+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz luksusowe mieszkania na sprzedaż Kraków

47 ofert w 3 inwestycjach w tym 21 ofert promocyjnych

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
image

Nie masz czasu przeglądać wszystkich ofert?

Powiedz nam, jakiego mieszkania szukasz, a nasz doradca znajdzie je bezpłatnie dla Ciebie. Zero spamu, usługa bez opłat i prowizji.

Kraków - w poszukiwaniu prestiżowych apartamentów

 

W miarę wzrastania zamożności społeczeństwa i polepszania koniunktury gospodarczej, pojawia się w Polsce zainteresowanie dobrami luksusowymi. Całkowita wartość rynku premium w 2018 r. jest szacowana na 23,9 mld zł, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim o 13,8%. Największym segmentem w jego obrębie pozostają samochody luksusowe oraz odzież i akcesoria, ale nieruchomości również zajmują miejsce na podium. Rosnąca zamożność Polaków oznacza więcej gotówki do zainwestowania, a zakup mieszkania, czy też domu w dalszym ciągu uważany jest za jedną z najlepszych form lokaty kapitału. W przypadku apartamentów premium jest to tym bardziej opłacalne, że wartość takiej nieruchomości cały czas się powiększa i może przynieść właścicielowi konkretny zysk. Gdzie zatem powstaje najwięcej luksusowych mieszkań? W Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście, z czego na Gród Kraka przypada 3% ogółu zawieranych transakcji premium. Zamożni Polacy najchętniej kupują apartamenty. Co trzeci z nich wybiera nowoczesną rezydencję, a tylko 10% zamieszkanych nieruchomości z wyższej półki to dworki, zabytkowe kamienice i pałace.

 

Luksusowe mieszkania w Krakowie to również prestiżowe adresy

Wprawdzie Kraków nie jest już stolicą Polski, ale jego dziedzictwo historyczne, oferowane atrakcje turystyczne i komfort życia przyciągają zamożnych inwestorów, a co za tym idzie, również deweloperów budujących nieruchomości w standardzie premium. Jakie są najbardziej prestiżowe adresy? Luksusowe mieszkania w Krakowie znaleźć można na przykład na Krowodrzy, która stała się bardzo modną dzielnicą w doskonałej lokalizacji, blisko centrum. Właściciele apartamentów na najwyższej kondygnacji będą mieć stąd piękny widok na stare miasto. Inną elitarną dzielnicą jest Wola Justowska – połączenie stylowej, historycznej zabudowy i usytuowania w bliskości ważnych punktów. Jest to miejsce gdzie deweloperzy wplatają nowoczesny artyzm w dawną willową architekturę i może przypaść do gustu amatorom ozdobnej stylistyki. Oczywiście na szczycie listy adresów, gdzie można znaleźć luksusowe mieszkania w Krakowie króluje Stare Miasto, chociaż ze względu na zwartą, historyczną zabudowę, inwestycje deweloperskie powstają tu znacznie rzadziej. W większości są to uzupełnienia istniejącej już zabudowy, ale realizowane są także całkowicie nowe inwestycje. Dużą popularnością wśród deweloperów cieszą się lokalizacje położone korzystnie w stosunku do tak zwanych high streets, czyli prestiżowych, wielofunkcyjnych ulic, gdzie znajdują się najważniejsze punkty usługowe i kluczowe miejskie obiekty turystyczne.   

 

Krakowska definicja luksusu

Apartamenty z wyższej półki to oferta dla ludzi prawdziwie zamożnych, którzy mają środki aby kolekcjonować kolejne „adresy”. Co  oprócz ceny decyduje o elitarności nieruchomości? Luksusowe mieszkania w Krakowie to prestiżowa lokalizacja, ale także wysoki standard wykonania i ekskluzywne wykończenie. Apartament premium może być zaprojektowany przez światową sławę według modnych trendów albo wprost przeciwnie – z ukłonem w stronę indywidualizmu właściciela. Ważna jest unikalność takiego mieszkania, tak aby było ono powodem do dumy i zazdrości. Słynne historyczne projekty mogą stanowić wzorzec dla projektantów luksusowych mieszkań – Kraków jest pod tym względem kopalnią perełek do odkrycia. Coraz więcej deweloperów oferuje swoim klientom dostosowany do nich program aranżacji wnętrz. Zespół projektantów i rzemieślników ma za zadanie jak najwierniej zrealizować wizję nabywcy. Aby spełnić oczekiwania nabywców, osiedla premium często są wyposażone w komfortowe strefy SPA i prywatne siłownie, a są też takie, gdzie mieszkańcy mogą korzystać z usług profesjonalnego konsjerża.

 

Luksus tkwi w nowoczesności

Bardzo często luksus oznacza oszczędność czasu, który można wykorzystać w przyjemny i ciekawy sposób. Deweloperzy odpowiadają na to wyzwanie poprzez wyposażenie swoich apartamentów w system Smart Home. Pozwala on właścicielom sterować urządzeniami w domu za pośrednictwem smartfonów. Oznacza to, że nabywcy luksusowych mieszkań w Krakowie mogą zarządzać światłem, ogrzewaniem i multimediami z każdego miejsca w budynku i poza nim. W niektórych inwestycjach istnieje opcja automatyzacji systemów bezpieczeństwa, dzięki czemu mieszkańcy mogą być informowani o sytuacji w mieszkaniu gdy są poza domem. Zastosowanie wentylacji nawiewno-wywiewnej w nowoczesnych budynkach sprawia, że dostarczane do apartamentów powietrze zawsze jest świeże i pozbawione zanieczyszczeń. Luksusowe mieszkania w Krakowie mają też podwyższoną izolację akustyczną aby chronić mieszkańców przed niechcianymi dźwiękami. W ofercie dostępne są apartamenty na osiedlach wyposażonych w stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz profesjonalne rowerownie. Dostęp do budynku może być niezwykle wygodny z uniwersalną kartą kodową, która po zeskanowaniu wzywa windę na parter i automatycznie programuje wjazd na docelowe piętro.

 

Ile trzeba zapłacić za apartament premium w Krakowie?

W przypadku ekskluzywnych nieruchomości, cena bardziej niż zwykle zależy od standardu i wszystkich oferowanych dodatków. Indywidualny projekt wykończenia, przestrzeń składająca się z kilku kondygnacji, prywatna sauna, ogród na dachu, niepowtarzalny widok z okna – wszystko to wpływa na wartość apartamentu. Niezwykle ważna jest lokalizacja - sam fakt usytuowania nieruchomości w dzielnicy uznawanej za prestiżową znacząco wpłynie na cenę. Według analiz Poland Sotheby’s International Realty i Cenatorium ceny luksusowych mieszkań w Krakowie zaczynają się od 11,4 tys. zł za mkw. Najwięcej trzeba zapłacić za apartament na Starym Mieście – ok. 20 tys. zł za mkw., chociaż zdarzają się także sytuacje kiedy mkw. kosztuje ok. 40 tys. zł. Odrobinę dalej od centrum koszt mkw. mieszkania wyniesie ok. 13 tys. zł. Dla porównania – próg ceny dla segmentu premium w Warszawie został wyznaczony na 14 tys. zł za mkw.

 

Niepowtarzalny urok Grodu Kraka

Kraków to miejsce magiczne. Intelektualne i artystyczne centrum Polski, z bardzo bogatą historią i nie oszukujmy się – po prostu z duszą. Na atrakcyjność zamieszkania w tym niezwykłym mieście składają się przede wszystkim unikalna, zróżnicowana przestrzeń publiczna, dostosowana zarówno do potrzeb mieszkańców, jak i milionów turystów oraz klimat przez nich tworzony. Kraków zapewnia życie miejskie na najwyższym poziomie, szczególnie osobom żywiołowym, otwartym na zawieranie nowych kontaktów. To stały dostęp do imprez kulturalnych, niepowtarzalnych obiektów zabytkowych, ale także prestiżowych marek – często lokalnych i unikatowych. To także magiczny dualizm nowoczesnych, wyposażonych w inteligentne rozwiązania apartamentów powstałych wewnątrz nobliwych kamienic ozdobionych bogatą ornamentyką. W Krakowie kwitnie wyjątkowość – cecha, którą miłośnicy luksusu cenią najbardziej. Miasto oferuje też możliwość integracji z ludźmi z całego świata, którzy również przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu unikalności. Ten kolaż kultur warto poobserwować, a nawet spróbować weń wsiąknąć, chociaż na jakiś czas.

Informacje o Krakowie

W Krakowie dostępnych jest 4 987 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 141 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Krakowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 22 do 199 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (275 mieszkań).
 • 2-pokojowe (2 011 mieszkań).
 • 3-pokojowe (1 928 mieszkań).
 • 4-pokojowe (587 mieszkań).
 • 5-pokojowe (70 mieszkań).
 • 6-pokojowe (18 mieszkań).
 • 7-pokojowe (8 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Krakowie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 102 do 373 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Krakowie kosztuje 297 014 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 725 000 zł.

W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny. Aktualnie obowiązuje 18 ofert promocyjnych. Dostępne jest także 1 mieszkanie w ofercie last minute.

Pobliskie Lokalizacje

Miejsca w pobliżu

Oferty w Krakowie

Pozostałe oferty

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: