Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Apartamenty Zacisze Oświęcim
  Oferta archiwalna
  Inwestycja ukończona! Zamień stare na nowe, pomożemy Ci sprzedać Twoje mieszkanie! Osiedle Zacisze to prestiżowa inwestycja, którą wyróżnia przede wszystkim nowoczesny architektoniczny design, wyjątkowy na skalę miasta i regionu. Inwestycja składa się z czterech trzykondygnacyjnych budynków w których przewidziano 110 apartamentów. Mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe o powierzchniach od
  ul. Szewczyka, Oświęcim(1 km od centrum)
  Barbary 19
 • Apartamenty Młynówka
  Oferta archiwalna
  Gwarantujemy stałą cenę mieszkania w momencie podpisania umowy, u Nas masz pewność że cena mieszkania nie wzrośnie po zawarciu umowy rezerwacyjnej. Piękny krajobraz, malownicze położenie i wysoko rozwinięta gospodarka sprawiają, że Oświęcim jest coraz częściej wybieranym miastem do zamieszkania. Przy ul. Stefana Batorego zaplanowano budowę nowoczesnego osiedla składającego się z trzy- i
  ul. Stefana Batorego, Oświęcim(1.8 km od centrum)
  Hreit
 • Apartamenty Zasole
  Oferta archiwalna
  Apartamenty Zasole to inwestycja skierowana do osób, które prowadzą aktywny tryb życia i poszukują funkcjonalnej inwestycji w nowoczesnym stylu. Mieszkania przy ul. Więźniów Oświęcimia będą miały od jednego do czterech pokoi, a ich metraże mieszczą się w przedziale od 33 do 71 m2. Przemyślane i funkcjonalne układy zagwarantują łatwą aranżację i wykończenie zgodne z indywidualnymi preferencjami.

  Apartamenty Zasole

  od 6 450 /m2
  ul. Więźniów Oświęcimia, Oświęcim(0.9 km od centrum)
  Apartamenty Zasole Sp. z o.o. S.K.
 • Apartamenty nad Sołą
  Oferta archiwalna
  Jeśli lubisz być w centrum miejskiego życia, być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi, nie tracić czasu na wyprawy do centrum miasta, a jednocześnie marzysz, by spędzać popołudnia w otoczeniu zieleni razem z rodziną i przyjaciółmi Apartamenty nad Sołą to propozycja idealna dla

  Apartamenty nad Sołą

  od 5 646 /m2
  ul. Bulwary, Oświęcim(0.8 km od centrum)
  Apartamenty nad Sołą Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
 • Nowe Zasole
  Oferta archiwalna
  Nowe Zasole to inwestycja, w której uwzględniono szczególne potrzeby nie tylko młodych i aktywnych osób, ale także starszych i niepełnosprawnych mieszkańców miasta. Współpraca z najlepszymi architektami pozwoliła stworzyć przestrzeń przyjazną dla wielopokoleniowej społeczności, w której każdy odnajdzie swe miejsce. Dwa etapy inwestycji obejmują budowę dwóch czterokondygnacyjnych budynków

  Nowe Zasole

  od 4 000 /m2
  ul. Więźniów Oświęcimia, Oświęcim(0.8 km od centrum)
  Senkowscy Sp. z o.o. Sp. k.
 • Żwirki i Wigury
  Oferta archiwalna
  Nowy budynek wielorodzinny, realizowany w Oświęcimiu przy ul. Żwirki i Wigury, składa się z trzech segmentów. W pierwszym z nich zlokalizowano lokal usługowy (na parterze), a na pozostałych kondygnacjach lokale mieszkalne, natomiast w dwóch segmentach znajdują się wyłącznie mieszkania - o powierzchni od 46,30 m2 do 99,67 m2. Dla każdego mieszkania została przydzielona komórka lokatorska.
  ul. Żwirki i Wigury, Oświęcim(1.5 km od centrum)
  Dombud S.A.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Wiadomości na temat Oświęcimia:

Oświęcim to miasto, którego historię z czasów II wojny światowej zna niemal cały świat. Z jednej strony istnienie obozu koncentracyjnego przyczyniło się do rozsławienia miasta, z drugiej wiele osób myśli, że Oświęcim z obozu się składa. Tymczasem jest to dość duże miasto liczące 30 km2 i prawie 40 tys. mieszkańców. Oczywiście jednym z głównych elementów gospodarczych jest turystyka, jednak aglomeracja nie ogranicza się tylko do niej. Powstaje tu wiele stref biznesowych i ekonomicznych, a miasto obiecuje szeroki zakres pomocy inwestorom. Mimo okolicznej konkurencji w postaci Krakowa, Katowic, Bielsko-Białej i Gliwic, świetnie radzi sobie z przyciąganiem zagranicznych i polskich przedsiębiorców. Oświęcim rozwija się i rozbudowuje. Dzięki licznym inicjatywom kulturalnym związanym z historią, muzyką, malarstwem czy literaturą to ciekawe miasto, w którym stopniowo zwiększa się także jakość mieszkania. Oświęcim nie należy do tych aglomeracji, które budują całe swoje istnienie wokół znaczącego wydarzenia historycznego, które miało tu miejsce. Ambicja sięga znacznie dalej.

Mieszkania w Oświęcimiu coraz bardziej poszukiwane

Zwłaszcza te z nowych inwestycji. Dlatego jeśli ktoś chce tu zamieszkać, powinien decydować się od razu na zakup lub też liczyć się z koniecznością czekania na kolejne inwestycje. Mieszkań nie oddaje się tu wiele, jak na tak duże miasto. Popyt na własne M jest tu ogromny, dlatego bardzo wiele nieruchomości szybko znika z ofert deweloperów. Z jednej strony taka sytuacja dobrze rokuje, jeśli chodzi o inwestycje, z drugiej może to powodować wzrost średniej ceny mieszkania. Oświęcim powoli staje się miastem konkurencyjnym dla okolicznych dużych aglomeracji, zarówno pod względem biznesowym, jak i mieszkaniowym. Nie wszyscy z niewielkich wsi wybierają Kraków. W Oświęcimiu notuje się co roku większą ilość przyjezdnych.

Nowe inwestycje kuszą przyszłych właścicieli nie tylko wysokim standardem, ale także licznymi udogodnieniami. Części wspólne, takie jak place zabaw, miejsca do grillowania czy wypoczynku z pewnością zadowolą tych, którzy cenią sobie sąsiedzkie relacje i relaks na świeżym powietrzu. Podziemne parkingi niwelują problem parkowania, a wózkarnie czy rowerownie przechowywanie rowerów oraz wózków dla dzieci. Mieszkania w Oświęcimiu wyróżniają się również przestronnością. Do każdego z nich przynależy balkon, ogród, loggia lub taras - w zależności od inwestycji i piętra.

Ile kosztują mieszkania w Oświęcimiu?

Oczywiście są znacznie tańsze niż w Katowicach czy w Krakowie. Można je porównać do Tychów czy Mysłowic. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że średnia ta obliczana jest dla rynku wtórnego i pierwotnego. Nowe nieruchomości są nieco droższe. Wynika to oczywiście z lepszego standardu, lokalizacji, ale również popytu. Coraz więcej osób preferuje zakup mieszkania na sprzedaż w Oświęcimiu na nowym osiedlu.

Wolą oni zapłacić więcej za udogodnienia i lepszy standard niż remontować starszy lokal. Największą zaletą nowych mieszkań, wskazywaną przez wielu kupujących, jest bezproblemowa możliwość urządzenia każdego pomieszczenia według własnego gustu. Nie trzeba męczyć się z pozbywaniem się starszego wyposażenia, szukać fachowców od instalacji itp. Większość prac wykończeniowych można zamówić bezpośrednio u dewelopera. Wykończenie pod klucz oferuje wiele firm deweloperskich. Można wybrać rodzaj podłogi, drzwi, a nawet całe wyposażenie łazienkowe. Oczywiście trzeba dopłacić za otrzymanie wyposażonego mieszkania. Oświęcim jest jednak stosunkowo tanim miastem, więc nie są to duże koszty.

Mieszkania do wynajęcia w Oświęcimiu - opłaca się?

Ze względu na rozwój miasto przyciąga coraz więcej przedsiębiorców, a co za tym idzie, również pracowników. Przybywają tu osoby z okolicznych wiosek, ale też z całej Polski. Z tego względu rok do roku rośnie popularność mieszkania do wynajęcia. Oświęcim nie w pełni jest na to przygotowany. Popyt rośnie szybko, ale w zasadzie głównie w zakresie tańszych lokali. Przyszłym i obecnym mieszkańcom częściej zależy na cenie niż standardzie. Dlatego jeśli chce się inwestować w droższe lokale, warto pomyśleć o wynajmie turystycznym. Oświęcim jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie niemal każdego, kto odwiedza Kraków. Przybywają tu wycieczki z Polski i zagranicy. Wielu turystów zamiast hoteli preferuje mieszkania do wynajęcia. Oświęcim może okazać się zatem świetną lokalizacją, w której inwestowanie w wynajem krótkoterminowy jest opłacalny.

Prosty dojazd, łatwy wyjazd

Oświęcim leży na granicy Małopolski i Śląska. Niemal przez całe miasto przebiega droga krajowa nr 44, a w pobliżu znajdują się m.in. autostrada A4. Oprócz nich istnieje wiele dróg wojewódzkich. Do najważniejszych w mieście należą też ulice: Generała Jarosława Dąbrowskiego, Królowej Jadwigi, Ceglana, Zaborska, Juliusza Słowackiego, Wyzwolenia, Karola Olszewskiego. Do Krakowa można dojechać już w 1 h i 20 min., do Katowic w 40 min., do granicy z Czechami w 1 h i 15 min. Osoby, które wybiorą mieszkanie w Oświęcimiu mogą nie obawiać się również tak dużej ilości korków, jaka pojawia się w Krakowie czy Katowicach. Łatwo tu dojechać i łatwo stąd wyjechać.

Również niezmotoryzowani mieszkańcy nie mają trudności z poruszaniem się po mieście. Działają tu autobusowe linie miejskie i podmiejskie. Do innych miast kursują także busy publicznych i prywatnych przewoźników. Funkcjonują tu Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie, PKP Intercity.

Miasto dla inwestorów

Oświęcim to aglomeracja idealna dla firm, zwłaszcza dużych. Władze dbają o to, by strefa ekonomiczna się powiększała, ale równocześnie z korzyścią dla miasta. Proponują zatem wiele programów, w których m.in. za zatrudnienie oświęcimian i spełnienie innych warunków przedsiębiorstwa są zwalniane z płacenia podatków od nieruchomości. Dodatkowo można skorzystać z pomocy instytucji wspierających biznes, do których należą np. Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej czy Krakowski Park Technologiczny. Nic więc dziwnego, że miasto staje się obiektem coraz większych inwestycji. Swoje siedziby mają tu m.in. Plantpol Sp. z o.o., Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa S.A., Rail Polska Sp. z o.o., Chemont Sp. z o.o.

Powstanie licznych zakładów na terenie miasta skutkuje również zwiększeniem ilości miejsc pracy. Dzięki temu co roku notuje się niższe bezrobocie. Do Oświęcimia przybywa wiele osób spoza miasta właśnie w celu podjęcia pracy. Jest ich znacznie więcej niż wyjeżdżających. Najwięcej osób pracuje w przemyśle i budownictwie - prawie 40% pracujących. Następnie w rolnictwie i leśnictwie, usługach i na końcu, w finansach.

Lepsza jakość mieszkania w Oświęcimiu

Miasto to powoli, ale skutecznie się rozwija, dążąc do zmniejszenia bezrobocia, zwiększenia strefy ekonomicznej, a także wzrostu popularności wśród turystów. Wbrew pozorom, nie jest to aglomeracja tylko jednego wydarzenia, wokół którego kręcą się wszystkie imprezy. Oczywiście, obecność Auschwitz-Birkenau trwale odcisnęła swoje piętno na życiu mieszkańców, kulturze itd. Jednak poza licznymi wydarzeniami związanymi z pamięcią o zagładzie II wojny światowej, pojawia się tu wiele innych. Kina plenerowe, koncerty, festiwale… Wśród nich warto wymienić Jarmark Kasztelański, Tauron Life Festival Oświęcim, Festiwal Teatrów Ulicznych, Letni Kultur na Rynku.

Obecnych jest również wiele placówek sportowych, a wśród nich baseny, boiska, hala lodowa. Działa tu wiele klubów sportowych. Warto nadmienić, że z Oświęcimia pochodzi i tu trenuje wielu uznanych sportowców, zwłaszcza w sportach zimowych: łyżwiarzy, hokeistów itd. Mieszkańcy, którzy preferują kontakt z naturą, mogą wypoczywać w jednym z parków lub nad stawami oraz innymi zbiornikami wodnymi, których w i wokół Oświęcimia jest bardzo dużo. Znajduje się tu wiele obszarów wchodzących w skład programu Natura 2 000.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023