Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Nowe domy w Zawierciu – gdzie warto zamieszkać?

Miasto położone jest w środku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Zawiercie leży nad rzeką Wartą i w północno-wschodniej części województwa śląskiego. Sąsiaduje z gminą Poręba, Łazy, Ogrodzieniec, Kroczyce oraz Włodowice. Miasto zaliczane jest do Zagłębia Dąbrowskiego i znajduje się w bliskiej odległości od Dąbrowy Górniczej czy Będzina. Stanowi prężnie rozwijający się ośrodek administracyjny, jak również ważny punkt komunikacyjny oraz kolejowy.

Rynek nieruchomości w Zawierciu

Na terenie zachodniej części miasta dominuje mieszkaniowo-usługowa i przemysłowa zabudowa, a we wschodniej kompleksy leśne. Obszar ten znajduje się w obrębie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Lokalny rynek nieruchomości prężnie się rozwija, a popyt na nieruchomości wciąż rośnie. Dużym powodzeniem cieszą się nowe domy w Zawierciu we wschodniej części miasta, która wchodzi w skład Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych. Ceny nieruchomości są zdecydowanie niższe niż w Krakowie, Katowicach, Częstochowie czy Dąbrowie Górniczej.

Nowe domy w Zawierciu – oferta deweloperska

Większość nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych powstaje w malowniczej okolicy oraz bliskiej odległości od terenów rekreacyjnych, placówek medycznych i edukacyjnych, przystanków autobusowych czy punktów handlowo-usługowych. Nowe osiedla deweloperskie składają się przede wszystkim z kameralnych budynków wielorodzinnych. W dogodnych lokalizacjach budowane są także domy jednorodzinne z użytkowym poddaszem i charakteryzujące się funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń na parterze. Do większości budynków została doprowadzona instalacja wodna, elektryczna i c.o.

Nowe domy – Zawiercie i okolice

Miasto podzielone jest na 18 osiedli mieszkaniowych, z czego najpopularniejsze to: Warty, Centrum, Marciszów, Stary Rynek, Karlin, Stawki, Wydra Zielone. Na mieszkania położone w centralnej części najczęściej decydują się osoby pracujące, studenci oraz single. Nowe domy w Zawierciu i okolicach są najchętniej wybierane przez młode rodziny z dziećmi.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie śląskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Zawierciu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Zawierciu

Zawiercie to ponad 53 -tysięczne miasto położone na obszarze Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej, nad rzeką Wartą, w północno-wschodniej części województwa Śląskiego. Podzielone jest na 18 osiedli mieszkaniowych. Strefa zachodnia Zawiercia to tereny położone nad rzeką Wartą. Obejmują one centralną część miasta i zdominowane są przez zabudowę wielorodzinną i dobrze rozwinięty przemysł. Strefa wschodnia miasta to raczej tereny rolne i leśne, których spora część wchodzi w obręb Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych, stanowiąc zaplecze rekreacyjne dla całego regionu. W mieście prężnie rozwija się przemysł ciężki -huta żelaza, szklarski - huta szkła produkująca kryształ i odlewniczy. Zawiercie to ważny węzeł komunikacyjny zarówno kolejowy jak i samochodowy. W Zawierciu funkcjonuje kilkadziesiąt placówek edukacyjnych. Władze miasta poprzez Kartę Dużej Rodziny, wspierają osoby posiadające co najmniej troje dzieci. Zniżki, zapewniają m.in. możliwość korzystania z niezwykle bogatej oferty kulturalnej, sportowej czy rekreacyjnej jakie daje miasto.

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: