Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Rynek nieruchomości w Nowej Soli - co owarto wiedzieć? 

Nowa Sól to niewielkie miasto mieszczące się w województwie lubuskim. Znajduje się na lewym brzegu Odry. To trzecia pod względem liczby mieszkańców miejscowość w tym regionie. W Nowej Soli wyznaczona została Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach, np. zwolniona z płacenia części podatków. Miasto jest jednym z większych ośrodków przemysłowych w zachodniej części Polski. Stałe ceny działek budowlanych i mieszkań oraz niewielka ilość lokali użytkowych do wynajęcia to charakterystyka nowosolskiego rynku nieruchomości.

Lokalna oferta mieszkaniowa 

Rynek nieruchomości w Nowej Soli jest niewielki bez względu na to, czy chodzi o rynek pierwotny, czy wtórny. Równie mały procent stanowią mieszkania do wynajęcia w tym mieście. Największym zainteresowaniem w Nowej Soli cieszą się przede wszystkim mieszkania 2- i 3-pokojowe. Na terenie całej Polski przeciętna liczba to około 3 lub 4 pokoje. Podobnie jest, jeśli chodzi o powierzchnię.

W tej lokalizacji dominują również mniejsze metraże średnio około 70 m2. Dla kraju współczynnik ten wynosi 100 m2. Oczywiście w tym zestawieniu zostały wzięte pod uwagę powierzchnie zarówno nowych mieszkań, jak i domów. W Nowej Soli można zamieszkać w jednej z dzielnic: Koserz, Stare Żabno oraz Zatorze, Wesoła, Hutnicza, Odrzańska czy Plac Solny. Jeśli chodzi o lokale użytkowe, inwestorzy nie mają zbyt wielkiego wyboru. Najbardziej atrakcyjne wydają się lokale w centrum miasta. Jednak rotacja w tym rejonie bywa raczej niewielka a właściciele niechętnie rezygnują z tak dobrej lokalizacji.

Inwestycje w Nowej Soli - co wpływa na ich wartość? 

Wartość inwestycji jest uzależniona od wielu czynników. Na cenę mieszkania ma wpływ na przykład to, na którym piętrze jest umiejscowione. Najbardziej atrakcyjne są oczywiście lokale znajdujące się na pierwszej lub drugiej kondygnacji budynku. W Nowej Soli przeważa kameralna zabudowa, w większości bloki czteropiętrowe.

Wysokie wieżowce to bardzo znikomy procent, zatem lokale znajdujące się na wysokich piętrach to rzadkość. Kolejnymi czynnikami, które podwyższają lub obniżają cenę mieszkania są lokalizacja, metraż, typ i rok budownictwa. Mimo budowy nowych osiedli ceny mieszkań na sprzedaż w Nowej Soli są raczej stabilne. Potencjalni mieszkańcy większą uwagę zwracają na takie kwestie, jak wysokość czynszu czy lokalizacja.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie lubuskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Nowej Soli na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Nowej Soli

Nowa Sól to miasto znajdujące się w granicach województwa lubuskiego. Posiada status gminy miejskiej oraz jest siedzibą powiatu nowosolskiego, a także członkiem Związku Miast Polskich. Wraz z Zieloną Górą oraz Sulechowem tworzy tzw. Lubuskie Trójmiasto. Aktualnie Nowa Sól stanowi jeden z większych ośrodków przemysłowych na zachodzie Polski. Działa tam wiele przedsiębiorstw, które zajmują się działalnością w branżach: metalowej, maszynowej, elektrotechnicznej, spożywczej, motoryzacyjnej, elektronicznej. Ponadto, Nowa Sól należy do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której powstało wiele fabryk.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: