+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Nowe mieszkania w Słubicach przy granicy z Niemcami

Słubice to miasto w województwie lubuskim, będące siedzibą gminy oraz powiatu. Położone nad Odrą, w przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych. Ze względu na położenie tuż przy granicy z Niemcami, miejscowość jest chętnie wybierana przez osoby pracujące za niemiecką granicą. Jak wygląda rynek nieruchomości w Słubicach? Jak kształtują się ceny nowych mieszkań?

W lokalizacji istnieje podział na kilka osiedli mieszkalnych, na których występują zarówno domy jednorodzinne, jak i budynki wielorodzinne, w tym typowe bloki. Nie brakuje również stosunkowo młodych osiedli, np. os. Świerkowe, czy tych zupełnie nowych jak os. Komes.

Dogodnie zlokalizowane miasto

Miejscowość znajduje się 70 km od Berlina, 80 km od Gorzowa Wielkopolskiego i 87 km od Zielonej Góry. W lokalizacji krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne – drogi krajowe DK31 i DK29 oraz droga wojewódzka D137. Na południe od miasta przebiega autostrada A2.

Mieszkańcy mogą korzystać z połączeń kolejowych ze stacji Słubice m.in. do Frankfurtu nad Odrą, Zielonej Góry, Rzepina, Kunowisk i Czerwieńska.

W mieście funkcjonuje również 7 linii autobusów komunikacji miejskiej. Przystanki znajdują się m.in. przy ul. Grzybowej, Chopina, Bohaterów Warszawy, Wojska Polskiego, Kościuszki, Sienkiewicza, Konopnickiej, Kupieckiej, Sportowej, Obozowej i al. Niepodległości.

Warunki do prowadzenia biznesu

Miejscowość ma spory potencjał inwestycyjny. Należy do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Euroregionu Pro Europa Viadrina. Inwestorzy mogą korzystać z pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych, ulg podatkowych oraz wsparcia w zakresie realizacji inwestycji i zatrudniania pracowników.

W lokalizacji swoje siedziby mają firmy m.in. z następujących branż: obuwniczej, budowlanej, elektronicznej, maszynowej, metalowej, samochodowej, spożywczej, drzewnej, transportowej, logistycznej i spedycyjnej. Na terenie miasta znajdują się centra magazynowo-produkcyjne oraz ośrodki akademickie – Uniwersytet Europejski Viadrina i Collegium Polonicum.

Słubice leżą tuż przy granicy z Niemcami, dlatego mieszkańcy mogą szukać zatrudnienia również u zachodnich sąsiadów.

Słubice – mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego

Lokalny rynek deweloperski dynamicznie się rozwija. W ostatnich latach nowe mieszkania w Słubicach powstały m.in. przy ul. Konstytucji 3-Maja, Wojska Polskiego i al. Niepodległości. Dominują lokale 2-pokojowe i 3-pokojowe o powierzchni około 50-70 m² w zabudowie wielorodzinnej. Inwestycje realizowane są z wykorzystaniem najnowszych technologii, przy zachowaniu współczesnych trendów architektonicznych. Nowe osiedla nierzadko oferują liczne udogodnienia, np. monitoring, prywatne miejsca postojowe, garaże podziemne.

Ceny nowych mieszkań w Słubicach

Chociaż ceny nowych mieszkań na sprzedaż w Słubicach nie należą do tych najniższych, nowe lokale można kupić w podobnej cenie jak w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Istnieje duży popyt na ich zakup, zwłaszcza wśród pracowników dojeżdżających do pracy w Niemczech. Warto kupić je z zamiarem inwestycji – ta ma dużą szansę na szybki zwrot, np. z najmu długoterminowego.  

Dlaczego warto tutaj zamieszkać?

Mieszkanie w Słubicach może być korzystnym wyborem ze względu na dogodną lokalizację miejscowości. Zapewnia ona dostęp do niemieckiego rynku pracy, a także łatwy dojazd do ważnych ośrodków miejskich w Polsce.

W mieście tym znajduje się bogata oferta obiektów sportowych, terenów rekreacyjnych i punktów handlowo-usługowych. Miejscowość może pochwalić się licznymi kawiarniami i restauracjami – ich oferta jest znacznie większa niż w innych miastach o porównywalnej wielkości.

Rodziny z dziećmi mogą korzystać z wielu placówek edukacyjnych, w tym publicznych i prywatnych przedszkoli, żłobków i szkół podstawowych.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie lubuskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Słubicach na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: