Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Piaseczno

Znaleziono 12 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 9 160 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Oleńki
  od: 6 728 zł/m2

  Osiedle Oleńki

  Hrabska Development

  Dom Dawidy Bankowe, pruszkowski
  ul. Oleńki
  1.7 km od Warszawy
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 167-184 m2
  • Domów: 12
  • Pokoje: 5-6
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Piaseczna:

Piaseczno to niewielkie miasto powiatowe, które graniczy z Warszawą. Od centrum stolicy dzieli je zaledwie 17 km na południe. Miasteczko ma bardzo ciekawą przeszłość typowo handlową oraz letniskową. Obecnie, dzięki sąsiedztwie tak dużej aglomeracji, Piaseczno bardzo szybko się rozwija. W krótkim czasie stało się atrakcyjną lokalizacją do zamieszkania oraz dla biznesu. Obecnie na terenie gminy funkcjonuje wiele dużych firm, powstają też nowe domy. Piaseczno przyciąga ludzi chociażby z powodu występowania dużej ilości zieleni, spokoju, ciszy i dobrej jakości powietrza w porównaniu z Warszawą. Komunikacja ze stolicą jest na wysokim poziomie, co przekłada się również na krótszy czas dojazdu do pracy. Dom w Piasecznie to niewątpliwie dobra opcja dla osób, które mają dość mieszkania w wielkim mieście. Rozwinięte tu są również instytucje kulturalne i sportowe, co przekłada się na brak konieczności wyjazdu do Warszawy w celu skorzystania z tego typu atrakcji. Jak wygląda rynek nieruchomości w Piasecznie?

Nowe domy: Piaseczno

W mieście pojawia się coraz więcej nowych inwestycji, zarówno biznesowych, jak i mieszkalnych. W przypadku tych drugich dominuje zabudowa blokowa, ale można również znaleźć szeregowe domy w Piasecznie, które cieszą się dużą popularnością. Wpływa na to ich standard oraz cena - nieraz taki dom kosztuje tyle samo, co mieszkanie w centrum Warszawy. A często standard jest znacznie wyższy. Przede wszystkim obecnie w budownictwie stosuje się bardzo dobrej jakości materiały, które skuteczniej izolują dom, co wpływa na mniejsze koszty ogrzewania. Nowością, która powoli staje się normą, są także systemy rekuperacji pozwalające odzyskać część ciepła z powietrza. Domy w Piasecznie to głównie szeregowce. Każdy z nich posiada garaż naziemny oraz ogródek. Dodatkową przestrzenią jest strych, który często można zaadoptować na pokój czy biuro. Domy w Piasecznie to także większy komfort mieszkania ze względu na lepsze poczucie prywatności, bezpieczeństwa, spokój i ciszę. Ich zalety docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi, czworonogami oraz osoby lubiące pracę w ogródku.

Cena domu: Piaseczno

Koszt zakupu nieruchomości wolnostojącej jest naturalnie wyższy niż mieszkania w bloku. Ma na to wpływ nie tylko większa powierzchnia, ale także wartość gruntów, standard i komfort mieszkania. Średnia cena domu w Piasecznie wynosi ok. 4 500 zł/mkw, natomiast całej nieruchomości: 1 087 000 zł. Nie oznacza to, że każdy lokal tyle kosztuje. Można znaleźć domy nawet za połowę tej ceny bez straty na jakości, np. w inwestycji Owocowy Sad dewelopera Novisa Development Sp. z o.o. Sp. J. koszt ok. 127-metrowego domu wynosi ok. 525 000 zł. Średnia cena jest zatem zawyżona, głównie przez wille oraz dworki budowane w Piasecznie. Do wartości nieruchomości, bez względu na to, czy to dom, czy mieszkanie, należy często doliczyć koszty związane z jego wyposażeniem i kredytem, jeśli ten był brany. Na szczęście w wielu inwestycjach, jeśli chodzi o domy w Piasecznie, część wyposażenia jest już wliczona w cenę. Mowa tu np. o piecach, infrastrukturze światłowodowej, schodach, podjazdach, płotach. Dzięki temu nie tylko nie trzeba dokupywać materiałów, ale odchodzi również koszt robocizny.

Zalety kupna domu w Piasecznie

Ta niewielka miejscowość przyciąga coraz więcej chętnych zwłaszcza z Warszawy. Trend przenoszenia się z dużych miast do podmiejskich niewielkich aglomeracji nasila się z kilku powodów: cen nieruchomości, komfortu życia, natężenia ruchu. Jeśli doliczyć do tego obecność pełnej infrastruktury miejskiej, klubów sportowych i ośrodków kulturalnych, przestaje dziwić ucieczka do małych miasteczek. Kupno domu w Piasecznie to również dobry ruch pod kątem edukacji - o wiele łatwiej dostać się do przedszkola czy żłobka, ponieważ nie ma tak dużej ilości chętnych, jak w Warszawie. A są one często usytuowane w pobliżu domu. Kolejnym powodem może być szybsze załatwianie spraw, np. w urzędach. Często w jednym budynku mieści się niemal wszystko i nie trzeba przemieszczać się z jednego końca miasta na drugi w celu uzyskania np. oświadczenia. Zaletą małych miejscowości może okazać się lepsza znajomość jej mieszkańców, co wpływa na większe poczucie bezpieczeństwa czy bardziej zażyłe kontakty z sąsiadami. A dzięki miejskim ośrodkom kultury i sportu, a także cyklicznym imprezom życie w małym mieście nie jest nudne!

Komunikacja

Piaseczno jest bardzo dobrze skomunikowane przede wszystkim z Warszawą. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 79, która prowadzi z Warszawy przez Kraków, aż do Bytomia. Ważniejszymi ulicami są również: Energetyczna, Okulickiego, Julianowska, Przesmyckiego, Chyliczkowska, Jana Pawła II, Tadeusza Kościuszki. Dostępne są również środki transportu publicznego, jak np. linie Kolei Mazowieckich, które obsługują stacje w Warszawie, ale również w miejscowościach ościennych: Czachówek, Góra Kalwarii, Warka, Radom, Skarżysko-Kamienna. Działa również komunikacja miejska publiczna (piaseczyńska i ZTM), a także niezliczona ilość firm przewozowych prywatnych: PPKS, PKS i mniejsze. Na terenie miasta funkcjonują firmy taksówkarskie. W godzinach szczytu gdzieniegdzie występują korki, co warto wziąć pod uwagę przy zakupie domu w Piasecznie. Jednym z najlepszych środków transportu, jaki można wykorzystać w niewielkiej miejscowości, jest rower. Poruszanie się na dwóch kółkach ułatwiają liczne ścieżki rowerowe, a uprzyjemniają - tereny zielone.

Atrakcje

W Piasecznie znajduje się kilka zabytków, z którymi warto się zapoznać. Należą do nich przede wszystkim zespół kościoła pw. św. Anny, w tym kościół z II połowy XVI w., drewniana dzwonnica, stara plebania - obecnie Muzeum Regionalne w Piasecznie; ratusz z lat 1823-1824 według projektu Hilarego Szpilowskiego; mykwa – dawna rytualna łaźnia żydowska; Dworzec Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Miasto jest lokalizacją dwóch istotnych imprez: Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej oraz Open Hard Core Fest. Ten ostatni to projekt zaangażowany w walkę z narkotykami. W Piasecznie działa Centrum Kultury, a w jego ramach Muzeum Regionalne, dział edukacji kulturalnej, dział programowania i organizacji imprez, Kluby Kultury, Przystanek Kultura. Można się zapisać na wiele warsztatów oraz zajęć edukacyjnych. Miłośnicy przebywania na świeżym powietrzu mogą pójść do Parku Miejskiego czy na Górki Szymona. Działa tu klub sportowy KP Piaseczno - posiada on własny stadion. Obok znajduje się lodowisko. Wzdłuż południowej granicy miasta przepływa rzeka Jeziorka, a wokół niego obecnych jest wiele terenów zielonych.

Informacje o Piasecznie

W Piasecznie dostępne są 334 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 13 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Piasecznie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 29 do 296 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (3 mieszkania).
 • 2-pokojowe (152 mieszkania).
 • 3-pokojowe (117 mieszkań).
 • 4-pokojowe (31 mieszkań).
 • 6-pokojowe (6 mieszkań).
 • 7-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Piasecznie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 167 do 184 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Piasecznie kosztuje 280 992 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 1 175 100 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: