Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Nowe domy w Gnieźnie – stan deweloperski

Dawna stolica Polski usytuowana jest we wschodniej części województwa wielkopolskiego. Gniezno to miasto, które dynamicznie się rozwija pod wieloma względami. Na jego terenie znajduje się wiele dużych przedsiębiorstw oraz zakładów przemysłowych. Przybywa też nowych inwestycji mieszkaniowych. Przez Gniezno przebiega droga krajowa nr 5 i 15 oraz trasa europejska E261. Wszystko to sprawia, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Rynek nieruchomości w Gnieźnie

Miasto podzielone jest na 12 jednostek pomocniczych, nazywanych osiedlami. Zalicza się do nich Stare Miasto, Tysiąclecie, Ustronie, Winiary, Arkuszewo, Kawiary-Osiniec, Grunwaldzkie, Pustachowa-Kokoszki, Dalki, Piekary, Róża oraz Skiereszewo. Nowe domy w Gnieźnie można kupić w stanie deweloperskim i są zlokalizowane w różnych częściach miasta. Wewnątrz budynków mieszkalnych została poprowadzona instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna oraz grzewcza. Niektóre z nich są wyposażone także w system alarmowy.

Nowe domy w Gnieźnie

Inwestycje deweloperskie znajdują się w dogodnych lokalizacjach i składają się z kameralnych osiedli mieszkaniowych. Najwięcej nieruchomości na rynku pierwotnym powstaje w dzielnicach oddalonych od centrum miasta, tj.: Kawiary, Ustronie czy Arkuszewo. Z reguły są to nowe domy w Gnieźnie w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Większe blokowiska przeważają na osiedlach Tysiąclecia i Winiary. W pozostałych częściach Gniezna dominują domy jednorodzinne i szeregowe oraz wille. Ceny mieszkań są tu zdecydowanie atrakcyjniejsze niż w Poznaniu.

Domy w Gnieźnie i okolicznych miejscowościach

Coraz większym powodzeniem cieszą się nieruchomości poza granicami miasta. Na rynku pierwotnym dostępne są domy wolnostojące w miejscowościach, takich jak: Wierzbiczany, Mnichowo, Mieleszyn czy Świątniki Małe. Większość z nich znajduje się na zielonych terenach Pojezierza Gnieźnieńskiego, w bliskiej odległości od jezior i gruntów leśnych. Na południowych krańcach miasta usytuowany jest Las Miejski, a wokół Gniezna jezioro Wierzbiczany, Pyszczynek oraz Wełnickie.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie wielkopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Gnieźnie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Gnieźnie

Gniezno leży we wschodniej części województwa wielkopolskiego i rozciąga się na 7 wzgórzach, stanowiąc terytorium o powierzchni prawie 41 km2. Jako pierwsza stolica kraju oraz najstarsza metropolia kościelna, Gniezno odgrywa ważną rolę w polskiej historii. Najcenniejsze zbytki to: Katedra z Drzwiami Gnieźnieńskimi, Kolegiata oraz zbiory Muzeum Archidiecezjalnego. Miasto podzielone jest na 12 osiedli, na których mieszka ok. 70 tys. osób. Wieżowce dominują na osiedlach Tysiąclecia i Winiary, a w pozostałych częściach miasta występuje niska zabudowa: wielorodzinna (np. stylowe kamienice), szeregowa, jednorodzinna i willowa. W Gnieźnie funkcjonuje ok. 50 dużych zakładów produkcyjnych, które zlokalizowane są głównie w rejonach północno-wschodnich. Miejska zieleń to min. 5 parków, Dolina Pojednania, Skwer Orląt Lwowskich oraz Las Miejski, zaś pejzaż Gniezna wzbogaca 5 jezior. Największym obiektem handlowym jest Galeria Gniezno.

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: