Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Skierniewicki rynek nieruchomości z coraz większym zainteresowaniem

Skierniewice to jedno z ciekawszych miast leżących w województwie łódzkim. Usytuowane są pomiędzy dwiema największymi aglomeracjami w Polsce - Warszawą i Łodzią, nad rzekami: Skierniewka i Rawka. Okolicę niemal ze wszystkich stron otaczają lasy m.in. Puszcza Bolimowska, Las Zwierzyniecki oraz las w Strobowie i Pamiętnej. Skierniewice przyciągają licznymi zabytkami z zespołem pałacowym na czele. Jeśli chodzi o rynek nieruchomości, z roku na rok powstaje tutaj coraz więcej inwestycji, a ceny nowych mieszkań w Skierniewicach kształtują się na średnim poziomie. Czym charakteryzują się nieruchomości w tym regionie, a przede wszystkim w Skierniewicach? 

Łódzki rynek nieruchomości nie zwalnia tempa

Rynek mieszkaniowy w Łodzi rozwija się tak, jak w większości miast, ze względu na duże zapotrzebowanie nowoczesnego budownictwa. Natomiast jest pod tym względem dość charakterystyczny, gdyż przez długi okres ceny mieszkań na rynku wtórnym były zbliżone do rynku pierwotnego. Dopiero od kilku lat można zauważyć, że nieruchomości pochodzące bezpośrednio od deweloperów uzyskują dużo wyższe kwoty za metr kwadratowy.

Nabywcy nieruchomości mogli również obserwować zróżnicowanie oferty nowych mieszkań, nie tylko ze względu na lokalizację. W dynamicznym tempie pojawiają się projekty inwestycyjne o zdecydowanie wyższym standardzie. Warto także wspomnieć o sektorze pracy i sukcesywnym wzroście zatrudnienia co niewątpliwie przekłada się na branżę nieruchomości. W ostatnich latach na rynku mieszkaniowym można było zauważyć, iż sprzedaż i produkcja były na wysokim poziomie, zdecydowanie powyżej średniej z ostatnich 10 lat. Według raportu OPG Property Professionals „Pierwotny rynek mieszkaniowy w Łodzi” coraz większym zainteresowaniem kupujących cieszą się m.in. mieszkanie 3-pokojowe z dwiema sypialniami. Ponadto w dalszym ciągu bardzo popularne są nowe kawalerki, które  kupowane na wynajem. Zatem w ofercie deweloperów zdecydowanie królują mieszkania 2- i 3-pokojowe, a ich łączna sprzedaż na rynku pierwotnym wyniosła ok. 76 proc. 

Skierniewice - przyjazna okolica

Skierniewice to miasto, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Ze względu na bliskość większych aglomeracji - jest to jedna z atrakcyjniejszych lokalizacji w regionie. Skierniewice dzielą się na osiedla Widok, Rawka i Zadębie. Główne ulice Skierniewic to Rawska, Kościuszki i Zwierzyniecka. W tym mieście rynek mieszkaniowy stale się rozwija. Ten fakt cieszy zarówno inwestorów, jak i przyszłych nabywców nieruchomości. Zatem, jak wyglądają nowe mieszkania w Skierniewicach? Jednym z ważniejszych aspektów jest fakt, że nowe lokale z rynku pierwotnego w Skierniewicach położone są w otoczeniu infrastruktury miejskiej. Po mieście i okolicznych miejscowościach można poruszać się dzięki piętnastu liniom autobusów. Zadowoli to wszystkie osoby, które muszą dojeżdżać do pracy bądź szkoły. Nowe mieszkania w Skierniewicach charakteryzują się przede wszystkim nowoczesną stylistyką z funkcjonalnym układem pomieszczeń. Zazwyczaj są to wielokondygnacyjne budynki, które wyróżniają się szerokim wachlarzem metraży. Do dyspozycji mieszkańców są lokale zarówno 2-, 3-, a nawet 4-pokojowe. Dodatkowo do każdego mieszkania na sprzedaż przynależy balkon, loggia, bądź ogródek. Nowe mieszkania w Skierniewicach zlokalizowane są w pobliżu wielu przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także licea. 

Podstawową ofertę uzupełniają szkoły muzyczne oraz sportowe. Warto również wspomnieć o tym, że dużą popularnością cieszą się także pokoje bądź mieszkania na wynajem, które usytuowane są w okolicy m.in. Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej, oddziału rolnego SGGW w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zawodowej. Zatem jest tu sporo okazji zarówno do poszerzania wiedzy na każdym etapie edukacji, jak i również zainteresowania się bogatą ofertą nowych mieszkań w Skierniewicach. Dodatkowo przyszli nabywcy nieruchomości od dewelopera mają możliwość skorzystania z wielu atrakcji np. w postaci festiwali, które odbywają się cyklicznie na terenie miasta. 

 Jesteś zainteresowany zakupem nowego mieszkania w Skierniewicach? Skontaktuj się z naszym specjalistą, który pomoże wybrać nieruchomość dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

Informacje o Skierniewicach

Skierniewice to miasto posiadające prawa powiatu, położone w połowie drogi z Warszawy do Łodzi (dzieli je ok. 70 km. Odległości do każdego z miast) na powierzchni 36 km. kw., z liczbą mieszkańców wahającą się w okolicy 50 tys. osób. Skierniewice dzielą się na osiedla Widok, Rawka i Zadębie. Główne ulice Skierniewic to Rawska, Kościuszki i Zwierzyniecka. Zabudowę Skierniewic w dużej mierze tworzą zabytkowe kamienice uzupełnione o korespondującą z otoczeniem zabudowę powojenną. Zakupy umożliwia duże centrum handlowe Dekada i kilkanaście supermarketów. Działają tu dwie szkoły wyższe i liczne szkoły policealne, szkoła muzyczna, przedszkola czy szkoły integracyjne. Skierniewice to też ważny ośrodek kulturalny z licznymi festiwalami odbywającymi się głównie latem. Unikatowe jest też położenie miasta pomiędzy czterema dużymi lasami, z czego jeden jest Parkiem Krajobrazowym.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: