Znajdują się tu dwie drogi wojewódzkie: nr DW723 i DW871, które łączą Tarnobrzeg z Sandomierzem. Ponadto funkcjonuje komunikacja autobusowa i kolejowa. Z większych miast najbliżej znajdują się Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski i Rzeszów. Blisko jest również do granicy z Ukrainą i Słowacją.

Atrakcje

Tarnobrzeg słynie z wielu pięknych zabytków, wśród których warto zobaczyć zwłaszcza te, które znajdują się na Szlaku Architektury Drewnianej. Funkcjonuje tu także Szlak Chasydzki oraz alternatywne dojście do Małopolskiej Drogi św. Jakuba. Wśród licznych pereł architektonicznych najważniejszymi są barokowy kościół i klasztor Dominikanów, pałac Tarnowskich, kościół św. Marii Magdaleny, sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Ponadto warto wybrać się nad jezioro Tarnobrzeskie, które powstało w wyniku zalania nieczynnych kopalń siarki. Miasto oferuje również wiele atrakcji kulturalnych, jak np. imprezy cykliczne, z których najważniejsze są: Familiada, Bartoszki Film Festival, Satyr Blues Nights, Międzynarodowy Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera, Konkurs Piosenki Wygraj Sukces. Prężnie działa Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, jak również Tarnobrzeski Dom Kultury. Poza kulturą, warto skorzystać z szerokiej oferty sportowej i związanych z nią wydarzeń.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: