Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz nowe mieszkania Oświęcim

211 ofert w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 222 zł/m²

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Apartamenty Młynówka
  3 kw. 2022
  Gwarantujemy stałą cenę mieszkania w momencie podpisania umowy, u Nas masz pewność że cena mieszkania nie wzrośnie po zawarciu umowy rezerwacyjnej.Piękny krajobraz, malownicze położenie i wysoko rozwinięta gospodarka sprawiają, że Oświęcim jest coraz częściej wybieranym miastem do zamieszkania.Przy ul. Stefana Batorego zaplanowano budowę nowoczesnego osiedla składającego się z trzy- i czterokondygnacyjnych willi, o charakterze rezydencji oraz sześciokondygnacyjnych apartamentowców. Lokatorzy do dyspozycji będą mieli mieszkania: jedno-, dwu-, trzy-, i czteropokojowe, o metrażach od 26 do 70 mkw. Na wyższych kondygnacjach mieszkania będą posiadały przestronne balkony, na parterze ogródki. W 10 lokalach na najwyższych kondygnacjach zaplanowano widokowe tarasy.Na potrzeby mieszkańców zaplanowano budowę 214 miejsc parkingowych (z czego 180 znajdzie się w podziemiach, 34 na powierzchni). Osiedle zatopione będzie w zieleni. Centralną część wypełni duży plac zabaw oraz strefa rekreacyjna z siłownią na powietrzu. Nie zabraknie alejek spacerowych i miejsc do organizowania pikników.

  Apartamenty Młynówka

  ul. Stefana Batorego , Oświęcim(1.8 km od centrum)
  Hreit
 • Apartamenty Zacisze Oświęcim
  3 kw. 2023
  Zamień stare na nowe, pomożemy Ci sprzedać Twoje mieszkanie!Osiedle Zacisze to prestiżowa inwestycja, którą wyróżnia przede wszystkim nowoczesny architektoniczny design, wyjątkowy na skalę miasta i regionu.Inwestycja składać się będzie z czterech trzykondygnacyjnych budynków w których przewidziano 110 apartamentów. Mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe o powierzchniach od 27 do 71 m2 oraz cztery prestiżowe apartamenty dwukondygnacyjne o powierzchni 115 m2 z antresolą, loggiami i tarasem na dachu. Ponadto, każde mieszkanie posiada wygodną loggię, a mieszkania na parterze dodatkowo ogródki.Każdy z budynków posiadać będzie windę oraz garaż podziemny wraz z komórkami lokatorskimi. Dodatkowo na terenie inwestycji zlokalizowany zostanie parking naziemny oraz plac zabaw wraz ze strefą rekreacji i dużą ilością zieleni.Osiedle zaprojektowane zostało zgodnie z filozofią slow life, zakładającą dbałość o jak najwyższy komfort życia i równowagę. Położenie osiedla blisko centrum miasta to przestrzeń dająca energię do codziennych wyzwań, a jednocześnie relaks i odpoczynek w cichym i spokojnym otoczeniu wśród zieleni.Budynki w inwestycji Osiedle Zacisze cechować będzie wysoka jakość użytych materiałów oraz nowoczesne rozwiązania. Zastosowany zostanie tu między innymi system ogrzewania podłogowego oraz energooszczędne okna. Wybrane apartamenty wyposażone zostaną w panoramiczne przeszklenia, które nadają wnętrzom lekkość i loftowy wygląd, a także znakomicie rozświetlają pomieszczenia w środku. Ponadto, apartamenty posiadać będą duże ogrody lub przestronne, zapewniające prywatność loggie.

  Apartamenty Zacisze Oświęcim

  ul. Szewczyka , Oświęcim(1 km od centrum)
  Apartamenty Zacisze Sp. z o.o.
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Nowe Zasole
  Oferta archiwalna
  Nowe Zasole to inwestycja, w której uwzględniono szczególne potrzeby nie tylko młodych i aktywnych osób, ale także starszych i niepełnosprawnych mieszkańców miasta. Współpraca z najlepszymi architektami pozwoliła stworzyć przestrzeń przyjazną dla wielopokoleniowej społeczności, w której każdy odnajdzie swe miejsce.Dwa etapy inwestycji obejmują budowę dwóch czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych wraz z przyległą do nich infrastrukturą, zagospodarowanie terenu oraz przygotowanie trzech zjazdów na drogę publiczną.Pamiętając o szczególnych potrzebach mieszkańców Nowego Zasola, zaprojektowano mieszkania spełniające kryteria rządowego programu dopłat MDM, a także specjalne mieszkania dedykowane osobom starszym i niepełnosprawnym. Dla osób mających problemy ze swobodnym poruszaniem się, przygotowano mieszkania z ogrodzonym ogrodkami, usytuowane na parterze budynku.Kolejny rok to budowa drugiego, czterokondygnacyjnego budynku, w którym powstanie 20 mieszkań o powierzchni od 34 do 76m2, a w tym m.in. kolejne lokale dostosowane do szczególnych potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.Przewidywane prace inwestycyjne obejmują także odpowiednie zagospodarowanie terenu, budowę tzw. małej architektury (plac zabaw dla dzieci, miejsce do grillowania, itp.), a także poprowadzenie 3 dróg dojazdowych.

  Nowe Zasole

  od 4 000 zł/m2
  ul. Więźniów Oświęcimia , Oświęcim(0.8 km od centrum)
  Senkowscy Sp. z o.o. Sp. k.
 • Żwirki i Wigury
  Oferta archiwalna
  Nowy budynek wielorodzinny, realizowany w Oświęcimiu przy ul. Żwirki i Wigury, składa się z trzech segmentów. W pierwszym z nich zlokalizowano lokal usługowy (na parterze), a na pozostałych kondygnacjach lokale mieszkalne, natomiast w dwóch segmentach znajdują się wyłącznie mieszkania - o powierzchni od 46,30 m2 do 99,67 m2. Dla każdego mieszkania została przydzielona komórka lokatorska. Istnieje również możliwość dokupienia miejsca postojowego w garażu podziemnym. Budynki zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i komforcie jego mieszkańców. Osiedle będzie monitorowane. Każdy segment wyposażony jest w windę. Mieszkania mają status bez czynszowych – pełna własność. Inwestycja jest oddawana do użytkowania w tzw. standardzie deweloperskim, który pozwala na indywidualną aranżację wnętrz wedle uznania przyszłego właściciela.Inwestycja zlokalizowana jest w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu znajduje się targowisko miejskie. Zapewniamy pomoc w uzyskaniu kredytu oraz miłą i profesjonalną obsługę, która pomoże Państwu w podjęciu tak ważnej decyzji jaką jest wybór miejsca zamieszkania.Roczne jednostkowe zapotrzebowanie na energię użytkową [kWh/(m2rok)] 57,6

  Żwirki i Wigury

  ul. Żwirki i Wigury , Oświęcim(1.5 km od centrum)
  Dombud S.A.

Oświęcim to miasto, którego historię z czasów II wojny światowej zna niemal cały świat. Z jednej strony istnienie obozu koncentracyjnego przyczyniło się do rozsławienia miasta, z drugiej wiele osób myśli, że Oświęcim z obozu się składa. Tymczasem jest to dość duże miasto liczące 30 km2 i aż 40 324 mieszkańców. Oczywiście jednym z głównych elementów gospodarczych jest turystyka, jednak aglomeracja nie ogranicza się tylko do niej. Powstaje tu wiele stref biznesowych i ekonomicznych, a miasto obiecuje szeroki zakres pomocy inwestorom. Mimo okolicznej konkurencji w postaci Krakowa, Katowic, Bielsko-Białej i Gliwic, świetnie radzi sobie z przyciąganiem zagranicznych i polskich przedsiębiorców. Oświęcim rozwija się i rozbudowuje. Dzięki licznym inicjatywom kulturalnym związanym z historią, muzyką, malarstwem czy literaturą to ciekawe miasto, w którym stopniowo zwiększa się także jakość mieszkania. Oświęcim nie należy do tych aglomeracji, które budują całe swoje istnienie wokół znaczącego wydarzenia historycznego, które miało tu miejsce. Ambicja sięga znacznie dalej.

Mieszkania w Oświęcimiu coraz bardziej poszukiwane

Zwłaszcza te z nowych inwestycji. Dlatego jeśli ktoś chce tu zamieszkać, powinien decydować się od razu na zakup lub też liczyć się z koniecznością czekania na kolejne inwestycje. A tych nie powstaje tu wiele. W 2017 roku oddano zaledwie 21 mieszkań w Oświęcimiu. To bardzo mało, jak na tak duże miasto. Popyt na własne M jest tu ogromny, dlatego bardzo wiele nieruchomości szybko znika z ofert deweloperów. Z jednej strony taka sytuacja dobrze rokuje, jeśli chodzi o inwestycje, z drugiej może to powodować wzrost średniej ceny mieszkania. Oświęcim powoli staje się miastem konkurencyjnym dla okolicznych dużych aglomeracji, zarówno pod względem biznesowym, jak i mieszkaniowym. Nie wszyscy z niewielkich wsi wybierają Kraków. W Oświęcimiu notuje się co roku większą ilość przyjezdnych.

Nowe inwestycje kuszą przyszłych właścicieli nie tylko wysokim standardem, ale także licznymi udogodnieniami. Części wspólne, takie jak place zabaw, miejsca do grillowania czy wypoczynku z pewnością zadowolą tych, którzy cenią sobie sąsiedzkie relacje i relaks na świeżym powietrzu. Podziemne parkingi niwelują problem parkowania, a wózkarnie czy rowerownie przechowywanie rowerów oraz wózków dla dzieci. Mieszkania w Oświęcimiu wyróżniają się również przestronnością. Do każdego z nich przynależy balkon, ogród, loggia lub taras - w zależności od inwestycji i piętra.

Ile kosztują mieszkania w Oświęcimiu?

Oczywiście są znacznie tańsze niż w Katowicach czy w Krakowie. Można je porównać do Tychów czy Mysłowic. Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Oświęcimiu wynosi ok. 3 000 zł/mkw. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że średnia ta obliczana jest dla rynku wtórnego i pierwotnego. Nowe nieruchomości są nieco droższe i zaczynają się nawet od 4 000 zł/mkw. Wynika to oczywiście z lepszego standardu, lokalizacji, ale również popytu. Coraz więcej osób preferuje zakup mieszkania na sprzedaż w Oświęcimiu na nowym osiedlu.

Wolą oni zapłacić więcej za udogodnienia i lepszy standard niż remontować starszy lokal. Największą zaletą nowych mieszkań, wskazywaną przez wielu kupujących, jest bezproblemowa możliwość urządzenia każdego pomieszczenia według własnego gustu. Nie trzeba męczyć się z pozbywaniem się starszego wyposażenia, szukać fachowców od instalacji itp. Większość prac wykończeniowych można zamówić bezpośrednio u dewelopera. Wykończenie pod klucz oferuje wiele firm deweloperskich. Można wybrać rodzaj podłogi, drzwi, a nawet całe wyposażenie łazienkowe. Oczywiście trzeba dopłacić za otrzymanie wyposażonego mieszkania. Oświęcim jest jednak stosunkowo tanim miastem, więc nie są to duże koszty.

Mieszkania do wynajęcia w Oświęcimiu - opłaca się?

Ze względu na rozwój miasto przyciąga coraz więcej przedsiębiorców, a co za tym idzie, również pracowników. Przybywają tu osoby z okolicznych wiosek, ale też z całej Polski. Z tego względu rok do roku rośnie popularność mieszkania do wynajęcia. Oświęcim nie w pełni jest na to przygotowany. Popyt rośnie szybko, ale w zasadzie głównie w zakresie tańszych lokali. Apartamenty i droższe inwestycje, których cena wynosi ok. 2 000 zł/miesiąc i więcej, nie są obiektem osób poszukujących mieszkania do wynajęcia w Oświęcimiu na dłużej. Przyszłym i obecnym mieszkańcom częściej zależy na cenie niż standardzie. Dlatego jeśli chce się inwestować w droższe lokale, warto pomyśleć o wynajmie turystycznym. Oświęcim jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie niemal każdego, kto odwiedza Kraków. Przybywają tu wycieczki z Polski i zagranicy. Wielu turystów zamiast hoteli preferuje mieszkania do wynajęcia. Oświęcim może okazać się zatem świetną lokalizacją, w której inwestowanie w wynajem krótkoterminowy jest opłacalny.

Prosty dojazd, łatwy wyjazd

Oświęcim leży na granicy Małopolski i Śląska. Niemal przez całe miasto przebiega droga krajowa nr 44, a w pobliżu znajdują się m.in. autostrada A4, drogi krajowe nr 28, 52, 1, 86, 79. Oprócz nich istnieje wiele dróg wojewódzkich. Do najważniejszych w mieście należą też ulice: Generała Jarosława Dąbrowskiego, Królowej Jadwigi, Ceglana, Zaborska, Juliusza Słowackiego, Wyzwolenia, Karola Olszewskiego. Dzięki dużej ilości dróg Oświęcim jest jednym z najważniejszych punktów tranzytowych. Do Krakowa można dojechać już w 1 h i 20 min., do Katowic w 40 min., do granicy z Czechami w 1 h i 15 min. Osoby, które wybiorą mieszkanie w Oświęcimiu mogą nie obawiać się również tak dużej ilości korków, jaka pojawia się w Krakowie czy Katowicach. Łatwo tu dojechać i łatwo stąd wyjechać.

Również niezmotoryzowani mieszkańcy nie mają trudności z poruszaniem się po mieście. Działa tu 10 linii miejskich i 16 podmiejskich, w sumie ok. 50 autobusów. Do innych miast kursują także busy publicznych i prywatnych przewoźników. Funkcjonują tu Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie, PKP Intercity. Dzięki nim można się szybko dostać m.in. do Warszawy, Krakowa, Katowic, Budapesztu, Pragi i Wiednia.

Miasto dla inwestorów

Oświęcim to aglomeracja idealna dla firm, zwłaszcza dużych. Władze dbają o to, by strefa ekonomiczna się powiększała, ale równocześnie z korzyścią dla miasta. Proponują zatem wiele programów, w których m.in. za zatrudnienie oświęcimian i spełnienie innych warunków przedsiębiorstwa są zwalniane z płacenia podatków od nieruchomości. Dodatkowo można skorzystać z pomocy instytucji wspierających biznes, do których należą np. Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej czy Krakowski Park Technologiczny. Nic więc dziwnego, że miasto staje się obiektem coraz większych inwestycji. Swoje siedziby mają tu m.in. Plantpol Sp. z o.o., Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa S.A., Rail Polska Sp. z o.o., Chemont Sp. z o.o.

Powstanie licznych zakładów na terenie miasta skutkuje również zwiększeniem ilości miejsc pracy. Dzięki temu co roku notuje się niższe bezrobocie, które w 2016 roku wynosiło 9,2%, czyli o 2,1% mniej niż w 2015 roku. Do Oświęcimia przybywa wiele osób spoza miasta właśnie w celu podjęcia pracy. Jest ich znacznie więcej niż wyjeżdżających. Najwięcej osób pracuje w przemyśle i budownictwie - prawie 40% pracujących. Następnie w rolnictwie i leśnictwie, usługach i na końcu, w finansach.

Lepsza jakość mieszkania w Oświęcimiu

Miasto to powoli, ale skutecznie się rozwija, dążąc do zmniejszenia bezrobocia, zwiększenia strefy ekonomicznej, a także wzrostu popularności wśród turystów. Wbrew pozorom, nie jest to aglomeracja tylko jednego wydarzenia, wokół którego kręcą się wszystkie imprezy. Oczywiście, obecność Auschwitz-Birkenau trwale odcisnęła swoje piętno na życiu mieszkańców, kulturze itd. Jednak poza licznymi wydarzeniami związanymi z pamięcią o zagładzie II wojny światowej, pojawia się tu wiele innych. Kina plenerowe, koncerty, festiwale… Wśród nich warto wymienić Jarmark Kasztelański, Tauron Life Festival Oświęcim, Festiwal Teatrów Ulicznych, Letni Kultur na Rynku.

Obecnych jest również wiele placówek sportowych, a wśród nich baseny, boiska, hala lodowa. Działa tu wiele klubów sportowych. Warto nadmienić, że z Oświęcimia pochodzi i tu trenuje wielu uznanych sportowców, zwłaszcza w sportach zimowych: łyżwiarzy, hokeistów itd. Mieszkańcy, którzy preferują kontakt z naturą, mogą wypoczywać w jednym z parków lub nad stawami oraz innymi zbiornikami wodnymi, których w i wokół Oświęcimia jest bardzo dużo. Znajduje się tu wiele obszarów wchodzących w skład programu Natura 2 000.

Informacje o Oświęcimiu

W Oświęcimiu dostępnych jest 211 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Oświęcimiu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 27 do 119 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (19 mieszkań).
 • 2-pokojowe (74 mieszkania).
 • 3-pokojowe (74 mieszkania).
 • 4-pokojowe (42 mieszkania).
 • 5-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Oświęcimiu nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Oświęcimiu kosztuje 222 761 zł.

Aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne. Dostępne jest także 1 mieszkanie w ofercie last minute.

Oferty w Oświęcimiu

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: