+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

PROMOCJE

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż Oświęcim

37 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 421 zł/m²

PROMOCJE
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Apartamenty Zacisze Oświęcim
  3 kw. 2023

  % Promocje

  Mieszkanie gotowe do odbioru już we wrześniu! Zamień stare na nowe, pomożemy Ci sprzedać Twoje mieszkanie! Osiedle Zacisze to prestiżowa inwestycja, którą wyróżnia przede wszystkim nowoczesny architektoniczny design, wyjątkowy na skalę miasta i regionu. Inwestycja składa się z czterech trzykondygnacyjnych budynków w których przewidziano 110 apartamentów. Mieszkania jedno, dwu, trzy i

  Apartamenty Zacisze Oświęcim

  ul. Szewczyka , Oświęcim(1 km od centrum)
  Apartamenty Zacisze Sp. z o.o.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Apartamenty nad Sołą
  Oferta archiwalna
  Jeśli lubisz być w centrum miejskiego życia, być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi, nie tracić czasu na wyprawy do centrum miasta, a jednocześnie marzysz, by spędzać popołudnia w otoczeniu zieleni razem z rodziną i przyjaciółmi Apartamenty nad Sołą to propozycja idealna dla

  Apartamenty nad Sołą

  od 5 646 zł/m2
  ul. Bulwary , Oświęcim(0.8 km od centrum)
  Apartamenty nad Sołą Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
 • Nowe Zasole
  Oferta archiwalna
  Nowe Zasole to inwestycja, w której uwzględniono szczególne potrzeby nie tylko młodych i aktywnych osób, ale także starszych i niepełnosprawnych mieszkańców miasta. Współpraca z najlepszymi architektami pozwoliła stworzyć przestrzeń przyjazną dla wielopokoleniowej społeczności, w której każdy odnajdzie swe miejsce. Dwa etapy inwestycji obejmują budowę dwóch czterokondygnacyjnych budynków

  Nowe Zasole

  od 4 000 zł/m2
  ul. Więźniów Oświęcimia , Oświęcim(0.8 km od centrum)
  Senkowscy Sp. z o.o. Sp. k.
 • Żwirki i Wigury
  Oferta archiwalna
  Nowy budynek wielorodzinny, realizowany w Oświęcimiu przy ul. Żwirki i Wigury, składa się z trzech segmentów. W pierwszym z nich zlokalizowano lokal usługowy (na parterze), a na pozostałych kondygnacjach lokale mieszkalne, natomiast w dwóch segmentach znajdują się wyłącznie mieszkania - o powierzchni od 46,30 m2 do 99,67 m2. Dla każdego mieszkania została przydzielona komórka lokatorska.

  Żwirki i Wigury

  ul. Żwirki i Wigury , Oświęcim(1.5 km od centrum)
  Dombud S.A.

Wiadomości na temat Oświęcimia:

Oświęcim to miasto, którego historię z czasów II wojny światowej zna niemal cały świat. Z jednej strony istnienie obozu koncentracyjnego przyczyniło się do rozsławienia miasta, z drugiej wiele osób myśli, że Oświęcim z obozu się składa. Tymczasem jest to dość duże miasto liczące 30 km2 i aż 40 324 mieszkańców. Oczywiście jednym z głównych elementów gospodarczych jest turystyka, jednak aglomeracja nie ogranicza się tylko do niej. Powstaje tu wiele stref biznesowych i ekonomicznych, a miasto obiecuje szeroki zakres pomocy inwestorom. Mimo okolicznej konkurencji w postaci Krakowa, Katowic, Bielsko-Białej i Gliwic, świetnie radzi sobie z przyciąganiem zagranicznych i polskich przedsiębiorców. Oświęcim rozwija się i rozbudowuje. Dzięki licznym inicjatywom kulturalnym związanym z historią, muzyką, malarstwem czy literaturą to ciekawe miasto, w którym stopniowo zwiększa się także jakość mieszkania. Oświęcim nie należy do tych aglomeracji, które budują całe swoje istnienie wokół znaczącego wydarzenia historycznego, które miało tu miejsce. Ambicja sięga znacznie dalej.

Mieszkania w Oświęcimiu coraz bardziej poszukiwane

Zwłaszcza te z nowych inwestycji. Dlatego jeśli ktoś chce tu zamieszkać, powinien decydować się od razu na zakup lub też liczyć się z koniecznością czekania na kolejne inwestycje. A tych nie powstaje tu wiele. W 2017 roku oddano zaledwie 21 mieszkań w Oświęcimiu. To bardzo mało, jak na tak duże miasto. Popyt na własne M jest tu ogromny, dlatego bardzo wiele nieruchomości szybko znika z ofert deweloperów. Z jednej strony taka sytuacja dobrze rokuje, jeśli chodzi o inwestycje, z drugiej może to powodować wzrost średniej ceny mieszkania. Oświęcim powoli staje się miastem konkurencyjnym dla okolicznych dużych aglomeracji, zarówno pod względem biznesowym, jak i mieszkaniowym. Nie wszyscy z niewielkich wsi wybierają Kraków. W Oświęcimiu notuje się co roku większą ilość przyjezdnych.

Nowe inwestycje kuszą przyszłych właścicieli nie tylko wysokim standardem, ale także licznymi udogodnieniami. Części wspólne, takie jak place zabaw, miejsca do grillowania czy wypoczynku z pewnością zadowolą tych, którzy cenią sobie sąsiedzkie relacje i relaks na świeżym powietrzu. Podziemne parkingi niwelują problem parkowania, a wózkarnie czy rowerownie przechowywanie rowerów oraz wózków dla dzieci. Mieszkania w Oświęcimiu wyróżniają się również przestronnością. Do każdego z nich przynależy balkon, ogród, loggia lub taras - w zależności od inwestycji i piętra.

Ile kosztują mieszkania w Oświęcimiu?

Oczywiście są znacznie tańsze niż w Katowicach czy w Krakowie. Można je porównać do Tychów czy Mysłowic. Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Oświęcimiu wynosi ok. 3 000 zł/mkw. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że średnia ta obliczana jest dla rynku wtórnego i pierwotnego. Nowe nieruchomości są nieco droższe i zaczynają się nawet od 4 000 zł/mkw. Wynika to oczywiście z lepszego standardu, lokalizacji, ale również popytu. Coraz więcej osób preferuje zakup mieszkania na sprzedaż w Oświęcimiu na nowym osiedlu.

Wolą oni zapłacić więcej za udogodnienia i lepszy standard niż remontować starszy lokal. Największą zaletą nowych mieszkań, wskazywaną przez wielu kupujących, jest bezproblemowa możliwość urządzenia każdego pomieszczenia według własnego gustu. Nie trzeba męczyć się z pozbywaniem się starszego wyposażenia, szukać fachowców od instalacji itp. Większość prac wykończeniowych można zamówić bezpośrednio u dewelopera. Wykończenie pod klucz oferuje wiele firm deweloperskich. Można wybrać rodzaj podłogi, drzwi, a nawet całe wyposażenie łazienkowe. Oczywiście trzeba dopłacić za otrzymanie wyposażonego mieszkania. Oświęcim jest jednak stosunkowo tanim miastem, więc nie są to duże koszty.

Mieszkania do wynajęcia w Oświęcimiu - opłaca się?

Ze względu na rozwój miasto przyciąga coraz więcej przedsiębiorców, a co za tym idzie, również pracowników. Przybywają tu osoby z okolicznych wiosek, ale też z całej Polski. Z tego względu rok do roku rośnie popularność mieszkania do wynajęcia. Oświęcim nie w pełni jest na to przygotowany. Popyt rośnie szybko, ale w zasadzie głównie w zakresie tańszych lokali. Apartamenty i droższe inwestycje, których cena wynosi ok. 2 000 zł/miesiąc i więcej, nie są obiektem osób poszukujących mieszkania do wynajęcia w Oświęcimiu na dłużej. Przyszłym i obecnym mieszkańcom częściej zależy na cenie niż standardzie. Dlatego jeśli chce się inwestować w droższe lokale, warto pomyśleć o wynajmie turystycznym. Oświęcim jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie niemal każdego, kto odwiedza Kraków. Przybywają tu wycieczki z Polski i zagranicy. Wielu turystów zamiast hoteli preferuje mieszkania do wynajęcia. Oświęcim może okazać się zatem świetną lokalizacją, w której inwestowanie w wynajem krótkoterminowy jest opłacalny.

Prosty dojazd, łatwy wyjazd

Oświęcim leży na granicy Małopolski i Śląska. Niemal przez całe miasto przebiega droga krajowa nr 44, a w pobliżu znajdują się m.in. autostrada A4, drogi krajowe nr 28, 52, 1, 86, 79. Oprócz nich istnieje wiele dróg wojewódzkich. Do najważniejszych w mieście należą też ulice: Generała Jarosława Dąbrowskiego, Królowej Jadwigi, Ceglana, Zaborska, Juliusza Słowackiego, Wyzwolenia, Karola Olszewskiego. Dzięki dużej ilości dróg Oświęcim jest jednym z najważniejszych punktów tranzytowych. Do Krakowa można dojechać już w 1 h i 20 min., do Katowic w 40 min., do granicy z Czechami w 1 h i 15 min. Osoby, które wybiorą mieszkanie w Oświęcimiu mogą nie obawiać się również tak dużej ilości korków, jaka pojawia się w Krakowie czy Katowicach. Łatwo tu dojechać i łatwo stąd wyjechać.

Również niezmotoryzowani mieszkańcy nie mają trudności z poruszaniem się po mieście. Działa tu 10 linii miejskich i 16 podmiejskich, w sumie ok. 50 autobusów. Do innych miast kursują także busy publicznych i prywatnych przewoźników. Funkcjonują tu Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie, PKP Intercity. Dzięki nim można się szybko dostać m.in. do Warszawy, Krakowa, Katowic, Budapesztu, Pragi i Wiednia.

Miasto dla inwestorów

Oświęcim to aglomeracja idealna dla firm, zwłaszcza dużych. Władze dbają o to, by strefa ekonomiczna się powiększała, ale równocześnie z korzyścią dla miasta. Proponują zatem wiele programów, w których m.in. za zatrudnienie oświęcimian i spełnienie innych warunków przedsiębiorstwa są zwalniane z płacenia podatków od nieruchomości. Dodatkowo można skorzystać z pomocy instytucji wspierających biznes, do których należą np. Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej czy Krakowski Park Technologiczny. Nic więc dziwnego, że miasto staje się obiektem coraz większych inwestycji. Swoje siedziby mają tu m.in. Plantpol Sp. z o.o., Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa S.A., Rail Polska Sp. z o.o., Chemont Sp. z o.o.

Powstanie licznych zakładów na terenie miasta skutkuje również zwiększeniem ilości miejsc pracy. Dzięki temu co roku notuje się niższe bezrobocie, które w 2016 roku wynosiło 9,2%, czyli o 2,1% mniej niż w 2015 roku. Do Oświęcimia przybywa wiele osób spoza miasta właśnie w celu podjęcia pracy. Jest ich znacznie więcej niż wyjeżdżających. Najwięcej osób pracuje w przemyśle i budownictwie - prawie 40% pracujących. Następnie w rolnictwie i leśnictwie, usługach i na końcu, w finansach.

Lepsza jakość mieszkania w Oświęcimiu

Miasto to powoli, ale skutecznie się rozwija, dążąc do zmniejszenia bezrobocia, zwiększenia strefy ekonomicznej, a także wzrostu popularności wśród turystów. Wbrew pozorom, nie jest to aglomeracja tylko jednego wydarzenia, wokół którego kręcą się wszystkie imprezy. Oczywiście, obecność Auschwitz-Birkenau trwale odcisnęła swoje piętno na życiu mieszkańców, kulturze itd. Jednak poza licznymi wydarzeniami związanymi z pamięcią o zagładzie II wojny światowej, pojawia się tu wiele innych. Kina plenerowe, koncerty, festiwale… Wśród nich warto wymienić Jarmark Kasztelański, Tauron Life Festival Oświęcim, Festiwal Teatrów Ulicznych, Letni Kultur na Rynku.

Obecnych jest również wiele placówek sportowych, a wśród nich baseny, boiska, hala lodowa. Działa tu wiele klubów sportowych. Warto nadmienić, że z Oświęcimia pochodzi i tu trenuje wielu uznanych sportowców, zwłaszcza w sportach zimowych: łyżwiarzy, hokeistów itd. Mieszkańcy, którzy preferują kontakt z naturą, mogą wypoczywać w jednym z parków lub nad stawami oraz innymi zbiornikami wodnymi, których w i wokół Oświęcimia jest bardzo dużo. Znajduje się tu wiele obszarów wchodzących w skład programu Natura 2 000.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Oświęcimiu

W Oświęcimiu dostępnych jest 55 ofert nowych mieszkań znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Oświęcimiu mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 38 do 71 m², w tym:

 • mieszkania 2-pokojowe - 5 lokali
 • mieszkania 3-pokojowe - 23 lokale
 • mieszkania 4-pokojowe - 9 lokali

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Oświęcimiu?

Najtańsze nowe mieszkanie w Oświęcimiu dostępne w sprzedaży kosztuje 373 125 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Oświęcimiu wynosi 7 421 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Oświęcimiu obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Oświęcim - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie w ofercie deweloperów w Oświęcimiu nie ma lokali mieszkalnych oddanych do użytku.Najpóźniejszy termin oddania inwestycji lokali mieszkalnych do użytkowania to koniec III kwartału 2023.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Oświęcimiu, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 38 lokali
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 18 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 17 lokali
 • mieszkania na wysokich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Oświęcimiu i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: