Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Nowe domy w Zawierciu – gdzie warto zamieszkać?

Miasto położone jest w środku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Zawiercie leży nad rzeką Wartą i w północno-wschodniej części województwa śląskiego. Sąsiaduje z gminą Poręba, Łazy, Ogrodzieniec, Kroczyce oraz Włodowice. Miasto zaliczane jest do Zagłębia Dąbrowskiego i znajduje się w bliskiej odległości od Dąbrowy Górniczej czy Będzina. Stanowi prężnie rozwijający się ośrodek administracyjny, jak również ważny punkt komunikacyjny oraz kolejowy.

Rynek nieruchomości w Zawierciu

Na terenie zachodniej części miasta dominuje mieszkaniowo-usługowa i przemysłowa zabudowa, a we wschodniej kompleksy leśne. Obszar ten znajduje się w obrębie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Lokalny rynek nieruchomości prężnie się rozwija, a popyt na nieruchomości wciąż rośnie. Dużym powodzeniem cieszą się nowe domy w Zawierciu we wschodniej części miasta, która wchodzi w skład Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych. Ceny nieruchomości są zdecydowanie niższe niż w Krakowie, Katowicach, Częstochowie czy Dąbrowie Górniczej.

Nowe domy w Zawierciu – oferta deweloperska

Większość nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych powstaje w malowniczej okolicy oraz bliskiej odległości od terenów rekreacyjnych, placówek medycznych i edukacyjnych, przystanków autobusowych czy punktów handlowo-usługowych. Nowe osiedla deweloperskie składają się przede wszystkim z kameralnych budynków wielorodzinnych. W dogodnych lokalizacjach budowane są także domy jednorodzinne z użytkowym poddaszem i charakteryzujące się funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń na parterze. Do większości budynków została doprowadzona instalacja wodna, elektryczna i c.o.

Nowe domy – Zawiercie i okolice

Miasto podzielone jest na 18 osiedli mieszkaniowych, z czego najpopularniejsze to: Warty, Centrum, Marciszów, Stary Rynek, Karlin, Stawki, Wydra Zielone. Na mieszkania położone w centralnej części najczęściej decydują się osoby pracujące, studenci oraz single. Nowe domy w Zawierciu i okolicach są najchętniej wybierane przez młode rodziny z dziećmi.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie śląskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Zawierciu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Zawierciu

Zawiercie to ponad 53 -tysięczne miasto położone na obszarze Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej, nad rzeką Wartą, w północno-wschodniej części województwa Śląskiego. Podzielone jest na 18 osiedli mieszkaniowych. Strefa zachodnia Zawiercia to tereny położone nad rzeką Wartą. Obejmują one centralną część miasta i zdominowane są przez zabudowę wielorodzinną i dobrze rozwinięty przemysł. Strefa wschodnia miasta to raczej tereny rolne i leśne, których spora część wchodzi w obręb Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych, stanowiąc zaplecze rekreacyjne dla całego regionu. W mieście prężnie rozwija się przemysł ciężki -huta żelaza, szklarski - huta szkła produkująca kryształ i odlewniczy. Zawiercie to ważny węzeł komunikacyjny zarówno kolejowy jak i samochodowy. W Zawierciu funkcjonuje kilkadziesiąt placówek edukacyjnych. Władze miasta poprzez Kartę Dużej Rodziny, wspierają osoby posiadające co najmniej troje dzieci. Zniżki, zapewniają m.in. możliwość korzystania z niezwykle bogatej oferty kulturalnej, sportowej czy rekreacyjnej jakie daje miasto.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: