+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

PROMOCJE

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż Nowy Sącz

79 ofert w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 519 zł/m²

PROMOCJE
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Apartamenty Browarna
  gotowe
  Budynek jest wzniesiony w trwałej i mocnej konstrukcji żelbetowej, opartej o słupy nośne wypełnione 25-cm pustakiem ceramicznym. Całość elewacji jest utrzymana w jasnych, naturalnych kolorach, akcentowanych elementami drewna i grafitu, współgrających z otoczeniem przyrody. Nowoczesna bryła odcina się pozytywnie na tle starszego budownictwa współczesną, lekką estetyką. Budynek jest położony na

  Apartamenty Browarna

  ul. Browarna , Nowy Sącz(22.1 km od Krynicy-Zdroju)
  Firma Handlowo Usługowa "ROMAN" Roman Pażucha
 • Apartamenty 29 Listopada
  4 kw. 2023
  Apartamenty 29 Listopada to kompleks trzech nowoczesnych, 4-kondygnacyjnych budynków z windą, garażem podziemnym oraz komórkami lokatorskimi zlokalizowany w spokojnej dzielnicy Nowego Sącza przy ul. 29 Listopada. Oferujemy Państwu mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 26 do 59 metrów kwadratowych. Lokale mieszkalne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort zarówno osobom

  Apartamenty 29 Listopada

  od 8 400 zł/m2
  ul. 29 Listopada , Nowy Sącz(21.4 km od Krynicy-Zdroju)
  PIK Invest

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Bronisława Czecha
  Oferta archiwalna
  Firma P.H.U. „Długosz” jest w trakcie realizacji swojego kolejnego projektu budowy budynku 16-mieszkaniowego w Nowym Sączu przy ulicy Bronisława Czecha, która leży w południowej części Nowego Sącza. To mieszkania bezczynszowe w stanie deweloperskim. Oferowane mieszkania 3-pokojowe zlokalizowane na parterze o powierzchni 68,2 m2 mają przynależne ogródki. Mieszkania 3-pokojowe na piętrze o

  Bronisława Czecha

  ul. Bronisława Czecha , Nowy Sącz(21.1 km od Krynicy-Zdroju)
  PHU Długosz

Mieszkania w Nowym Sączu - niska cena blisko gór

Nowy Sącz to miasto na prawach powiatu znajdujące się w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego. Bliskość Karpat, dokładnie Beskidu Sądeckiego, wpływa na rozwój turystyczny miasta. Dodatkowo przez wiele lat stanowiło niezwykle istotny szlak komunikacyjny z północy na południe Europy. Dzięki temu miasto szybko się rozwinęło. Niewątpliwą zaletą, jak również wadą, jest jego położenie. Nowy Sącz znajduje się w niecce, co z jednej strony sprawia, że w mieście jest cieplej niż w innych rejonach, z drugiej natomiast przyczynia się do problemów z zanieczyszczeniem powietrza. Smog występuje tu regularnie w sezonie grzewczym. Jednak nowe mieszkania w Nowym Sączu często położone są w rejonach nieco wyższych, co sprawia, że stan powietrza jest tam lepszy. Bez wątpienia ogromny wpływ na rozwój miał przeprowadzony w II połowie XX wieku eksperyment sądecki. Dzięki niemu cały region znacznie się rozwinął. Obecnie niektóre punkty tegoż eksperymentu, mającego na celu ożywienie turystyczno-gospodarczo-kulturalne regionu, nadal są obecne w nowych programach dotyczących rozwoju regionu.

Mieszkania w Nowym Sączu

Obecnie rozwój mieszkalnictwa w opisywanym tu mieście jest stabilny. Nie cechuje się tak wysokim dynamizmem, jak np. rynek nieruchomości w Krakowie czy Rzeszowie, niemniej warto zwrócić uwagę, że Nowy Sącz to stosunkowo małe miasto, nie jest też stolicą województwa, a jedynie powiatu. Ze względu na to, mieszkania w Nowym Sączu buduje się w niewysokich ilościach. W 2017 r. było ich już 30 191, podczas gdy np. w 2007 r. - 27 625. Oznacza to, że w ciągu 10 lat przybyło ponad 2 500 domów i mieszkań w Nowym Sączu. Warto wiedzieć, że wśród nich przeważa budownictwo na cele indywidualne - średnio jest to ok. 66% wszystkich nowopowstałych nieruchomości. Pozostałe są przeznaczone na wynajem, sprzedaż lub funkcjonują jako lokale zakładowe. Wiele osób buduje i kupuje również nieruchomości typowo wypoczynkowe na sezon letni lub zimowy. Dzięki temu nadal rozwija się tu dość mocno branża turystyczna.

Często nowe domy i mieszkania w Nowym Sączu mają dość duży metraż - średnio to ok. 139 mkw. Większość nieruchomości to właśnie wille i domy wolnostojące. Niektóre z nich pełnią funkcję hosteli w sezonie letnio-zimowym. Znajdują się one zwykle na obrzeżach miasta. W centrum natomiast powstają zazwyczaj bloki z mieszkaniami o różnym metrażu.

Cena mieszkania na sprzedaż: Nowy Sącz

Nieruchomości w tym obszarze są stosunkowo tanie. Wpływa na to niska cena ziemi oraz mały popyt. Najwięcej lokali powstaje na użytek własny, choć coraz mocniej rozwija się tu rynek inwestycyjny. Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu wynosi ok. 3 500 zł/mkw. Zdarzają się oczywiście inwestycje nawet powyżej 5 000 zł/mkw., niemniej jest to rzadkość w tych rejonach. Niska cena zachęca wiele osób z Polski do zakupu nieruchomości na terenie miasta. Mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu można potraktować właśnie jako inwestycję i wynajmować je pracownikom sezonowym oraz turystom. Wynajem krótkoterminowy staje się coraz popularniejszy ze względu na dużą opłacalność inwestycji.

Biorąc pod uwagę ceny nieruchomości w sąsiednich miejscowościach, mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu wypadają dość atrakcyjnie. Średni koszt zakupu lokalu w Krynicy-Zdroju to ok. 6 000 zł/mkw., w Rabce-Zdroju 5 500 zł/mkw., a ogólnie w całej Małopolsce ponad 7 000 zł/mkw. Podobne koszty za mkw. do tych w Nowym Sączu wychodzą np. w Tarnowie. Widać zatem, że jeden obszar jest dość mocno zróżnicowany, jeśli chodzi o ceny. Wynika to np. z dokładnej lokalizacji oraz statusu. Miejscowości zdrojowe zazwyczaj są droższe ze względu właśnie na status uzdrowiska.

Inwestycje

Nowy Sącz nie jest może tak znany, jak Krynica-Zdrój, jednak ze względu na niższe ceny również przyciąga wielu turystów. Położenie blisko gór zachęca wiele osób do przyjazdu zwłaszcza latem. Z Nowego Sącza łatwo można dostać się na popularne szlaki, ponadto w samym mieście jest wiele do zobaczenia. Dlatego bardzo dużo nieruchomości powstaje tu typowo pod branżę turystyczną.

Obok licznych hoteli można zauważyć też coraz więcej mieszkań na sprzedaż. Nowy Sącz stał się jednym z pierwszych, w których opłacalny okazał się najem krótkoterminowy, właśnie ze względu na turystykę. W porównaniu do lokat bankowych, na wynajmie turystom można zarobić nawet do 8% wartości nieruchomości w skali roku. Oczywiście wymaga to również większego wysiłku ze strony właściciela - po gościach trzeba sprzątać, zmieniać pościel itd. Obowiązków jest znacznie więcej niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Warto zwrócić również uwagę, że mieszkania w Nowym Sączu cieszą się popularnością sezonowo, jeśli chodzi o ich wynajem przez turystów. To powoduje, że dwa, a nierzadko tylko jeden sezon musi niejako “zarobić” tyle, żeby wystarczyło przez cały rok. Dlatego warto do inwestycji w mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu podejść raczej ostrożnie.

Co można robić w Nowym Sączu?

Miasto słynie zwłaszcza z pięknych zabytków. Turyści koniecznie powinni zobaczyć chociaż kilka z nich: Ratusz, bazylikę kolegiacką św. Małgorzaty, chasydzką bożnicę Bajs Nusn, Zamek Królewski, Dom Gotycki, Sądecki Park Etnograficzny. W mieście pełno jest kościołów, kapliczek oraz zabytkowych domów i willi. Warto odwiedzić kina, teatry i muzea, które oferują bardzo zróżnicowany i ciekawy repertuar. Do imprez cyklicznych, z których Nowy Sącz jest najbardziej znany, należą m.in.:

 • Filmostrada. Pierwszy Polski Objazdowy Festiwal Filmowy
 • Nasze Wiano dla Europy. Grupa Wyszehradzka - Państwa Karpackie
 • Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR
 • Mały Festiwal Form Artystycznych
 • Światowe Forum Ekonomiczne dla Młodzieży

Oprócz powyższych W mieście działają liczne stowarzyszenia, z których oferty najlepiej skorzystają stali mieszkańcy. Dodatkowo nie warto zapominać również o największej atrakcji, czyli górach. W okolicy znajdują się Beskid Sądecki, Wyspowy i Niski, a także Pogórze Rożnowskie.

Mieszkanie i życie w Nowym Sączu

Miasto nie może pochwalić się mocno rozwiniętą gospodarką. Znajduje się tu wiele małych firm oraz kilka większych zakładów, jak np. Fakro, Newag, Konspol, Nowosądecka Fabryka Urządzeń Górniczych „Nowomag” S.A., SGL CARBON SA. Jednak, jak zostało to wspomniane wyżej, mocno rozwija się tu branża turystyczna, w której wiele osób znalazło pracę. W 2017 roku stopa bezrobocia wynosiła zaledwie ok. 4,1%, co jest świetnym wynikiem, jeśli chodzi o województwo Małopolskie. Istnieje tam także Podstrefa Nowy Sącz Krakowskiego Parku Technologicznego.

W Nowym Sączu znajduje się wiele szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ośrodków zdrowia i kultury. Funkcjonują tu m.in. zamiejscowe wydziały Politechniki Krakowskiej czy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Mieszkańcy mogą robić zakupy w jednej z 7 galerii handlowych, m.in. w CH Europa II Plaza, CH Arkadia czy Galerii Sandeckiej. Dzieci i dorośli mogą skorzystać z szerokiej oferty wielu Domów Kultury czy klubów sportowych. Często odbywa się tu któryś z etapów Tour de Pologne. Z większych obiektów sportowych warto wymienić Halę Widowiskowo-Sportową, basen MOSiR, Stadion im. Romana Stramki, tory modelarskie.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu

W Nowym Sączu dostępnych jest 79 ofert nowych mieszkań znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Nowym Sączu mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 28 do 153 m², w tym:

 • kawalerki - 3 lokale
 • mieszkania 2-pokojowe - 37 lokali
 • mieszkania 3-pokojowe - 28 lokali
 • mieszkania 4-pokojowe - 10 lokali
 • mieszkania 5-pokojowe i więcej - 1 lokal

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Nowym Sączu?

Najtańsze nowe mieszkanie w Nowym Sączu dostępne w sprzedaży kosztuje 248 072 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Nowym Sączu wynosi 8 519 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Nowym Sączu nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.

Nowy Sącz - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie deweloperzy w Nowym Sączu oddali do użytku 52 lokale mieszkalne. 52 lokale mieszkalne zostaną oddane do 3 miesięcy. 79 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do 6 miesięcy. 79 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do roku.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Nowym Sączu, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 6 lokali
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 0 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 63 lokale
 • mieszkania na wysokich piętrach - 10 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Nowym Sączu i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: