Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz luksusowe mieszkania Kraków - 63 oferty w 5 inwestycjach

 • River Lane

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Zwierzyniec, ul. Piotra Borowego (3.8 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 11 908/m2
  River Lane
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 1
  Powierzchnia: 79 m2
  Liczba pokoi: 3
  Core Development
 • Barska 69
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Dębniki, ul. Barska 69 (2.3 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 10 700/m2
  Barska 69
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 22
  Powierzchnia: 28 - 85 m2
  Liczba pokoi: 1 - 5
  Dla inwestora 17 ofert
  Sento S.A.
 • Powstańców 20

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Prądnik Czerwony, ul. Powstańców 20 (3.4 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 6 800/m2
  Powstańców 20
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 2
  Powierzchnia: 117 - 127 m2
  Liczba pokoi: 4 - 5
  Treedom Sp. z o.o. Sp. k.
 • Al. 29 Listopada/Meiera Bud. C
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Prądnik Biały, Al. 29 Listopada (4.2 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 7 200/m2
  Al. 29 Listopada/Meiera Bud. C
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 28
  Powierzchnia: 42 - 50 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Dla inwestora 6 ofert
  Dom-Bud M. Szaflarski Sp. j.
 • Angel Stradom

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Stare Miasto, ul. Stradomska 12/14 (1.3 km od centrum Krakowa)
  Angel Stradom
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 11
  Powierzchnia: 31 - 115 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Angel Poland Group

Kraków - w poszukiwaniu prestiżowych apartamentów

 

W miarę wzrastania zamożności społeczeństwa i polepszania koniunktury gospodarczej, pojawia się w Polsce zainteresowanie dobrami luksusowymi. Całkowita wartość rynku premium w 2018 r. jest szacowana na 23,9 mld zł, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim o 13,8%. Największym segmentem w jego obrębie pozostają samochody luksusowe oraz odzież i akcesoria, ale nieruchomości również zajmują miejsce na podium. Rosnąca zamożność Polaków oznacza więcej gotówki do zainwestowania, a zakup mieszkania, czy też domu w dalszym ciągu uważany jest za jedną z najlepszych form lokaty kapitału. W przypadku apartamentów premium jest to tym bardziej opłacalne, że wartość takiej nieruchomości cały czas się powiększa i może przynieść właścicielowi konkretny zysk. Gdzie zatem powstaje najwięcej luksusowych mieszkań? W Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście, z czego na Gród Kraka przypada 3% ogółu zawieranych transakcji premium. Zamożni Polacy najchętniej kupują apartamenty. Co trzeci z nich wybiera nowoczesną rezydencję, a tylko 10% zamieszkanych nieruchomości z wyższej półki to dworki, zabytkowe kamienice i pałace.

 

Luksusowe mieszkania w Krakowie to również prestiżowe adresy

Wprawdzie Kraków nie jest już stolicą Polski, ale jego dziedzictwo historyczne, oferowane atrakcje turystyczne i komfort życia przyciągają zamożnych inwestorów, a co za tym idzie, również deweloperów budujących nieruchomości w standardzie premium. Jakie są najbardziej prestiżowe adresy? Luksusowe mieszkania w Krakowie znaleźć można na przykład na Krowodrzy, która stała się bardzo modną dzielnicą w doskonałej lokalizacji, blisko centrum. Właściciele apartamentów na najwyższej kondygnacji będą mieć stąd piękny widok na stare miasto. Inną elitarną dzielnicą jest Wola Justowska – połączenie stylowej, historycznej zabudowy i usytuowania w bliskości ważnych punktów. Jest to miejsce gdzie deweloperzy wplatają nowoczesny artyzm w dawną willową architekturę i może przypaść do gustu amatorom ozdobnej stylistyki. Oczywiście na szczycie listy adresów, gdzie można znaleźć luksusowe mieszkania w Krakowie króluje Stare Miasto, chociaż ze względu na zwartą, historyczną zabudowę, inwestycje deweloperskie powstają tu znacznie rzadziej. W większości są to uzupełnienia istniejącej już zabudowy, ale realizowane są także całkowicie nowe inwestycje. Dużą popularnością wśród deweloperów cieszą się lokalizacje położone korzystnie w stosunku do tak zwanych high streets, czyli prestiżowych, wielofunkcyjnych ulic, gdzie znajdują się najważniejsze punkty usługowe i kluczowe miejskie obiekty turystyczne.   

 

Krakowska definicja luksusu

Apartamenty z wyższej półki to oferta dla ludzi prawdziwie zamożnych, którzy mają środki aby kolekcjonować kolejne „adresy”. Co  oprócz ceny decyduje o elitarności nieruchomości? Luksusowe mieszkania w Krakowie to prestiżowa lokalizacja, ale także wysoki standard wykonania i ekskluzywne wykończenie. Apartament premium może być zaprojektowany przez światową sławę według modnych trendów albo wprost przeciwnie – z ukłonem w stronę indywidualizmu właściciela. Ważna jest unikalność takiego mieszkania, tak aby było ono powodem do dumy i zazdrości. Słynne historyczne projekty mogą stanowić wzorzec dla projektantów luksusowych mieszkań – Kraków jest pod tym względem kopalnią perełek do odkrycia. Coraz więcej deweloperów oferuje swoim klientom dostosowany do nich program aranżacji wnętrz. Zespół projektantów i rzemieślników ma za zadanie jak najwierniej zrealizować wizję nabywcy. Aby spełnić oczekiwania nabywców, osiedla premium często są wyposażone w komfortowe strefy SPA i prywatne siłownie, a są też takie, gdzie mieszkańcy mogą korzystać z usług profesjonalnego konsjerża.

 

Luksus tkwi w nowoczesności

Bardzo często luksus oznacza oszczędność czasu, który można wykorzystać w przyjemny i ciekawy sposób. Deweloperzy odpowiadają na to wyzwanie poprzez wyposażenie swoich apartamentów w system Smart Home. Pozwala on właścicielom sterować urządzeniami w domu za pośrednictwem smartfonów. Oznacza to, że nabywcy luksusowych mieszkań w Krakowie mogą zarządzać światłem, ogrzewaniem i multimediami z każdego miejsca w budynku i poza nim. W niektórych inwestycjach istnieje opcja automatyzacji systemów bezpieczeństwa, dzięki czemu mieszkańcy mogą być informowani o sytuacji w mieszkaniu gdy są poza domem. Zastosowanie wentylacji nawiewno-wywiewnej w nowoczesnych budynkach sprawia, że dostarczane do apartamentów powietrze zawsze jest świeże i pozbawione zanieczyszczeń. Luksusowe mieszkania w Krakowie mają też podwyższoną izolację akustyczną aby chronić mieszkańców przed niechcianymi dźwiękami. W ofercie dostępne są apartamenty na osiedlach wyposażonych w stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz profesjonalne rowerownie. Dostęp do budynku może być niezwykle wygodny z uniwersalną kartą kodową, która po zeskanowaniu wzywa windę na parter i automatycznie programuje wjazd na docelowe piętro.

 

Ile trzeba zapłacić za apartament premium w Krakowie?

W przypadku ekskluzywnych nieruchomości, cena bardziej niż zwykle zależy od standardu i wszystkich oferowanych dodatków. Indywidualny projekt wykończenia, przestrzeń składająca się z kilku kondygnacji, prywatna sauna, ogród na dachu, niepowtarzalny widok z okna – wszystko to wpływa na wartość apartamentu. Niezwykle ważna jest lokalizacja - sam fakt usytuowania nieruchomości w dzielnicy uznawanej za prestiżową znacząco wpłynie na cenę. Według analiz Poland Sotheby’s International Realty i Cenatorium ceny luksusowych mieszkań w Krakowie zaczynają się od 11,4 tys. zł za mkw. Najwięcej trzeba zapłacić za apartament na Starym Mieście – ok. 20 tys. zł za mkw., chociaż zdarzają się także sytuacje kiedy mkw. kosztuje ok. 40 tys. zł. Odrobinę dalej od centrum koszt mkw. mieszkania wyniesie ok. 13 tys. zł. Dla porównania – próg ceny dla segmentu premium w Warszawie został wyznaczony na 14 tys. zł za mkw.

 

Niepowtarzalny urok Grodu Kraka

Kraków to miejsce magiczne. Intelektualne i artystyczne centrum Polski, z bardzo bogatą historią i nie oszukujmy się – po prostu z duszą. Na atrakcyjność zamieszkania w tym niezwykłym mieście składają się przede wszystkim unikalna, zróżnicowana przestrzeń publiczna, dostosowana zarówno do potrzeb mieszkańców, jak i milionów turystów oraz klimat przez nich tworzony. Kraków zapewnia życie miejskie na najwyższym poziomie, szczególnie osobom żywiołowym, otwartym na zawieranie nowych kontaktów. To stały dostęp do imprez kulturalnych, niepowtarzalnych obiektów zabytkowych, ale także prestiżowych marek – często lokalnych i unikatowych. To także magiczny dualizm nowoczesnych, wyposażonych w inteligentne rozwiązania apartamentów powstałych wewnątrz nobliwych kamienic ozdobionych bogatą ornamentyką. W Krakowie kwitnie wyjątkowość – cecha, którą miłośnicy luksusu cenią najbardziej. Miasto oferuje też możliwość integracji z ludźmi z całego świata, którzy również przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu unikalności. Ten kolaż kultur warto poobserwować, a nawet spróbować weń wsiąknąć, chociaż na jakiś czas.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij