Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Nowe mieszkania na sprzedaż Nowy Sącz

52 oferty w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 488 zł/m²

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Zobacz na mapie
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Apartamenty Browarna
  gotowe
  Budynek jest wzniesiony w trwałej i mocnej konstrukcji żelbetowej, opartej o słupy nośne wypełnione 25-cm pustakiem ceramicznym. Całość elewacji jest utrzymana w jasnych, naturalnych kolorach, akcentowanych elementami drewna i grafitu, współgrających z otoczeniem przyrody. Nowoczesna bryła odcina się pozytywnie na tle starszego budownictwa współczesną, lekką estetyką. Budynek jest położony na
  ul. Browarna, Nowy Sącz(22.1 km od Krynicy-Zdroju)
  Firma Handlowo Usługowa "ROMAN" Roman Pażucha
 • getHome

  Zobacz najnowsze oferty z rynku wtórnego w lokalizacji Nowy Sącz

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Bronisława Czecha
  Oferta archiwalna
  Firma P.H.U. „Długosz” jest w trakcie realizacji swojego kolejnego projektu budowy budynku 16-mieszkaniowego w Nowym Sączu przy ulicy Bronisława Czecha, która leży w południowej części Nowego Sącza. To mieszkania bezczynszowe w stanie deweloperskim. Oferowane mieszkania 3-pokojowe zlokalizowane na parterze o powierzchni 68,2 m2 mają przynależne ogródki. Mieszkania 3-pokojowe na piętrze o
  ul. Bronisława Czecha, Nowy Sącz(21.1 km od Krynicy-Zdroju)
  PHU Długosz

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Nowy Sącz to miasto na prawach powiatu znajdujące się w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego. Bliskość Karpat, dokładnie Beskidu Sądeckiego, wpływa na rozwój turystyczny miasta. Dodatkowo przez wiele lat stanowiło niezwykle istotny szlak komunikacyjny z północy na południe Europy. Dzięki temu miasto szybko się rozwinęło. Niewątpliwą zaletą, jak również wadą, jest jego położenie. Nowy Sącz znajduje się w niecce, co z jednej strony sprawia, że w mieście jest cieplej niż w innych rejonach, z drugiej natomiast przyczynia się do problemów z zanieczyszczeniem powietrza. Smog występuje tu regularnie w sezonie grzewczym. Jednak nowe mieszkania w Nowym Sączu często położone są w rejonach nieco wyższych, co sprawia, że stan powietrza jest tam lepszy.

Mieszkania w Nowym Sączu

Obecnie rozwój mieszkalnictwa w mieście jest stabilny. Nie cechuje się tak wysokim dynamizmem, jak np. rynek nieruchomości w Krakowie czy Rzeszowie, niemniej warto zwrócić uwagę, że Nowy Sącz to stosunkowo małe miasto, nie jest też stolicą województwa, a jedynie powiatu. Ze względu na to, mieszkania w Nowym Sączu buduje się w niewysokich ilościach. Warto wiedzieć, że wśród nich przeważa budownictwo na cele indywidualne. Wiele osób buduje i kupuje również nieruchomości typowo wypoczynkowe na sezon letni lub zimowy. Dzięki temu nadal rozwija się tu dość mocno branża turystyczna.

Cena mieszkania na sprzedaż: Nowy Sącz

Mieszkania w Nowym Sączu są stosunkowo tanie. Wpływa na to niska cena ziemi oraz mały popyt. Najwięcej lokali powstaje na użytek własny, choć coraz mocniej rozwija się tu rynek inwestycyjny. Niska cena zachęca wiele osób z Polski do zakupu nieruchomości na terenie miasta. Mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu można potraktować właśnie jako inwestycję i wynajmować je pracownikom sezonowym oraz turystom. Wynajem krótkoterminowy staje się coraz popularniejszy.

Biorąc pod uwagę ceny nieruchomości w sąsiednich miejscowościach, mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu wypadają dość atrakcyjnie. Średni koszt zakupu lokalu jest tu nieco niższy niż w Krynicy-Zdroju czy w Rabce-Zdroju. Podobne koszty za mkw. do tych w Nowym Sączu wychodzą np. w Tarnowie. Widać zatem, że jeden obszar jest dość mocno zróżnicowany, jeśli chodzi o ceny. Wynika to np. z dokładnej lokalizacji oraz statusu. Miejscowości zdrojowe zazwyczaj są droższe ze względu właśnie na status uzdrowiska.

Inwestycje

Nowy Sącz nie jest może tak znany, jak Krynica-Zdrój, jednak ze względu na niższe ceny również przyciąga wielu turystów. Położenie blisko gór zachęca wiele osób do przyjazdu zwłaszcza latem. Z Nowego Sącza łatwo można dostać się na popularne szlaki, ponadto w samym mieście jest wiele do zobaczenia. Dlatego bardzo dużo nieruchomości powstaje tu typowo pod branżę turystyczną.

Obok licznych hoteli można zauważyć też coraz więcej mieszkań na sprzedaż. Nowy Sącz stał się jednym z pierwszych, w których opłacalny okazał się najem krótkoterminowy, właśnie ze względu na turystykę. Na wynajmie turystom można zarobić nawet do 8% wartości nieruchomości w skali roku. Oczywiście wymaga to również większego wysiłku ze strony właściciela - po gościach trzeba sprzątać, zmieniać pościel itd. Obowiązków jest znacznie więcej niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Warto zwrócić również uwagę, że mieszkania w Nowym Sączu cieszą się popularnością sezonowo, jeśli chodzi o ich wynajem przez turystów. To powoduje, że dwa, a nierzadko tylko jeden sezon musi niejako “zarobić” tyle, żeby wystarczyło przez cały rok. Dlatego warto do inwestycji w mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu podejść raczej ostrożnie.

Co można robić w Nowym Sączu?

Miasto słynie zwłaszcza z pięknych zabytków. Turyści koniecznie powinni zobaczyć chociaż kilka z nich: Ratusz, bazylikę kolegiacką św. Małgorzaty, chasydzką bożnicę Bajs Nusn, Zamek Królewski, Dom Gotycki, Sądecki Park Etnograficzny. W mieście pełno jest kościołów, kapliczek oraz zabytkowych domów i willi. Warto odwiedzić kina, teatry i muzea, które oferują bardzo zróżnicowany i ciekawy repertuar. Dodatkowo nie warto zapominać również o największej atrakcji, czyli górach. W okolicy znajdują się Beskid Sądecki, Wyspowy i Niski, a także Pogórze Rożnowskie.

Praca w Nowym Sączu

Miasto nie może pochwalić się mocno rozwiniętą gospodarką. Znajduje się tu wiele małych firm oraz kilka większych zakładów, jak np. Fakro, Newag, Konspol, Nowosądecka Fabryka Urządzeń Górniczych „Nowomag” S.A., SGL CARBON SA. Jednak, jak zostało to wspomniane wyżej, mocno rozwija się tu branża turystyczna, w której wiele osób znalazło pracę. Istnieje tu także Podstrefa Nowy Sącz Krakowskiego Parku Technologicznego.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Nowym Sączu

W Nowym Sączu dostępne są 52 oferty nowych mieszkań znajdujące się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Nowym Sączu mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 41 do 153 m², w tym:

 • mieszkania 2-pokojowe - 29 lokali
 • mieszkania 3-pokojowe - 18 lokali
 • mieszkania 4-pokojowe - 4 lokale
 • mieszkania 5-pokojowe i więcej - 1 lokal

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Nowym Sączu?

Najtańsze nowe mieszkanie w Nowym Sączu dostępne w sprzedaży kosztuje 0. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Nowym Sączu wynosi 8 488 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Nowym Sączu nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.

Nowy Sącz - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie deweloperzy w Nowym Sączu oddali do użytku 52 lokale mieszkalne. 52 lokale mieszkalne zostaną oddane do 3 miesięcy. 52 lokale mieszkalne zostaną oddane do 6 miesięcy. 52 lokale mieszkalne zostaną oddane do roku.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Nowym Sączu, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 0 lokali
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 0 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 42 lokale
 • mieszkania na wysokich piętrach - 10 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Nowym Sączu i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023