Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Bydgoszcz

Znaleziono 2 056 ofert w 44 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 474 zł/m²

map

Zobacz na mapie

Wiadomości na temat Bydgoszczy:

Bydgoszcz jest jednym z największych miast w Polsce. Malowniczo położony nad Brdą stolica województwa kujawsko–pomorskiego, nazywana czasami polskim Amsterdamem lub polską Wenecją, przeżywa obecnie swój rozkwit. Stanowi duży ośrodek gospodarczy, kulturalny, akademicki, medyczny, wojskowy i sportowy. Jest także węzłem drogowym, kolejowym i żeglugi śródlądowej w kraju. Coraz bardziej widoczne są zalety dużego miasta, będącego technologicznym centrum biznesowym i przemysłowym. A to zdecydowanie przekłada się na rynek nieruchomości w Bydgoszczy, który z roku na rok dynamicznie się rozwija. W tym regionie powstaje corz więcej nowych inwestycji, które przykuwają uwagę zarówno inwestów, jak i mieszkańców. Jak wygląda rynek mieszkaniowym w tym mieście oraz na jakim poziomie kształtują się ceny nowych mieszkań?

Bydgoszcz - aktualizacja z dnia 31.03.2021

Inwestowanie w nieruchomości to transakcja, do której należy się odpowiednio przygotować. Warto zaznaczyć, że nie każdy lokal będzie budził takie samo zainteresowanie wśród potencjalnych najemców. Jakie aspekty wpływają na atrakcyjność i gwarantują zysk z wynajmu? Wybór odpowiedniej lokalizacji to zdecydowanie jeden z ważniejszych aspektów przy zakupie nieruchomości. Atrakcyjne położenie, rozbudowana sieć węzłów komunikacyjnych, dobrze rozwinięta infrastruktura miejska - to zdecydowanie priorytety, na które warto zwrócić uwagę decydując się na zakup mieszkania przeznaczonego pod wynajem.

Jak rozwija się Bydgoszcz?

Historia Bydgoszczy sięga aż XI wieku, ale to ostatnie dziesięciolecia ukształtowały jej współczesny, nowoczesny i europejski charakter. Wszystko za sprawą nagradzanej idei Miasta Inteligentnego (Smart City), która nie pozostaje w sferze planowania, ale jest konsekwentnie wcielana w życie przez władze miasta. Widać to po inwestycjach w system organizacji ruchu czy oświetlenia miejskiego.

Kompleksowe zarządzanie miastem, dbałość o wszystkie najistotniejsze obszary życia mieszkańców oraz wykorzystywanie środków unijnych sprawiają, że nieatrakcyjna niegdyś Bydgoszcz należy dziś do grona najciekawszych i najprężniej rozwijających się miast w Polsce.

Sukces gospodarczy i wizerunkowy przekuwa się również na rynek nieruchomości w Bydgoszczy, który bardzo prężnie się rozwija. Można to zauważyć na przykładzie wielu nowych inwestycji. Nie tylko bowiem mieszkańcy, ale również osoby z miejscowości takich, jak Warszawa czy Kraków, poszukują mieszkania w Bydgoszczy. Deweloper, który postawi na to miasto, nie będzie zatem narzekał na brak popytu.

Ponadto, oprócz - tradycyjnie - mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego, wśród inwestycji przodują przestrzenie biurowe, gdyż coraz więcej firm, głównie z sektora usługowego, decyduje się na otwarcie swoich siedzib właśnie tutaj. Wpływ na to ma zwłaszcza tempo rozwoju stolicy kujawsko-pomorskiego w sferze biznesowej oraz wiele udogodnień i ulg dla przedsiębiorstw. Dodatkowo warto pamiętać o specjalnych strefach ekonomicznych utworzonych w celu przyciągnięcia zagranicznych i polskich potentatów. Nieruchomości w Bydgoszczy to zatem świetna opcja pod inwestycje - nieraz znacznie bardziej opłacalna niż lokaty bankowe.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy

Bydgoszcz to ósme największe (pod względem ludności) miasto Polski. Choć liczba ta co roku maleje (nie inaczej niż w większości polskich miast), nadal świetnie funkcjonuje tu ogromny rynek dla usług i towarów, w tym również nieruchomości. Z tego powodu oferta deweloperów jest bardzo szeroka, a każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dominują oczywiście nowoczesne osiedla z parkingami, monitoringiem i bezczynszowe. Rynek nieruchomości bardzo się tu zmienił, chociażby biorąc pod uwagę sposób szukania mieszkania w Bydgoszczy. Bez pośredników, przez internet i najlepiej jak najszybciej - tak właśnie znajduje się obecnie własne M. Dlatego nie wystarczy już samo wybudowanie osiedla. Chcąc sprzedać mieszkania w Bydgoszczy, deweloper musi zadbać o ich reklamę, zwłaszcza w internecie, by dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców.

Stolica Kujaw i Pomorza przyciąga atrakcyjną lokalizacją. Znajdując się niemal w centrum Polski, bliżej północy, przyciąga osoby, którym zależy na niewielkiej odległości od najważniejszych miejscowości w kraju. Nie bez znaczenia jest też położenie względem Bałtyku. Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy często kupują osoby, którym zależy na szybkim dojeździe nad morze. Wiele z nich przeprowadziło się tu ze względu na znalezienie pracy.

Przewagą Bydgoszczy nad innymi miastami w Polsce są ceny nowych mieszkań, które oscylują wokół niższych kwot niż w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie. Dlatego kupno mieszkania właśnie tutaj nie jest tak dużym wydatkiem, jak w innych miastach. Dla porównania, średnia cena za mkw w stolicy wynosi ok. 8 800 zł, w Poznaniu ok. 6 200 zł, a w stolicy kujawsko-pomorskiego tylko ok. 5 000 zł/mkw. Jak widać, ceny mieszkań w Bydgoszczy są bardzo niskie w porównaniu z kosztami w innych miastach stołecznych. Dzięki temu stają się atrakcyjniejsze dla osób, które zastanawiają się nad przeprowadzką do tego miasta.

Mieszkania w Bydgoszczy: Fordon i Bartodzieje

Obecnie wśród rodzin i osób, które osiągnęły stabilizację finansową, coraz popularniejszy jest trend przenoszenia się z centrum na obrzeża. Wynika to oczywiście z chęci odpoczynku od zgiełku miasta, większych możliwości obcowania z naturą, ciszy i spokoju, mniej zatłoczonych ulic. Dlatego w ostatnim czasie pojawia się znacznie więcej zapytań o mieszkania w Bydgoszczy na Fordonie. Fordon to dzielnica leżąca w znacznej odległości od centrum, z bogatą historią oraz dużą ilością parków i terenów zielonych. Można wymienić tak znane miejsca, jak Zbocze Fordońskie, Dolina Śmierci czy park Milenijny. Dzięki wzrastającemu popytowi na mieszkania w Bydgoszczy na Fordonie, pojawia się tam coraz więcej nowych inwestycji przeznaczonych zwłaszcza dla rodzin.

Kolejną dzielnicą, której popularność znacznie wzrasta, są Bartodzieje. Położona jest w zachodniej części miasta, ale już znacznie bliżej centrum. Tutaj również mamy do czynienia z dużą ilością zieleni, która obejmuje aż 9 ha. Ta lokalizacja świetnie sprawdzi się dla osób, które potrzebują krótszego dojazdu do centrum, ale jednocześnie nie chcą mieszkać w zatłoczonym środku miasta. Mieszkania w Bydgoszczy na Bartodziejach są atrakcyjne cenowo, ale również pod kątem standardu. Największą zaletą życia w tej dzielnicy jest jednak jej infrastruktura miejska: bliskość szkół, obiektów sportowych, rozrywkowych, zieleni, centrów handlowych… Dlatego nie dziwi fakt, że wiele osób poszukuje tutaj lokum. Mieszkania w Bydgoszczy na Bartodziejach są zlokalizowane głównie w pobliżu Parku przy Balatonie, stanowiącego tutejszy odpowiednik Central Parku znanego z Nowego Jorku.

Mieszkania pod wynajem – czy to dobry wybór?

Kluczową kwestią przy zakupie nowego mieszkania jest wybór lokalizacji. Jeżeli nie chcemy trzymać pieniędzy na niskooprocentowanych lokatach, a kupno mieszkania to dla nas sposób inwestycji kapitału, zastanówmy się nad mieszkaniem jak najbliżej centrum Bydgoszczy. Wprawdzie lokale w sercu miasta standardowo są droższe, jednak zdecydowanie łatwiej jest je potem wynająć. Co więcej, obecnie można łatwo i bezproblemowo wynająć mieszkania w Bydgoszczy bez pośredników - biur nieruchomości i agentów, którym trzeba zapłacić sporą marżę. Tym bardziej opłaca się kupić nieruchomość - możemy zyskać stały dochód bez poświęcania na jego osiągnięcie ogromnej masy czasu i pieniędzy.

Kupując mieszkanie pod wynajem, dobrze również pamiętać o zasadzie, która mówi, że kupuje się powierzchnię, a wynajmuje pokoje. Sprawdza się zatem zakup jak najmniejszych powierzchniowo mieszkań, z jak największą liczbą pokoi. Uważajmy jednak. by nie przesadzić. Coraz wyraźniejszy wśród najemców jest trend związany z poszukiwaniem pokoju lub nieruchomości w Bydgoszczy o większej powierzchni i w lepszym standardzie. Najbardziej “chodliwe” są kawalerki oraz 2- i 3-pokojowe lokale. Za dobry standard przyjmuje się oferowany przez Ikeę. W celu osiągnięcia wyższego zysku trzeba niestety zainwestować w lepszą jakość.

Wiele osób szuka mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy bez pośredników. Również dla właścicieli jest to korzystniejsze rozwiązanie. Pamiętajmy jednak o tym, że taka forma znalezienia lokatorów wymaga poświęcenia większej ilości czasu. Aby nie tracić go niepotrzebnie, umieśćmy jak najwięcej informacji i zdjęć dotyczących mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy bez pośredników w internecie. Nie zapominajmy zostawić numeru telefonu do siebie.

Oczywiście pod wynajem można również kupić mieszkanie na rynku wtórnym, ale w takim wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na standard. Większe pieniądze z wynajmu uzyskamy z nowego, ładnie wykończonego mieszkania od dewelopera, niż z mieszkania w starym budownictwie. A na pewno pozwoli to ograniczyć inwestycje w polepszenie wnętrza, które w starych kamienicach często odbiega od nowoczesnych norm. Ponadto zwróćmy uwagę na zwiększający się trend związany z poszukiwaniem mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy bez pośredników w wyższym standardzie. Nawet studenci oczekują co najmniej jakości na poziomie tej z Ikei. Jeśli dostosujemy się do ich oczekiwań, możemy liczyć na znacznie większy zysk.

Inteligentne miasto się nie (z)nudzi

Bydgoszcz przeszła ogromną transformację od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. To obecnie jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków gospodarczych. Zobaczmy zatem, co do zaoferowania ma stolica kujawsko-pomorskiego.

Co w Bydgoszczy? Kurs na biznes

Miasto nad Brdą wciąż chce stworzyć coraz żyźniejszy grunt pod inwestycje, który sprzyja rozwojowi biznesu i przedsiębiorczości. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oferuje kompleksowe wsparcie procesów inwestycyjnych w mieście, a także pomoc dla przedsiębiorców w ramach opieki poinwestycyjnej.

Powstaje coraz więcej nieruchomości w Bydgoszczy zorientowanych na potrzeby przedsiębiorców, zwłaszcza z sektora usługowego. Charakteryzują się one nowoczesnym designem, dużymi parkingami podziemnymi oraz… niskim kosztem wynajmu.

Przez to inwestorzy cenią sobie stolicę Kujaw i Pomorza za konkurencyjne koszty rekrutacji, niskie wydatki na prowadzenie firmy oraz niewielką rotację dobrze wykształconych specjalistów.

Bydgoszcz otwarta na outsourcing

Sektor usług wspólnych i outsourcingu w Bydgoszczy zatrudnia obecnie prawie 7 tys. osób, z czego około 70 proc. pracuje w szeroko rozumianej branży IT. Co piąty pracownik tego sektora zajmuje się finansami, a co dziesiąty ma posadę w call center. Bydgoszcz to atrakcyjne miasto dla firm tego sektora. Swoje centra otworzyli już tutaj tacy giganci, jak Atos, Livingston, Nokia i wiele innych. Co więcej, niskie ceny mieszkań w Bydgoszczy i zwiększająca się wartość wynagrodzenia również wpływają na to, że do stolicy kujawsko-pomorskiego przybywa coraz więcej specjalistów z kraju i zagranicy. Wiele osób chce osiągnąć wyższy standard życia, który łatwiej osiągnąć w Bydgoszczy niż np. w Warszawie, chociażby ze względu na niższe ceny najmu.

Ruch w interesie

Bydgoszcz to jedno z najlepiej położonych miast w Polsce. Obok przebiega autostrada A1 łącząca północ z południem kraju, do tego w mieście krzyżują się cztery drogi krajowe. Pociągiem można dojechać bezpośrednio choćby z Warszawy, Wrocławia, Poznania i Krakowa. To sprawia, że miasto łatwo przyciąga inwestorów, pracowników i studentów.

Ośrodek akademicki

W mieście znajdują się cztery wyższe szkoły publiczne: najmłodszy w kraju Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (który jako jedyny w regionie kształci inżynierów w zakresie nauk rolniczych i technicznych) oraz Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego. Jej absolwentem jest Rafał Blechacz, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2005 roku. Oprócz tego, mamy też Collegium Medicum UMK, która jest bydgoską częścią toruńskiego uniwersytetu, specjalizującą się w naukach medycznych. Oczywiście najbardziej znany jest Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika.

Tak duży wybór uczelni i rozmaitych kierunków wpływa na wzrost ilości studentów. Część z nich zamiast wynajmować, od początku szuka mieszkania na sprzedaż. Bydgoszcz może im zaoferować wiele propozycji z rynku wtórnego oraz pierwotnego. Żacy stanowią coraz większą grupę kupujących nowe lokale. Oczywiście płatnikami są ich rodzice, którzy nastawieni są również na wynajem tego lokum. Dlatego najczęściej decydują się na kawalerki lub 3-pokojowe mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, które będą podnajmować i w ten sposób część kredytu spłaci się sama.

Miasto muzyki

Bydgoszcz od lat nazywana jest miastem muzyki. Tradycje muzyczne miasta sięgają bowiem XVII wieku, a miasto słynie z kształcenia najlepszych muzyków. To tutaj działają liczne instytucje muzyczne, szkoły i stowarzyszenia, koncertują znane orkiestry, chóry i wykonawcy. Bydgoszcz posiada w tym względzie dobre zaplecze materialne: nowoczesny budynek Opery Nova oraz słynącą ze świetnej akustyki Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego. Będąc w Bydgoszczy, warto odwiedzić Dzielnicę Muzyczną, będącą jednym z najspokojniejszych, a zarazem najbardziej urokliwych zakątków miasta.

Atrakcje Bydgoszczy - co warto zobaczyć? Bydgoszcz leży nad rzekami, ale spośród innych nadwiślańskich miast wyróżnia ją Kanał Bydgoski, dlatego właśnie bywa nazywana polskim Amsterdamem lub polską Wenecją. Wzdłuż Brdy zlokalizowane są najbardziej atrakcyjne dla turystów miejsca i organizowane najważniejsze wydarzenia.

Ale nie tylko to przesądza o tym, że turyści wybierają właśnie Bydgoszcz. Co warto zobaczyć poza atrakcjami wspomnianymi wyżej? Zabytki hydrotechniki to obowiązkowy punkt programu, który można zaliczyć, udając się w rejs tramwajem wodnym. Zobaczymy słynny Kanał Bydgoski, zabytkowe śluzy, rozliczne mosty (jest ich około 50!) czy zrewitalizowaną Wyspę Młyńską, która ma ambicję zostać polskim Hyde Parkiem. Obecnie jest często odwiedzana przez młodych ludzi. To miejsce z bogatą ofertą restauracji, pubów, pomiędzy którymi rozciągają się tereny zielone.

Dla kogo nowe mieszkanie w Bydgoszczy?

Młodzi ludzie chętnie wyjeżdżają do Bydgoszczy za pracą w sektorze IT. To zwłaszcza dla nich skierowana jest oferta – zarówno, jeśli chodzi o sprzedaż, jak i wynajem nieruchomości. Ta druga opcja pasuje szczególnie studentom, którzy skuszeni wciąż niskimi cenami mieszkania w Bydgoszczy, chętnie wybierają większe pomieszczenia.

W przypadku, gdy dysponujemy większą gotówką, warto rozważyć luksusowe wykończenie lokalu. Zamieszczając ogłoszenia na międzynarodowych portalach, będziemy mogli wynająć je menadżerom, którzy w celach biznesowych odwiedzają Bydgoszcz.

Powodów, dla których warto zainteresować się zakupem mieszkania w Bydgoszczy, nie brakuje. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy dobrać nieruchomość najlepiej dopasowaną do Twoich oczekiwań.

Podsumowanie:

 1. Bydgoszcz jest miastem, które rozwija się w ramach tzw. smart city.
 2. Intensywny rozwój tej miejscowości odbywa się niemal we wszystkich sferach: biznesowej, społecznej czy edukacyjnej.
 3. Wiele osób poszukuje mieszkania w Bydgoszczy bez pośredników i przez internet.
 4. Opłaca się kupić nieruchomości w nowym budownictwie.
 5. Budując mieszkania w Bydgoszczy, deweloper musi uwzględnić potrzeby odbiorców, ale też zadbać o reklamę inwestycji ze względu na rosnącą konkurencję.
 6. Miasto słynie z zamiłowania do muzyki: odbywa się tu wiele festiwali związanych z muzyką, funkcjonują też jedne z najlepszych szkół muzycznych w Polsce.
 7. Wiele osób poszukuje mieszkania w Bydgoszczy na Fordonie.
 8. Wzrasta popularność dzielnic odległych od centrum.
 9. Osoby kupujące mieszkania w Bydgoszczy na Bartodziejach cenią sobie rozwiniętą tu infrastrukturę miejską.

Informacje o Bydgoszczy

W Bydgoszczy dostępnych jest 2 049 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 44 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Bydgoszczy mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 163 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (140 mieszkań).
 • 2-pokojowe (777 mieszkań).
 • 3-pokojowe (813 mieszkań).
 • 4-pokojowe (282 mieszkania).
 • 5-pokojowe (31 mieszkań).
 • 6-pokojowe (3 mieszkania).
 • 7-pokojowe (3 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Bydgoszczy nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Bydgoszczy kosztuje 194 176 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny. Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: