Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Żoliborz

Znaleziono 271 ofert w 5 inwestycjach
Mapa
 • Żoliborz Artystyczny

  Dom Development S.A.

 • Dom Pod Szóstką
  od: 11 800 zł/m2

  NAPOLLO

 • Metro Park
  Pod wynajem

  Home Invest Sp. z o.o.

 • Mickiewicza 3 i 4
  od: 13 086 zł/m2
  Pod wynajem

  Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.

 • Prestige Residence
  od: 16 000 zł/m2

  Prestige

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Żoliborza:

Żoliborz to jedna z osiemnastu dzielnic Warszawy. Zaliczany jest do wąskiego grona prestiżowych lokalizacji stolicy. To właśnie tu na jedną osobę przypada 50 m2 zieleni. Historyczna, zabytkowa, a przy tym najmniejsza spośród wszystkich dzielnic Warszawy. Jej powierzchnia to niewiele powyżej 8 km2. Warto wspomnieć o ciekawej nazwie, która pochodzi od francuskiej nazwy Joli Bord, czyli dawnej posiadłości księży pijarów. Jeśli chodzi o rynek nieruchomości to dzielnica plasuje się w ścisłej czołówce, pod względem wysokości cen nowych mieszkań w stanie deweloperskim, jak i tych z rynku wtórnego. Czym charakteryzuje się rynek mieszkaniowy w tej okolicy?

Nowe mieszkania na Żoliborzu

Możemy zaobserwować w tej lokalizacji przewagę nieruchomości w wysokim standardzie. To właśnie na Żoliborzu znajduje się najwięcej rewitalizowanych przedwojennych kamienic. Klienci poszukują tu bardzo często mieszkań o dużej powierzchni, co może świadczyć o tym, że nie jest to ich pierwszy zakup i raczej szukają lokum na stałe. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe. Żoliborz jest jednak jedną z dzielnic w której wydaje się najmniej decyzji o warunkach zabudowy. Czym jest to spowodowane? Odpowiedź jest dosyć prosta. W tej lokalizacji zaczyna coraz częściej brakować atrakcyjnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe.

Gdzie na Żoliborzu powstają nowe inwestycje deweloperskie?

Najwięcej nowych mieszkań w stanie deweloperskim można znaleźć na Marymoncie. To właśnie ta okolica cieszy się sporym zainteresowaniem deweloperów. Budują oni swoje inwestycje w okolicach ulicy Krasińskiego oraz Powązkowskiej. Jeśli chodzi o inne części Żoliborza, tam do dyspozycji mamy jeszcze przedwojenne kamienice. Część z nich jest rewitalizowana lub choć częściowo odnowiona. Doskonałym przykładem tego typu zabudowy jest okolica Placu Wilsona. Można zaobserwować tu najbardziej korzystny poziom rozwoju infrastruktury społecznej i usługowej.

Jak wyglądają średnie ceny nowych nieruchomości na Żoliborzu?

Inwestycje, które budowane są na Żoliborzu, swą wartością znacznie przewyższają standardowe ceny panujące na rynku. Wysokie kwoty nie zniechęcają jednak kupców i popyt na mieszkania na sprzedaż na Żoliborzu stale rośnie. Tym bardziej, że to inwestycja, która zwraca się w przypadku wynajmu lub odsprzedaży. Inwestorów nie zrażają także korki, które obecne są tu w godzinach szczytu. Warto nadmienić, że na Żoliborzu lokale kupują i wynajmują także znane firmy.

Charakterystyka zabudowy warszawskiego Żoliborza

Żoliborz to dzielnica, w której dominuje kameralna, niska zabudowa. Warto zaznaczyć, że niegdyś mieszkała tu warszawska elita intelektualna. Dziś nadal zachowuje swój kameralny artystyczno-inteligencki klimat. Poza dużą ilością wilii, w tej okolicy znajduje się również zabudowa wielorodzinna. Wysokie, nowe bloki można spotkać jedynie w okolicy Marymontu. Intensywnie rozbudowująca się nowa, zachodnia część Żoliborza wpisuje się bez większego trudu w ten unikalny żoliborski styl, łącząc pełną uroku tradycję z nowoczesnością. Dzielnica nie ulega nurtowi ,,wielkości”. W tej lokalizacji nie zajdziemy drapaczy chmur. Obecne są jednak budynki o nowoczesnej architekturze, w tym ulubiona galeria handlowa warszawiaków, czyli Arkadia. Większość terenów Żoliborza jest już bardzo dobrze zabudowana i zurbanizowana, co powoduje spowolnienie budownictwa nowych mieszkań i ogranicza napływ młodych ludzi. Z drugiej strony dzielnica dba o zachowanie licznych terenów zielonych, które znajdują się przede wszystkim przy brzegu Wisły. Dzięki temu znacznie odbiega charakterem od industrialnego charakteru Targówka czy Ursusa.

Położenie Żoliborza na mapie Warszawy

Warszawski Żoliborz zlokalizowany jest w lewobrzeżnej części miasta. Składa się z trzech rejonów: Marymont-Potok, Sady Żoliborskie oraz Stary Żoliborz. Graniczy z czterema warszawskimi dzielnicami, czyli Śródmieściem, Wolą, Bemowem, Bielanami. Żoliborz leży również bezpośrednio nad brzegiem Wisły. Znajdująca się na piaszczystej skarpie plaża z Boogaloo Beach Barem to popularna wśród mieszkańców strefa rekreacyjna. Dodatkowo w dzielnicy znakomicie rozwinięta jest komunikacja miejska i infrastruktura. Mieszkańcy nie mogą tu liczyć na ogromne kompleksy handlowo-usługowe poza Arkadią, korzystają za to z pobliskich centrów handlowych znajdujących się w sąsiadujących dzielnicach. Warto wspomnieć, że na Żoliborzu znajduje się cmentarz Powązkowski - miejsce pochówku wielu znanych osobistości, które rocznie odwiedza tysiące turystów.

Na jakim poziomie kształtuje się koszt wynajęcia mieszkania na Żoliborzu?

Ceny mieszkań do wynajęcia w całej stolicy są wysokie w porównaniu do innych dużych miast Polski. Koszt jest uzależniony od lokalizacji dzielnicy, dlatego ceny są mocno zróżnicowane. Żoliborz jest jedną z najdroższych dzielnic, jeśli chodzi o wynajem i zakup. Najpopularniejsze wśród wynajmujących to zazwyczaj mieszkania dwupokojowe o standardowej powierzchni około 40m2. Na tę lokalizację decyduje się niewielu studentów, głównie ze względu na dużą odległość do uczelni. Przeważają jednak ludzie w średnim wieku, stabilni finansowo, którym zależy na mieszkaniu w nieco wyższym standardzie oraz na dogodnym dojeździe do pracy.

Kto mieszka na Żoliborzu?

Ogólna liczba mieszkańców dzielnicy to ok. 53 tysięce. Można wśród nich rozpoznać również bardziej znane postaci ze świata telewizji, gazet czy radia. Często w tej okolicy swoje domy czy apartamenty kupują politycy i znani polscy dziennikarze. Spotkać można tu również aktorów czy prezenterów telewizyjnych. Tak jak przed wojną, dzielnica nadal przyciąga grupy artystów czy ludzi pracujących w wolnych zawodach. Większość rodzin mieszka w tej lokalizacji już od pokoleń. To jedna z chętnie wybieranych lokalizacji po lewej stronie Wisły. Prawie 35% mieszkańców dzielnicy ma wykształcenie wyższe. Z drugiej strony około 30% to ludzie w wieku emerytalnym zamieszkujący głównie domy jednorodzinne oraz kamienice. Warto wspomnieć, że na Żoliborzu żyją przede wszystkim osoby w średnim wieku, aktywne zawodowo.

Statystyczni mieszkańcy Żoliborza

Duża ilość osób w wieku poprodukcyjnym to właśnie mieszkańcy Żoliborza. Zupełnie inaczej wygląda to w dzielnicach znajdujących się na obrzeżach - tam procent młodych mieszkańców w wieku produkcyjnym jest dużo wyższy. Jeśli chodzi o poziom bezrobocia, dzielnica zajmuje środkową pozycję wśród innych warszawskich lokalizacji. To miejsce bardzo atrakcyjne do zamieszkania dla singli i razem z 4 innymi dzielnicami zajmuje wiodącą pozycję. Na atrakcyjność Żoliborza wpływa wiele czynników, takich jak niewielka odległość od ścisłego centrum Warszawy oraz duża ilość placówek kulturalnych i terenów zielonych. Ponadto dzielnica może się pochwalić świetną komunikacją i wieloma możliwościami, jeśli chodzi o spędzanie czasu wolnego.

Inwestycje nie tylko deweloperskie na Żoliborzu

W ostatnim czasie wprowadzono wiele zmian na Żoliborzu. Dotyczą one rewitalizacje żoliborskich parków, remontu dróg oraz powstanie nowych żłobków i przedszkoli. Na co konkretnie znalazły się pieniądze w budżecie dzielnicy? Na zakończenie modernizacji ulicy Mierosławskiego, rewitalizacje Przasnyskiej oraz przebudowę Rydygiera. Zmiany dotyczyć będą zespołów przedszkolno-żłobkowego, przedszkoli oraz gimnazjów. Zagospodarowane zostaną również tereny zielone, a w okolicy Wisłostrady ustawione będą ekologiczne panele porośnięte pnączami, których zadaniem będzie wyciszenie hałasu.

Jakim punktem komunikacyjnym jest Żoliborz?

Sama lokalizacja dzielnicy jest bardzo korzystna. Niewielka odległość od centrum powoduje doskonałe połączenie z każdą częścią stolicy. Pomimo niedużej powierzchni Żoliborza, mieszkańcy mają do dyspozycji dwie stacje metra, takie jak Plac Wilsona i Marymont. Znajdują się tu również fragmenty dróg krajowych: ulica Wybrzeże Gdańskie i Aleja Armii Krajowej. Przez Żoliborz przechodzą także drogi wojewódzkie: Aleja Jana Pawła, ulica Popiełuszki oraz ulica Słowackiego. Do dyspozycji mieszkańców są liczne linie tramwajowe i autobusowe.

Kultura i sztuka na warszawskim Żoliborzu

Mieszkańcy na Żoliborzu mają do dyspozycji kilka miejsc kulturalnych. Jak w większości warszawskich dzielnic, dostępna jest tu oczywiście biblioteka publiczna. Na terenie dzielnicy znajduje się także istniejący od roku 1957 Teatr Komedia zlokalizowany przy ulicy Słowackiego i wpisany do rejestru zabytków. Nie jest to jedyne takie miejsce w tej okolicy. Kolejnym jest Teatr Trzyrzecze - miejsce nastawione na wystawianie współczesnej dramaturgii. Następnym ośrodkiem kulturalnym jest, usytuowane w samym centrum Żoliborza i bezpośrednio przy Placu Wilsona, Kino Wisła, czyli jedno z najstarszych w Warszawie. Repertuar skierowany jest głównie do widza wymagającego, szukającego filmów ambitnych i niekomercyjnych.

Informacje o Żoliborzu

Na Żoliborzu dostępnych jest 278 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 8 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Żoliborzu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 18 do 202 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (190 mieszkań).
 • 2-pokojowe (41 mieszkań).
 • 3-pokojowe (40 mieszkań).
 • 4-pokojowe (2 mieszkania).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich na Żoliborzu nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Żoliborzu kosztuje 272 288 zł.

Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowej odbędą się dni otwarte.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: