Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Warszawa

Warszawa, mazowieckie
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Znaleźliśmy 97 deweloperów w Warszawie

Aktualnie nasi deweloperzy w Warszawie realizują 247 inwestycji

Na co zwrócić uwagę, poszukując dewelopera w Warszawie?

Warszawa to obecnie największy ośrodek branży nieruchomości. Nie tylko pod względem wydarzeń związanych z samą dziedziną, ale także ilością budowanych inwestycji, obrotu mieszkaniami i lokalami użytkowymi itd. To bardzo atrakcyjny ośrodek dla każdej osoby zainteresowanej nieruchomościami deweloperskimi. Niemal każdy większy deweloper w Warszawie buduje jakąś inwestycję - czy to mieszkaniową, czy użytkową. Dlatego właśnie osoby zainteresowane kupnem mieszkania lub biura w stolicy mogą liczyć na ogromny ich wybór. Z drugiej strony często pojawiają się wątpliwości oraz pytania związane z tym, jak wybrać dobrego dewelopera. Warszawa to największe miasto w Polsce i bardzo trudno uzyskać odpowiedź od najbliższych osób na temat każdego inwestora. W internecie z kolei można spotkać się ze skrajnymi opiniami, które nie zawsze są zgodne z prawdą. Jak można sprawdzić firmy deweloperskie w Warszawie? Czy jest sposób na uniknięcie oszustwa i problemów?  Co warto sprawdzić, kupując nieruchomość od dewelopera w Warszawie?

Uczciwy deweloper w Warszawie

Nietrudno jest znaleźć wymarzone M lub lokal użytkowy w stolicy Polski. Wynika to przede wszystkim z mnogości ofert nieruchomości deweloperskich. Warto jednak pamiętać, że nie każda transakcja jest bezpieczna. Niekiedy można trafić na oszusta lub firma sprzedająca mieszkania może zbankrutować. Co warto sprawdzić, aby uniknąć przykrych sytuacji? Przede wszystkim uczciwość dewelopera. W Warszawie nie jest to trudne. Warto zacząć od poszukania informacji w internecie - chociażby na stronie internetowej samej firmy deweloperskiej budującej w Warszawie. Powinien tam się znaleźć komplet danych o przedsiębiorstwie: nazwa, nazwiska właścicieli, adres siedziby firmy itd., a także oferty aktualne i projekty zakończonych już inwestycji. Warto zbadać, czy poprzednie mieszkania oraz lokale użytkowe wyprzedały się - jeśli nadal dostępnych jest dużo ofert sprzed kilku lat, może to nie świadczyć dobrze np. o jakości budownictwa.

Uczciwość dewelopera w Warszawie łatwo sprawdzić, porównując projekty wcześniejszych inwestycji z tym, co rzeczywiście zostało zrobione. Jeśli prospekt informacyjny odnosi się do danej inwestycji, która jednak po wybudowaniu wygląda zupełnie inaczej, ma się do czynienia z jawnym oszustwem. Warto również spotkać się z biurem sprzedaży lub deweloperem w Warszawie i zadać pytania dotyczące interesującego kupca mieszkania lub lokalu użytkowego. Brak otrzymania jasnych i rzetelnych informacji może być sygnałem, że deweloper nie jest uczciwy.

Jakość budownictwa

Powyższy aspekt wiele mówi na temat dewelopera. W Warszawie jest z tym różnie - niektórzy rzetelnie podchodzą do swoich zadań, inni jednak kombinują. Widać to zwłaszcza w skali problemu związanego z używaniem gorszej jakości surowców do budowy nieruchomości deweloperskich niż zadeklarowane w prospekcie, szczególnie w przypadku budownictwa mieszkaniowego. Tu konsumenta chroni tzw. ustawa deweloperska, która bez żadnych kar umownych pozwala mu zerwać umowę z firmą deweloperską w Warszawie. Takie działania można jednak podjąć dopiero po zadeklarowaniu i wpłaceniu odpowiedniej sumy związanej z zakupem M. Jak sprawdzić jakość budownictwa wcześniej?

Deweloperzy w Warszawie często mają już za sobą pierwsze projekty. Warto zatem udać się w miejsce wcześniej wybudowanej inwestycji, ale nie tylko po to, by sprawdzić, czy obiecywany w prospekcie wygląd zgadza się z rzeczywistością. Można spotkać się z kilkoma mieszkańcami i wypytać o problemy związane z jakością budownictwa, jakie zauważyli podczas kilkuletniego zamieszkania. Czy dane inwestycje deweloperskie w Warszawie spełniły ich oczekiwania? Czy deweloper wywiązał się z poprawek, które zlecono mu w związku z wadami? Czy nie ociągał się z tym? Najczęstszymi zarzutami są właśnie te związane z:

  • użyciem nieodpowiednich materiałów (gorszej jakości niż obiecywane),
  • niechlujnym wykończeniem mieszkań pod klucz,
  • wadliwym ułożeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej i wentylacji,
  • nieterminowością w wykonywaniu poprawek,
  • innym wyglądem osiedla niż ten zadeklarowany przez firmy deweloperskie w Warszawie.

Warto oczywiście wziąć poprawkę na normalne zużycie niektórych materiałów. Jednak inwestycjom uczciwych deweloperów mało co można zarzucić. W przypadku otrzymania od nich wszystkich informacji, zwłaszcza w momencie zmian w prospekcie, to nabywca decyduje o tym, czy zgadza się np. zapłacić niższą cenę danego lokalu kosztem jakości materiałów potrzebnych do wybudowania go. Obowiązkiem firmy deweloperskiej w Warszawie jest jednak informowanie o każdej zmianie nabywców.

Deweloperzy w Warszawie - opinie

Szukając opinii o danym deweloperze, warto wziąć pod uwagę, że nie zawsze będą one zawierały rzetelne i zgodne z prawdą informacje. Jednak jeśli nabywca natrafi na dane świadczące np. o tym, że sprawa między mieszkańcami i deweloperem zakończyła się w sądzie, co poskutkowało przegraną przedsiębiorstwa, można nabrać przekonania, że jest ono nieuczciwe. Informacja takie czasem są opisywane w lokalnych gazetach i portalach informacyjnych - nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie budzą ciekawość nie tylko ich nabywców, ale także okolicznych mieszkańców, którzy również mogą skarżyć się na niedociągnięcia ze strony dewelopera. Do najczęstszych przykładów należy niespełnienie deklaracji o dobudowaniu kolejnego pasa ruchu do istniejącej już wąskiej drogi, z której korzystać będą nowi mieszkańcy. Nierzadko powoduje to ogromne korki.

Łatwo uzyskać również opinię, pytając o nią wprost na grupach w social mediach, czy na forach. Niekiedy można się spotkać z dużym ułatwieniem w postaci grup założonych przez nabywców/lokatorów mieszkań w danej inwestycji deweloperskiej w Warszawie. Okazują się one często kopalnią wiedzy na temat sposobu traktowania klientów przez deweloperów i firmy sprzedażowe. Warto jednak mieć na uwadze, że częściej w internecie spotka się opinie negatywne niż pozytywne, dlatego trzeba weryfikować znalezione dane. Deweloperzy w Warszawie mają zazwyczaj wiele opinii, zwłaszcza ci “więksi”, co okazuje się znacznym ułatwieniem dla nabywców nieruchomości. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed rozpoczęciem współpracy z firmą deweloperską.

Prawo chroni nabywców

Odkąd pojawiła się tzw. ustawa deweloperska, ilość oszustw oraz problemów związanych z zakupem mieszkania/lokalu użytkowego znacznie się zmniejszyła. Ustawa ta chroni nabywców nieruchomości m.in.:

  • wskazując klauzule abuzywne,
  • wskazując zakres czynności, które umożliwiają bezkosztowe zerwanie umowy deweloperskiej,
  • nakazując deweloperowi dostarczyć nabywcy wszystkie informacje na temat danej inwestycji w prospekcie informacyjnym jeszcze przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej/nabycia nieruchomości (ustawa określa dokładnie, jakie informacje muszą znaleźć się w prospekcie),
  • nakładając na dewelopera obowiązek informacyjny o jego stanie prawno-finansowym i wszystkich realizowanych przedsięwzięciach,
  • ustalając dokładnie, co ma się znaleźć w umowie między deweloperem a nabywcą, jak i kiedy może ona zostać zawarta, a także czym jest umowa deweloperska.

Warto również wiedzieć, że podmiotem dostarczającym wszelkich informacji o inwestycji jest sam deweloper. Warszawskie firmy deweloperskie często korzystają z pomocy biur sprzedaży, niemniej często to nie z tymi ostatnimi nabywca zawiera umowę. Warto zatem uważać również na “sztuczki sprzedażowe” biur, które mogą podawać fałszywe informacje w celu jak najszybszej sprzedaży mieszkania czy lokalu użytkowego. Problem ten może pojawić się w przypadku niewielkich i mało znanych biur sprzedaży. I tu jednak nabywca nie pozostaje bez ochrony prawnej. Jeśli uda mu się udowodnić przed sądem, że padł ofiarą oszustwa, umowa z deweloperem może zostać unieważniona.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023