Gdańsk

Szukasz apartamenty inwestycyjne w Gdańsku

Znaleziono 433 oferty w 24 inwestycjach w tym 5 ofert promocyjnych
Mapa

Szukasz opłacalnego apartamentu inwestycyjnego w Gdańsku? U nas znajdziesz oferty najlepszych aparthoteli w tym mieście! Możesz zyskać nawet 7% wartości nieruchomości w ciągu roku! Nie czekaj - aparthotele w Gdańsku szybko się wyprzedają. Sprawdź nasze oferty!

Gdańsk jest jednym z najbardziej turystycznych i biznesowych miast w Polsce. Co roku miasto odwiedza kilka, jeśli nie kilkanaście milionów turystów i biznesmenów - wielu z nich przyjeżdża z zagranicy. Szukają dogodnego miejsca zatrzymania, w którym poczują się, jak w domu. Jednocześnie chcą czuć się bezpiecznie i mieć kogoś, kto zajmie się usterkami czy sprzątaniem. Idealną opcją dla nich będzie apartament. Nie mówi się tu o typowych domkach letniskowych czy hotelach, lecz dobrze wyposażonych i wysokiej jakości lokalach w atrakcyjnych lokalizacjach. Aparthotele w Gdańsku wynajmują zarówno biznesmeni, jak i osoby pragnące odpoczynku. Wymagania najemców z roku na rok wzrastają, również w stosunku do wynajmowanych lokali. Powstała zatem nisza, którą skutecznie wypełniają apartamenty inwestycyjne. W Gdańsku nie ma ich jeszcze tak wiele, jak hoteli, lecz przybywa coraz więcej. Co warto o nich wiedzieć? Czy opłaca się w nie inwestować? Warto zacząć od wyjaśnienia, co odróżnia aparthotele w Gdańsku od innych nieruchomości pod wynajem.

Apartamenty inwestycyjne w Gdańsku

Pojawiły się kilka lat temu jako lek na kilka bolączek:

  • niskie stopy procentowe lokat i nieopłacalność innych form inwestowania
  • nisza na rynku wynajmu krótkoterminowego
  • wymagania inwestorów związanych m.in. z obsługą inwestycji

Poza powyższymi warto dodać, że pojawieniu się aparthoteli sprzyjała również sytuacja na rynku nieruchomości i umożliwienie prywatnym inwestorom zakupu części ogromnej inwestycji komercyjnej. Obecnie najwięcej apartamentów inwestycyjnych w Gdańsku kupują właśnie prywatni inwestorzy, w tym zagraniczni, niekiedy również firmy. Znajdują się one w dużych apartamentowcach, w których na codzień mieszkają prywatne osoby, lub też w inwestycjach skupiających tylko apartamenty na wynajem - tzw. aparthotele. Zarówno jedne, jak i drugie mieszczą się w atrakcyjnych lokalizacjach, czym dodatkowo kuszą inwestorów. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim warto zacząć od tego, czym jest apartament inwestycyjny. W Gdańsku można wyróżnić dwa rodzaje:

  • lokal o podwyższonym standardzie, który mieści się w apartamentowcu; znajdują się tu także prywatne mieszkania
  • nieruchomość w budynku komercyjnym, w którym każdy lokal jest wynajmowany (tzw. aparthotele, nie mylić z condohotelami)

Jak widać, zazwyczaj inwestor ma dwie drogi, przy czym warto zorientować się, która z nich jest dla niego lepsza. Aparthotele i apartamenty inwestycyjne łączą przede wszystkim takie cechy, jak:

  • jeden prywatny lub firmowy właściciel
  • możliwość zatrudnienia operatora lub samodzielna obsługa wynajmu
  • rezygnacja z wynajmu i sprzedaż nieruchomości lub zamieszkanie w niej
  • kupno z nastawieniem na zysk
  • właściciel może korzystać z apartamentu, kiedy chce (po ustaleniu z operatorem)

Oprócz powyższych, warto dodać, że to w pełni gotowe do zamieszkania luksusowe mieszkania z kuchnią, łazienką itd. Co prawda, nieco inaczej wygląda ich obsługa przez operatora, ale w gruncie rzeczy są one do siebie dość podobne. Apartamenty inwestycyjne w Gdańsku spotyka się znacznie częściej niż typowe aparthotele, choćby z tego względu, że łatwiej jest je wybudować. Warto wiedzieć również, że niektóre z inwestycji zapewniają również takie usługi, jak recepcja, siłownia czy nawet basen.

Apartamenty inwestycyjne w Gdańsku - lokalizacja

Bardzo istotnym elementem, który wpływa na sukces inwestycji, jest lokalizacja. Większość apartamentów inwestycyjnych w Gdańsku znajduje się w pobliżu węzłów komunikacyjnych lub dróg o krajowym znaczeniu. Dzięki temu można dojechać i wyjechać z nich bezproblemowo. Dodatkowo, w zależności od grupy docelowej, mieszczą się one albo w pobliżu plaży i centrum, albo w okolicach ważnych centrów konferencyjnych oraz targów. W zależności od potrzeb, najemcy mogą wynająć aparthotel w Gdańsku w celach rekreacyjnych lub służbowych. Równie ważna jest okolica - ta o rozbudowanej infrastrukturze miejskiej przyciąga często znacznie więcej najemców. Istotne są tu przede wszystkim restauracje i kawiarnie oraz sklepy spożywcze. Apartamenty inwestycyjne w Gdańsku powstają zatem blisko S6 (np. w pobliżu Jeziora Jasień) czy też na Wrzeszczu. Na plus można doliczyć piękny widok z okna oraz zadbaną i bezpieczną okolicę pełną parków itp. Dodatkowo apartamenty inwestycyjne w Gdańsku są wyposażone w parkingi podziemne i naziemne, dzięki czemu najemcy i właściciel nie mają problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego.

Zysk z zakupu aparthotelu w Gdańsku

Jak już wspomniano na początku, stolica Pomorza jest jednym z najbardziej rozwiniętych miast turystycznie i biznesowo w Polsce. Dzięki temu co roku przyciąga olbrzymią ilość turystów oraz biznesmenów. Na ulicach miasta można rozpoznać przybyszów z krajów nordyckich, Niemiec, Anglii, a nawet dalszych rejonów. Również Polacy chętnie spędzają tu wakacje. Apartamenty inwestycyjne w Gdańsku wypełniają pewną niszę, która powstała na rynku. Najemcy chcieli tymczasowo zamieszkać w mieszkaniu, w którym będą mogli cieszyć się prywatnością, a także swobodą, ale również będzie ktoś po nich sprzątał. Z drugiej strony pojawiło się wiele osób, które chętnie zaczęły inwestować w nieruchomości na wynajem. Chciały one zakupić lokal w atrakcyjnym miejscu, w którym same mogłyby wypocząć lub załatwiać własne interesy. Potrzeby wynajmujących i najemców spotkały się w postaci aparthoteli i apartamentów inwestycyjnych. W Gdańsku inwestor może zarobić od 4% do 10% wartości mieszkania. Musi on jednak pamiętać, że sukces inwestycji zależy od wielu czynników. W Gdańsku co prawda nie ma takiego problemu z sezonowością, trzeba jednak liczyć się z lepszymi i gorszymi okresami. Dlatego warto zadbać o zawarcie umowy z właściwym operatorem.

Kim jest operator apartamentu inwestycyjnego?

Najprościej rzecz ujmując, to osoba, która zajmuje się nieruchomością pod nieobecność właściciela. Dba o przyciągnięcie najemców, posprzątanie, naprawy itd. Oczywiście nie za darmo. W przeciwieństwie do condohoteli, właściciele apartamentów inwestycyjnych zawierają umowy z operatorami na krótszy okres czasu, bo od 5 do 10 lat. Dodatkowo mogą szybciej zakończyć jałową współpracę. Należy jednak pamiętać, że znalezienie zaufanej i obrotnej osoby na to miejsce może wymagać czasu, a także wysiłku. Chyba, że inwestor sam będzie operatorem, zatrudniając tylko “opiekuna” mieszkania, który przekaże klucze najemcom i posprząta po nich. To zatem od właściciela apartamentu inwestycyjnego w Gdańsku - mieście cechującym się sporą konkurencją - zależy, czy samodzielnie zajmie się swoją nieruchomością, czy zleci to osobie trzeciej. Warto dokładnie poznać rynek oraz wykonać szacunkowe obliczenia, aby sprawdzić, co opłaca się bardziej. Na pewno trzeba dbać o najemców - ich opinia w internecie z pewnością mocno wpłynie na popularność danego apartamentu.

Filtruj
1
Sortuj
Mapa

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: