Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Nowa Sól Os. Armii Krajowej
  Oferta archiwalna

  Nowa Sól Os. Armii Krajowej

  Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o.

  Mieszkanie Nowa Sól
  Osiedle Armii Krajowej
  5.4 km od Zielonej Góry
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Nowa Sól ul. 1 Maja 26
  Oferta archiwalna

  Nowa Sól ul. 1 Maja 26

  Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o.

  Mieszkanie Nowa Sól
  ul. osiedle im. Armii Krajowej
  6.1 km od Zielonej Góry
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Mieszkania w Nowej Soli
  Oferta archiwalna

  Mieszkania w Nowej Soli

  Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o.

  Mieszkanie Nowa Sól
  ul. 1-go Maja 28
  6 km od Zielonej Góry
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Nowa Sól to niewielkie miasto mieszczące się w województwie lubuskim. Znajduje się na lewym brzegu Odry. To trzecia pod względem liczby mieszkańców miejscowość w tym regionie. W Nowej Soli wyznaczona została Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach, np. zwolniona z płacenia części podatków. Miasto jest jednym z większych ośrodków przemysłowych w zachodniej części Polski. Stałe ceny działek budowlanych i mieszkań oraz niewielka ilość lokali użytkowych do wynajęcia to charakterystyka nowosolskiego rynku nieruchomości.

Rynek nieruchomości w Nowej Soli

Rynek nieruchomości w Nowej Soli jest niewielki bez względu na to, czy chodzi o rynek pierwotny, czy wtórny. Równie mały procent stanowią mieszkania do wynajęcia w tym mieście. W 2015 roku do użytku oddano zaledwie 98 nieruchomości. Znajdują się w tej grupie zarówno nowe mieszkania od deweloperów, jak i domy. 44 inwestycje zostały zakupione na użytek własny przez klientów indywidualnych. Pozostałe 54 to lokale zakupione z myślą o ich wynajmie lub sprzedaży z zyskiem. W roku 2017 mieszkańcy Nowej Soli mieli do dyspozycji jedną inwestycję na rynku pierwotnym składającą się z 68 ofert nowych mieszkań w stanie deweloperskim. Są to przede wszystkim lokale dwu- i trzypokojowe, których cena za metr wynosiła ok. 3390 złotych. Mowa tu o inwestycji Nowa Sól Os. Armii Krajowej. Kameralny, 2-klatkowy budynek oferuje przestronne mieszkania z garażem, balkonami i dużą liczbą okien, dzięki czemu większość pomieszczeń jest dobrze oświetlona. Zielona przestrzeń wokół zabudowań została zagospodarowania tak, by przyszli właściciele nowego mieszkania w Nowej Soli czuli się swobodnie i w pełni mogli korzystać z uroków przebywania na świeżym powietrzu. Opisana inwestycja mieszkaniowa wchodzi w skład kilku budynków mieszkalnych wzniesionych przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o.

Co znajdziemy na rynku nieruchomości w Nowej Soli?

Największym zainteresowaniem w Nowej Soli cieszą się przede wszystkim mieszkania 2- i 3-pokojowe. Na terenie całej Polski przeciętna liczba to około 3 lub 4 pokoje. Podobnie jest, jeśli chodzi o powierzchnię. W tej lokalizacji dominują również mniejsze metraże średnio około 70 m2. Dla kraju współczynnik ten wynosi 100 m2. Oczywiście w tym zestawieniu zostały wzięte pod uwagę powierzchnie zarówno nowych mieszkań, jak i domów. W Nowej Soli można zamieszkać w jednej z dzielnic: Koserz, Stare Żabno oraz Zatorze, Wesoła, Hutnicza, Odrzańska czy Plac Solny. Jeśli chodzi o lokale użytkowe, inwestorzy nie mają zbyt wielkiego wyboru. Najbardziej atrakcyjne wydają się lokale w centrum miasta. Jednak rotacja w tym rejonie bywa raczej niewielka, a właściciele niechętnie rezygnują z tak dobrej lokalizacji.

Nowa Sól mieszkania na sprzedaż

Średnia cena metra kwadratowego w Nowej Soli wynosi ok. 2 801 zł. Porównując taki stan rzeczy z sytuacją panującą na rynku nieruchomości w Polsce, koszt zakupu mieszkania nie jest wygórowany. Na naszym portalu najtańsze nowe mieszkanie 2-pokojowe w Nowej Soli kosztuje zaledwie 130 528 zł (stan z września 2017). 80 mkw na rynku wtórnym pochłonie budżet ok. 190 tys. zł, a wynajem np. kawalerki w Nowej Soli to miesięczne opłaty na poziomie 700 zł. Wyjątkowo stabilne ceny mieszkań stanowią niejako wizytówkę miasta. Myśląc o zakupie własnego M, warto wziąć pod uwagę lokalizację, bowiem ma ona kluczowe znaczenie w kwestiach takich, jak cena czy komunikacja.

Co wpływa na wartość inwestycji?

Wartość inwestycji jest uzależniona od wielu czynników. Na cenę mieszkania ma wpływ na przykład to, na którym piętrze jest umiejscowione. Najbardziej atrakcyjne są oczywiście lokale znajdujące się na pierwszej lub drugiej kondygnacji budynku. W Nowej Soli przeważa kameralna zabudowa, w większości bloki czteropiętrowe. Wysokie wieżowce to bardzo znikomy procent, zatem lokale znajdujące się na wysokich piętrach to rzadkość. Kolejnymi czynnikami, które podwyższają lub obniżają cenę mieszkania są lokalizacja, metraż, typ i rok budownictwa. Mimo budowy nowych osiedli ceny mieszkań na sprzedaż w Nowej Soli są raczej stabilne. Potencjalni mieszkańcy większą uwagę zwracają na takie kwestie, jak wysokość czynszu czy lokalizacja.

Atrakcje turystyczne w Nowej Soli

W Nowej Soli została doskonale zachowana zabytkowa zabudowa: kościoły, pałac, kamienice czy browar. Jak wskazuje nazwa, miasto słynęło kiedyś z obróbki soli morskiej. Na pamiątkę minionych lat zachowany został magazyn razem z Placem Solnym. Popularne atrakcje to rynek z zabytkowymi kamienicami oraz ratusz przy ulicy Moniuszki, który jest najstarszym budynkiem w mieście. Warto też zobaczyć most podnoszony przęsłami nad kanałem portowym - to unikat w skali Polski i Europy. Znajduje się tu również Park Krasnala z największym na świecie krasnalem o imieniu Soluś, mierzącym 5 m wysokości i z tego powodu wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa. Na terenie parku znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, np. Wodny Świat, park linowy, street workout park oraz skate park z prawdziwego zdarzenia, z jednym z największych w Polsce torów dla BMX oraz wieloma innymi atrakcjami dla miłośników sportów rowerowych. Na spragnionych przyrody czeka rejs po Odrze na statku turystycznym Laguna. Niecałą godzinę jazdy samochodem zajmie nam podróż do Przemęckiego Parku Krajobrazowego, w którym warto zobaczyć wiele jezior oraz rezerwatów m.in. Torfowisko nad Jeziorem Świętym. Po drodze można odwiedzić folwark winny z prawdziwego zdarzenia oraz Winnicę Kingę. Nowa Sól jest też w świetnym położeniu, jeśli chodzi o wyjazdy za granicę. W półtorej godziny dojedziemy do granicy z Niemcami, a w dwie do Czech. Większe okoliczne miasta to Zielona Góra oraz Głogów, które znajdują się ok. 25 km od Nowej Soli. Szybki dojazd jest tu zaletą także w przypadku znalezienia pracy w jednej z tych miejscowości.

Rynek pracy w Nowej Soli

Dzięki dobrze rozwijającemu się przemysłowi na tym terenie powstaje coraz więcej nowych miejsc zatrudnienia. Do pracy w Nowej Soli przyjeżdża spoza gmin aż 2306 osób. Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców 1693 osoby dojeżdżają do pracy poza tereny miasta. Najwięcej osób pracuje w przemyśle i budownictwie, następnie w sektorze rolniczym. Na podobnym poziomie są usługi i branża finansowa. Dobrym pomysłem wydaje się kupno mieszkania w Nowej Soli jako inwestycji. Stosunkowo duża liczba przyjezdnych pracowników napędza rynek wynajmu w mieście. Jednak mieszkań do wynajęcia w Nowej Soli nie jest znów tak dużo, co można zauważyć np. po ilości ogłoszeń w internecie. Nasza oferta może okazać się atrakcyjna dla potencjalnych wynajmujących i przynieść nam zysk na dobrym poziomie.

Jak wygląda przemysł w Nowej Soli?

W Nowej Soli prężnie funkcjonują różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Przyczynia się do tego przede wszystkim Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której mieszkańcy mają do dyspozycji nowo pojawiające się miejsca pracy. Można znaleźć tu firmy działające w branżach: metalowej, maszynowej, elektrotechnicznej, spożywczej, motoryzacyjnej czy elektronicznej. Działa tu na przykład Gedia Poland Sp. z o.o., która zajmuje się opracowywaniem i produkcją karoserii. Kolejnym wartym uwagi przedsiębiorstwem są Zakłady Jajczarskie "OVOPOL" Sp. z o.o. - lider przetwórstwa jajczarskiego w Europie. CSM Bakery Solutions z kolei wyróżnia się na rynku międzynarodowym przemysłem piekarniczym - swoje produkty dostarczają do ponad 100 krajów.

Komunikacja na terenie Nowej Soli

Mieszkańcy Nowej Soli mają do dyspozycji dziewięć linii autobusowych, dzięki którym mogą swobodnie poruszać się po wszystkich osiedlach w mieście. Autobusy dojeżdżają również do stref podmiejskich, co jeszcze bardziej usprawnia komunikację - również z okolicznymi miejscowościami. Obsługiwane są obszary Gminy Nowa Sól i Gminy Otyń. Przez miasto przebiega międzynarodowa droga E-65 prowadząca z Czech przez przejście graniczne w Jakuszycach, aż nad Bałtyk do Świnoujścia i dalej do Niemiec. Miasto jest lokalnym węzłem kolejowym.

Szkoły i przedszkola w Nowej Soli

Na terenie miasta znajduje się 11 oddziałów przedszkolnych, w tym 9 publicznych i jedynie 2 niepubliczne. Jest tu także 8 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów. Znacznie większy wybór stanowią szkoły ponadgimnazjalne, bo aż 16, w tym licea ogólnokształcące również dla dorosłych, technika, szkoły policealne i zawodowe. Mieszkańcy Nowej Soli mają czynnie biorącą udział w życiu kulturalnym miasta państwową szkołę muzyczna imienia Grażyny Bacewicz.

Lubuskie Trójmiasto, co to takiego?

Zielona Góra, Nowa Sól oraz Sulechów to miejscowości, które wspólnie tworzą Lubuskie Trójmiasto. Jest to stowarzyszenie gmin, do którego należą właśnie te trzy miasta z województwa lubuskiego. Głównym ośrodkiem i miejscem siedziby jest Zielona Góra. Pomysł utworzenia Lubuskiego Trójmiasta pojawił się w roku 2003. Między trzema miastami zostało podpisane porozumienie 7 kwietnia 2004 roku, a w czerwcu 2006 Lubuskie Trójmiasto zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, co uznaje się za prawny początek jego funkcjonowania. Miało to na celu wspieranie rozwoju lokalnego i regionalnego, a także obronę wspólnych interesów.

Informacje o Nowej Soli

Nowa Sól to miasto znajdujące się w granicach województwa lubuskiego. Posiada status gminy miejskiej oraz jest siedzibą powiatu nowosolskiego, a także członkiem Związku Miast Polskich. Wraz z Zieloną Górą oraz Sulechowem tworzy tzw. Lubuskie Trójmiasto. Aktualnie Nowa Sól stanowi jeden z większych ośrodków przemysłowych na zachodzie Polski. Działa tam wiele przedsiębiorstw, które zajmują się działalnością w branżach: metalowej, maszynowej, elektrotechnicznej, spożywczej, motoryzacyjnej, elektronicznej. Ponadto, Nowa Sól należy do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której powstało wiele fabryk.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: