Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Wiadomości na temat Suwałk:

Nowe domy w Suwałkach – rynek, ceny, okazje

Nazywane polskim biegunem zimna Suwałki są położone na północno-wschodnim krańcu kraju, nad rzeką Czarna Hańcza i w otoczeniu przepięknej przyrody. Latem można tu zauważyć duży ruch turystyczny, jednak poza sezonem miejscowość jest spokojna. Jednocześnie jest to jednak drugi co do wielkości ośrodek woj. podlaskiego o dużym potencjale rozwojowym. Jak wygląda tutejszy rynek nieruchomości? Ile kosztują i gdzie powstają nowe domy w Suwałkach? Sprawdź!

Rynek nieruchomości w Suwałkach – nowe domy

Suwałki mają bardzo atrakcyjne położenie pod względem biznesowym, na szlaku transportowym pomiędzy Europą Zachodnią i Wschodnią. Dzięki temu swoje siedziby ma tu wiele firm, stopa bezrobocia jest niska, a infrastruktura rozbudowana. Wszystko to sprawia, że zainteresowanie nieruchomościami mieszkalnymi w tym mieście jest duże. Nowych domów i mieszkań w Suwałkach coraz częściej poszukują nie tylko Polacy, ale również przybysze zza wschodniej granicy. Jest to bowiem najatrakcyjniejszy ośrodek w okolicy. Od większego Białegostoku dzieli go natomiast aż 130 km.

Rynek nieruchomości w tym mieście stale się rozwija. Od pewnego czasu w Suwałkach można zaobserwować coraz większą aktywność deweloperów. Popyt nakręca podaż, dzięki czemu powstają tu nowe atrakcyjne inwestycje. Biura deweloperskie inwestują przede wszystkim w zabudowę wielorodzinną. Niektóre z projektów przewidują zabudowę wielu hektarów powierzchni, wykonywaną w kilku etapach i połączenie funkcji usługowej z mieszkaniową. Można tu jednak również kupić nowe domy od dewelopera budowane w ramach kameralnych inwestycji.

Nowe domy od dewelopera w Suwałkach – gdzie ich szukać?

Ze względu na zwiększony popyt na lokale mieszkalne miasto rozwija się terytorialnie. Nowe inwestycje powstają zarówno na wolnych działkach w pobliżu centrum, jak i na obrzeżach miasta. To właśnie bliżej granic Suwałk można znaleźć nowe domy budowane w ramach inwestycji deweloperskich. Powstają one w pobliżu już istniejącej zabudowy jednorodzinnej, czyli między innymi w okolicach zalewu Arkadia oraz na zachodnich i południowych krańcach miasta. Deweloperzy proponują budynki utrzymane w nowoczesnej stylistyce i oferujące rozmaite udogodnienia. Dużym atutem wyboru gotowego domu powstałego w ramach takiej inwestycji jest brak konieczności zmagania się z uciążliwościami procesu budowlanego.

Nowe domy w Suwałkach – jak kształtują się ich ceny?

Ceny mieszkań w Suwałkach rosną dość szybko, chociaż nadal utrzymują się na relatywnie niskim poziomie. Stawki w obrębie miasta są też zróżnicowane – ich wysokość zależy przede wszystkim od standardu budowli oraz lokalizacji nieruchomości. Coraz częściej w Suwałkach powstają apartamenty o podwyższonym standardzie i inne ekskluzywne inwestycje. Można tu jednak nadal znaleźć także atrakcyjne nowe domy i mieszkania w przystępnych cenach. Dzięki temu najpopularniejsze w tym mieście są nieruchomości mieszkalne o większych metrażach.

Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości w województwie podlaskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Suwałkach na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023