+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż Iława

151 ofert w 3 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 10 592 zł/m²

+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Zobacz na mapie
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Marina Iława Apartamenty Turystyczne
  4 kw. 2025
  Marina Iława Apartamenty Turystyczne to już ostatni etap słynnej Mariny Iława. Położone nad rzeką Iławką, z pięknym widokiem na Jeziorak oraz możliwością cumowania własnej łodzi dosłownie pod oknami apartamentu. Cztery nowoczesne budynki na planie wielokątów z pocięciami w strefie wejścia oraz z wysuniętymi kondygnacjami zostały zaprojektowane przez renomowaną pracownię architektoniczną. Dla

  Marina Iława Apartamenty Turystyczne

  od 11 999 /m2
  ul. Konstytucji 3 Maja 3 , Iława(0.4 km od centrum)
  Realia Group
 • Apartamenty Spichlerz Iława
  gotowe
  Apartamenty SPICHLERZ to ciekawa inwestycja deweloperska w malowniczo położonej Iławie na Mazurach. Budynek w stylu loftowym, z windą, położony przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego 31J . Jego historia sięga XIX w. kiedy Iława przeżywała okres dynamicznego rozwoju gospodarczego. Ogromny wpływ na ten rozwój miało wojsko .To właśnie na jego potrzeby w pobliżu koszar Hindenburga wzniesiono budynek

  Apartamenty Spichlerz Iława

  ul.Wyszyńskiego 31J , Iława(1 km od centrum)
  Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane Wierzbowski
 • Osiedle przy Kościuszki
  4 kw. 2024

  Osiedle przy Kościuszki

  od 7 500 /m2
  ul. Kościuszki Tadeusza 5a , Iława(0.2 km od centrum)
  Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane Wierzbowski

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Marina Iława
  Oferta archiwalna
  Marina Iława Apartamenty nad Jeziorem, to wyjątkowe miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie piękno i wygodę. Piękno otaczającego jeziora harmonijnie współgra z bardzo starannie zaprojektowaną i przemyślaną architekturą budynków, dopracowanym detalem architektonicznym oraz rozwiązaniami funkcjonalnymi części wspólnych. Starannie zagospodarowane wybrzeże osiedla na którym znajdują się ścieżki

  Marina Iława

  ul. Konstytucji 3 Maja 3 , Iława(0.6 km od centrum)
  Marina Iława Apartamenty
 • Villa pod dębem
  Oferta archiwalna
  Komfortowe mieszkania w „Villi pod dębem“ Do oferty mieszkań w Iławie dołączył kolejny, wyjątkowy budynek, który idealnie wpisuje się w potrzeby mieszkańców. „Villa pod dębem“ to stylowy obiekt, który wybudujemy w centrum Iławy przy ul. Szeptyckiego. Budynek będzie wyróżniał się nowoczesną architekturą. Na elewacji zastosujemy tynk ozdobny o strukturze drewna i płytki elewacyjne w szarym kolorze.

  Villa pod dębem

  ul. Szeptyckiego , Iława(0.2 km od centrum)
  Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.
 • Osiedle Piastowskie budynek C2
  Oferta archiwalna
  NOWA ODSŁONA Osiedla Piastowskiego!!! Nowy budynek nr budowlany C2!!! Właśnie rozpoczęliśmy realizację kolejnego etapu "Osiedla Piastowskiego" w Iławie, tj. budowę budynku mieszkalnego o numerze budowlanym C2. W nowej części osiedla powstanie 5 budynków mieszkalnych wielorodzinnych o wysokości 4 kondygnacji nadziemnych, w których znajdzie się prawie 240 mieszkań. Jednym z głównych atutów

  Osiedle Piastowskie budynek C2

  ul. Odnowiciela , Iława(1.4 km od centrum)
  Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Nowe mieszkania w Iławie – malowniczo położonym mieście

Iława to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, położona w województwie warmińsko-mazurskim, nad Jeziorakiem – najdłuższym jeziorem w kraju. Otaczają ją parki krajobrazowe i rezerwaty. Miasto słynie z czystego powietrza – leży na obszarze Zielonych Płuc Polski. Ma powierzchnię 21,88 km² i liczy – według danych GUS z 2021 roku – 32 664 mieszkańców.

Lokalizacja dzieli się na 20 osiedli: Słoneczne, Marina Iława, Wojska Polskiego, Piastowskie, Młodych, Kormoran, Lipowy Dwór, Gajerek, Podleśne, Henryka Sienkiewicza, Dzielnica Przemysłowa, Lubawskie, Kopernika, Centrum, Ostródzkie, Sobieskiego, Dąbrowskiego, Stare Miasto, XXX-lecia i Nowy Świat.

Dogodnie skomunikowane miasto

Iława jest węzłem drogowym województwa. Główna arteria komunikacyjna to droga krajowa DK16 Dolna Grupa-Grudziądz-Iława-Olsztyn-Augustów. Przebiega ona prze osiedla Stare Miasto, Centrum, Ostródzkie i Sienkiewicza. Ważnymi szlakami są również drogi wojewódzkie DW521 i DW 536, a także południowa obwodnica miasta Kwidzyńska-Wiejska-Skłodowskiej Curie. Do Olsztyna można dojechać samochodem w nieco ponad godzinę.

W miejscowości sprawnie funkcjonuje komunikacja miejska. Kursuje tutaj 7 linii komunikacji miejskiej – niektóre są obsługiwane przez autobusy z napędem elektrycznym. Mieszkańcy mogą także korzystać z połączeń kolejowych – pociągi odjeżdżają m.in. w kierunku Krakowa, Przemyśla, Warszawy, Gdańska, Słupska, Szczecina, Olsztyna, Wrocławia i Poznania.

Lokalny biznes

W lokalizacji znajduje się podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W jej ramach przedsiębiorcy mogą korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy i nowych inwestycji.

W miejscowości swoje siedziby mają znane firmy m.in. z następujących branż – meblarskiej, turystycznej, kosmetycznej, spożywczej, metalurgicznej i transportowej. W 2023 roku planowane jest otwarcie przy ul. Jana Pawła II i Ziemowita dużego parku handlowego o powierzchni przeszło 7000 m². Miasto ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w całym województwie – w 2022 roku wynosił on 3,5%. Pracownicy miejscowych zakładów chętnie kupują nowe mieszkania w Iławie.

Mieszkania na sprzedaż w Iławie – specyfika rynku

Mieszkania na sprzedaż w Iławie z rynku pierwotnego to najczęściej 2-pokojowe i 3-pokojowe apartamenty w kilkupiętrowej zabudowie wielorodzinnej. Najpopularniejszy metraż wynosi około 40-80 m². Istnieje spore zapotrzebowanie na zakup lokali przeznaczonych na krótkoterminowy wynajem turystom.

Nowe mieszkania w Iławie w ostatnich latach powstają m.in. przy ul. Stefana Wyszyńskiego, Konstytucji 3 maja i Kościuszki. Zauważalny jest stopniowy wzrost cen nieruchomości.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie warmińsko-mazurskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Iławie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Iławie

W Iławie dostępnych jest 151 ofert nowych mieszkań znajdujących się w 3 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Iławie mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 25 do 122 m², w tym:

 • kawalerki - 13 lokali
 • mieszkania 2-pokojowe - 80 lokali
 • mieszkania 3-pokojowe - 50 lokali
 • mieszkania 4-pokojowe - 5 lokali
 • mieszkania 5-pokojowe i więcej - 3 lokale

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Iławie?

Najtańsze nowe mieszkanie w Iławie dostępne w sprzedaży kosztuje 233 775 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Iławie wynosi 10 592 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Iławie nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.

Iława - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie deweloperzy w Iławie oddali do użytku 16 lokali mieszkalnych. 16 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do 3 miesięcy. 16 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do 6 miesięcy. 16 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do roku.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Iławie, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 18 lokali
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 0 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 133 lokale
 • mieszkania na wysokich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Iławie i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: