Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Międzyzdroje - 436 ofert w 3 inwestycjach

 • Promenada Gwiazd
  Apartament wakacyjny

  Nowe mieszkania na sprzedaż kamieński, Międzyzdroje, ul. Promenada Gwiazd 14 (44.7 km od Szczecina)
  Ceny od: 9 900 netto/m2
  Promenada Gwiazd
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 53
  Powierzchnia: 31 - 83 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Handwit Sp.j.
 • Bel Mare (Międzyzdroje)
  Apartament wakacyjny

  Nowe mieszkania na sprzedaż kamieński, Międzyzdroje, ul. Nowomyśliwska (44 km od Szczecina)
  Ceny od: 9 368 brutto/m2
  Bel Mare (Międzyzdroje)
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 170
  Powierzchnia: 25 - 100 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Prestige
 • Wave Apartments
  Apartament wakacyjny

  Nowe mieszkania na sprzedaż kamieński, Międzyzdroje, ul. Gryfa Pomorskiego 70 (44 km od Szczecina)
  Wave Apartments
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 213
  Powierzchnia: 27 - 124 m2
  Liczba pokoi: 1 - 5
  Green House Development
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Wechta Baltic

  Nowe mieszkania na sprzedaż kamieński, Międzyzdroje, ul. Promenada Gwiazd 28 (44.9 km od Szczecina)
  Archiwalna
  Wechta Baltic

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Wechta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SKA
 • Rezydencja Victoria

  Nowe mieszkania na sprzedaż kamieński, Międzyzdroje, ul. Zwycięstwa 9 (44.3 km od Szczecina)
  Archiwalna
  Rezydencja Victoria

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  GK Farmacol
 • Playa Baltis

  Nowe mieszkania na sprzedaż kamieński, Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy (44.3 km od Szczecina)
  Archiwalna
  Playa Baltis

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SGI Sp. z o.o.
 • Bursztynowe Domy budynek Komandor

  Nowe mieszkania na sprzedaż kamieński, Międzyzdroje, Gryfa Pomorskiego 23 (44.1 km od Szczecina)
  Archiwalna
  Bursztynowe Domy budynek Komandor

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Budinvest Development
 • Bursztynowe Domy budynek Admirał

  Nowe mieszkania na sprzedaż kamieński, Międzyzdroje, ul. Nowomyśliwska (44.1 km od Szczecina)
  Archiwalna
  Bursztynowe Domy budynek Admirał

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Budinvest Development

Międzyzdroje to niewielkie miasto nad Morzem Bałtyckim, na wyspie Wolin, w województwie zachodniopomorskim, które sławę kąpieliska zyskało dopiero w XIX wieku. Wcześniej była to dość biedna wioska, stanowiąca punkt na szlaku handlowym, jakich wiele. Za sprawą Anglików, którzy rozsławili nadmorski sposób wypoczynku, Międzyzdroje szybko stały się mekką turystów i osób poszukujących miejsca, w którym mogłyby podreperować swoje zdrowie. Co istotne, miasto to leży pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi - Morzem Bałtyckim oraz Wickiem Małym, obok którego leżą z kolei Wicko Wielkie i Zalew Szczeciński. Można się do niego dostać zarówno drogą wodną, jak i lądową. Dzięki położeniu oraz atrakcjom z nim związanym, obecnie Międzyzdroje są jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków i osób z zagranicy, które chętnie poszukują tu letniego mieszkania. Międzyzdroje to również bogate atrakcje kulturalne związane zwłaszcza z corocznym Europejskim Festiwalem Gwiazd. W oczy rzuca się również architektura miasta, w którym coraz więcej pojawia się luksusowych apartamentowców.

Mieszkania: Międzyzdroje

Rynek nieruchomości jest tu bardzo niewielki, co wynika przede wszystkim z dwóch powodów. Pierwszym jest bardzo ograniczona ilość miejsca dostępnego pod zabudowę, drugim natomiast cena tych gruntów. Najwięcej buduje się luksusowych i typowo nadmorskich apartamentowców i hoteli. W 2016 roku oddano do użytku tylko 4 mieszkania w Międzyzdrojach. Z tego wszystkie zostały przeznaczone na użytek indywidualny. Co ciekawe, średnia ilość pokoi w mieszkaniach, w Międzyzdrojach wynosi aż 11,75, a powierzchnia aż 355,30 mkw. Wyraźnie widać więc, że zazwyczaj nie są to typowe niewielkie lokale w blokach, ale domy, wille, apartamentowce. Wiele z nich jest budowanych typowo pod wynajem lub w systemie “pół na pół”, w którym część mieszkań można kupić na użytek własny, a część jest przeznaczona przez dewelopera na hotel. Tak działa np. inwestycja Bel Mare. Przy tym zarówno dla turystów, jak i stałych mieszkańców dostępne są części wspólne: baseny, sale wypoczynkowe itp. Warto zaznaczyć, że większość mieszkań w Międzyzdrojach jest zamieszkała tylko w sezonie wakacyjnym.

Cena mieszkania w Międzyzdrojach

Z racji tego, że miasto to stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków na turystycznej mapie Polski, rynek nieruchomości jest dość drogi. Wpływ na to mają również takie przyczyny, jak mała ilość i cena gruntów pod zabudowę, niewiele inwestycji oraz luksusowość tychże. Z racji tego nie może dziwić, że średnia cena mieszkania w Międzyzdrojach oscyluje na poziomie ok. 13 500 zł/mkw. To o wiele drożej niż w Warszawie czy Krakowie. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że konkurencja jest tu niewielka, a popyt na lokale bardzo duży. W porównaniu do innych nadmorskich miejscowości, typowo turystycznych, typu Kołobrzeg czy Sopot, takie koszty już nie wydają się wygórowane. W Kołobrzegu średnia cena za mkw wynosi ok. 8 000 zł, w Sopocie już aż 14 100 zł/mkw. Rekordowa jest cena nieruchomości w Świnoujściu - to ponad 19 000 zł/mkw. Zatem koszty mieszkania w Międzyzdrojach można określić jako średnie w kategorii turystycznych miejsc nadmorskich w Polsce. Nie każdego oczywiście będzie stać na kupno tu lokalu, niemniej chętni muszą się liczyć z takimi kosztami.

Międzyzdroje: mieszkania na sprzedaż

W mieście widnieje bardzo wiele ofert zarówno od deweloperów, jak i osób prywatnych. Mieszkania na sprzedaż w Międzyzdrojach mają bardzo wysokie ceny, niezależnie od tego, czy są to lokale z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Ich wartości oscylują wokół średniej, przedstawionej wyżej jako 13 500 zł/mkw. Można oczywiście znaleźć oferty nieco tańsze, np. w Bel Mare najtańsze nowe mieszkanie kosztuje ok. 8 532 zł/mkw, nie jest to jednak reguła. Często w podobnej cenie widnieją lokale z rynku wtórnego, które lata świetności mają już dawno za sobą i trzeba je remontować. Niemniej, ze względu na niewielką ilość nowych inwestycji, trzeba się liczyć z tym, że mieszkania na sprzedaż w Międzyzdrojach tanie nie będą. O wiele bardziej opłaca się je wynajmować. Zwłaszcza popularnością cieszy się wynajem krótkoterminowy w sezonie letnim. Lokale są tu rezerwowane nawet rok do przodu. Mieszkania na wynajem w Międzyzdrojach są również bardzo zróżnicowane cenowo. Od 50 do nawet 500 zł/noc, od 700 do 6 000 zł/miesiąc, w zależności od lokalizacji i standardu.

Komunikacja

Międzyzdroje są dość dobrze skomunikowane z resztą kraju. Główną arterią jest tu droga krajowa nr 3, która prowadzi od granicy z Czechami w Jakuszycach, aż do Świnoujścia. Jest to część obwodnicy Międzyzdrojów. Przebiega ona przez większe miasta zachodniej Polski: Świnoujście, Międzyzdroje, Goleniów, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Międzyrzecz, Świebodzin, Zielona Góra, Nowa Sól, Lubin, Legnica, Jelenia Góra, Jakuszyce. Oprócz niej do ważniejszych dróg należą: droga wojewódzka nr 102 (prowadzi od Kołobrzegu do Międzyzdrojów), ul. Niepodległości, Nowomyśliwska, Zwycięstwa, Gryfa Pomorskiego. Poza komunikacją samochodową można skorzystać jeszcze z transportu publicznego w postaci kolei (prowadzi od Świnoujścia do Szczecina), a także autobusów. Obecne są dwa porty morskie - jeden typowo turystyczny, znajdujący się przy molo, i drugi, rybacki, usytuowany na wschodzie. Niezawodnym środkiem komunikacji jest również rower, którym można się szybko przemieszczać ulicami zwłaszcza przy korkach. Niezastąpiony jest także na wypadach do Wolińskiego Parku Narodowego, w którym wytyczone zostały liczne ścieżki rowerowe.

Atrakcje

Ta nadmorska miejscowość przygotowała dla turystów wiele atrakcji. Począwszy od ciekawej architektury, poprzez bogatą ofertę kulturalną, aż do imprez sportowych. Zaczynając od pierwszej kategorii, w Międzyzdrojach można zobaczyć Promenadę Gwiazd, molo o długości 395 m, gabinet figur woskowych Gabinet Gwiazd, kościół paraf. pw. św. Piotra Apostoła, kaplicę zakonną ss. boromeuszek Stella Matutina, Park Zdrojowy, dawny Dom Zdrojowy (obecnie Międzynarodowy Dom Kultury), dawną remizę ratownictwa brzegowego, wieżę ciśnień. Ciekawą atrakcję stanowią liczne wille i ośrodki wypoczynkowe z przełom XIX i XX wieku. Warte odwiedzenia są również obiekty Wolińskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się: Zagroda Pokazowa Żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze z żywymi bielikami w wolierach,punkty widokowe: Kawcza i Gosań, kościół św. Piotra Apostoła, kaplica Stella Matutina. Jeśli chodzi o ofertę kulturalną, odbywa się tu Europejski Festiwal Gwiazd, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Bieg Śniadaniowy i Mityng Lekkoatletyczny im. W. Komara i T. Ślusarskiego, Gala Boksu Zawodowego, Spotkania Artystyczne Seniorów, Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje. Na terenie miasta dostępne są liczne obiekty sportowe, odbywają się też imprezy sportowe.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij