Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz nowe mieszkania Dąbrowa Górnicza

26 ofert w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 808 zł/m²

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Osiedle Nowa Dąbrowa
  gotowe
  Osiedle Nowa Dąbrowa jest położone w jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Dąbrowie Górniczej.Jeśli szukasz mieszkania właśnie w tym mieście, może okazać się ono idealnym miejscem dla Ciebie. Mieszkania są funkcjonalne, przestronne, nowoczesne, a także dobrze nasłonecznione.Budynki wybudowane w ramach nowej inwestycji cechuje dbałość o każdy detal, a także nowoczesne wzornictwo. Obiekt wyróżnia ciekawa i niebanalna architektura. Apartamentowce wykonane z najwyższej jakości materiałów. Całość wyróżnia elegancja i prostota. Elewacja łączy detale drewnopodobne, które ocieplają wygląd Osiedla.Dużą zaletą są znajdujące się w pobliżu jeziora Pogoria III, gdzie można aktywnie spędzić czas oraz różne ośrodki sportu i rekreacji np. dla miłośników sportów wodnych, między innymi kajakarstwo oraz żeglarstwo. Dla rodzin z dziećmi znajduje się przestronna plaża, a także mnóstwo atrakcji w postaci placów zabaw. Dla najmłodszych lokatorów nieopodal inwestycji są, przedszkola, a także szkoły. Na terenie inwestycji przewidziany został plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców zaplanowany na koniec realizacji inwestycji. W sąsiedztwie obiektu znajdują się liczne sklepy oraz placówki zdrowotne.

  Osiedle Nowa Dąbrowa

  od 4 950 zł/m2
  ul. Graniczna , Dąbrowa Górnicza(1.4 km od centrum)
  Adatex
 • Osiedle Nowa Dąbrowa bud. C
  4 kw. 2023
  Oferujemy Państwu nowe osiedle mieszkaniowe w Dąbrowie Górniczej przy ul. Granicznej. Położone w jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Dąbrowie Górniczej. Jeśli szukasz mieszkania właśnie w tym mieście, może okazać się ono idealnym miejscem dla Ciebie.W skład nowej inwestycji wchodzą 4 bloki dziewięciokondygnacyjne wraz z kondygnacjami przeznaczonymi na miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie.Mieszkania o powierzchniach do ponad 200 m2. Dla najbardziej wymagających klientów w ofercie posiadamy przestronne apartamenty z możliwością basenu oraz sauny. Rozkład mieszkań dopasowany został dla każdego, od 1 do 5 pokoi i więcej. Każdy lokal posiada balkon, loggie bądź duży przestronny taras. Mieszkania są funkcjonalne, przestronne, nowoczesne, a także dobrze nasłonecznione. Na terenie inwestycji przewidziany został plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców.Budynki wybudowane w ramach nowej inwestycji cechuje dbałość o każdy detal, a także nowoczesne wzornictwo.Obiekt wyróżnia ciekawa i niebanalna architektura. Apartamentowce wykonane z najwyższej jakości materiałów. Całość wyróżnia elegancja i prostota. Elewacja łączy detale drewnopodobne, które ocieplają wygląd Osiedla.

  Osiedle Nowa Dąbrowa bud. C

  ul. Graniczna 18 , Dąbrowa Górnicza(1.5 km od centrum)
  Adatex
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Willa Maxima VII
  Oferta archiwalna
  Prezentujemy Państwu ofertę sprzedaży nowego bezczynszowego mieszkania z przynależnym ogródkiem, zlokalizowanego w centrum Dąbrowy Górniczej przy ul. Dębowej.Budynek składa się z dwóch segmentów, w każdym z nich zlokalizowane są dwa mieszkania (I i II piętro), parter zajmują garaże oraz pomieszczenia gospodarcze.Mieszkanie idealne dla 3-4 osobowej rodziny, o powierzchni mieszkalnej 66,6 mkw.Składa się z: dużego (ok. 24 mkw) słonecznego, dziennego pokoju z wyjściem na balkon, oddzielnej kuchni o pow. ok.10 mkw, dwóch sypialni po ok. 10 mkw każda oraz łazienki z WC i przedsionka.Dodatkowo do każdego mieszkania przynależy pomieszczenie gospodarcze o pow. 5 mkw oraz garaż o pow. ok. 23 mkw, usytuowane na parterze budynku.Dodatkowym atutem tej nieruchomości jest przynależny ogródek o pow. ok. 60 mkw – do wyłącznego użytkowania dla każdego z czterech mieszkań.Przewidywany termin zakończenia inwestycji wrzesień-październik 2015 r – stan deweloperski.

  Willa Maxima VII

  ul. Dębowa , Dąbrowa Górnicza(0.1 km od Sosnowca)
  Swoje M
 • Willa Maxima IX
  Oferta archiwalna
  Inwestycja zlokalizowana jest w Dąbrowie Górniczej przy ul. Narodowej w dzielnicy Dziewiąty/Łęknice w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych oraz rekreacyjnych terenów zielonych.Willa Maxima IX tak jak nasze wcześniejsze inwestycje została zaprojektowana według indywidualnych preferencji mających na celu, uzyskanie ciekawego mariażu pomiędzy mieszkaniem a domem jednorodzinnym.W całości zostanie wykonana mała architektura m. in. ogrodzenie, podjazdy, miejsca postojowe podejścia i alejki. Cała inwestycja składać się będzie z trzech segmentów w zabudowie szeregowej które będą mieścić w sobie sześć kompaktowych apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach :- trzy na parterach o powierzchni 67m2 + taras + ogród w cenie 295.000- oraz trzy na piętrach o powierzchni 90 m2 + taras w cenie 325.000Dla każdego z apartamentów przynależne jest bezpłatne wybrukowane miejsce postojowe na terenie ogrodzonej i zamykanej działki posesji.

  Willa Maxima IX

  ul. Narodowa , Dąbrowa Górnicza(1.7 km od centrum)
  Swoje M

Wiadomości na temat Dąbrowy Górniczej:

Dąbrowa Górnicza to największe miasto województwa śląskiego, którego jednak całkiem sporą część pokrywają tereny zielone. Powierzchnia miasta wynosi obecnie 188,7 km2, zameldowanych jest 121 121 osób. Dąbrowa Górnicza graniczy z Sosnowcem i powiatami: będzińskim, zawierciańskim, olkuskim (woj. małopolskie). To jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych w województwie śląskim, co oczywiście przekłada się również na atrakcyjność miejsca pod kątem rynku pracy. Warto zaznaczyć, że to tu pozostało wiele przedsiębiorstw, których początki sięgają jeszcze XIX wieku. Z drugiej strony Dąbrowa Górnicza nie składa się tylko z hut i firm. Ogromny obszar zajmuje zieleń oraz akweny wodne, w tym te przystosowane do kąpieli. Zabudowa stopniowo wzbogacana jest o nowe mieszkania. Dąbrowa Górnicza wybierana jest zwłaszcza przez osoby, którym brakuje zieleni w Katowicach czy Sosnowcu. To jedno z najładniejszych miast województwa śląskiego. Warto dodać, że w planach inwestycyjnych dotyczących miejscowości uwzględniono spory budżet na rewitalizację wielu obszarów, np. Parku Hallera. Dąbrowa Górnicza stopniowo zmienia się w miejsce coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej

W 2017 oddano ich do użytku aż 250, z czego mniej więcej po ok. 40% zostało przeznaczone pod sprzedaż i wynajem oraz na cele indywidualne. Nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej powstają w znacznie mniejszej ilości niż np. w Katowicach. Z tego względu dość szybko się wyprzedają. Są to najczęściej nisko kondygnacyjne bloki na osiedlach strzeżonych. Warto zwrócić uwagę na to, że w mieście obecnych jest wiele terenów pod zabudowę, z czego korzystają nie tylko deweloperzy, ale również osoby prywatne. Stąd właśnie zabudowa Dąbrowy Górniczej jest bardzo niejednolita. Można tu dostrzec domy jednorodzinne, wysokie bloki z czasów PRL-u, jak i nowoczesne budownictwo w postaci osiedli czy nietypowych domów.

Dużo mówi się również o tym, że nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej ustępują apartamentom pod względem ilości. Te ostatnie powstają zwłaszcza na atrakcyjnych osiedlach i przypominają bardziej domy jednorodzinne. Niemniej poszukiwacze M w zwykłym standardzie również znajdą oferty dla siebie. Niestety te szybko znikają z rynku, trzeba się zatem spieszyć z ich kupnem.

Trendy w budowaniu nowych mieszkań w Dąbrowie Górniczej

Tak, jak i w całej Polsce, tak i tutaj nowa zabudowa znacznie wyróżnia się od dotychczasowej. Można wyróżnić dwie tendencje - zabudowę typowo rodzinną, mieszkaniową, jak i apartamentowce. Te pierwsze to najczęściej nisko kondygnacyjne bloki, o maksymalnie 3 piętrach, skupione w jedno osiedle zamknięte. Położone dalej od centrum, dzięki czemu zapewnia mieszkańcom ciszę i spokój. Nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej są zarządzane zazwyczaj przez wspólnotę mieszkaniową. Nabywcy M na parterze mają do dyspozycji ogródki, na wyższych kondygnacjach - balkony i loggie. Tu znajduje się wiele części wspólnych, jak place zabaw dla dzieci czy dziedzińce. Parkingi są oczywiście podziemne i dodatkowo płatne. Niekiedy obecny jest monitoring.

Nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej powstają głównie z myślą o rodzinach, małżeństwach i osobach pracujących. Apartamenty natomiast można znaleźć albo w postaci domów, albo w dość wysokich blokach, w których na najniższych piętrach znajduje się miejsce na lokale usługowe. Ich położenie jest różne, a cena znacznie wyższa niż mieszkań o zwykłym standardzie. A jak wyglądają koszty zakupu nowego mieszkania w Dąbrowie Górniczej?

Ceny nieruchomości niższe niż w Katowicach

Wydaje się to oczywiste, zważywszy na fakt nieposiadania przez Dąbrowę statusu miasta stołecznego. Ponadto miejscowość wbrew pozorom nie jest tak mocno rozwinięta i pod wieloma względami daleko jej do Katowic. Z drugiej strony korzystnie wpływa to na koszty życia. Średnia cena nowego mieszkania w Dąbrowie Górniczej wynosi ok. 4 500 zł/mkw. Można oczywiście znaleźć oferty tańsze, np. poniżej 4 000 zł/mkw., jak i dużo droższe. Wpływ na cenę mają standard, lokalizacja i popyt.

Warto zauważyć, że średnia dla rynku wtórnego i pierwotnego wynosi zaledwie ok. 3 600 zł/mkw. Wynika to stąd, że lokale używane są tu bardzo tanie, jednak w wielu przypadkach konieczność ich remontu może nawet podwoić cenę. Dlatego właśnie warto dokładnie obliczyć wydatki. W wielu sytuacjach okazuje się, że wystarczy dołożyć nieduże pieniądze i cieszyć się z zakupu nowego mieszkania. Dąbrowa Górnicza pod wieloma względami przypomina inne miasta Śląska. Lokale na rynku używanym są w złym stanie, stąd ich niska cena. Warto pamiętać również, że nawet po generalnym remoncie mieszkania pozostają jeszcze problemy ze zużytymi częściami wspólnymi w bloku. Za ich odnowienie i naprawienie odpowiedzialna jest spółdzielnia.

Nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej kupowane jako inwestycje Boom na rynku deweloperskim, jak również nisko opłacalne lokaty i inne możliwości zwiększenia kapitału wpłynęły znacznie na popularność zakupu M pod inwestycję. Czy jest to opłacalne? Trudno jednoznacznie powiedzieć, że dzieje się tak w każdym przypadku. Składa się na to bowiem wiele czynników, jak np. popyt na wynajem, lokalizacja. Na opłacalność wpływa też to, czy nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej są coraz droższe, czy coraz tańsze.

Niemniej obecnie jest to z pewnością w wielu przypadkach najlepsza forma zainwestowania kapitału. Jakie korzyści przynosi? Zysk szacuje się na poziomie od 2% do 5% rocznej wartości nieruchomości w przypadku wynajmu długoterminowego. Najem turystyczno-biznesowy przynosi więcej korzyści, bo od 4 nawet do 8%. Jednak oczywiście nie w każdym przypadku. Dobrze zrobić obliczenia, sprawdzić, czy np. lokalizacja danego M jest atrakcyjna z punktu widzenia najmującego.

Zanim nabywca zacznie szukać nowego mieszkania w Dąbrowie Górniczej, powinien również określić, czy wynajmował będzie rodzinom, czy np. studentom. Warto zapoznać się z preferencjami każdej z tych grup społecznych. Czynnikami wpływającymi na atrakcyjność M w każdym przypadku są: wyższy standard, atrakcyjna cena i lokalizacja blisko ważnych węzłów komunikacyjnych.

Komunikacja

A skoro już mowa o komunikacji, to warto sprawdzić, co miasto oferuje w tym obszarze. Przez Dąbrowę Górniczą przebiegają 3 drogi krajowe: 51, 94 oraz w niewielkiej części 86. Ponadto tego typu arterii mnóstwo jest w okolicach miasta, w tym autostrada A4. ch gęsta sieć znacznie ułatwia komunikację na terenie GOP-u. Oprócz nich znajduje się tu również wiele dróg wojewódzkich, również w Dąbrowie Górniczej. Ponadto wśród lokalnych arterii warto wymienić te szczególnie istotne dla ruchu miejskiego. Są to m.in. Aleja Piłsudskiego, ul. Marcina Kasprzaka, Walentego Roździeńskiego, Dąbrowszczaków, Władysława Dąbrowskiego, Legionów Polskich. Samochodem do Katowic można dotrzeć zaledwie w ok. 20 min., do Gliwic w ok. 30 min., a do Krakowa w ok. godzinę.

Komunikacja publiczna również jest bardzo rozwinięta. W Dąbrowie Górniczej znajduje się aż 9 stacji kolejowych, na których zatrzymują się pociągi na trasach międzynarodowych, krajowych i podmiejskie - Kolei Śląskich. Można stąd dotrzeć do Budapesztu, Pragi, Wiednia i Bratysławy. Między miastami w ramach GOP-u można poruszać się również autobusami i tramwajami zarządzanymi przez KZK GOP. Środki komunikacji publicznej poruszają się zarówno w ramach jednej miejscowości, jak i między okolicznymi miastami. Stąd osoby kupujące nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej bez problemu dotrą autobusem miejskim do Sosnowca czy Katowic.

Dąbrowa Górnicza - nie tylko przemysł

Choć jest on bardzo istotny dla miasta i ma duży wpływ na życie mieszkańców, jego waga stopniowo maleje. Obecnie działa tu dawna Huta Katowice (teraz już ArcelorMittal Poland), Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa, huta szkła Saint-Gobain. Poza tym istnieje tu również podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poza tym jednak miasto coraz mocniej stawia na lżejsze branże. Obecnie stopa bezrobocia wynosi ok. 6%. Najwięcej osób pracuje w przemyśle i budownictwie (ponad 50% zatrudnionych) i usługach. Wiele z nich przemieszcza się między wszystkimi miastami GOP-u.

Jak już zostało wspomniane wyżej, Dąbrowa Górnicza słynie z dużej ilości zieleni. Widać to na osiedlach czy nawet w centrum miasta. Znajduje się tu 5 dużych parków: Zielona, Hallera, Podlesie, Małpi Gaj, Tysiąclecia a także Planty im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego na Redenie. Oprócz tego centrum rozrywki wodnej stały się także jeziora Pogoria - 4 akweny wodne, z czego Pogoria III jest w pełni przystosowana do potrzeb mieszkańców - obecna jest tam plaża miejska, a także wypożyczalnie sprzętów wodnych i ratownicy. Do plażowania przystosowana została również Pogoria I, pozostałe, czyli II i IV przeznaczone są tylko do sportów wodnych, jak kitesurfing. Z typowo miejskich atrakcji nie warto pomijać oferty kulturalnej, o którą dbają m.in. Pałac Kultury Zagłębia, Muzeum Miejskie Sztygarka, Dom Kultury w Ząbkowicach, Kino Kadr. Bogata jest również oferta sportowa pod względem ilości klubów oraz obiektów, takich jak boiska czy baseny. Bogata infrastruktura handlowo-usługowa to duży atut.

Informacje o Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej dostępnych jest 26 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Dąbrowie Górniczej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 51 do 144 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (6 mieszkań).
 • 3-pokojowe (14 mieszkań).
 • 4-pokojowe (6 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Dąbrowie Górniczej nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Dąbrowie Górniczej kosztuje 363 378 zł.

Pobliskie Lokalizacje

Oferty w Dąbrowie Górniczej

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: