Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Rzeszów

Znaleziono 10 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 810 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Złota Dębina
  od: 3 590 zł/m2

  Złota Dębina

  Shell House Sp. z o.o.

  Dom Rzeszów
  ul. Załęska
  4.1 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 153-189 m2
  • Domów: 10
  • Pokoje: 5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Rzeszowa:

Rzeszów to obecnie stolica województwa Podkarpackiego - najbardziej wysuniętego na południowy wschód obszaru Polski. Granice miasta kształtem przypominają liść, cały czas są jednak poszerzane - w latach 2006-2017 zwiększyły powierzchnię miasta ponad dwukrotnie ze względu na potrzeby miasta, w tym m.in. budowę domów w Rzeszowie. Wokół nich znajduje się wiele pomniejszych miejscowości. Rzeszów jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem w każdym aspekcie, zwłaszcza zaś w biznesie. Jeszcze gdzieniegdzie można zobaczyć pozostałości osadniczego charakteru miejscowości, obecnie już całkowicie wypartego przez nowe budownictwo. Pierwsze skojarzenia ze stolicą Podkarpacia na ogół dotyczą lotnictwa, słynnej rzeźby oraz bliskości wschodniej granicy Polski. To miasto oferuje jednak o wiele więcej. Pojawia się tu coraz więcej firm i przedsiębiorstw, które z kolei przyciągają ofertami pracy ludzi z całej Polski i z zagranicy. Z racji gwałtownie powiększającej się liczby mieszkańców powstają tu nowoczesne osiedla zawierające mieszkania lub domy na sprzedaż. Rzeszów staje się coraz wyraźniejszym punktem na mapie Polski.

Miasto przygotowane na rozwój

Tak w skrócie można by określić Rzeszów. To miejscowość, w której nastawienie na rozwój widać praktycznie w każdym aspekcie: politycznym, gospodarczym, ekonomicznym, społecznym. W przeciągu 11 lat dwukrotnie zwiększyła się powierzchnia miasta, co świadczy o nagłej potrzebie nowych terenów pod inwestycje związane z rynkiem pracy i mieszkaniowe. Dzisiaj stolica Podkarpacia liczy ok. 190 150 mieszkańców, a cały czas przybywają kolejni. Z tego względu wzrasta również ilość nowych osiedli i domów na sprzedaż. Rzeszów staje się perspektywicznym miejscem zamieszkania dla wielu osób z okolic i nie tylko.

Przede wszystkim miasto oferuje świetny stosunek jakości życia do zarobków. Z jednej strony ceny mieszkań i domów na sprzedaż w Rzeszowie pozostają dość niskie. Z drugiej cały czas rosną zarobki, zwłaszcza specjalistów. To przekłada się na sytuację, w której mieszkańcy mogą pozwolić sobie na lepszy standard życia niż np. w Warszawie, gdzie nie tylko rynek nieruchomości jest bardzo drogi, ale i koszty utrzymania. Jak to jest w Rzeszowie?

Mieszkania, domy, szeregówki - Rzeszów się buduje

Od przeszło 11 lat w stolicy Podkarpacia przybywa nieruchomości. W 2007 roku było ich 58 033, w 2017 już 76 621. Popyt na mieszkania i domy w Rzeszowie cały czas rośnie, co przekłada się na większą ilość powstających osiedli, ale jednocześnie też podwyżki cen. Nie są one jednak tak spektakularne jak w Krakowie czy Warszawie. Znacznie szybciej wzrastają płace. Dlatego mieszkańcy stolicy Podkarpacia mogą sobie pozwolić na wybór lepszego jakościowo mieszkania. Popularne są także domy na sprzedaż w Rzeszowie. Czym się charakteryzują?

Nowe budownictwo oznacza wiele korzyści nie tylko dla mieszkańców osiedli mieszkaniowych, ale osiedli domów. Rzeszów nie jest miastem, w którym osiedla budynków wolnostojących czy szeregowych powstają w znacznej odległości od centrum. Dzięki temu dojazd do centralnych części miasta zajmuje niewiele czasu. Największym popytem cieszą się domy wolnostojące lub tzw. szeregówki w Rzeszowie. Można znaleźć również zabudowę bliźniaczą. Niemal każdy deweloper w ramach osiedla oferuje dodatkowe miejsca parkingowe, place zabaw czy inne części wspólne. Oprócz tego każda osoba, która zdecyduje się na zakup domu wolnostojącego, bliźniaka czy szeregówki w Rzeszowie ma zapewniony ogród lub taras. Powierzchnia działki ogrodowej jest różna - od 5 do nawet 8 arów. Deweloperzy często oferują też możliwość korekty w projekcie, np. zmianę położenia ściany wewnętrznej (nie nośnej) itd.

Najistotniejszą zaletą jest jednak wysoka jakość materiałów budowlanych, z których budowane są domy na sprzedaż w Rzeszowie. Ich zastosowanie zapewnia mieszkańcom lepszą izolację, a co za tym idzie, niższe rachunki za ogrzewanie. Deweloperzy od razu zapewniają też przyłącza, np. do kanalizacji, wodociągów, internetu. Nowi właściciele nie muszą się o nie martwić. W nowym budownictwie czasem można spotkać się również z bardziej ekologicznymi rozwiązaniami oszczędzającymi prąd czy ogrzewanie. Mowa t o rekuperacji lub specjalnych pompach cieplnych.

Ile kosztują domy w Rzeszowie?

To pytanie bardzo ogólne i trudno podać na nie jednoznaczną odpowiedź, która byłaby w pełni zgodna z rzeczywistością. Średnia cena domu na sprzedaż w Rzeszowie wynosi ok. 3 400 zł/mkw. dla rynku wtórnego i pierwotnego. Cały dom kosztuje średnio ok. 560 000 zł. Jednak można znaleźć znacznie tańsze oferty u deweloperów, np. za 460 000 zł/całość. To o ok. 100 000 zł mniej. Na cenę największy wpływ mają 3 czynniki: lokalizacja, standard oraz popyt. Nieraz deweloperzy robią promocję np. przy przedsprzedaży, albo w momencie, kiedy zostanie im ostatnia inwestycja. Dzięki temu poszukujący domów na sprzedaż w Rzeszowie mogą kupić je znacznie taniej.

Powierzchnie tego typu nieruchomości również przedstawiają się różnie. Największe są domy jednorodzinne wolnostojące - średnio mają po ok. 110 - 200 mkw. Następne w kolejności są bliźniaki o metrażu od 100 do 140 mkw. Najmniejsze są zazwyczaj szeregówki w Rzeszowie. Tu powierzchnia może się zaczynać już od 80 mkw. Zazwyczaj w domach jednorodzinnych znajduje się do 4 do 6 pokoi, do tego jednak dochodzi jeszcze użytkowe poddasze. Mimo znacznie niższej ceny za mkw. po przeliczeniu okazuje się, że właśnie przez wzgląd na dużą powierzchnię płaci się znacznie więcej niż za mieszkanie.

Zalety kupna domu w Rzeszowie

Dlaczego warto zdecydować się na nieruchomość wolnostojącą zamiast mieszkania w bloku? W stolicy Podkarpacia dominuje oczywiście tańsza zabudowa blokowa, jednak mimo wszystko nie w pełni usatysfakcjonuje ona osoby, które marzą o domu w Rzeszowie. Jakie zalety nieruchomości wolnostojącej można tu wymienić?

Przede wszystkim w tym przypadku nie istnieje większość problemów, jakie pojawiają się w znacznie większych miastach. Niewielka powierzchnia miejscowości powoduje, że przedmieścia są oddalone o ok. 4-6 km od centrum. I zazwyczaj właśnie w takiej odległości są budowane domy. W Warszawie czy Krakowie to średnio 20 km. Taka sytuacja powoduje z kolei brak poważniejszych kłopotów z dojazdem, np. do centrum czy do pracy. Jest on stosunkowo krótki, a powstające w niektórych rejonach, w godzinach szczytu korki szybko się rozładowują.

Kolejną zaletą wyboru bliźniaka czy szeregówki w Rzeszowie jest prywatność. Osiedla domów są zazwyczaj bardzo kameralne, tzn. znajduje się na nich od kilku do kilkudziesięciu nieruchomości. W każdej z nich mieści się zazwyczaj jedna rodzina. W przeciwieństwie do osiedli domów w Rzeszowie, mieszkaniowe zazwyczaj zawierają w sobie znacznie więcej lokali dla mieszkańców. Automatycznie pojawia się większa ilość osób. Ponadto decydując się na budynek wolnostojący, za ścianami nie mamy żadnych sąsiadów. W pozostałych rodzajach zabudowy ich ilość jest mocno ograniczona.

Większa swoboda wiąże się z posiadaniem ogrodu lub tarasu. Dodatkowa prywatna zielona przestrzeń znacznie podnosi komfort życia w domu niż mały balkon w mieszkaniu. Do innych korzyści należą: cisza, spokój, bezpieczeństwo, a także świeże powietrze. Niewątpliwie mieszkania mają wiele zalet, jednak nowoczesne domy w Rzeszowie posiadają ich znacznie więcej.

Dojazd do pracy w centrum - bez problemu!

Zazwyczaj nowe domy na sprzedaż w Rzeszowie powstają na obrzeżach miasta. Taka sytuacja może budzić obawy, że trzeba będzie dość długo dojeżdżać do pracy w centrum czy w innych częściach miasta. Na szczęście są to obawy bezpodstawne. Przez stolicę Podkarpacia przebiegają aż 3 drogi krajowe o numerach: 19, 94, 97 oraz S19. Jeśli mowa już o drogach, niedaleko Rzeszowa znajduje się autostrada A4, która w Polsce biegnie od granicy z Niemcami przez Wrocław, Katowice, Kraków, aż do granicy z Ukrainą. To najdłuższa autostrada w Polsce. Jest ona częścią drogi międzynarodowej łączącej Drezno z Kijowem. Ponadto w i wokół stolicy Podkarpacia znajduje się także bardzo dużo dróg wojewódzkich i lokalnych.

Dojazd własnym samochodem jest najłatwiejszą opcją, ale nie jedyną. Mieszkańcy mogą skorzystać również z transportu miejskiego w postaci linii autobusowych. Obecnie jest ich ok. 57, w tym zarówno miejskie, jak i podmiejskie oraz nocne. Rzeszów jest jedynym miastem w Polsce, które wprowadziło system integrujący transport publiczny. Przejawia się to w wielu ułatwieniach dla komunikacji autobusowej, w tym np. sterowaniu sygnalizacją świetlną, lokalizowanie pojazdów on-line czy postawieniu wielu biletomatów. Na dłuższych odcinkach funkcjonuje transport kolejowy, autobusowy (np. PKS, Polski Bus) i lotniczy.

Rzeszów - w drodze na szczyt

Stolica Podkarpacia budzi coraz większe zainteresowanie i zachwyt. Dzięki podejmowaniu śmiałych decyzji w kwestiach rozwoju staje się coraz wyraźniejsza na mapie Polski i zagranicą. Przyciąga wiele przedsiębiorstw, które widzą ogromny potencjał w mieście. Rzeszów również dba o to, by stać się atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców. Tworzy nowoczesne strefy ekonomiczne, oferuje ulgi itp. W ten sposób tworzy się tu wiele miejsc pracy, które są bardzo potrzebne w tym województwie.

Również oferta sportowa, kulturalna, rozrywkowa czy edukacyjna są rozwijane. Coraz częściej słyszy się o sukcesach studentów z Politechniki Rzeszowskiej oraz innych placówek. Zwłaszcza ludzi młodych przyciąga ośrodek kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego. Ponadto organizowane są tu liczne spektakle, imprezy, festiwale czy konferencje o znaczeniu międzynarodowym. Jedną z najgłośniejszych w ostatnich latach konferencji był Kongres 590, w którym aktywnie uczestniczył wokalista Iron Maiden, Bruce Dickinson - właściciel firmy Cardiff Aviation. Opierała się ona na przekazywaniu wiedzy młodym przedsiębiorcom przez ludzi, którzy w danym zakresie odnieśli sukces. W Kongresie 590 uczestniczyło ok. 2 000 osób.

Do powyższych zalet można zaliczyć jeszcze obecność dużej ilości przyrody, bliskość Bieszczad czy granicy z Ukrainą. Rzeszów to miasto niezwykłe na tle Polski, które zyskuje coraz liczniejsze grono sympatyków.

Informacje o Rzeszowie

W Rzeszowie dostępnych jest 759 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 20 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Rzeszowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 24 do 139 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (47 mieszkań).
 • 2-pokojowe (268 mieszkań).
 • 3-pokojowe (315 mieszkań).
 • 4-pokojowe (104 mieszkania).
 • 5-pokojowe (10 mieszkań).
 • 6-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Rzeszowie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 153 do 189 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Rzeszowie kosztuje 206 016 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 649 390 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny. Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: