Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Pruszcz Gdański

Znaleziono 41 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 450 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Andromeda
  od: 7 900 zł/m2

  Andromeda

  Activa AP Andrzej Pastuszka Sp. K.

  Mieszkanie Rotmanka, gdański
  ul. Raciborskiego
  0.5 km od Gdańska
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 45-69 m2
  • Mieszkań: 41
  • Pokoje: 2-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Pruszcza Gdańskiego:

Pruszcz Gdański to miasto powiatowe graniczące z Gdańskiem. Wyróżnia się zwłaszcza dużymi inwestycjami technicznymi, praktycznie największymi wśród miast powiatowych w województwie pomorskim. Na podstawie wielu znalezisk i wykopalisk odkryto, że istniała tu faktoria stanowiąca północny koniec szlaku bursztynowego. Obecnie w mieście znajduje się jej rekonstrukcja będąca dużą atrakcją dla zwiedzających. Poza walorami turystycznymi, na które składają się zabytki oraz tereny zielone, Pruszcz Gdański stara się rozwijać również biznes. Dużą zaletą jest tu bliskość Trójmiasta, do którego bezpośrednio można dojechać samochodem lub pociągiem. To małe miasteczko zdaje się również idealnym miejscem dla tych, którzy mają już dość życia w dużej aglomeracji. Zaletą mieszkania w Pruszczu Gdańskim jest silny nacisk na potrzeby społeczne. Od 2014 roku zaczął działać tu program budżetu obywatelskiego. W pierwszej edycji przeznaczono spory budżet na zrealizowanie 18 dużych projektów (do 500 000 zł) i 18 małych (do 70 000 zł).

Poszukiwane mieszkania w Pruszczu Gdańskim

Niewielka ilość nowo powstających inwestycji okazuje się niewystarczająca. Popyt na mieszkania w Pruszczu Gdańskim rośnie z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest znacznie niższa niż w Gdańsku cena nieruchomości. Kolejne to m.in. bliskość do Trójmiasta, obecność dróg krajowych i autostrady nieopodal czy też inna jakość mieszkania. Pruszcz Gdański kusi zwłaszcza osoby, które pracują poza stolicą województwa pomorskiego, jak również tych, którzy mają dość życia w dużej aglomeracji.

Powstające tu nowe inwestycje nie wyróżniają się na tle dotychczasowej zabudowy. W mieście przeważają domy jednorodzinne, ale nisko kondygnacyjne bloki nie są tu wyjątkiem. Nowe osiedla odznaczają się jednak wysoką jakością budownictwa i standardem. Dodatkowo można je poznać po ogrodzeniu czy pięknych projektach. Tego typu elementy poprawiają bezpieczeństwo i jakość mieszkania w Pruszczu Gdańskim. Mieszkańcy mają do dyspozycji miejsca parkingowe podziemne, komórki lokatorskie, ale również części wspólne. Wśród tych ostatnich można znaleźć place zabaw, miejsca do wypoczynku. Między blokami znajduje się rozbudowana mała architektura, na którą składają się zwłaszcza rośliny w postaci krzewów i kwiatów oraz ławeczki. Co najważniejsze, cena nie jest wcale wysoka.

Cena mieszkania na sprzedaż w Pruszczu Gdańskim

Jak można się łatwo domyślić, nieruchomości w Trójmieście są znacznie droższe niż te w miejscowościach okolicznych. Pruszcz Gdański nie jest tu wyjątkiem. Oferta z rynku wtórnego i pierwotnego wyraźnie pokazuje dużą różnicę cenową między Gdańskiem a opisywanym tu miastem. Średnia cena mieszkania w Pruszczu Gdańskim wynosi zaledwie ok. 5 000 zł/mkw., w Gdańsku zaś 7 000 zł/mkw. Ponadto w pierwszej aglomeracji można znaleźć oferty znacznie tańsze, np. za 4 500 zł/mkw., nawet na rynku pierwotnym. Znacznie niższa cena za tę samą jakość powoduje, że wiele osób decyduje się zakupić nieruchomość poza Trójmiastem. Dodatkowo wpływają na to drogi - ich ilość, jakość i status, dzięki którym można poruszać się po całym Pomorzu bardzo szybko i bezproblemowo.

Na cenę mieszkania na sprzedaż w Pruszczu Gdańskim składa się wiele czynników. Należą do nich m.in. cena ziemi, standard, popyt, okolica. Dlaczego warto postawić na nieruchomość nową, a nie używaną? Przede wszystkim dlatego, że otrzymuje się lokal całkowicie nowy, który można urządzić po swojemu. Za usunięcie ewentualnych usterek odpowiada deweloper. W przeciwieństwie do takiej sytuacji, przy zakupie na rynku wtórnym często zdarzają się wady ukryte, które nowi właściciele sami muszą zlikwidować. Podpisanie umowy z deweloperem ma jeszcze wiele innych korzyści: ładniejsza okolica, miejsca parkingowe, liczne udogodnienia i oczywiście możliwość ingerencji w projekt samego mieszkania. W Pruszczu Gdańskim nie ma wielu nowych inwestycji, więc osoby, którym zależy na nowej nieruchomości często muszą się spieszyć z jej zakupem.

Mieszkania do wynajęcia w Pruszczu Gdańskim

Ostatnio bardzo popularny jest zakup nieruchomości pod wynajem lub odsprzedaż. Z powodu niskiego zysku z lokat to właśnie budynki stały się pożądanym źródłem osiągania dodatkowego zarobku. Stąd właśnie wiele osób jest zainteresowanych zwłaszcza mieszkaniami do wynajęcia. W Pruszczu Gdańskim inwestowanie w nieruchomości także może być zyskowne. Obecne ceny dla najemców mieszczą się w przedziale od 650 zł/mies. za pokój do ok. 3 000 zł/mies. za lokal 4-pokojowy. W zależności od wielkości czynszu można więc zyskać od 300 nawet do 2 000 zł w ciągu miesiąca. Najemcami są często sami mieszkańcy miasta, ale również przyjezdni - turyści, pracownicy sezonowi. Sporą grupę stanowią ludzie pracujący na obrzeżach Gdańska. Ceny mieszkania do wynajęcia w Pruszczu Gdańskim nie są dużo niższe niż w stolicy Pomorza. Mimo to inne zalety sprawiają, że spora część osób woli wynajmować właśnie tutaj.

Zanim jednak podejmie się inwestycji w nieruchomości, warto sprawdzić, czy rzeczywiście się ona opłaci. Jeśli jest popyt na wynajem, należy jeszcze określić stan mieszkania oraz adekwatną do standardu cenę. Przed udostępnieniem osobom trzecim, lokal powinien być w pełni wyposażony. Największą popularnością cieszą się stosunkowo nowe mieszkania do wynajęcia. W Pruszczu Gdańskim nie ma wielu ofert związanych z wynajmem turystycznym, który jest tak popularny w Trójmieście. Ogłoszenia dotyczą zwykle umowy długoterminowej.

Pruszcz Gdański świetnie skomunikowany

W mieście zatrzymuje się wiele osób pracujących w okolicach lub w samym Trójmieście. Jedną z dużych zalet usytuowania mieszkania na sprzedaż w Pruszczu Gdańskim jest właśnie świetna jakość i ilość dróg. Najważniejszą jest niewątpliwie autostrada A1 - jednocześnie część międzynarodowej trasy E75, oraz obwodnica Trójmiasta S6. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 91, a nieopodal również nr 7. Ponadto dostępne są liczne drogi wojewódzkie i lokalne. Do najważniejszych należą: nr 226 i nr 227 i ulice: Raciborskiego, NSZZ Solidarność, Zastawna, Grunwaldzka. Samochodem do centrum Gdańska można dojechać w 17 minut. W Pruszczu funkcjonuje również lotnisko 49 Bazy Lotniczej.

Posiadanie własnego samochodu nie jest niezbędne. W skład komunikacji miejskiej wchodzą m.in. linie autobusowe publiczne i prywatne, a także kolej. Podróż autobusem do centrum Gdańska zajmuje ok. 30 minut bez przesiadek, a koleją zaledwie ok. 10 min. Dlatego osoby nie posiadające własnego środka transportu nie muszą się obawiać, że będą miały problem z dostaniem się do Trójmiasta czy okolicznych miejscowości. Warto również zwrócić uwagę na liczne trasy, po których można jeździć rowerem.

Pruszcz pełen kultury

W mieście znajduje się wiele zabytków. Poza wspomnianą wyżej odtworzoną faktorią, zobaczyć warto kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. z pastorówką, dom mieszkalny przy ul. Krótkiej i drugi przy ul. Grunwaldzkiej, Kanał Raduni, zespół mieszkalny Pruszcz, młyn. Za ofertę kulturową odpowiadają Centrum Kultury i Sportu a także biblioteka. Ponadto działa tu również symfoniczna Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański. W kwestii sportu również jest z czego wybierać. Liczne kluby i obiekty sportowe oferują m.in. zajęcia pływania czy judo, a nawet psich zaprzęgów. Odbywają się tu zawody i imprezy. W mieście znajduje się wiele sklepów, restauracji czy kawiarni. Można wypoczywać w Parku Centralnym, Trójkątnym lub Faktorii - Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym. Przez miasto przepływa rzeka Radunia.

Bliska odległość od Trójmiasta sprawia, że kupujący mieszkania w Pruszczu Gdańskim mogą skorzystać również z oferty kulturalnej, sportowej i rozrywkowej Gdańska, Gdyni i Sopotu. Dzięki świetnym połączeniom komunikacyjnym w każdej chwili mogą oni przemieszczać się między miastami.

Informacje o Pruszczu Gdańskim

W Pruszczu Gdańskim dostępnych jest 41 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Pruszczu Gdańskim mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 45 do 69 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (10 mieszkań).
 • 3-pokojowe (27 mieszkań).
 • 4-pokojowe (4 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Pruszczu Gdańskim nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Pruszczu Gdańskim kosztuje 381 225 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: